Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Problem z Edytorem Map (Czytany 4085 razy)
clone47

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil WWW
« : 08 Sierpnia 2012, 12:59:11 »
Witam. Mam pewien problem dotyczący Edytora Map do HoMM IV, czy też raczej z konkretną mapą do niego.

Zacznę może od tego, że przez kilka ostatnich dni robiłem własny scenariusz do H:IV. Wczoraj rano jednak mój komputer się zaczął psuć. Na wszelki wypadek przerzuciłem co ważniejsze pliki na pendrive, w tym także nieukończoną mapę.
Kiedy jednak przerzuciłem plik z mapą na laptop z zainstalowanym H:IV, by dokończyć pracę, nie chciała się ona odtworzyć.
Dokładnie cytując:
,,[Tu lokalizacja pliku z mapą] nie jest prawidłowym plikiem kampanii Heroes IV."
Podczas gdy ja wiem, że JEST prawidłowym plikiem, gdyż format jest ten sam, kompletnie przeze mnie niezmieniany. Wersja gry na laptopie jest też ta sama jak na komputerze.

Nie wiem, czy jest to zwyczajny problem, czy może mój przypadek jest unikalny. Niemniej jednak na żadnym z forów nie znalazłem choćby podobnego wątku, także uznałem, że lepiej w końcu samemu zapytać. ; p


IP: Zapisane
Vi Veri Venniversum Vivus Vici
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 08 Sierpnia 2012, 14:48:39 »
A gra widzi ten plik mapy ?


IP: Zapisane
clone47

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 08 Sierpnia 2012, 16:25:25 »
Nie. Nie ma go na liście scenariuszy do odtworzenia, jakby faktycznie mapa nie była uznawana za scenariusz do H:IV.
W Edytorze na liście map do wgrania z kolei jest pośród innych, ale nie da się go odtworzyć (pojawia się komunikat). Tak więc dla Edytora nie jest niewidoczny - Po prostu nie daje się wgrać. Gra już go nie widzi. O_o

No i dziękuję za szybki odzew. ; p


IP: Zapisane
Vi Veri Venniversum Vivus Vici
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 08 Sierpnia 2012, 20:14:08 »
Jeśli możesz dodaj ją tutaj lub podeślij na maila (jareq@tawerna.biz), sprawdzę u siebie :)
Podaj jeszcze w jakiej jest wersji (standard, tgs, wow).


IP: Zapisane
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08 Sierpnia 2012, 20:18:18 »
Powiedz mi, jaki system miałeś na PC, a jaki masz na lapku?
I czy oba systemy były napisane w tej samej architekturze (32; 64 bit)?
Być może odmienna architektura jest powodem błędu sumy kontrolnej, a w konsekwencji problemu z odczytem.


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

clone47

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 08 Sierpnia 2012, 21:45:48 »
@Revold: Na komputerze XP, na laptopie 7. Ustawienia raczej te same, ale nie sądzę, by inny system był tu powodem. Może rozrysuję to nieco dokładniej:

Komputer zepsuł się wczoraj rano, można więc było go uruchomić tylko przez Tryb Awaryjny. Siostra, która zna się na tego typu sprawach lepiej niż ja, powiedziała że cofnie ustawienia na te sprzed paru dni(nie zadziałało, ale mniejsza z tym). Jako że jestem laikiem, nie wiedziałem że nie chodzi tu o wszystkie nowe pliki, sądziłem więc że nowy scenariusz stracę. Wyciąłem więc cały plik z mapą na pendrive.
Kiedy mapa nie zadziałała na laptopie, ponownie przez Tryb Awaryjny wrzuciłem ją na komputer. I też nie zadziałała. Nie mam pojęcia czemu, bo wziąłem ten sam plik i próbowałem wrzucić go w dokładnie to samo miejsce, z którego pochodził.

@jareq: Wysyłałem ją nawet jednemu znajomemu, ale też mu nie zadziałało. Ale w porządku, ostatecznie tonący się brzytwy chwyta. : P
(Mapa dotyczy standardowego HoMMIV.)


IP: Zapisane
Vi Veri Venniversum Vivus Vici
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 08 Sierpnia 2012, 22:53:24 »
No właśnie system może mieć wiele do rzeczy.
Niektóre pliki pisane w architekturze 32-bitowej nie działają na 64.
Tryb Awaryjny. Próbowałeś uruchomić edytor w TA? Po co?!
Poza tym, błędów może być cała masa. Począwszy od kopiowania na pena, przez jego "bezpieczne" usunięcie z kompa aż do błędu samego pliku (ew.).
Sprawdź architekturę swojego lapka. XP-ka pewnie masz 32. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Wejdź w Start-->Panel Sterowania-->System i zabezpieczenia-->System i odczytaj ją w sekcji Typ Systemu.
Jak już naprawisz swojego PC, to być może problem sam się rozwiąże. Ewentualnie sprawdź u kogoś, kto ma XP-ka.


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 09 Sierpnia 2012, 11:41:36 »
Muszę Cię zmartwić, ale plik mapy jest najprawdopodobniej uszkodzony ponieważ po otwarciu go w trybie tekstowym nie posiada prawidłowej struktury pliku mapy h4c.


IP: Zapisane
clone47

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 09 Sierpnia 2012, 13:14:19 »
@Revold:
No właśnie system może mieć wiele do rzeczy.
Może mieć, ale jeśli próbowałem przerzucić mapę w to samo miejsce i tak nie poszła, więc to raczej nie to.
Próbowałeś uruchomić edytor w TA? Po co?!
Rzecz w tym, że sam Edytor zadziałał. ; p Mogłem nawet odtworzyć tam inne mapy (mojej rzecz jasna nie). Mało tego, uruchomiłem nawet H:IV, by się upewnić, że mapa zniknęła z listy scenariuszy, na której przedtem była (gdy testowałem ją przed awarią).

@jareQ: Tego się właśnie spodziewałem. No nic, niby to tylko 3 dni pracy (choć jak dla mnie to i tak największy dotychczasowy scenariusz), do tego mapa była ukończona dopiero gdzieś w połowie.
Może kiedyś zrobię go na nowo, ew. ktoś zdoła znaleźć jakieś rozwiązanie (byłbym bardzo wdzięczny ; p).
Tak czy inaczej dziękuję za rady i pomoc.  :)


IP: Zapisane
Vi Veri Venniversum Vivus Vici
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry