Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
My Little Pony: Friendship is Magic (Czytany 13130 razy)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« : 03 Lutego 2013, 17:27:11 »
Temat jak sama nazwa wskazuje o poniaczach. O wypowiadanie się proszę jedynie osoby, które widziały przynajmniej 2 odcinki.

Ogląda ktoś to na forum? Jak to oceniacie?

Ja zaczęłam oglądać kuce rok temu. Zastanawiałam się dlaczego tyle ludzi dorosłych to ogląda i tak wpadłam :). Serial jest nad wyraz dojżały pokazuje prawdziwą przyjaźń, nie wyidealizowaną. Problemy kucyków pod pozorem bajkowości są prawdziwe, a i sposoby radzenia sobie z nimi i inne mądrości życiowe mają sens. Kreskówka została stworzona dla widza w każdym wieku. To taki animowany "Mały Książę". Dodatkowo bardzo wciąga, ma miłą dla oka kreskę i fajne piosenki.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
MiSi

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 37


Serwus!

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03 Lutego 2013, 19:16:57 »
To taki animowany "Mały Książę".
Czyli już wiem, że to zło  ;>


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03 Lutego 2013, 21:28:49 »
Powiem tak. Procent mych znajomych którzy są Bronymi lub Pegasis nieustannie wzrasta, coraz częściej widuję też przypinki poniaczy. Co ciekawsze, nieoglądając serialu, a właściwie oglądając u kumpla to co pokazywał wiem o tym serialu więcej niż bym chciał. Fajne, ale strasznie zapada w pamięć, a co gorsza psuje opinię wśród "normalnych" ludzi. Tako rzekę ja, Pączek, nie-brony.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 03 Lutego 2013, 22:45:30 »
Oglądam i uwielbiam  :3

BTW. głupio że zamierzają zrobić alicorna z Twi, nie? Dotychczas była równowaga typów kuców w głównym teamie, i przy tym była równość ich a Twi tak jak reszta czasem występowała jako główna, a czasem wcale, miała konkretny charakter z konkretnymi uroczymi wadami, teraz będą na chama czynić ją najgłówniejszą bohaterką tak bardziej na co dzień niż wcześniej - bo wcześniej Twi przewodziła jedynie w odcinkach walki przeciw głównym bossom, z Elementami Harmonii.

ODCINEK Z NAWRACANIEM DISCORDA BYŁ TAKI DOSKONAŁY :3


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03 Lutego 2013, 22:48:22 »
A ja tak paczę, Kumpel zagłosował Twarzoksiędze, ankieta była... Tak ją awansowali? Ok się zobaczy jaki nowy sezon...


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03 Lutego 2013, 22:50:08 »
Nie oglądam.
Nie rozumiem fenomenu.
Widziałem parę odcinków.
Z seriali wolę chociażby ,,Glinę" Pasikowskiego.



IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03 Lutego 2013, 23:44:07 »
Właśnie jestem świeżo po obejrzeniu jednego z odcinków. I muszę stwierdzić, że jest to bajka taka, jak każda inna, nie przedstawia wdg. mnie żadnych wartości nie rozumiem, dla czego ludzie ją oglądają, wdg. mnie to tylko ryje psychikę po dłuższym oglądaniu i sprawia, że chce się oglądać, z niewiadomych mi powodów. A o przyjaźni to są też np. pokemony, ale tam przynajmniej coś się dzieje. Ostateczną opinię przedstawia ten obrazek:


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 04 Lutego 2013, 00:03:42 »
A który to był odcinek jesli można wiedzieć :)? Przyznaję, że niektóre (zwłaszcza sezonu pierwszego i odcinki o Pinkie) są poryte i beznadziejne moim zdaniem. Pokemony są nudnawe- Ash walczy o odznakę, Ash łapie nowego pokemona, Brock się zakochuje, pomóc nieznajomemu spotkanemu na drodze...

Wątpię by Twi w serialu stała się alicornem. Ten obrazek powstał dawno temu, to pewnie tylko kolejna grafika stworzona przez fanów, którą ktoś ostatnio odkopał i spopularyzował. Tak samo jak są grafiki z Dragonshy.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 04 Lutego 2013, 00:08:43 »
No dobra, a gdzie siła tego serialu? Jeżeli wam się podoba musi być w nim coś fajnego, czego nie wyłapałem. Chyba, że to jakaś super indywidualna umiejętność odszukania metafory w czwartym dnie jakiegoś symbolu.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 04 Lutego 2013, 11:20:39 »
Mnie osobiście serial nie rajcuje. Widziałem kilka odcinków z 6 letnią siostrą. Ciekawy staje się dopiero po przejściu przez tą nową subkulturę (przynajmniej moim zdaniem).


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 04 Lutego 2013, 12:14:49 »
Cóż obejrzałem 2 pierwsze i odniosłem wrażenie, że to miał być jeden krótki film. Tak naprawdę dobrze by było jakby się na tym pokonaniu drugiej księżniczki skończyło.
Dalej to już typowa bajka jak te wszystkie Hanny Montany itd.
Czasem można chwile obejrzeć jak już nie ma co robić ale na dłuższą metę bym chyba zwariował.
Próbowałem podejrzeć co tam dalej się dzieje ale nie dałem rady.

Jak ktoś to ogląda i mu się podoba to spoko. W moim odczuciu starym bajkom to do pięt nie dorasta i fenomenu w tym nie widzę. Być może za dużo słodyczy w tym jest... Co do porównywania do Pokemonów to obie te bajki są taki same. Każda ma jakichś tam fanów ale na dłuższą metę to ja bym nie oglądał ani jednej.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 04 Lutego 2013, 12:33:47 »
Dwa pierwsze odcinki są IMHO słabe, a Nightmare Moon jest najgorsza z czarnych charakterów. Są one takim wstępem do serialu skierowanym do małych dziewczynek. Pierwszy sezon też najlepszy nie jest (choć są w nim fajne odcinki, np. Art of the dress oraz The best night ever. Nie polecam też oglądać z polskim dubbingiem- wiele zwrotów zostało przeinaczonych, a głosy kucyków brzmią dziecięco (w odróżnieniu od orginału). Najfajniejsze są odcinki: The royal wedding, The Crystal Empire, The return of Harmony, Sweet and Elite...

Pytasz się Fast co w tym takiego jest? Bajki dla dzieci dzielą się na:
a) przesadnie przesłodzone, bez przemocy, etc.
b)jedyna atrakcja to walki i przemoc
c)MLP
Kuce nie należą ani do grupy A, ani do grupy B. Żyją w świecie, w którym została zachowana swego rodzaju równowaga. Te różowe "słodkorożce" potrafią być bardziej okrutne od niejednego gimbusa. Choć główni bohaterowie preferują wyraźnie rozwązania pokojowe, to wiedzą kiedy należy użyć siły i w jaki sposób. Te kucyki mają problemy,kompleksy, wady i odczuwają strach. To taka bajka z morałem i wartościami. Do tego wspaniałe piosenki (linki do wybranych, proszę słuchać w wersji angielskiej, a raczej amerykańskiej, bo polska jest zryta):
http://pl.mlp.wikia.com/wiki/Raise_This_Barn
http://pl.mlp.wikia.com/wiki/The_Failure_Song
http://pl.mlp.wikia.com/wiki/The_Ballad_of_the_Crystal_Empire
http://pl.mlp.wikia.com/wiki/This_Day_Aria
http://pl.mlp.wikia.com/wiki/Find_A_Pet_Song
http://pl.mlp.wikia.com/wiki/Smile_Song
http://pl.mlp.wikia.com/wiki/Pony_Pokey
Serial jest też pełen nawiązań do różnych wydarzeń kulturowych, do różnych filmów, etc. Postacie są złożone, ale o silnie zarysowanych charakterach, każdy znajdzie coś dla siebie.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 04 Lutego 2013, 15:50:30 »
Hm. Nie. Wciąż mnie to nie przekonuje. Bajek generalnie nie oglądam, za wyjątkiem Eda, Edda i Eddyego, których mam zgranych na kompa i czasami w wakacje przeglądam stare odcinki. Tam nie ma ani mega-przemocy, ani cukierkowatości, ani MLP i - ponoć - super fajnej zarysowanej i życiowej psychologii bohaterów [też nie uraczymy...].
Siłą tej bajki jest niezbyt wyszukany humor, charyzmatyczni bohaterowie i sielskość całości (trzech kumpli z osiedla próbuje zarobić w wakacje :D).

Najwyraźniej nigdy nie pojmę dlaczego dorośli ludzie oglądają serial o kucykach :D Prędzej wyłapałbym dlaczego oglądają np. takiego Johnnego Bravo, Laboratorium Dextera czy inne /klasyki/ --> chociażby ze względu na same wspomnienia :)


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 04 Lutego 2013, 16:44:50 »
Ja oglądałem dokładnie dwa odcinki, tylko, że z jedną fabułą- o discordzie, którego to wcześniej chwalił ptaku. No pokemonów też nie oglądam, tzn. kilka razy się za nie zabierałem, ale jakoś już wolę poczytać mangę. Ostatnio oglądałem anime blade of the immortal, z filmów rysunkowych, no ale to już jest offtop.


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 04 Lutego 2013, 17:44:57 »
Co do pokemonów to polecam tylko pierwszą serię, reszta jest nieciekawa.
Za to jjeśli chodzi o kuce to nie miałem szansy oglądać, ponieważ nie posiadam cartoon network, a i internet słaby :P


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry