Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jak zaatakować wręcz strzelcem? (Czytany 5842 razy)
seryjny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10

Zobacz profil
« : 09 Grudnia 2011, 14:10:27 »
Witam. Czy da się atakować strzelcem wręcz? Gdy nic przy nim nie stoi i posiada strzały. Od dawna mnie to ciekawi i nie wiem jak to zrobić. Dodam, że gracz komputerowy potrafi to zrobić i to w bardzo inteligentnym zagraniu. Atakuje w przywołane żywiołaki żeby dostać kontrę i przegrać - tylko wtedy gdy są one naszą jedyną armią i jest od nich szybszy. Zakładam, że zapobiega użyciu przez nas wskrzeszania czyli doprowadza nas tym samym do porażki mimo zwycięstwa. Wyraźnie tego doświadczyłem w kampanii "Pogromca Smoków" gdzie używałem tylko tytanów a przywoływałem wolne żywiołaki ziemi, przez co miał pierwszy ruch w danej rundzie i mógł mnie zdzielić np magiem przez łeb zanim ożywiłem tytanów :p


Taki sam wątek założyłem na innym forum bo pożądliwie szukam odpowiedzi :) Po tych wszystkich latach znam już różne triki tylko nie ten jeden chyba! :P Może się znajdzie jedna dusza znająca tajnik ;>


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24 Grudnia 2011, 13:00:29 »
A to mnie zaskoczyłeś że komputer tego używa... myślałem że w h3 po prostu zabrakło opcji alternatywnego ataku (strzał/cios, atak i powrót/atak).

Za to w dodatku WOG jest taka opcja dodana w interfejsie. Tylko tyle potrafię powiedzieć ale jeśli ktoś będzie miał więcej informacji to sam chętnie poczytam.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Grudnia 2011, 13:56:02 »
W Heroes 5 "ctrl" lub "shift" wyłączał specjalne umiejętności takie jak strzelanie, atak i powrót itp. Spróbuj tego może zadziała.
Sprawdzałem w Heroes VI i już niestety nie działa to :P


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24 Grudnia 2011, 20:00:22 »
To jest dział heroes 3 i tak się składa że ani ctrl ani shift nie działają  :rolleyes:


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24 Grudnia 2011, 21:10:11 »
Wiem ale po prostu pomyślałem,że skoro w H5 działało to i tam mogło. Teraz jednak sobie przypominam, że taka opcja jest tylko w WoG. Tam zamiast obrony jest możliwość wyboru jak w H4 rodzaju ataku.
Tak więc póki WoG nie zainstalujesz nie możesz takiego czegoś zrobić.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24 Grudnia 2011, 21:15:52 »
Cytuj
W Heroes 5 "ctrl" lub "shift" wyłączał specjalne umiejętności takie jak strzelanie, atak i powrót itp. Spróbuj tego może zadziała.
Sprawdzałem w Heroes VI i już niestety nie działa to

Wiem, że to nie ten temat, ale przyda się wyjaśnić; w H6 taką funkcję ma przycisk alt


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
BartiX
(BartekDragon)

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 22


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25 Grudnia 2011, 15:38:07 »
Raczej to nie możliwe. No chyba, że z pomocą cheat engine :P


IP: Zapisane
seryjny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 20 Stycznia 2012, 01:27:24 »
Mam miesiąc przerwy od hirków ale nie wiem już sam, nie potrafiłem już potem takiej sytuacji jaką opisałem wyżej wymusić na CPU :/ albo to jakiś błąd błąd albo cholera wie. W każdym razie dałbym sobie rękę uciąć, bo dwukrotnie wtedy powtórzyłem walkę upewniając się ,że przeciwnik ma strzały i nie działają żadne zaklęcia (jak np zapomnienie). Niestety save mi się niechcący nadpisał przy kolejnych kampaniach :/


IP: Zapisane
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20 Stycznia 2012, 18:41:18 »
Hmm, chodzi ci o to że atakujesz wręcz strzelcem, kiedy ten ma do przebycia hexy? Niestety, nie jest to możliwe, o ile nie jest przyblokowany wrogą jednostką którą może rąbnąć wręcz. Komputer ma wiele kantowanych zagrań, np. na super trudnym jedna kopalnia potrafi mu dostarczyć około 8 drewna/ dzień.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry