Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jak Wam się podoba Grove?
Świetne! - 19 (35.8%)
Bardzo dobre - 5 (9.4%)
Dobre - 15 (28.3%)
Przeciętne - 5 (9.4%)
Słabe - 9 (17%)
Głosów w sumie: 53

Strony: 1 ... 43 44 45 [46] 47    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Najlepsze, ulubione miasto w heroes III - dyskusja (Czytany 231333 razy)
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #675 : 20 Stycznia 2012, 18:37:32 »
Ale,jakby tak logicznie pomyśleć, to twierdza prawie nigdy nie zacznie. Bo i czym, skoro najszybsze są ptaki z bodajże 12 szybkości, w każdym mieście jest szybsza.
Skoro nacieramy tylko behemotami, to są wystawione na ostre nuke, tym bardziej że mają niską obronę. A magia zawsze gra dużą role, uwierz mi , grałem ( na co prawda losowo generowanej) wielkiej mapie, i mając taką fortecę czy lochy miażdżymy wszystko grupowym spowolnieniem + szał albo spam implozją, wtedy właściwie mało kto nam jest w stanie zagrozić bardziej niż stratami troglodytów czy gremlinów. A jeśli chodzi o artefatky twierdzy to pakujemy głównie o obronę/atak ( w stosnku 2/1 bo i tak 3/4 poziomów barbarzyńcy pójdzie na atak). Magia w h3 znaczyła zawsze bardzo dużo, jeśli nie najwięcej.


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #676 : 20 Stycznia 2012, 23:54:40 »
Na mapach XL? Są takie gry, które trwają po osiem miesięcy. Jak myślisz, kiedy dysponujemy osiemdziesięcioma behemotami, dwustoma cyklopami, czterystoma ptakami i tak dalej, to taki czar jak implozja nam coś zrobi?
Ptaki mają 13 szybkości, rzeczywiście mało, bo jesteśmy najwolniejsi, na równi z Cytadelą i Fortecą, ale zauważ, że trzeba brać pod uwagę artefakty, teren bitwy i tak dalej. Poza tym zauważ, że taki Czarnoksiężnik rozpoczyna bitwę swoim czarnym smokiem i pierwsze co robi, to rzuca grupowe spowolnienie. Wtedy wlatuje swoim smokiem oraz chimerą (jedyne dwa oddziały Lochu, które mogą dolecieć w pierwszej turze do przeciwnika). I koniec. Jeszcze salwa meduz i beholderów. I wtedy do akcji wkraczamy my. Rzucamy grup. przyspieszenie i rzucamy się na przeciwnika.

Behemoty nie po to mają 300hp, żeby ginąć od pierwszego, lepszego uderzenia. Poza tym jak powiedziałem mają jako wsparcie ptaki i wilki.

W późniejszych fazach gry coraz mniejszą rolę odrywają artefakty, które dodają np. +10 do ataku i obrony, a zwiększają swoją rolę, takie właśnie niuanse taktyczne jak np. artefakt dający +1 do szybkości, albo uodparniający na magię. Na dużych mapach jest dużo artefaktów i na pewno trafi nam się egzemplarz.
A właśnie, zapomniałem dodać: dla barbarzyńcy zbawienne są dwa artefakty: Płaszcz przeciwstawienia lub Kula przeciwstawienia. Jeżeli dorwiemy kulę to od razu neutralizujemy działanie wszystkich czarów na polu bitwy. Jeżeli będziemy mieli szczęście, to trafi nam się Płaszcz i wtedy będzie można rzucać czary tylko poziomu 1 i 2 (czyli będziemy mogli rzucać czary typu przyspieszenie, błogosławieństwo). W takich przypadkach magowie wysiadają i oddają pałeczkę wojownikom.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Kha Beleth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Ogień trawi wszytko. No prawie. Nie mnie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #677 : 21 Stycznia 2012, 12:54:26 »
Moją ulubioną rasą HoMM3 jest zdecydowanie Forteca. Grając Theodorus'em mając Arcymagów można naprawdę wiele zdziałać. ;>

Lubię jeszcze Zamek, Twierdzę i Loch. ;)

PS: Ale Forteca i tak jest nie do zagięcia!!! ;D


IP: Zapisane
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #678 : 21 Stycznia 2012, 20:54:09 »
Aleś mnie Hamlet pojechał :D. W sumie to masz racje jak tak teraz spojrzę, ale co do jednego się mylisz- ( głównie dlatego, że dałeś przykład z kosmosu) artefakty 8 danej statystyki i wyżej zawsze są dobre.


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #679 : 22 Stycznia 2012, 13:26:08 »
Mi się wydaje że w tej chwili najmocniejsze jest Cove (miasto z Hoty)  jeśli w pierwszych turach wybudujemy magazyn o siarkę nie musimy się martwić (potrzebne do węży). Gdy gramy specjalistą od Armaty i mamy na maks magie powietrza i wody można wiele zdziałać co prawda na mniejszych mapach gra tą strategią prezentuje się gorzej jednak na większych mapach możemy nazbierać dużą ilość wilków morskich i zaklinaczek (przydatne łucznictwo) to nawet loch się chowa. Po rzuceniu przyśpieszenia (grupowego) Niksy i węże wodne mają całe pole do popisu (Niksy prawie). Nimfy zostawiamy zawsze na starcie i tylko bronimy się nimi gdyż ściągają na siebie wszystkie strzały. Marynarze są bardzo wytrzymali więc mało jednostek zagraża ich większej ilości. Duchy oceanu wysyłamy do blokowania łuczników, przydają się czary obronne. Jeśli oblegamy zamek (specjalista od armaty ma balistykę) i nie trafimy katapultą w bramę robimy to armatą i po przyśpieszeniu większość jednostek już jest za murami.
Pewnie trochę nagmatwałem ale większość zrozumie o co chodzi.


IP: Zapisane
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #680 : 11 Marca 2012, 09:50:30 »
Ja najbardziej lubię Wrota Żywiołów, Bastion i Loch.
Z Wrót Żywiołów żywiołaki lodu i magii po prostu wymiatają.
Bastion-elfy, pegazy i smoki, czyli jednostki, które zapewniają zwycięstwo. Najwięcej grałem Bastionem i to miasto z Homm III jest chyba najlepsze.
Loch-Obserwatorzy, meduzy i smoki, kolejne jednostki, które są bardzo silne. Nie podoba mi się klimat tego miasta, ale jeśli chodzi o jego siłę w bitwie, to jest potężne.


IP: Zapisane
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #681 : 18 Czerwca 2012, 16:18:39 »
Ostatnio dręczy mnie jedna rzecz. Jaki jest najlepszy 3 lvlowiec? Gryf, przez nieskończony kontratak, czy może golem za swoją wytrzymałość? Piszcie, jestem ciekawy waszej opinii.

@up
Obserwatorzy silni? Lololo. Jest dużo lepszych jednostek na ich poziomie.
Meduzy- kufno. Ani dobrze nie strzelają, ani dobrze w walce się nie sprawdzają

Pegazy dobre? LOL. Najsłabsze 4 poziomowce, które padają od byle ataku. Są po prostu do niczego


« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2012, 22:49:30 wysłane przez Nnonitra » IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #682 : 19 Czerwca 2012, 11:25:52 »
Pegazy dobre? LOL. Najsłabsze 4 poziomowce, które padają od byle ataku. Są po prostu do niczego
Panie Nnonitra, czyżbyś nie potarfił docenić pegazów? Przecież są to dobre jednostki, zwłaszcza, jak rozbudujesz ich siedzibę. Wystarczy dobrze je rozstawić, a za jednym klinkięciem myszki podlecą pod nos przeciwnika i go "wykoszą".

Jeśli natomiast chodzi o ulubione miasto, to najczęściej gram Lochem, ponieważ jednostki, jakie zawiera to miasto, dobrze nadają się do dużych bitew. Może teraz powiem pare słów o jednostkach. Najgorsi są troglodyci, ponieważ mają mały zasięg ruchu i ich mała wytrzymałość pozwala im na szybką śmierć w boju. Najlepszą jednostką z tego miasta jest oczywiście Minotaur. Wybrałem go z kilku powodów. Pierwszym powodem jest duża liczba zadanych obrażeń, co pozwala na robicie armii przeciwnika i wykończnie jej innymi istotami. Drugim powodem jest duży zasięg ruchu, przez co jednostka nadaję się jak już wcześniej wspomniaem do rozbijania dużych armii.


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #683 : 19 Czerwca 2012, 12:30:23 »
@Freezon: genialny plan, tylko jeden problem: gdy pegaz wleci w szeregi wroga, to już możesz się z nim pożegnać. Dobre uszkodzenia zadają tylko w pierwszej, no może dwóch turach. Później już jest ich za mało, bo to ulubiony target dla wszystkich defensywnych jednostek przeciwnika, niezależnie, czy grasz z człowiekiem, czy z SI.

Jedyna rada, to wziąć Mephalę. Ma specjalność płatnerz, a ponieważ jest Łowcą, to zawsze wpada jej dużo obrony, więc można jeszcze jakoś sobie radzić, ale same w sobie, pegazy są jednym z gorszych czwartolevelowców.


« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2012, 00:01:10 wysłane przez hamlet » IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #684 : 19 Czerwca 2012, 14:24:35 »
Generalnie, największym problemem pegazów jest ich lamerska obrona, przez co są raczej do niczego.


IP: Zapisane
tomus88888888

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #685 : 22 Listopada 2012, 14:00:16 »
Najbardziej lubiłem Bastion, ale najlepiej zawsze mi się grało Zamkiem i uważam właśnie Zamek za najlepszy.


IP: Zapisane
'Sprawiedliwym jest to, że silni mnożą się i rosną, a słabi giną. Inaczej świat stałby się domem inwalidów, co dopiero byłoby niesprawiedliwością'
S. Wokulski
'Pepe to najlepszy stoper we współczesnej piłce nożnej.'
Niedziel
Oto moja forumowa hejtlista:
Menelag (x2), jareQ, Luc, Nikt (x2), MOD_ELITE, Grownock

Opuścili:
Freezon

Mój blog:
Taktowlasniewyglada.blogspot.com
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #686 : 16 Grudnia 2012, 15:59:11 »
Najlepszy 3 poziomowiec, cóż jak mody to oczywiście Wilk Morski i Obrońca Gaju. Jeżeli bez to zależy, golemy są wkurzające bardziej bo wiadomo że się je rozwali ale trzeba się długo namęczyć, a jak sa u ciebie to są za wolne i też często czekasz już aż zostaną wybite bo nic już nimi nie zgdziałasz (zwłaszcza jak brak many). Chyba obstawiał bym gryfy na równi z elfami ale to moje zdanie.
Co do jednostek 4 poziomu to najlepiej prezentują się w grze podstawowej to Krzyżowcy i Żywiołaki Ognia.


IP: Zapisane
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #687 : 20 Marca 2013, 19:14:48 »
(szybka odpowiedź, wiem)
@up
Co ty piszesz ; o? Żywiołaki to po prostu gówno. Słabe staty, dosyć drogie i w dodatku są powolne. MILIARD razy lepsze są Alpy, przez zatrzymywanie kontrataku no i oczywiście tzw "betoniarę" czyli wskrzeszanie.


IP: Zapisane
hathostet
Retired

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 376


..:: Elitarny redaktor ::..

Zobacz profil
« Odpowiedz #688 : 07 Czerwca 2013, 17:50:31 »
Każda frakcja ma swoje słabe i mocne strony ;]
Choć moimi ulubionymi miastami zawsze będą: Forteca i Lochy. Z powodu na magię, jednostki i epickość xD
Tytani, czarne smoki, nagi, dżinny, meduzy, chimery i cała masa magii, która emanuje z obu tych frakcji ;]


IP: Zapisane
Tazari

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #689 : 28 Września 2013, 18:00:44 »
Witam wszystkich, mój pierwszy post tutaj.
Grając w tę grę dość długo i obijając się po różnych stronach mogę stwierdzić, że najlepszego miasta nie ma.
Moim ulubionym jest natomiast Cytadela, wytrzymałe wojsko, tania w budowie, jedynie drewna potrzeba bardzo dużo. Świetni bohaterowie typu Wystan, czy Tazar, który jest jednym z najlepszych w grze.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 43 44 45 [46] 47    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 26 zapytaniami.
                              Do góry