Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Ostatnia misja - Misja Krwi lub Łez (Czytany 22069 razy)
Damian7777

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81


wierszo - pisarzo - leń

Zobacz profil
« : 21 Października 2011, 16:08:20 »
Witam. W tym temacie będziemy rozmawiać o dwóch ostatnich misjach. Jeżeli wybierzemy droge łez to zmierzymy się z Michasiem a jeżeli drogę krwi to Cate.

Nie wiem jak Wy ale ja wole wybrać droge krwi i bic sie ze smokiem a nie z kolejnym aniołkiem ze skrzydełkami^^.


Jak to sie przelicza jaka misja bedzie na koncu ? Jest 5 kampanii. Np. 3 kampanie na krew 2 na łzy i mierze się w misji drogi krwi ? Jak to wygląda wie juz ktos:D ?


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21 Października 2011, 17:01:12 »
Wybierasz po prostu bohatera. Jeśli bierzesz drogę krwi, to tym bohaterem wykonujesz misję krwi. Jeśli wybrany bohater przeszedł na drogę łez, można nim wykonać wyłącznie drogę łez. A jeśli dwukrotnie przechodzisz kampanię, za każdym razem inną ścieżką, to obie są dostępne owym bohaterem.
Ja już zdążyłem przejść Iriną jako bohaterem łez - Szogunem - kampanię i za niedługo chcę spróbować Iriną jako magiem z drogą krwi. Ale ostatecznej misji nie przeszedłem.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
hajducekg6

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 42


If somebody does..

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Października 2011, 21:26:45 »
Ponoć Michaś jest trudniejszy od Katarzynki. A właściwie, to czemu ona jest smokiem?


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24 Października 2011, 22:43:04 »
Nie wiem. Pewnie później się wyjaśni. Przed chwilą akurat przeszedłem ostatnią misję Inferno Kiryłem - Magiem Ścieżki Krwi. Zobaczę, czy jest to wyjaśnione. W ostateczności można uznać, iż po prostu Katarzyna w postaci smoka to jakiś awatar Malassy czy coś... Tak jak dla Kiryła Azkaal, z tym, że Katarzyna panuje nad swoim towarzyszem. Nie wiem.

Ciekawi mnie inna rzecz, a mianowicie lekki brak logiki. Ogółem, Ścieżka Łez to takie 'moralne i dobre' wybory, natomiast Ścieżka Krwi to te wybory 'złe i niemoralne' tak? To dlaczego w misji Ścieżki Łez musimy słuchać się Katarzyny i zabić Archanioła Michała, natomiast w przypadku Ścieżki Krwi słuchając się Michała zabijamy Katarzynę? To trochę nielogiczne, to właśnie ci od Ścieżki Krwi powinni zabijać awatarów światła, a ci od Ścieżki Łez powinni usuwać ciemność. Nie?
Ciekawi mnie także, czemu Kirył nie pojawia się w początkowym demku, skoro można wziąć nim udział w ostatniej misji - co oznacza, iż nie brał udział w potopie demonów (w każdym razie po stronie Sheoghu).


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
hajducekg6

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 42


If somebody does..

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25 Października 2011, 21:09:09 »
 Nie ważne czy droga łez czy droga krwi i tak będzie trzeba wszystkim poderżnąć gardło ^_^

Wiadomość doklejona: 25 Października 2011, 21:14:42
Może ten Michaś to jest jakieś dziecko Elratha, ale w końcu knuje różne intrygi itp. więc i tak trzeba będzie pobić tego hultaja ;D


« Ostatnia zmiana: 25 Października 2011, 21:14:42 wysłane przez hajducekg6 » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25 Października 2011, 23:24:55 »
Cytuj
Nie ważne czy droga łez czy droga krwi i tak będzie trzeba wszystkim poderżnąć gardło

No właśnie nie wszystkim. I to jest dziwne, że będąc dobrym na końcu musisz zabić dobrego na polecenie tych złych, zaś będąc złym zabijasz złego na polecenie tego dobrego. Powinno być przecież na odwrót.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
realag13

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26 Października 2011, 15:46:48 »
wbrew pozorom misja z michałem nie jest trudna jak ma się dobrze ulepszonego bohatera.mi ta misja zajęła 3h(grałem antonem).ważne jest tylko by działać szybko i ograniczać straty do minimum.przydaje się w tej misji mieć cały zestaw strażnika, bo dostajemy wtedy zaklęcia masowa  niebiańska zbroja na początku każdej bitwy.


IP: Zapisane
hajducekg6

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 42


If somebody does..

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 27 Października 2011, 17:27:37 »
 Fakt, nie ma to jakiegoś logicznego sensu, ale szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to. Jak już mówiłem, Michaś nie jest taki święty. Cała gra polega chyba bardziej na wygrywaniu bitew niż uciekaniu przed wrogimi bohaterami. Dlatego chcę korzystać z tych map i rozwalać wszystko co tylko się da.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 08 Listopada 2011, 21:34:51 »
[Spoiler]
Katarzyna jest Smoczym Rycerzem (w fabule jest opowiedziane), to chyba wszystko wyjaśnia.. potrafi zamienić się w smoka. Jak na razie udało mi się przejść ścieżkę krwi.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
wogyfikacja

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


Milusiński

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12 Listopada 2011, 18:29:38 »
Nie wiem. Pewnie później się wyjaśni. Przed chwilą akurat przeszedłem ostatnią misję Inferno Kiryłem - Magiem Ścieżki Krwi. Zobaczę, czy jest to wyjaśnione. W ostateczności można uznać, iż po prostu Katarzyna w postaci smoka to jakiś awatar Malassy czy coś... Tak jak dla Kiryła Azkaal, z tym, że Katarzyna panuje nad swoim towarzyszem. Nie wiem.

Ciekawi mnie inna rzecz, a mianowicie lekki brak logiki. Ogółem, Ścieżka Łez to takie 'moralne i dobre' wybory, natomiast Ścieżka Krwi to te wybory 'złe i niemoralne' tak? To dlaczego w misji Ścieżki Łez musimy słuchać się Katarzyny i zabić Archanioła Michała, natomiast w przypadku Ścieżki Krwi słuchając się Michała zabijamy Katarzynę? To trochę nielogiczne, to właśnie ci od Ścieżki Krwi powinni zabijać awatarów światła, a ci od Ścieżki Łez powinni usuwać ciemność. Nie?
Ciekawi mnie także, czemu Kirył nie pojawia się w początkowym demku, skoro można wziąć nim udział w ostatniej misji - co oznacza, iż nie brał udział w potopie demonów (w każdym razie po stronie Sheoghu).
Michaś jest zły,więc kiedy masz drogę krwi jesteś po jego stronie.Proste.



IP: Zapisane
Porzucasz mi patyka?
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 14 Listopada 2011, 20:06:33 »
Ciekawi mnie inna rzecz, a mianowicie lekki brak logiki. Ogółem, Ścieżka Łez to takie 'moralne i dobre' wybory, natomiast Ścieżka Krwi to te wybory 'złe i niemoralne' tak? To dlaczego w misji Ścieżki Łez musimy słuchać się Katarzyny i zabić Archanioła Michała, natomiast w przypadku Ścieżki Krwi słuchając się Michała zabijamy Katarzynę? To trochę nielogiczne, to właśnie ci od Ścieżki Krwi powinni zabijać awatarów światła, a ci od Ścieżki Łez powinni usuwać ciemność. Nie?
To właśnie wcale nie jest takie nielogiczne. Zakapowałem wtedy, gdy grałem w drugą misję Przystani, po spotkaniu z Katarzyną. Michał dążył do zachwiania równowagi światło - cień, co po pewnym czasie mogłoby doprowadzić do katastrofy. Bohater Łez to rozumie i dlatego pomaga Bezimiennym. Bohater Krwi najpierw wybije wszystkich Bezimiennych, zanim pojmie, że nie do końca dobrze zrobił...


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 14 Listopada 2011, 21:34:02 »
Faktycznie, niedawno już zacząłem to kumać. Dziwne jednak to, że w drodze Krwi nawet po śmierci Jorgena w końcowym filmiku Jorgen rozmawia z Raelagiem.
A tak btw; wychodzi na to, że Ishtvan to Bezimienny ;D


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Alexander I

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 25

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 14 Listopada 2011, 22:04:00 »
Kokoju
Ishtvan to nie bezimienny tylko jeden z ich popleczników


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 14 Listopada 2011, 22:29:54 »
No cóż, z tego co wiem Bezimiennym staje się właśnie będąc poplecznikiem Bezimiennych. W końcu Jorgen czy Mukao też nie urodzili się Bezimiennymi, z tego co wiem nie ma u nich płci, a stali się nimi dopiero z czasem. Więc skoro Ishtvan też był po stronie Bezimiennych, to musiał być nim w przeszłości.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
kiogu1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 04 Grudnia 2011, 19:39:21 »
Mam pytanie. Wiem, że uznacie mnie za nooba ale interesuje mnie zakończenie gry. Komputer stary ledwo 5 ciągnoł, a interesuje mnie fabuła. Mógł by ktoś streścić fabułe? Z góry dzięki.

Wiadomość doklejona: 04 Grudnia 2011, 19:41:34
Wracając do fabuły. herosy 6 wracają do założenia, że niewszystko co wydaje się dobre jest takie naprawde. Pozostaje wiele kwestji do wytłumaczenia. Ciekawe, które zakończenie będzie kontynułował dodatek.


« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2011, 19:41:34 wysłane przez kiogu1 » IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry