Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Rada Cieni (Czytany 24891 razy)
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 13 Sierpnia 2014, 13:43:21 »
Wybór jak dla mnie smutny, bo to właśnie te dwie frakcje były najbardziej zaniedbane i najchętniej zobaczyłbym obie w H7, zwłaszcza Walkirie, które wymieniono jako sojuszniczki krasnoludów, a które nie zagościły ani razu.

Niemniej, wybór oczywisty: elfy. A druga frakcja to oczywiście mroczne elfy, jeśli się pojawią :P


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 13 Sierpnia 2014, 13:55:24 »
Nie rozumiem, czemu ludzie ciągle żebrzą o Cytadelę. Na Ashanie czegoś takiego NIE MA, i tyle :D

Już Ci mówię. Cytadela to genialny, epicki, klimatyczny zamek. Można stworzyć niesamowity design bagien, całego zamczyska i jednostek. W H3 ten zamek przyciągał klimatem jaki tworzył, a co dopiero powiedzmy w H7, gdzie , jak już wiemy, możliwości graficzne są na bardzo wysokim pułapie. Dlatego, że Cytadela to po prostu świetny zamek, nawet jeśli nie byłby mocny (jak w h3) to podobałby się wielu osobom.

Problemem jest natomiast to, że ludzie nie rozumieją, że w Ashan takiej nacji nie ma, nie stworzą takiego zamku koniec kropka. To jest jakby fizycznie niemożliwe.

Hirosły w Ashan mają tą wadę "kreatywną", że frakcje są niestety ograniczone przez ilość Smoczych Bogów (...) Smok Powietrza i wokół niego można by jakąś frakcję ulepić. Wolne Miasta? Ja nie wiem, a Wy?

No nie bardzo. Oni mają przykazanie dziewięciu frakcji, więc 10 ulepić się nijak nie da. Kiedyś w wywiadzie o tym mówili. Według mnie tę "słabość" można zmienić w atut. Wystarczy dziewięć frakcji. Jeśli wykonane będą odpowiednio dobrze, porządnie, epicko, to nie będzie problemu. Dziewiątka absolutnie zaspokoi wszystkich.

E: Głos oczywiście na przecudowne, najlepsze, epickie elfy :D czyli moją ulubioną frakcję. Jestem w zasadzie pewien, że wygrają. Aczkolwiek wybór jest smutny, to na pewno, bo krasnoludki też są porządną frakcją. Emm nie, nie są robione na siłę :d Jak dla mnie, to niech zrobią jakiś zamek zamiast takiego Lochu, wybaczcie, ale ja ich nie cierpię.. Niech go poświęcą. (Wiem wiem, Loch musi być)


« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2014, 13:59:22 wysłane przez Hunter » IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 13 Sierpnia 2014, 15:04:20 »
Ciekawy pomysł na to ażeby fani wybierali brakujące frakcje. Ja swój głos oddałem na Sylvan ponieważ brakowało mi w H6 rasy z tzw klasycznych bo jak każdy pisał przy okazji premiery Cieni Mroku, jak to jest możliwe żeby tylko dodawać samych Mroczniaków bez ich jasnych braci.

Co do Fortecy też frakcja byłaby ciekawa ale w tej chwili fani chcą zobaczyć jak będą wyglądali jaśniejsi koledzy wygnańców z Irollan.

@Hells:
Cytuj
Jak widać, pozostał nam tylko Ylath, smok powietrza, i wokół niego można by jakąś frakcję ulepić. Wolne Miasta? Ja nie wiem, a Wy?
Widać słabo grałeś w Herosy szczególnie szóstkę. Pierwotnym Bogiem ludzi był smok powietrza Ylath, w kampanii podstawki było to widać jak Antoś chciał zmusić Lordów by przeszli na stronę Elratha a Ci buntowali się. Poza tym też żeby odbić bodajże Flammshrein trzeba było odprawiać rytuał ku czci właśnie powietrznego.



IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 13 Sierpnia 2014, 15:09:43 »
Cytuj
Widać słabo grałeś w Herosy szczególnie szóstkę. Pierwotnym Bogiem ludzi był smok powietrza Ylath, w kampanii podstawki było to widać jak Antoś chciał zmusić Lordów by przeszli na stronę Elratha a Ci buntowali się. Poza tym też żeby odbić bodajże Flammshrein trzeba było odprawiać rytuał ku czci właśnie powietrznego.
Wiem doskonale, że Ylath to był pierwotny bożek ludzi, ale zmienili oni wiarę na boga aniołów - Elratha - jeszcze przed wydarzeniami z H VI, którę są najstarszą chronologicznie grą z Ashan... Także ich frakcja tak czy siak będzie kręciła się wokół wiary w światłość.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 13 Sierpnia 2014, 16:03:27 »
Aczkolwiek, widać już spłycenie wpływów magii w H7. Znaczy, nie licząc akademii oczywiście, zmniejszyła się liczba istot czysto magicznych w Przystani chociażby, z tego co zauważyłem (ot, chociażby rumaki już nie są takie świetliste).


IP: Zapisane
Kurokuma
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 13 Sierpnia 2014, 16:24:53 »
No to w sumie chyba dobrze. Wolę naturalność  :) . Na grafice przedstawiającej miasto ludzi widać, że Przystań będzie bardziej naturalna.

Szkoda, że Cytadeli nie będzie. Może w HoMM VIII (wiem, wiem, jeszcze czas) akcja wyniesie się z Ashan i stworzą nowy świat. Tak to wymaga dużo czasu i myślenia, ale...


IP: Zapisane

,,The Hobbit: The battle of the five armies'' is coming
Aktualności
Dyskusja
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 13 Sierpnia 2014, 16:34:42 »
I oby te rumaki pozostały takie jakie planują zrobić. Przykro mi to stwierdzić, ale z tymi świetlistymi końmi Ubi zdrowo przesadził.
Wracając natomiast do głosowania to... nie głosowałem. Z jednej strony mamy stare, dobre elfy z Irollan, których brakowało w 6(pomimo wystąpienia mrocznych elfów o.O). Natomiast z drugiej strony mamy moje kochane krasnale, które dostały baaardzo ciekawy design w V, ale mimo to zostały zaniedbane.
Oczywistym jest, że wygrają uszaci. Liczę na to, że Sylvan zachowa swój celtycko-germańsko-słowiański klimat z V. :)


IP: Zapisane
ryu15

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7


Wrużek

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 13 Sierpnia 2014, 18:55:38 »
Co jest niby germańsko/słowiańskiego w Sylwanie? : /

Pech, że elfy wygrają, to takie oklepane.


IP: Zapisane
Czasem spełniam życzenia obcych ludzi, a czasem się z nich śmieję.
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 13 Sierpnia 2014, 19:06:45 »
Symbolika? Rusałki? Magia druidyczna? "Nadzy" i wytatuowani wojownicy?
Jest znaczna różnica w stosunku do ekipy Robin Hood'a w rajtuzach.


IP: Zapisane
ryu15

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7


Wrużek

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 13 Sierpnia 2014, 19:26:38 »
Słońca moje, rusałki to przetłumaczone Pixie, nie mają one ze słowiańskością nic wspólnego, pochodzą z mitologii Celtów. Podobnie jak druidyzm. Nadzy wytatuowani wojownicy są tak popularni zarówno w różnych kulturach jak i fantastyce, że naprawdę trudno się doszukać jednoznacznej inspiracji, ale i tak najbardziej znani są chyba Ci [znad morza, o korzeniach celtyckich]. Szach mat ateiści.


« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2014, 00:13:09 wysłane przez ryu15 » IP: Zapisane
Czasem spełniam życzenia obcych ludzi, a czasem się z nich śmieję.
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 13 Sierpnia 2014, 20:51:34 »
Nie zmienia to faktu, że SYMBOL Sylvanu jest jednym z symboli słowiańskich, a w Polsce gra się na polskiej wersji językowej więc mamy tutaj RUSAŁKĘ. Co do druidyzmu itp. to nie zauważyłem, że nie pytano o kulturę celtycką.


IP: Zapisane
Nexxurio

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 13 Sierpnia 2014, 21:40:58 »
Zagłosowałem na elfy bo mało spodobała mi się frakcja krasnoludów w hV(Nie wiem czemu).

W następnym głosowaniu znajdzie się albo Loch i Inferno(Oby nie) albo Loch i Świątynia. Jeżeli to pierwsze to będę zmuszony wstrzymać się od głosu gdyż obie frakcję lubię tak samo a jeśli to drugie to bez wahania zagłosuję na Mroczne elfy.


IP: Zapisane
ryu15

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7


Wrużek

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 14 Sierpnia 2014, 00:12:03 »
Jaki symbol? Że niby ten? [Symbol]

I nienienie, to, że tłumacze zastosowali rusałkę jako tłumaczenie Pixie (zasadnie z resztą, bo te stworzenia są w gruncie rzeczy podobne) nie oznacza, że miasto ma klimat słowiański. Zaufaj mi, jestem wróżką.


« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2014, 00:14:17 wysłane przez ryu15 » IP: Zapisane
Czasem spełniam życzenia obcych ludzi, a czasem się z nich śmieję.
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 14 Sierpnia 2014, 01:27:53 »
Dla mnie wybór jest ciężki, bo szczerze obie frakcje widziałbym w grze. Sylwan to Sylwan, tu dużo mówić nie trzeba, natomiast krasnoludy choć miały o wiele mniejszy rodowód to naprawdę to miasto miało super klimat, taki hardy, pełen siły, a jednocześnie tajemniczości i magii w jednym. Szczerze nie wiem w związku z tym, czy wezmę udział w głosowaniu, bo po prostu obie frakcje uwielbiam i nie jestem w stanie wybrać.


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : 14 Sierpnia 2014, 02:23:31 »
Zacznę od tego, że Ubi moim zdaniem postępuje nie fair wobec fanów i już sobie robi antyreklamę. Nie wiem czy już ludzie zaczęli pisać ile to frakcji nie było w trójce, a ile było szóstce i ile będzie w siódemce, ale na tym się to skończy.
Co do samego wyboru, jestem pewny, że obie frakcje się pojawią w grze, nikt nie robi tych frakcji od zera, kwestią jest tylko przygotowanie tekstur, animacji itp. dupereli - w skrócie mówiąc odświeżenie frakcji pod możliwości współczesnych komputerów (jest potwierdzone na jakim silniku gra będzie hulać?). Kwestią pojawienia się jest zapewne tylko to, co pojawi się jako DLC, a co w daniu głównym. Sam zagłosowałem na krasnoludy. Dlaczego? Bo wydają mi się prawdziwymi wojownikami, a elfy, chcąc nie chcąc, kryją się po swoich dziurach, żeby zabić z ukrycia jak tchórze. :P Nic nie poradzę na to, że tak postrzegam te rasy. Jeszcze tylko wspomnę, że jestem pewny zwycięstwa elfów, ale na to już nic nie poradzę.
Co do kolejnego głosowania frakcyjnego obstawiam pojedynek Loch vs Inferno i tutaj pojedynek może być o wiele bardziej wyrównany.


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Strony: 1 [2] 3 4 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry