Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes of Might & Magic III: Horn of the Abyss (Czytany 89662 razy)
rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 30 Stycznia 2012, 15:00:33 »
Gdzieś czytałem że catedral jednak nie będzie, a polonizacją to sie chyba nie będą przejmować, jeśli chcecie to mieć po polsku to zmodyfikujcie pliki, niestety z kronverku zrobili tylko tło i kilka conceptów dla jednostek, uważam że obecne wersje nie przejdą.
Uwaga! To co napisałem to tylko spekulacje!
A teraz małe pytanko - na forum df2.ru zamieszczono kiedyś jednostki frakcji którą google tłumaczy jako limit, ale według mnie powinien być azyl (od asylum - szpital psychiatryczny)
Znalazł to ktoś gdzieś na necie/ma to na kompie i tu pokaże?



IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 02 Lutego 2012, 12:39:13 »
Nie wiem czy ktoś próbował grać w mapki HotA. Ja odpaliłem jedną i miło zaskoczyły mnie nowe budynki na mapie. Były tam garnizony na wodzie i kilka innych o których zapomniałem. Widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku.



IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : 02 Lutego 2012, 13:23:05 »
Łącznie z nowych obiektów, jakie naliczyłem, mamy tak:
-Jakieś jajo (?) - chyba po prostu nadwodny obiekt ozdobny
-Wodny garnizon
-Wodna kapliczka z zaklęciem
-Podmorski wulkan? - po prostu, jakieś skupisko wulkanicznych szczelin i innych takich pod wodą. Też chyba funkcje ozdobne.
-Wodna szkoła magii
-Wodne siedlisko meduz (skarbiec)
-Nowe statki

Mam nadzieję, że uda im się dotrwać jeszcze do miast Kronwerk i Katedra. Najbardziej ciekawi mnie to drugie.
Dzięki temu modowi przeżywał swoisty renesans H3 ;D


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 02 Lutego 2012, 14:43:43 »
Katedrę z tego co pamiętam już widzieliśmy, Kronwerk tak samo.
Mam nadzieję, że udoskonalą również oryginalne jednostki. Brakuje mi tutaj różnic w zdolnościach rodem z piątki i szóstki. Większość jednostek w trójce niestety nie ma żadnych zdolności ale to pewnie poprawią dodając doświadczenie jednostek.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 02 Lutego 2012, 15:54:23 »
Cytuj
Katedrę z tego co pamiętam już widzieliśmy, Kronwerk tak samo.

Wiem. Ale chodzi mi o to, czy dotrwają i zrobią je w pełni. Najbardziej mnie ciekawi Katedra. I co będzie z Chimerami, bo je już mamy w Lochu.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : 02 Lutego 2012, 18:12:18 »
Mnie się wydaje, że dotrwają. Widać, że nie spieszą się jak przy WoG-u.
Cieszy mnie to, że zarówno HotA jak i VCMI się rozwijają.
Co do tych Chimer to w tłumaczeniu trójki pamiętam, że były Mantykory > Skorpikory czy jakoś tak. Ale to była jeszcze wtedy sama podstawka bez dodatków. Teraz nie wiem jak to wygląda ale chyba nie będzie problemu z nazwami bo w fantasy można dowolnie wydziwiać.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
sos

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : 02 Lutego 2012, 19:44:52 »
Ej. Ja jakoś nie mogę uruchomić tego dodatku. Cały czas pisze,że nie można znależć jakiegoś pliku. Nie wiem jak u Was,ale u mnie przed instalacją pisało COŚ, po nie istniejącym języku. Nie wiem, dla mnie to coś tu nie gra.Wolę nie ryzykować.


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 03 Lutego 2012, 17:21:33 »
Ej. Ja jakoś nie mogę uruchomić tego dodatku. Cały czas pisze,że nie można znależć jakiegoś pliku. Nie wiem jak u Was,ale u mnie przed instalacją pisało COŚ, po nie istniejącym języku. Nie wiem, dla mnie to coś tu nie gra.Wolę nie ryzykować.
Ten "nieistniejący język" zwie się rosyjskim. Instalator, jak i sama gra jest po rosyjsku. Jak nie może znaleźć jakiegoś pliku, to reinstaluj grę.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : 03 Lutego 2012, 18:33:49 »
Cytuj
Gdzieś czytałem że catedral jednak nie będzie, a polonizacją to sie chyba nie będą przejmować, jeśli chcecie to mieć po polsku to zmodyfikujcie pliki, niestety z kronverku zrobili tylko tło i kilka conceptów dla jednostek, uważam że obecne wersje nie przejdą.
Uwaga! To co napisałem to tylko spekulacje!
A teraz małe pytanko - na forum df2.ru zamieszczono kiedyś jednostki frakcji którą google tłumaczy jako limit, ale według mnie powinien być azyl (od asylum - szpital psychiatryczny)
Znalazł to ktoś gdzieś na necie/ma to na kompie i tu pokaże?

Akurat projekty te są rozwijane - przynajmniej częściowo. Jednak co jakiś czas pojawiają się jakieś nowości - czasami np. szkice, czasami modele różnych jednostek czy budynków. Ostatnio dodali szkice jednostek Katedry i Kronwerku a także model jednego budynku Katedry + model jednostki Kronwerku.
A co do ostatniej notki - widziałem to miasto, i powiem szczerze, całkiem fajne. Niektóre rysunki są świetnie zrobione, i mam nadzieję, że i to zostanie ukończone. W szczególności mi przypadł do gustu Jack - jeden z bohaterów (wejdźcie w zakładkę bohaterów i na samym dole będzie świetnie narysowany bohater w barwach czerwono-białych. Mam nadzieję, iż wejdzie on w odległej przyszłości do gry).
Aha, i radzę nie sugerować się całkowicie nazwami z tłumacza google. Jeśli już chcecie bardziej się zagłębić, to radzę skopiować całą nazwę i wsadzić osobno do tłumacza. Już np. było tak w przypadku trzeciego ulepszenia jednostki pirackiej - tłumaczyło ogółem jako "Sól", ale kopiując osobno oba słowa otrzymywaliśmy "Słony wojownik", co można przetłumaczyć jako "Wilk morski". Tak samo tutaj - ogółem translator przetłumaczył to jako "Limit", jednak patrząc na listę synonimów otrzymujemy "Limit, Granica, Ograniczenie" itp.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 04 Lutego 2012, 11:23:57 »
Jak ktoś nie zna rosyjskiego niech wejdzie przez google translator tu jest o wszystkich zamkach woga i hoty i paru innych wydawców.
http://heroes3towns.com/



IP: Zapisane
kostuch

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 69

Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : 18 Lipca 2012, 14:24:10 »
Zastanawiam się czy jest lub będzie istnieć polska wersja HotA. Z chęcią bym sobie w nią zagrał;)


IP: Zapisane
niedoceniony

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 107


Ja nie byc taki ork!

Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 04 Czerwca 2013, 20:40:22 »
Grałem w Horn of Abyss i szczerze mówiąc nic ciekawego. Fajnie, że dodano nowe miasto Cove (bardzo klimatyczne), nową kampanię, nowe tła, ale to w zasadzie tylko tyle. Taka bardziej ciekawostka niż gra.

Edit. 5% ostrzeżenia za spam. Pisanie dużej liczby wiadomości przy szalonej częstotliwości. Wiele postów napisanych na siłę, tak aby napisać./Menelag


« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2013, 21:11:30 wysłane przez Menelag » IP: Zapisane
http://teslicus.blog.pl/

ZAPRASZAM NA BLOGA O FILMACH!!!
rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 18 Listopada 2013, 21:30:29 »
UWAGA, Głębokie Odkopy!

Ale żarty na bok, miałem w weekend wolny internet, nie starczyło na oglądanie One Piece, więc wziąłem Tłumacz Google, pliki H3 SoD i pliki H3 Hota, trochę namieszałem i tak jakoś wyszło, że teraz Hota jest w większości po angielsku. :D

NIE DA SIĘ [2 osoby na Acid Cavie nie ogarnęły tego gdy po prostu pogrubiłem, tutaj piszę z Shifta] przetłumaczyć kampanii, miasta Cove ani większości nowości, gdyż są on w zaszyfrowanym pliku [potwierdził to ktoś z HotA Crew].

A oto i jest link, należy wrzucić plik do folderu Data:
https://www.dropbox.com/s/edsbldky8ef7hyc/HotA_lng.lod

@Down: 90% tego tłumaczenia było robione z pomocą oryginalnych plików gry, googlem głównie sprawdzałem czy w tekscie nie na niczego, czego nie ma w oryginale. A poza tym to z Rosyjskiego na Angielski dość dobrze działa.


« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2013, 07:13:29 wysłane przez rtx » IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 18 Listopada 2013, 22:46:55 »
Nawet na to nie patrząc (nie mam HoMM III na dysku) stwierdzam, że idź pan z tym, bo translatorem Google'a nie wypada robić tłumaczeń. :P Zwłaszcza jak masz fantazję je udostępniać. Na swoje potrzeby to i owszem, ale każdym "dosłowny" tłumacz stworzy takie potwory językowe, że się Oxford trzy razy odżegna.


IP: Zapisane
rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : 01 Stycznia 2014, 01:46:42 »
W końcu! HotA po angielsku!
Nie testowałem, bo piszę z komórki grzecznie leżąc w łóżku. :P
http://forum.df2.ru/index.php?showtopic=32270
W celu ogarnięcia changeloga proponuję wrzucić link do google tłumacza na angielski, bo polski kaleczy.

Chyba najfajniejsza rzec. - wygląd miasta na malie zależy od jego poziomu rozbudowania.


« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2014, 02:03:25 wysłane przez rtx » IP: Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.202 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry