Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Dlaczego wydano tą grę? (Czytany 31297 razy)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 30 Marca 2008, 15:40:40 »
4 była źle przyjęta częściowo przez małą ilość jednostek i mieszanie miast ze sobą i zniszczenie Antagarichu. Oczywiście, niektórym nie podoba się walczący bohater, ale gdyby to zostało dopracowane, to wierzę, że polubiliby to.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
RadQu

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 30 Marca 2008, 16:23:21 »
Moim zdaniem H4 stworzyli, bo chcieli odratować firmę, a i tak nie mieli nic do stracenia (...)
Ja nawet nie wiedzialem że firma 3DO miala bankrutować. Zawsze sobie zadawalem pytanie, dlaczego H3 jest lepsze od H4? Przecież H4 powstalo wczesniej niz H3, więc powinno by lepsze, a tak nie bylo. Większosc fanów była zawiedziona bo sie nie podobala gra H4.
Teraz to mam odpowiedz na moje intrygowane pytanie  ^_^


IP: Zapisane
http://s13.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=49538<-- Proszę wejść na ten link. Gdy to zrobicie będę bogaty
Rutger

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


Fan fortecy, krasnoludzki berseker,

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 30 Marca 2008, 17:08:10 »
Cytuj
Przecież H4 powstalo wczesniej niz H3,

H3 powstało prędzej
a do tematu,heroes IV nie zachwyciło fanów tak naprawde niczym,były nowe rozwiąązania,wedłog mnie to 3DO miało już ostatnią szansę na wydanie gry bo bankrutowało,myśleli oni że gdyby wydali grę podobną do H3 to sprzedaż byłaby o wiele mniejsza, a tym czasem okazało się odwrotnie i przesto 3DO poniosło porażkę,H5 nawiązuje do H# i jest najlepszą grą z seri


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 30 Marca 2008, 17:15:46 »
Cytuj
wydali grę podobną do H3
Nie do końca. Dużą część gameplay'a z H III obrócili o 180 stopni (np. rekrutacja codziennie, bohater jako kolejny z batalionów armii), a graczom takie postawienie sprawy się nie spodobało, no to mieli zyski na poziomie 40% Heroesa 3 i dead 3DO
Cytuj
H5 nawiązuje do H# i jest najlepszą grą z serii
Tylko jeśli chodzi o Singleplayer, bo Multi spartaczyli okrutnie.


IP: Zapisane
RadQu

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 30 Marca 2008, 18:41:58 »

Cytuj
Przecież H4 powstalo wczesniej niz H3,

H3 powstało prędzej (...)

No właśnie nie zastanawialem się czy H3 powtalo prędzej czy H4 i sie pomyliłem. Dzięki że mnie upomnialeś za taki glupi błąd :)


IP: Zapisane
http://s13.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=49538<-- Proszę wejść na ten link. Gdy to zrobicie będę bogaty
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 30 Marca 2008, 20:23:06 »
Heh. H6 może być podobne do H4 ale to dobrze moim zdaniem. ubisoft nie jest firmą która bankrutuje, ma doświadczenie i kasę. na pewno by zrobiło lepszą 4. lecz nie wszystkie pomysły z 4 są dobre.np. Mqła wojny, bohater w armii, potwory. 

Teraz do tematu. Nazwa tematu nawiązuje do tego dlaczego gra powstała. odpowiedź na to jest w pierwszych 5 postach. Myślę że temat można zamknąć bowiem więcej powodów nie da sie wymyślić. a co jaka może być 6 część i jaka jest 4 nadaje sie inny temat a nie ten. to tyle


IP: Zapisane
Eternith

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 264


Fpatrz się...

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 31 Marca 2008, 18:45:57 »
Hmm...
Podzielam po części zdanie Saph. (I wcale się nie podlizuje! Normalny człowiek by tak nie napisał na takim forum... Czyli że mam w tym jakieś własne cele... Tylko jakie ;P ?)
H4 było nawet fajne, a to, że za szybko wkroczyło do nowej generacji Heroesów (czyli możliwe że to, co stanie się z H6, to właśnie nowa generacja) i zostało przez to źle przyjęte przez fanów serii tylko zbiło deweloperów (jak oni się zwali? jakieś "3DO" ;P ...) z tropu, co jeszcze bardziej pomogło w ich obaleniu i upadku firmy.
Teraz Nival "followuje" :P ("podąża za" :P ) Heroesa 3 bojąc się, że za kontynuację nowej generacji Heroesów stracą pieniądze, bo zatwardziali fani zostaną przy pierwszych wersjach, które bynajmniej nie są złe, ale nowe mogłyby się okazać lepsze.
W przyszłości możliwa jest nawet sytuacja, w której fani Heroesów podzielą się na tych za nową generacją (kontynuacja H4, ale lepsza), i na tych pierwszych, zatwardziałych (za pozostawaniem przy starych tradycjach, nie zawsze lepszych). Tylko co wtedy pocznie Nival?

P.S. - Przez pewną chwilę chciałem nazwać Nivala nieprawdziwymi fanami, jeśli nie zaczną nowej generacji, ale to byłoby chamskie, w stosunku do tych starszych fanów, którzy są za H3 i H5. Właściwie to tylko punkt widzenia, co prawdziwy fan powinien zrobić.

EDIT: Oj, sorry. To odpowiedź na posty z pierwszej strony, te pod koniec.


« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2008, 18:49:31 wysłane przez Szymon131 » IP: Zapisane

Don't know how much I can take
Secret thoughts inside me wake
I've lost what it was within me
Oh sweet insanity
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 31 Marca 2008, 20:47:09 »
(jak oni się zwali? jakieś "3DO" ;P ...)

Szkoda, że to nie AC... Tam już byłbyś zbanowany za takie coś ;P Nie obrażaj ich, to że HV jest trochę bardziej nowoczesne to nie znaczy, że można zapomnieć o grach 3DO. Gdyby nie Might and Magic I-IX i Heroes I-IV, to Ubikacja i Niżal nie miałyby tytułu na którym mogłyby z niskim wysiłkiem zbić dużą kasę, robiąc grę taką jak najlepsza z serii z lepszą grafiką, żeby spodobało się posiadającej pieniądze masie. Rozumiesz już, czemu tak lubię AC?

I prawda jest taka, że Nival zamiast zrobić nową grę ale w starej serii zrobił starą grę, ale zaczynając nową serię - w nowym uniwersum, nic nie mającym wspólnego ze starym. Lepiej by było, gdyby zrobili coś zupełnie nowego, oryginalnego, ale w starym uniwersum, ze starą dobrą fabułą, zamiast dopasowanie kalki HIII do potrzeb mas (czyli dodanie cukierkowej grafiki i jednorasowych miast, żeby masa mogła się łatwo połapać) ale wywalając bez pożegnania stare uni.

Nie, nie myślcie, że nie lubię HV, uważan je za świetne. Ale mówienie, że HIII i starsze są tandetne mnie wnerwia tak, że nóż mi się w kieszeni otwiera.

I sorki za offtop.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 31 Marca 2008, 20:55:30 »
E, tam. Świat się musi zmieniać, iść do przodu... Czy to naprawdę, czy w tworzeniu gier, czy w samych grach. Cieszę się, że wydano HoMM IV bo wprowadził coś nowego, a nie powtarzał schematów. To, że nie został ciepło przyjęty przez fanów... No cóż, to już wina fanów. Mnie dalej piekielnie wciągał i ten... EDYTOR! Boska rzecz. : ]

Zmianę świata w HoMM V też uznałem za dobrą rzecz - któż chciałby grać dalej w tym samym świecie tymi samymi frakcjami? Mieszania jednostek i zamków są bardzo fajne. ; ]

Saga Heroes zresztą zawsze chciała dążyć do tej doskonałości, do tego co zaczęli w HoMM I. I faktycznie przez II i III tak było, IV wprowadziło coś nowego, natomiast V to już był powrót do korzeni. Teraz większość się przekonała, że stary dobry styl Heroes'a wymiata. : D


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 31 Marca 2008, 21:22:06 »
Cieszę się, że wydano HoMM IV bo wprowadził coś nowego, a nie powtarzał schematów. To, że nie został ciepło przyjęty przez fanów... No cóż, to już wina fanów. Mnie dalej piekielnie wciągał i ten... EDYTOR! Boska rzecz. : ]
H4 też lubię, chodziło mi raczej o zmianę świata w HV, gdzie nie było nawet wzmianki o czymś takim jak Antagarich. A edytorek z H4 też lubię :)

Cytuj
któż chciałby grać dalej w tym samym świecie tymi samymi frakcjami?
Chociażby ja. Rozumiem zmianę wszystkiego co się da w kontynuacji gry - oprócz całego uniwersum. To tak jakby Bitwie o Śródziemie III walczyło się o niepodległość Dolnego Śląska, przy czym odkrywałoby się konspirację Ojca Rydzyka z nieumarłymi kałamarnicami z Marsa.

Cytuj
Saga Heroes zresztą zawsze chciała dążyć do tej doskonałości, do tego co zaczęli w HoMM I. I faktycznie przez II i III tak było, IV wprowadziło coś nowego, natomiast V to już był powrót do korzeni. Teraz większość się przekonała, że stary dobry styl Heroes'a wymiata. : D
Gdybym chciał grać w Heroes III to grałbym w Heroes III, ale od kontynuacji oczekuję takich przeskoków jak wcześniej. HI -> HII - ogromne zmiany w przód. HII->HIII - ogromne zmiany w przód. HIII->H4 - ogromne zmiany. Dla niektórych złe, ale to przynajmniej nie jest cofanie się w rozwoju. H4-HV - ogromne zmiany... w tył. Bo mamy HIII. Z cukierkową grafiką 3D i paroma elementami kosmetyki takimi jak jednorasowość i rasy z DnD.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 31 Marca 2008, 21:34:44 »
Cytuj
Chociażby ja.
To nie łatwiej zagrać ci w poprzednią część? Cóż to za sens wydawać nową grę, która różni się tylko silnikiem graficznym?
Cytuj
Z cukierkową grafiką 3D i paroma elementami kosmetyki takimi jak jednorasowość i rasy z DnD.
Mnie się to podoba. I to znacznie bardziej.

Dobra, trochę odskakujemy od tematu... HIV dobra gra jest i dobrze, że ją wydano. ; P


IP: Zapisane
RedPhoeniX

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44


Fan Heroesów i wielbiciel Srebrnych Miast ;)

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 01 Kwietnia 2008, 11:36:53 »
Nie wiem, czemu wszyscy krytykują Heroes IV. Może nie jest do końca okej, ale przynajmniej ja nic do niej nie mam. Dla mnie to taka manipulacja z HoMM3, no i całkowicie podobna do tej części.  ^_^


IP: Zapisane
Władam mocą Sar-Elama
Eternith

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 264


Fpatrz się...

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 03 Kwietnia 2008, 13:56:21 »
(jak oni się zwali? jakieś "3DO" ;P ...)

Szkoda, że to nie AC... Tam już byłbyś zbanowany za takie coś ;P Nie obrażaj ich, to że HV jest trochę bardziej nowoczesne to nie znaczy, że można zapomnieć o grach 3DO.

Nie obrażam ich. Chciałem tylko wspomnieć, że o nich jeszcze pamiętam i zaprezentować podejście do nich tych Twoich "mas", czyli "jakieś 3Do" ;) .
I nie mówię, że H3 jest złe, a H5 lepsze, tylko po prostu powinniśmy (i Nival też) wchodzić w nową generację. Tyle.


IP: Zapisane

Don't know how much I can take
Secret thoughts inside me wake
I've lost what it was within me
Oh sweet insanity
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 03 Kwietnia 2008, 17:41:59 »
Wybacz mi jakiś Szymonie, ale jakiś Nival zamiast zamiast zrobić coś nowego zrobił pieniądze.
I licz się z tym, że już zawsze będę mówił na ciebie "jakiś Szymon" ;P


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Saph
wrrr.

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 632


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 04 Kwietnia 2008, 15:22:51 »
Wybacz mi jakiś Szymonie, ale jakiś Nival zamiast zamiast zrobić coś nowego zrobił pieniądze.
I licz się z tym, że już zawsze będę mówił na ciebie "jakiś Szymon" ;P

Ptakuba, mam pytanie: ilu osób się jeszcze nie czepiłeś?

A co do Nival`a to sie zgadzam. H3 już był, więc zrobili nam powtórkę z rozrywki. Nie mówię, że piątka jest zła, ale to praktycznie H3 w nowej grafice i z większa rolą bohatera. A jak komuś się nie podoba H4, bo jest "inny" to znaczy, że ta osoba jest mocno ograniczona.
A nie wiem, o co chodzi z cukierkową grafiką. Orkowie byli słodziutcy?


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry