Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja V (Czytany 31557 razy)
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 30 Marca 2013, 11:54:46 »
@Reuel
ad.2 Konkretnie to jakich wydarzeń i będzie do tego jakiś filmik? Ja zająłem miasto Godryka w 3 tygodniu i wydaje mi się, że w następnym z kolejnym przyrostem akademii nie miałbym już szans z Godrykiem.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 30 Marca 2013, 12:58:41 »
Jak odprowadzisz córkę Godryka do Lorekeep czy jak tam miało to miasto, powinna wyjść taka informacja, że za miesiąc nastąpi zaćmienie księżyca, podczas którego będzie można zniszczyć amulet, więc przed miesiącem musisz zdobyć Hikim.


IP: Zapisane
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 30 Marca 2013, 13:06:06 »
Jak odprowadzisz córkę Godryka do Lorekeep czy jak tam miało to miasto, powinna wyjść taka informacja, że za miesiąc nastąpi zaćmienie księżyca, podczas którego będzie można zniszczyć amulet, więc przed miesiącem musisz zdobyć Hikim.
Aaa to możliwe, ja jej w ogóle tam nie zawiozłem, myślałem, że pojawienie się aniołów Godryka oznaczało, iż nie będzie on próbował odbić córki, tym samym zawiezienie jej do Lorekeep wydawało się bezsensowne. Dziękuje za odpowiedź.


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 02 Kwietnia 2013, 13:22:50 »
Witam. Mam drobny kłopot z Godrykiem. Cały czas przegrywam z nim. Niestety, nie mam Magii Mroku. Mam pytanie o czary. Jak zaczynać z czarami? Mam eksperta Przywołania. Uzyć na starcie Przywołania Feniksa i potem na jednostki Tajemną Zbroję/Przywołania Żywiołaków/Widmowych Zastępców, czy Hipnotyzować i na bieżąco wskrzeszać?


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 02 Kwietnia 2013, 13:29:14 »
Barriera miecza/Magiczny Kryształ (któregoś z tych czarów chyba nie ma w podstawce, ale nie pamiętam którego) przy strzelcach wroga. I tak w kółko. Następnie widmowe zastępy na swoich strzelców (lisze) i na wampiry.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 02 Kwietnia 2013, 14:03:12 »
Barriera miecza/Magiczny Kryształ (któregoś z tych czarów chyba nie ma w podstawce, ale nie pamiętam którego) przy strzelcach wroga. I tak w kółko. Następnie widmowe zastępy na swoich strzelców (lisze) i na wampiry.
Ma używać Bariery miecza/Magicznego Kryształu by chronić wrogich łuczników :huh: ?  To chyba przy własnych lepiej rzucić, choć jak dla mnie bez sensu, bo są czary bardziej przydatne, a za osłonę własnych łuczników odpowiadają zombie. Z widmowymi się zgodzę, jednak hipnoza lepsza. Tylko chwila. Piotr, skoro nie masz magii mroku to skąd masz hipnozę :> ? Tak więc tu jest coś nie tak i to zostawię, uznając iż tego nie było. Nie wiem czy masz może zaklęcie Trzęsienie Ziemi? Przydałoby się by zburzyć mury. Jeśli nie masz to źle, zwłaszcza, że to ostatnia misja. W ogóle źle, że nie poszedłeś w mrok tylko przywołanie. No ale to inna sprawa. Feniks Ci się przyda. Więc najpierw on, później widmowe zastępy na łuczników i wampiry jak mówiła Cahan, a później do skutku trzęsienie ziemii, w między czasie jak stracisz widmowe zastępy to wznawiasz lub co jakiś czas wskrzeszasz.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 02 Kwietnia 2013, 14:08:45 »
Reuel, jak się postawi Magiczny Kryształ/Barierę Miecza przy wrogich łucznikach, to oni nie mogą oddawać strzałów. Zresztą jak rozwalą Kryształ i Barierę to się poranią i to dość mocno. Zwłaszcza kryształ dobrze jest postawić w tłumie wrogów i rozwalić, bo zadaje na wyższych poziomach naprawdę duże obszarowe obrażenia. Przy swoich jednostkach w życiu bym kryształu nie stawiała. Barierę jak najbardziej.

No i jeszcze radę używać Ognistej Pułapki. Wrogowi dobrze zrobi mała wycieczka po polu minowym.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 02 Kwietnia 2013, 14:15:50 »
Ano widzisz, mało tego zaklęcia używam i wychodzą klocki ;D Mój błąd. Tak więc z kryształem się zgadzam. A co do Ognistej Pułapki to jak najbardziej, zupełnie o niej zapomniałem, a to naprawdę potrafi być problem dla obcych wojsk gdy masz eksperta przywołania i dużą siłę czarów.


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 02 Kwietnia 2013, 16:33:50 »
Dzięki za pomoc, już sobie poradziłem;) A Hipnoza była w bonusie w misji IV, więc nie musiałem mieć Magii Mroku.
Jak przeszedłem? Feniks, Trzęsienie Ziemi potem Hipnoza (i kula ognia w środek ich oddziału), Zastępy na Wampiry i Lisze.

PS: Bariery nie ma w podstawce


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 02 Kwietnia 2013, 17:23:33 »
Dobrym sposobem na pokoanie Godryka jest spamowanie Klątwą Piekieł, tak długo aż mu się pojawią dodatkowe jednostki, hipnotyzujemy jego ~50 aniołów i wybijamy nimi cała resztę, a potem lecimy aniołem do naszych jednostek i ubijamy go nimi (zahipnotyzowany anioł nie kontratakuje nas), oczywiście przedłużamy hipnozę jak się będzie kończyć, Godryk wprawdzie ma czar Oczyszczenie, ale nie używa go.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 02 Kwietnia 2013, 17:38:34 »
Pomysł niegłupi, tylko trochę manochłonny. Jak ktoś ma Klątwę Piekieł (która swoją drogą jest raczej kiepskim czarem) to ma Magię Mroku, więc Dezorientacje, Szał, Hipnozę, Spowolnienie i Wampiryzm. Wówczas Dezorientacja na łuczników, szał na coś co lata i Hipnoza na drugą z jednostek latających.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 02 Kwietnia 2013, 17:48:41 »
Klątwa Piekieł kiepskim czarem? Przy poziomie i sile czarów Markala raczej nie. Ten czar jest idealny na tą potyczkę, zwłaszcza, że w tej walce nie mamy jakiejś super wielkiej armii do pobicia, więc będą padać szybko nawet przy manochłonności tego czaru.


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 02 Kwietnia 2013, 20:36:44 »
Ja się aż tak nie zgodzę... Klątwa Piekieł u mnie zadawała marne 100 obrażeń.


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 02 Kwietnia 2013, 23:47:15 »
Przy bohaterze z 30 poziomem, etc. Ten czar zada max jakieś 600pkt obrażeń z groszami. To chyba był mój rekord. Zazwyczaj zadaje coś koło 300. Co przy dużej armii jest niczym. Kiedyś mi ciotka pokazywała różnicę, dlaczego nie ma sensu walić czaru typu Implozja, etc. który zadaje 1000 obrażeń. Bo w tym samym czasie jednostki z Widmowych Zastępów zadadzą ich 10000. Rachunek wydaje się być prosty.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 03 Kwietnia 2013, 16:24:23 »
Co do manochłonności taktyki, to na zahipnotyzowanego anioła możemy również rzucić Złączenie duszy i mamy nielimitowaną manę. Pierwsza armia Godryka nie jest duża, ale nie ma tam żadnych dobrych oddziałów do szału i hipnozy, poprostu klątwa piekieł, która u mnie zadawała po ~250 obrażeń była wielokrotnie skuteczniejsza. Dopiero, gdy pojawiły się posiłki, czyli 47 aniołow 375 zbrojnych, 200 łuczników i 16 paladynów, czary takie jak szał i hipnoza są silniejsze. Co do widmowych zastępów są kompletnie bezużyteczne w tej bitwie, ja atakowałem Godryka w 3 tygodniu gry i miałem mizerne ~25 kostuchów, 160 zombie, 30 inkwizytorów i 30 żywiołaków ziemii, także nie było tu niczego do kopiowania.

@edit Klątwa piekieł rani także golemy i gargulce, chociaż chyba nie powinna, bo nie są to istoty żywe.


IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry