Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Smoki w świecie fantasy (Czytany 6955 razy)
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« : 23 Września 2011, 15:16:22 »
Smoki w fantastyce są bardzo sławne. Jest wiele rodzajów smoków, zależy w jakim świecie one są. Tutaj można rozmawiać o tego typu smokach, lub smokopodobnych stworzeniach  :) .


« Ostatnia zmiana: 24 Września 2011, 16:28:14 wysłane przez Widmax » IP: Zapisane
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24 Września 2011, 13:03:19 »
Wymienianie rodzajów smoków jest jak najbardziej bezsensowne, gdyż każdy świat ma inny zestaw gatunków, o ile jest ich więcej niż jeden. W moim Korialdzie na ten przykład nie istnieją smoki kwasowe, od tego są wiwerny, tak więc radzę usunąć ten nawias.

Co sądzę o smokach? To zależy od przedstawienia. Osobiście nie znoszę napompowanych magią, rozumem i nadnaturalnymi mocami jaszczurek których prawie nie da się zabić - wolę smoki jako zwykłe zwierzęta, mogą być gatunkiem rozumnym, ale niech nie będą niczym aż tak wyjątkowym.


IP: Zapisane
tyfon

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Września 2011, 19:25:19 »
ja tam lubię inteligentne smoki, a poza tym WIWERNY(właściwie, wyverny(czyt. łajwerny)) TO GATUNEK SMOKÓW ZACHODNICH

fakt, wszystko zależy od przedstawienia, inteligentne smoki to nie to samo co wszechwiedzące(przyjmuję teorię o wieloletnim zbieraniu informacji + przekazywanie ich przez starsze smoki młodszym(biorąc pod uwagę, że są to istoty długowieczne))

mój ulubiony z heroes'ów to chyba kryształowy z III(fajnie zapingala)


IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25 Września 2011, 07:19:05 »
Mi się właśnie podobają takie zielone smoki. Są ładniejsze i bardziej klimatyczne od reszty. W Herosach też są ładne. Z HIII lubię też te kwasowe smoki, bo też mają ciekawy wygląd i ujemiętności. I od niego wzieła się nazwa "Kwasowej Groty"


IP: Zapisane
matikun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Spiralny

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21 Października 2011, 22:06:27 »
Dla mnie zielone smoki są nieoryginalne ponieważ występują w wielu legendach i baśniach i ogólnie smok kojarzy się z zielonym ;D. Dla mnie fajne są takie nocne,księżycowe smoki, t akie pół czarne,pół białe lub niebieskie.


IP: Zapisane

Żeby wstać, trzeba upaść.
wojtusownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 31 Października 2011, 16:52:49 »
Ja lubię czarne, mroczne smoki. Mój ulubiony smok z Heroes to czarny z czwórki.


IP: Zapisane
Życie to zmiany, chaos, ochyda, cierpienie.
                Śmierć to spokój, porządek, wieczne piękno.

                                    NECROPOLIS
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01 Listopada 2011, 14:24:08 »
Cytuj
Dla mnie zielone smoki są nieoryginalne ponieważ występują w wielu legendach i baśniach i ogólnie smok kojarzy się z zielonym . Dla mnie fajne są takie nocne,księżycowe smoki, t akie pół czarne,pół białe lub niebieskie.

What? Nieoryginalne? A jak kolor może być nieoryginalny? Nie wiem, co ci nie pasuje w zielonych smokach. Są przynajmniej naturalne, nie to co te produkowane masowo przepełnione mistycznością i absolutnym kiczem gatunki pokroju księżycowych.


IP: Zapisane
matikun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Spiralny

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01 Listopada 2011, 16:19:20 »
Gdyby nie te "kiczowate" smoki to były by ze 3 gatunki na krzyż. Zielone, zielone są we wszystkim! Dawanie do gry takiego prostego, starego zielonego smoka do gry to zwykły brak pomysłów i mam nadzieję,że w żadnym dodatku do h6 zielone jaszczurki się nie pojawią. Te "przepełnione kiczem" jak to powiedziałeś smoki księżyca są bardziej magiczne i tajemnicze.


IP: Zapisane

Żeby wstać, trzeba upaść.
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03 Listopada 2011, 15:33:47 »
Owszem, magiczność jest w porządku, ale tylko kiedy nie ma jej zbyt dużo. Jeśli wszystko jest tajemnicze, to nic nie jest. Ze 3 gatunki na krzyż wbrew pozorom pasują, bo jeśli autor naprawdę ma pomysły to potrafi zdobyć się na coś więcej niż smok z dodatkową porcją świecenia się, magiczności, jakąś supermocą i pseudotajemniczą nazwą. Właśnie takie rzeczy jak pierdylion gatunków smoków to oznaka braku pomysłów, bo różnych mistycznych aspektów można znaleźć całe mnóstwo, tak samo wiele jest różnych jaskrawych kolorów, dużo jest też rzeczy, którymi smok może zionąć. Smoki księżyca to jeden z najgorszych gatunków z rodzaju kiczowatych. Dobry zestaw smoków to kilka gatunków, które naprawdę się różnią - budową, zachowaniem, trybem życia, a nie kolorem, oddechem, nazwą i kształtem ozdób.


IP: Zapisane
Idarion

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


Amicus stultorum similis efficietur

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 04 Listopada 2011, 16:36:29 »
Hm... Tu mogę powiedzieć, że fajnie różnice gatunkowe oddali w Harry'm Potter'ze i Czarze Ognia. Serio. Bo w takim Heroes'ie, smoki różnią się tylko kolorem (ew. kościane; w Heroes'ie V są już bardziej zróżnicowane, w IV nie wiem) :P
Moim zdaniem nawet "pierdylion gatunków" jest dobry, pod warunkiem, że te gatunki faktycznie się różnią a autor takiego fantasy zgrabnie wplecie je w fabułę. A co do inteligentności... Zależy od tego, w jakim świecie jest umiejscowione. Czasami pasuje, czasami nie. Magiczne... To akurat za bardzo mi nie pasuje ^^


IP: Zapisane
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 05 Listopada 2011, 10:45:37 »
Pierdylion gatunków zazwyczaj oznacza już dodawanie ilu wlezie smoków na siłę, więc to mało prawdopodobne, żeby każdy smok się wtedy różnił. Ogólnie dopuszczalna ilość gatunków smoków zależy od wyobraźni autora - jeśli potrafi wymyślić mnóstwo ciekawych, różnorodnych gatunków, to można dodać dużo, jeśli jednak autor ma wymyślać nic nie mające wspólnego z biologią gatunki napompowane tylko innym rodzajem magii, to lepiej niech zostanie przy jednym smoku występującym jedynie w kilku wariantach kolorystycznych, w rzeczywistości jednak będących jednym gatunkiem.


IP: Zapisane
Demorator

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 09 Listopada 2011, 20:47:25 »
Ciekawe są Chińskie smoki. Po pierwsze są dobre, a po drugie mądre (stąd wzięła się wielka mądrość smoków). Jakby co to są trochę podobne do Kirinów.


IP: Zapisane
Lord Demonów jako przyszły Władca?
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 09 Lutego 2012, 16:37:35 »
Mi się podobają smoki w serii Dziedzictwo: są obok elfów najmądrzejszą rasą, mogą żyć wiecznie, dosiadają je potężni Smoczy Jeźdźcy. Poza tym nie są niemymi potworami, a istotami porozumiewającymi się telepatycznie.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry