Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Hobbit. Trylogia filmowa - wasze wrażenia i opinie (Czytany 34079 razy)
Kurokuma
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Zobacz profil
« : 28 Listopada 2012, 15:53:31 »
Jak wiecie 28 grudnia do kin wychodzi adaptacja książki ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem" pod nazwą ,,Hobbit. Niezwykła podróż". Na tym wątku możecie zagłosować w ankiecie i swobodnie podyskutować o tym filmie. Miłej rozmowy.


« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2014, 16:13:24 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane

,,The Hobbit: The battle of the five armies'' is coming
Aktualności
Dyskusja
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28 Listopada 2012, 16:30:59 »
Raczej obejrze w kinie. Zawsze jest ten "efekt", gdy ogladasz cos na wielkim ekranie. Mam nadzieję, że dorówna Władcy pierścieni lub okaże się lepszy


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28 Listopada 2012, 17:50:09 »
Razi mnie jedynie że tak krótką książkę dzielą na 3 filmy. Jestem pewien że tu chodzi głównie o potrójny zysk, bo fabułę spokojnie można by było zawrzeć w max 3 godzinach. A takich filmów jest sporo.
Ale idę.


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28 Listopada 2012, 18:19:54 »
Oczywiście idę  :D
Hobbit będzie miał premierę dzień przed moimi urodzinami dlatego nie będę miał problemu ze środkami na seans.
Jeśli chodzi o sam film to popieram Sojlexa - spokojnie starczyłby jeden film ale tu zapewne chodzi o to żeby jak najwięcej z nas wydusić  ;)
Po trylogii Hobbita (ludzie jak to brzmi jak się pomyśli jaka to mała książka  :rolleyes: )
spodziewam się scen spoza książki (np. tropienie Golluma przez Aragorna czy wypędzenie Saurona z Dol Guldur), oraz (skoro to taka krótka książka i jeszcze na trzy dzielona) większej zgodności z książką i nie wycinaniem scen (np. we Władcy Pierścieni Drużynie Pierścienia nie było sceny z atakiem wilków na bractwo; ale to można Piotrusiowi Jacksonowi wybaczyć patrząc na objętość książki).


IP: Zapisane
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28 Listopada 2012, 18:32:31 »
To ze dziela na 3 filmy nie jest, az takie zle. Tak jak napisal Niebieskooki nic nie wytną wiecej dodadzą.W trylogii mialem nadzieje zobaczyc Bombadila oraz powstanie w Shire


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 28 Listopada 2012, 19:38:53 »
Ja też oczywiście idę obejrzeć film na wielkim ekranie. Być może nawet pokuszę się o zakup go na płytkach.
3 części to troszkę za dużo, 2 w zupełności by starczyły. Ja rozumiem, że Hobbit różni się od Władcy Pierścienia, że nie ma aż tylu opisów, jest więcej akcji, ale by robić jedną opowieść, aż w 3 częściach?! 
No dobra nie będę hejcił za w czasu, obaczym jak im to wyjdzie. 


IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28 Listopada 2012, 19:45:59 »
Też jakoś nie mogę zrozumieć, po co w trzech częściach robić ten film. Mógłby być z tego jeden film, ewentualnie dwa. Ale i tak idę na to :)


IP: Zapisane
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 29 Listopada 2012, 06:10:07 »
Z tego, co tu piszecie, wynika, że... nie zobaczę Mrocznej Puszczy?!

Do kina oczywiście pójdę, czemu nie? Zapowiada się bardzo ciekawie. Chociaż... 12 kurczaków-męczenników...



IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 30 Listopada 2012, 01:21:07 »
TAK TAK TAK TAK MAM NADZIEJĘ ŻE DLA MAJÓW I NOSTRADAMUSA SIĘ COŚ POPIER!#%^@^! I NIE BĘDZIE KOŃCA ŚWIATA :D ew. może być jak obejrzę hobbita :D


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02 Grudnia 2012, 22:31:22 »
Ja zdecydowanie na to pójdę, już nie mogę się doczekać tego filmu :D. Ciekawe na czym się skończy cześć pierwsza? Chyba gdzieś przed Bitwą Pięciu Armii, może skończy się jeszcze przed Smaugiem? A wy jak sądzicie na czym się skończy?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02 Grudnia 2012, 23:06:25 »
Podejrzewam że na wizycie u króla...


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 03 Grudnia 2012, 00:55:02 »
Szczerze to prawie nie pamiętam książki i mam zamiar sobie ja przypomnieć tuż przed pójściem do kina ;P


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 28 Grudnia 2012, 15:47:28 »
Ja byłem wczoraj.  ^_^
Chętnie podzielę się swoimi wrażeniami z filmu, jednak lojalnie uprzedzam przed spoilerami, gdyż każdy spoiler niewłaściwie użyty lub przeczytany może zagrażać twojemu elementowi zaskoczenia    :P.
Ci którzy oglądali trylogię wiedzą, że każda część miała wstęp, po którym następował tytuł i akcja właściwa.Tutaj jest tak samo (narratorem opowieści jest Bilbo); film zaczyna się przygotowaniami starego Bilba do urodzin, po czym hobbit opowiada zagładę Ereboru przez Smauga (ciekawy efekt, czułem się jak mały szkrab któremu dziadek czyta bajkę   :D), po czym następuje dynamiczna smocza demolka, aczkolwiek smok pokazywany jest we fragmentach całego ujrzymy pewnie w którejś następnej części.Jako, że ,,Hobbit" jest raczej książką dla dzieci także fabuła filmu jest lekka, zabawna (dużo osób śmiało się na niespodziewanej wizycie krasnoludów u Bilba   :)) i przyjemna, chociaż walk jest tu dużo (nawet jedna bitwa się znajdzie o czym za chwile). Co mnie bardzo ucieszyło to duża zgodność z książką, zgodność do pewnego momentu... Jak większości wiadomo ,,Hobbit" jest książką dość krótką, a twórcy zdecydowali się podzielić tą opowieść na trzy, dlatego pojawi się w filmie kilka poza książkowych wydarzeń jak i trochę ubarwień.Zacznijmy od tego, że we wspomnieniach Balina pokazana jest bitwa pod bramami Morii i odrąbanie przez Torina ręki wielkiego orka Azoga. Czytający ,,Powrót Króla" wiedzą, że Azoga ubił Dain Żelaznostopy ale jak wspominałem tu są ubarwienia, a Azog nie ginie i jest zajadłym wrogiem Torina; głównym złym w tym filmie (chociaż w opowieści działają siły od Azoga starsze i potężniejsze).I właśnie Azog wprowadza do fabuły książki zamieszanie jednak jest tak przyjemnie wkomponowany w całość filmu, że to aż tak nie razi w oczy. Poza tym w ,,Hobbicie" ujrzymy też... Radagasta!!!
Teraz Armiwart może go już dodać do ankiety ponieważ mag ten ma naciąganą ale dość znaczącą rolę. Odwiedza Dol Guldur. Ci którzy czytali wiedzą o co chodzi, a ci którzy nie wiedzą... To powinni obejrzeć  ;). Nie chce opowiadać całego filmu, dlatego napiszę trochę o dubbingu. Dla mnie dubbing był średni.Zły na pewno nie, bo dobrze się słuchało ale najlepszy też nie był (czasami dubbingujący skończył mówić, a postać dalej poruszała ustami ale bardzo rzadko było to widać), wolałbym oglądać z napisami ale byłem z młodszym kuzynostwem. W dubbingu utknęły mi tylko trzy role:
- Wiktor Zborowski jako Gandalf,
- Borys Szyc jako Gollum (chociaż o tym nie wiedziałem dopóki nie zerknąłem na filmweb),
- Wiesław Komasa jako Radagast Brązowy (nie znam dubbingującego ale moim zdaniem świetnie wczuł się w rolę tego czarodzieja).
Nie traktujcie tego posta jako recenzji, to moje subiektywne odczucia na temat ,,Hobbita"; oczekiwałem dużej zgodności z książką i to dostałem, a te wszystkie ubarwienia uważam za ciekawy i niestety konieczny dodatek skoro reżyser będzie dzielił tą książkę na trzy części, z mojej strony bardzo polecam kawał świetnego kina fantasy przez duże ,,F".Władcy pierścieni nie dorówna ale od takiego harrego pottera czy opowieści z Narnii lepszy.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 29 Grudnia 2012, 11:17:48 »
Jako, że wczoraj byłem na Hobbicie 3D + napisy, postanowiłem coś tutaj napisać. Film jest dobry, efekt 3D jest widoczny, jest duża zgodność z książką choć jest dodanych kilka wątków których nie było w książce. Ogółem trochę zostało wycięte, a jeszcze więcej zostało dodane. Cały film jest bardzo dynamiczny, non stop jakaś akcja, walka czy inne rzeczy wymagające użycia topora. Napisy były dobre i miały odpowiednią prędkość, choć miejscami tłumaczenie ssało. Angielski dubb był doskonały, już niedługo porównam go do polskiego i zobaczymy jak panu Szycowi wyszło. Film jest też dość śmieszny, u mnie na sali prawie co chwile wybuchały salwy śmiechu (ja śmiałem się chwilę wcześniej, bo zazwyczaj wiedziałem o co chodzi dzięki przeczytaniu książki).

Spoiler Alert

Radagast rządzi, chociaż szkoda, że przetłumaczono go na Bury, nie na Brązowy. Chociaż wyobrażałem go sobie inaczej, to zostałem pozytywnie zaskoczony :)
Co to do cholery jest włamyhobbit? I dlaczego używano słowa włamywacz zamiast złodziej?
Dwalin jest fajniejszy od Hellsa, ma więcej toporów, a do tego tatuaże na głowie :P
Wszystkie krasnoludy wypadły dobrze :)
Na kij dodano scenę z kamiennymi olbrzymami? Jedynie ta scena nie podobała mi się w całym filmie, w książce była mowa o olbrzymach, a nie o jakiś kamiennych ludkach.
Wątek Azoga był nawet dobry.



IP: Zapisane
Smaczna Kromka 121
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 30 Grudnia 2012, 21:30:16 »


Spoiler Alert

Radagast rządzi, chociaż szkoda, że przetłumaczono go na Bury, nie na Brązowy. Chociaż wyobrażałem go sobie inaczej, to zostałem pozytywnie zaskoczony :)
Co to do cholery jest włamyhobbit?


Jakby coś to we wszystkich książkach o Śródziemiu jest Radagast Bury a nie Brązowy(np. w książkach Nika Pierumowa "Pierścień Mroku", chyba był też we "Władcy Pierścienia" ale nie wiem).Co do włamyhobbita, to Bilbo chciał powiedzieć włamywacz ale w połowie stwierdził że lepiej brzmi hobbit no to wyszedł włamyhobbit


IP: Zapisane
Forum internetowe powinno łączyć,nie dzielić
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.146 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry