Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 7    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Metal (Czytany 33334 razy)
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 27 Kwietnia 2007, 23:19:58 »
Dokładnie. Więc  jeśli metal jest wydzieraniem mordy to co mam powiedzieć o,np. techno, grind'zie itp?? /blink/


IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 27 Kwietnia 2007, 23:51:07 »
jeśli metal to darcie mordy to ciekawe co by powiedzieli hard i grindcorze.... ale przyznam się że kiedyś też tak myślałem:P


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 28 Maja 2007, 09:26:51 »
A Slipknot, Sepultura (nie słuchałem tego), Marylin Manson?


IP: Zapisane
radzio

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 19 Czerwca 2007, 14:07:29 »
a taki jeden kolega z mojej klasy powiedzial ze nie lubi muzyki pop poniewaz ciagle są tam slówka takie jak "yo, ziom", "elo, elo trzy dwa zero(...)"itd. Dla niego rock jest jak wypicie Red-Bulla


« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2007, 14:08:01 wysłane przez radzio » IP: Zapisane
GOKU[/size][/i]
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 19 Czerwca 2007, 15:35:55 »
Ale ten kolega miał na myśli raczej hh niż Pop. Mi pop się kojarzy z BRitney Spears. :)


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 19 Czerwca 2007, 17:36:58 »
Też nie cierpię hip hopu. Nie mam nic do popu. Rock i metal rządzą! Jeszcze jest taki gatunek jak poprock.

SOAD to hard rock, a nie metal.


« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2007, 17:39:37 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Joker

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 337


Lege Artis

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 19 Czerwca 2007, 17:40:33 »
Ja w przeciwieństwie do przynajmniej Tobiasza słucham hh i nie lubię żadnego metalu, rocku i pokrewnych gatunków...


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 19 Czerwca 2007, 17:42:43 »
Nie cierpię techna, disco polo ani hip hopa.


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 19 Czerwca 2007, 19:27:28 »
Cytuj
Nie cierpię techna, disco polo ani hip hopa.

tak wiemy mówiłeś to już setki razy


Cytuj
SOAD to hard rock, a nie metal.

SoaD to Soil, nie hard rock.


« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2007, 19:28:22 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 19 Czerwca 2007, 20:23:36 »
A tak z czystej wó(wróc!) ciekawości: co to jest "soil"? I w ogóle kto wymyśla te oznaczenia form muzyki? Jaka jest różnica między Trash a Death Metalem? Sam nie wiem...


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 19 Czerwca 2007, 21:18:41 »
no to będzie wykład  /cool/


po kolei:

1.Soli to nic innego jak SoaD w najczystszej wó(wrrrróć) postaci. Z tą czwórką Ormian jest tak, że grają nietypowo. Grają ostro ale melodycznie(głównie wokalnie) z połączeniem ormiańskiej muzyki ludowej (12strunowe gitary, zittary itp.). I się pojawił problem z klasyfikacją. Jedni mówią że to hard rock (nie->brak solówek, melodyjny wokal) inni że numetal(LP i SoaD grają to samo? litości....) dlatego ta mała garstka oddanych fanów Systemu nazywa to Soil od pierwotnej nazwy zespołu.

2.nikt tego nie wymyśla po prostu muzyka ewoluuje i kiedy ktoś za bardzo odbiega od nurtu z którego zaczął trzeba to jakoś nazwać co to to gra.

3.tu różnica jest dość duża o wiele trudniej rozróżnić Black od Death metalu (dla laika wręcz niewykonalne). Przede wszystkim Thrash Metal to zderzenie metalu i punka gdzie Death Metal to ewolucja Heavy(albo raczej spory odskok). Szlagierem Thrashu jest głównie częste zmiany rytmu(gł. perka-akcenty w 4/4 na trzeciej, trzeciej ćwierćnucie i/lub 7 ósemce), ostry wokal(ale nie growl) i piękne solo, gdzie Death Metal to tempo nie schodzące poniżej 240 z blasowaniem perki (stopa-werbel-stopa, albo dwie stopy w co najmniej 16-stkach), i ghhhhhhrowlem (GGGHHHHRRROOOOOOOOOLLLLL).

a pojąć różnicę można słuchając cokolwiek Behemota i potem dla kontrastu np Master of Puppets.

to by było na tyle /cool/


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 20 Czerwca 2007, 07:22:40 »
Cytuj
Soil - gatunek muzyczny ustanowiony przez zespół System of a Down. Swoją nazwę wziął od pierwotnej nazwy System of a Down. Soil jest gatunkiem nieokreślonym, ogólnie rzecz biorąc soil jest połączeniem różnych stylów w muzyce rock'owej. W przypadku prekursora tego gatunku są to: heavy metall; jazz; numetal (głównie przez skandowane teksty) i elementy muzyki ormiańskiej. Soil jest szerokim pojęciem, zarezerwowanym dla zespołów rock'owych nie mogących się zakwalifikować pod inny gatunek. Wykonawcy:

Źródło: Wikipedia


IP: Zapisane
edo-kun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 29

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 03 Lipca 2007, 22:35:38 »
kiedys sie sluchalo metalu, teraz coraz zadziej. Od czasu do czasu jakichs Children of Bodom, bo ich lubie, albo Opeth... Lacuna Coil, Sonata Arctica, troche Blind Guardianów sie sluchalo, Disturbed, within Temptation, Zakka Wylde'a /blushing/ , a jak Zakka to i Pride & Glory, Black Label Society, a co bede wam wymieniall zespoly ktore i tak znacie.

Dawniej sluchalem ostrzejszej muzyki, teraz przerzucam sie na coraz bardziej lagodna i melodyjna /happy/

///Co do gatunkow muzycznych - nie ma sie co klocic, bo gatunki te sa tak plynne, ze ciezko sie polapac. jeden album wyjdzie w gatunku gothic metalu, inny jako melodic death i takie tam. Kiedys sie klocilem co do gatunkow, ale tyle ich jest ze sam zaczalem sie gubic. Kazda piosenke mozna przyporzadkowac do innego gatunku...  /unsure:/

@Tobiasz: Na wikipedii sie nie ma co opierac, bo ja pisza tacy sami szpece jak my siedzacy tu na forum i czasem mozna sie natknac na straszne bzdury (np: bardzo czesto sie to zdarza w dzialach dotyczacych nowych urzadzen elektronicznych).


IP: Zapisane
Rasti

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 202


Ponad 3 letni staż na forum :P

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 04 Lipca 2007, 14:39:10 »
No tutaj jeszcze nie pisałem  /lol/

Na początku wielkie WITAM dla nowego usera który sie wypowiedział mam nadzieje ze bedzie to kolejny stały bywalec

Siemka edo-kun

Teraz może kogoś zdziwię ale taki fan muzyki (każdej muzyki) jak ja również słucham takich zespołów jak Lordi co prawda dopiero po Eurowizji ale jednak ;p Linki Park często lubię posłuchać (choć to chyba nie metal :P) no i Metallica również ten zespół nie jest mi obcy ale nie znam sie na metalu tak dobrze jak na innych gatunkach muzycznych wiec nie bede sie tutaj wypowiadał na jego temat.  /whistling/

Ale niemogłem sie powstrzymać od skomentowanie niektórych stwierdzeń jakie padły tutaj w temacie a mianowicie.

Cytuj
Więc jeśli metal jest wydzieraniem mordy to co mam powiedzieć o, np. techno

smith w "techno" sie "wydziera morde" hmmm to powiec mi w jakim pod gatunku hardstyle, trance, hause, elektro, minimal, progresive trance, garage. Powiedz nam wszystkim w jakim gatunku i oświeć nawet mnie bo sam nie wiem  /unsure:/ i czuje sie zaniepokojony moją niewiedzą.

Cytuj
Nie cierpię techna, disco polo ani hip hopa.

Tobiasz błagam, już to wiemy nie musisz przypominać

Wypowiedz Luk-a na temat Soil to nie musi być coś zerżniętego żywcem z Wikipedi jak by oczywiście zrobił Tobiasz (miś o małym rozumku) tylko wiedza własną na ten temat, i moim zdaniem taką posłużył sie Luk wiec, Tobiasz pohamuj swoje zapędy i nie mierz ludzi swoją miarą.


« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2007, 14:40:23 wysłane przez Rasti » IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 04 Lipca 2007, 16:10:06 »
Cytuj
smith w "techno" sie "wydziera morde" hmmm to powiec mi w jakim pod gatunku hardstyle, trance, hause, elektro, minimal, progresive trance, garage. Powiedz nam wszystkim w jakim gatunku i oświeć nawet mnie bo sam nie wiem unsure.gif i czuje sie zaniepokojony moją niewiedzą.
Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem, Rasti? Mu chodziło, że niektórzy twierdzą, że w metalu wydziera się mordę, a nie w technie.


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 7    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry