Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Czas oczekiwania na turę w trybie multi (Czytany 2287 razy)
Fawn

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 21 Grudnia 2013, 16:06:23 »
Witam,

Jako, że zbliża się okres świąteczny i będzie trochę wolnego czasu, chciałem odkurzyć starego HoM&M4 i pograć ze znajomymi po sieci. Pamiętam jednak, że kiedyś miałem problem z grą przez internet (bodaj gamespy), oczekiwanie na turę trwało bardzo długo (ok. 5 min) i nie było to spowodowane przez graczy, zresztą ustawialiśmy limit na turę, a i tak trzeba było czekać wieczność. Chciałem spytać czy to normalne, tak po prostu ta gra ma, ktoś sie z czymś takim spotkał i czy można to jakoś zażegnać? Za pomoc z góry dziękuje.


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21 Grudnia 2013, 17:47:53 »
Ja nigdy nie miałem takiej sytuacji. Ogólnie z gamespy są teraz kłopoty i radziłbym odpuścić łączenie się przez tę właśnie platformę i spróbować http://www.gameranger.com/ - przez ten program grałem wiele razy i zawsze zero problemów. W dodatku jest niezwykle stabilny i prosty w obsłudze. Dla fanów HoMM to najrozsądniejsze wyjście. Odpuścić hamachi, odpuścić gamespy i korzystać z gamerangera. Zero kłopotów i można znaleźć tam chętnych nawet na H2.


IP: Zapisane
Fawn

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26 Grudnia 2013, 22:55:34 »
Dziś miałem okazję spróbować pograć przez internet i nie obyło się bez problemów.
Zarówno przez Gameranger jak i przez Hamachi nie udało mi się połączyć. Przy próbie utworzenia gry przez LAN wyskakuje komunikat: "Podczas próby otwarcia połączenia wystąpił błąd DirectPlay". Próby były na tej samej wersji gry, pomiędzy xp i win 7, a takze pomiedzy win 7 i win 7. Za każdym razem ten sam błąd. Z wyłączonym antiwirusem/ brakiem antywirusa/ wyłączoną zaporą windows/ wyłączonym firewallem.

Udało się połączyć jedynie przez ip/tcp a tam, opóźnienie ( o którym wspominałem w pierwszym poście) trwające od kilkudziesięciu sekund do kilku minut.

Ma ktoś pomysł jak poradzić sobie z tym błędem? Bo łączenie sie po ip/tcp jest chyba obarczone tym opoznieniem (kiedys nie grałem przez gamespy, a własnie bezposrednio przez ip/tcp, po ponownej instalacji mi sie to przypomnialo, a ten problem wystepuje nadal.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry