Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja II (Czytany 13921 razy)
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« : 03 Kwietnia 2009, 21:19:06 »
 


Bayworth (1)
Lorekeep (2)

Cele:

    * Znajdź i odbuduj Lorekeep
    * Zdobądź Amulet Nekromancji
    * Markal i Godryk muszą przeżyć

Za zadanie tym razem postawiono ci odnalezienie i odbudowanie znanego niegdyś ośrodka kultu nekromancji w Lorekeep. Miasto znajduje się po prawej stronie na samej górze mapy- wyślij tam Markala. Wybuduj statek w pobliżu twojego miasta i wyrusz nim przez morze do Lorekeep.Swoim drugim bohaterem zbieraj surowce wokół Bayworth. Po zdobyciu Lorekeep niech Markal także zacznie zbierać złoto i minerały, bo będziesz potrzebować ich wiele do rozbudowy Lorekeep. Gdy już w Lorekeep będziesz miał wszystko wybudowane i zbierzesz wystarczającą armię rusz przeciwko magom z centralnej części mapy. Najprościej przez portal koło Lorekeep, w ten sposób ominiesz sporą armię stojącą przed bramą od strony morza.


« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2009, 22:10:22 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17 Sierpnia 2009, 16:08:13 »
Proszę o pomoc  :-\ jestem na tej wyspie z której wypływam, wypływam i dopada mnie  >:( nahir(jakoś tak). Mając 25 liczy 40 zombie 100 szkieletów łuczników próbuję go zmiażdżyć a ty jak nie walnie kulą ognia,  że połowa moich stworów do morza idzie  :niepewny: :niepewny:. A najgorsze że tych gości jest 3. Jest jakiś sposób na obejście go? :huh:


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18 Sierpnia 2009, 08:45:02 »
Ja pierwsze ataki czarodziejów przetrzymałem tak, rozbudowywałem Zamek Haven bo na początku Markal jest bez armii i jedynym wyjściem jest zrobienie Armii Godrykowi i następnie albo czekasz na czarodziejów albo rozwalasz strażników stoczni i czekasz lub wyjście bardziej brutalne robisz łódź i rozwalasz wrogiego bohatera/ów.

Ps: Ten bohater zapewne się nazywa Mahir.


IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18 Sierpnia 2009, 09:10:47 »
na początku markal jest bez armii??? :huh: u mnie NA POCZĄTKU miał 15 liczy 25 zombie i 100 łuczników którymi od razu rozwalam tych strażników stoczni (czyt. Kolosów :D). Udało mi się przepłynąć kiedy oni gdzieś odpłynęli.


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18 Sierpnia 2009, 11:35:58 »
Markal ma jedynie dopłynąć z tymi jednostkami do Lorekeep na pierwszej wyspie gdzie zaczynasz lepiej niech czyszczeniem się zajmie Godryk, a w wypadku Nieumarłych jednostek niech Markal jedzie.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18 Sierpnia 2009, 13:49:31 »
Zatem, Twoim zdaniem początkowe wojska Markala to armia? Ok O.O no to stary, porażka jest pewna. Markalem siedź w zamku i ewentualnie oczyść okolicę z mniejszych oddziałów. Skoro Godryk jest rycerzem, i masz zamek rycerzy, to pierwsze co myślisz to powinno być: Zrobię armię ludzi, oddam je dobremu dowódcy który się zna na walce Heaven i nim będę kosił magów.


IP: Zapisane
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09 Grudnia 2009, 13:27:08 »
Trochę mi głupio ale nie mogę przejść tej misji  :P Ale nie dlatego że przy budowie Lorekeep mam problem, czy coś- ja nie mogę przetrwać kilku dni bo od razu przypływa do mnie heros Akademii i miażdży moje nędzne oddziałki swoimi czarami itp... Co zrobić? :P


IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11 Grudnia 2009, 16:38:29 »
Najlpeiej jest z wyspy gdzie jest ten zamek Haven pozbierać nieumarłych, potem obok Lorekeep jest też całkiem nie mało nieumarłych i trzeba oczywiście też wybudować armie Godrykowi ... .


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 16 Grudnia 2009, 14:55:15 »
OK...utknąłem na dobre  :P Mam całą mapę pod kontrolą, ale ta armia magów w mieście jest tak wielka i jeszcze cały czas rozbudowywana że nie mam z nimi szans  :(

Ja mam
1600 kościanych łuczników
400 zombie
300 ulepszonych duchów
100 ulepszonych wampirów
i przyłączyło się do mnie 70 neutralnych rycerzy śmierci  ;D (lvl 6)
+ 100 gryfów królewskich i coś jeszcze.

Ale i tak mnie miażdzą...jeszcze gdyby to było w polu to może bym dał radę, ale gdy siedzą w mieście to już w ogóle  :-\. Te widmowe zastępy, magowie i tytani rozwalają mi większość oddziałów zanim w ogóle przebiją się prze mur... Co zrobić?  :huh:


IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 17 Grudnia 2009, 00:26:07 »
OK...utknąłem na dobre  :P Mam całą mapę pod kontrolą, ale ta armia magów w mieście jest tak wielka i jeszcze cały czas rozbudowywana że nie mam z nimi szans  :(

Ja mam
1600 kościanych łuczników
400 zombie
300 ulepszonych duchów
100 ulepszonych wampirów
i przyłączyło się do mnie 70 neutralnych rycerzy śmierci  ;D (lvl 6)
+ 100 gryfów królewskich i coś jeszcze.

Ale i tak mnie miażdzą...jeszcze gdyby to było w polu to może bym dał radę, ale gdy siedzą w mieście to już w ogóle  :-\. Te widmowe zastępy, magowie i tytani rozwalają mi większość oddziałów zanim w ogóle przebiją się prze mur... Co zrobić?  :huh:

Powiedz jak wygląda twój Markal jakie skille , jakie talenty , jakie zdoloności , jakie czary i na jakim poziomie grasz ?


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 17 Grudnia 2009, 17:31:07 »
No więc:

expert obrona- witalność, unik
expert oświecenie- nauka (przydała mi się), władca nieumarłych
expert nekromancja- wieczna niewola, skowyt banshee
niestety podstawowa magia mroku i grupowe cierpienie ;/ Jakoś mi się nie trafiała...
expert magia przywołania, mistrz przywołania, mistrz życia

Być może z magiami wtopiłem. Przywołania rozwijałem bo częściej mi się trafiała i miałem nadzieję na przywołanie fenixa lub żywiołaków- ale nie było tego w mieście Przystani ;/
Z kolei ubolewam nad niską magią mroku, przez co nie mam pomocnego szału, a inne czary też marne.

Ale czuję że nawet gdybym magię lepiej rozwinął to by to niewiele pomogło. Ten mag nie zwycięża po wyrównanej walce. On mnie MIAŻDŻY PRZY MAŁYCH STRATACH.

Gram na Ciężkim.

Może lepiej rozwijać miasto przystani? Sam nie wiem...


IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 19 Grudnia 2009, 11:59:53 »
No więc:

expert obrona- witalność, unik
expert oświecenie- nauka (przydała mi się), władca nieumarłych
expert nekromancja- wieczna niewola, skowyt banshee
niestety podstawowa magia mroku i grupowe cierpienie ;/ Jakoś mi się nie trafiała...
expert magia przywołania, mistrz przywołania, mistrz życia

Być może z magiami wtopiłem. Przywołania rozwijałem bo częściej mi się trafiała i miałem nadzieję na przywołanie fenixa lub żywiołaków- ale nie było tego w mieście Przystani ;/
Z kolei ubolewam nad niską magią mroku, przez co nie mam pomocnego szału, a inne czary też marne.

Ale czuję że nawet gdybym magię lepiej rozwinął to by to niewiele pomogło. Ten mag nie zwycięża po wyrównanej walce. On mnie MIAŻDŻY PRZY MAŁYCH STRATACH.

Gram na Ciężkim.

Może lepiej rozwijać miasto przystani? Sam nie wiem...

No to mój miał :

Expert Dowodzenia
Expert Szczęścia 
Expert Magii Mroku
Expert Oświecenia
Expert Magii Zniszczenia
Expert Nekromancji

Staty na końcu kampanii :

Atak : 5
Obrona : 17
Siła Cz. : 31
Wiedza : 12


I wymiatał jak głupi ale to dopiero tak wymiatał od środka 3misji ... . A misję drugą przeszedłem mając

Lepsze Dowodzenie
Expert Szczęście
Lepsza Magia Mroku
Lepsza Magia zniszczeń
Lepsza nekromancja
Expert Oświecenie

Taka porada nie możesz tak długo czekać z atakiem ja atakowałem mając około 400Szkieletów Łuczników , 300Zoombie , 210Widm [atakuj nimi Arcymagów to się wskrzeszą widma ] , 140Wampirzych Lordów , 50-70Arcyliszy , 20Kostuch , 12Widmowych smoków . I często mi się włączało szczęście , Markal z początku walił lodowe promienie , starożytne strzałki , kule ognia potem na końcu wskrzeszał Kostuchy by wykańczały swoim dotykiem inne stwory ... po walce mi zostało aby 100Szkieletów Łuczników , 20Zoombie , 100Widm [dzięki arcymagom ^^ ] , 30Wampirzych Lordów .


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 19 Grudnia 2009, 14:03:53 »
A skąd miałeś tyle kostuch, liczy, kościanych smoków, skoro nie można ich rekrutować w zamku?  :huh:


IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 19 Grudnia 2009, 15:31:44 »
A skąd miałeś tyle kostuch, liczy, kościanych smoków, skoro nie można ich rekrutować w zamku?  :huh:

Licze dostajesz na początku trochę , potem są jeszcze na wyspach .
Kostuchy są na wyspach a smoki miałem przy zamku i ulepszyłem ^^ .


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 21 Grudnia 2009, 14:26:22 »
Licze dostajesz na początku trochę , potem są jeszcze na wyspach .
Kostuchy są na wyspach a smoki miałem przy zamku i ulepszyłem ^^ .

Na wyspach? Żadnych nie widziałem  :huh: Chyba że komp wcześniej wybił... A przy zamku też nie miałem smoków  :huh:

Cóż, chyba restartuję misję (ew. na niższym poziomie trudności) i spróbuję szybciej dojść do Lorekeep (za 1 podejściem byłem tam po miesiącu  :P). Jak szybko zdobyłeś to miasto?


IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry