Heroes V > Problemy Techniczne

Edytor map i Save HommV - problemy, porady

(1/140) > >>

Martin:
ZANIM zamieścisz jakiekolwiek pytanie w tym dziale musisz wiedzieć, że:
- folder MAPS będzie dostępny po zainstalowaniu najnowszych uaktualnień 1.3-1.5
- jednostki dzielimy SHIFT'EM


Jeżeli w/w problemy Ciebie nie dotyczą proponuje przejsc dalej..

1. Na początku niezbędne jest zainstalowanie oryginalnej gry . Potem wejdz na strone http://www.gram.pl/gra_pliki.asp?id=325 i sciągnij patch 1.5 w zależności od wersji jaką posiadasz (standardowa kolekcjonerska ). Zainstaluj go. Nastepnie sciągnij poprawkę lokalizacyjna. Zainstaluj.
  Patch i poprawka powinna się zainstalować na 100%. Jeżeli masz pirata patch może nie wykrywać gry.
Jeżeli  zrobiłeś to co wcześniej napisałem  a dalej masz problem sprawdz jeden z możliwych rozwiązań.

Kilka porad ze strony gram.pl

2. Problem: "W czasie gry dźwięk jest przerywany, zacina się.
Upewnij się, że w systemie Windows są uaktualnione sterowniki do karty dźwiękowej.Informacje jak sprawdzić jaką masz kartę dźwiękową i skąd można pobrać niezbędne sterowniki, znajdziesz w w tym poradniku
Drugim rozwiązaniem może być zmiana ustawień akceleracji dźwięku z poziomu DirectX.Przejdź na pasek systemu operacyjnego. Wybierz Start -> Uruchom, wpisz dxdiag, zatwierdź Ok (Enter). Na zakładce dźwięk, przesuń suwak przyspieszania dźwięku w lewo (aby wyłączyć przyspieszanie) lub w prawo (aby ustawić pełne sprzętowe przyspieszanie). Następnie zamknij dxdiag.

3. Problem: Przy próbie uruchomienia gry pojawia się Error: failed to set display mode  (tak naprawdę nie musi ci się nic pokazywać wystarczy że cię wywali do pulpitu/ Martin)
  Problem ten powinna rozwiązać zmiana sposobu przydzielania pamięci RAM. W tym celu wykonaj poniższe czynności.   Kliknij prawym klawiszem myszy na Mój Komputer, wybierz Właściwości   Przejdź do zakładki Zaawansowane i w dziale Wydajność, wybierz Ustawienia   Ponownie wybierz zakładkę Zaawansowane i w dziale Użycie pamięci przełącz się z Bufor systemu na Programy.   Po dokonaniu tych zmian, zamknij wszystkie okna, ponownie uruchom komputer i wystartuj grę." 

4. Jeżeli gra ci sie "zacina"
-Zainstaluj wszystkie aktualne sterowniki DirectX: http://www.microsoft.com/windows/directx/downloads/ oraz do swojej kart graficznej lub płyty
-Klikj w opcjach z "uzyj kursora sprzetowego" -  płynność gry wzrosta o jakieś 40%

5.Rozgrywka sieciowa
Po pierwsze musisz zarejestrowac sama gre. Zwyczajnie jest to przy instalacji lub przez ikone w folderze Ubisoft\Heroes of Might and Magic V Collector Edition\registration kliknij tam, załoz konto i cie zarejestruje.
Klucz do gry wpisuj tak jak podano na odwrocie instrukcji z duzych liter oraz myslników. Jak go wykryje to podasz nazwe konta i login na jaki zarejestrowales gre
Jeżeli używasz systemu Windows XP, upewnij się czy domyślna zapora firewall systemu Windows jest wyłączona. Informacje jak ją wyłączyć znajdziesz na stronie www.centrumxp.pl

6. Tu masz opis dośc ciekawgo problemu http://www.homm5.info/forum/index.php/topic,167 i jego rozwiązania.

7.Save gry
 Heroes of Might and Magic V zapisuje grę w katalogu:
C:\Documents and Settings\ ; \Moje dokumenty\My Games\
Heroes of Might and Magic V\Profiles\ [twoj profil]\*.sav

Jeżeli nie znalazłeś tu rozwiązania opisz swoj problem w osobnym temacie.
W opisie powinno się znaleźć:
- podanie wersji gry (1.0, 1.1  itd)
- dokładne opisanie problemu
- podanie czynności które już podjałęś  -czy instalowałes sterowniki foramtowałęs kompa itd
- od razu podaj czy masz oryginała czy pirata żeby inni uzytkownicy nie musieli pytać a ja nie czekac z daniem  z ostrzeżenia czy bana ;) 

"Minimalne wymagania:
MicrosoftR WindowsR 2000 SP4/XP SP2
DirectX 9.0c
Procesor Pentium/Athlon 1.5 Ghz obsługujący technologię SSE
512 MB RAM
128 MB karta graficzna ze sprzętową obsługą Pixel Shader 1.1
16 bitowa karta dźwiękowa zgodna z DirectX
1.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Napęd CDx32 lub DVDx4 (w zależności od wersji)

Zalecane wymagania:
MicrosoftR WindowsR 2000 SP4/XP SP2
DirectX 9.0c
Procesor Pentium/Athlon 2.4 Ghz obsługujący technologię SSE
1024 MB RAM
256 MB karta graficzna (GeForce 6600, X800 lub wydajniejsza)
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX ze sprzętowym wsparciem dźwieku 5.1
1.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Napęd CDx32 lub DVDx4 (w zależności od wersji)"

W tym temacie prosze pisać tylko rozwiązania problemów z H5, które się nie znalazły powyżej lub na forum. Inne posty będa kasowane.

crx:
Mam orginalna gireke ktora mi porzyczył kumpel , wrzucam cd daje instal , gar keya nie wymaga no i sie zainstalowalo , kilikam uruchom i wyskakuje :

A required security module can not be activated.
This program can not be executed (7000).

WTF? need help

Martin:
Komunikat może pojawić się w przypadku, gdy na komputerze zainstalowane są wirtualne napędy oraz oprogramowanie do kopiowania płyt, które umożliwia kopiowanie płyt zabezpieczonych (Alcohol120%, Daemon Tools, CloneCD, BlindWrite itp.).
Na komputerze zainstalowany jest program GetRight.


Ad. 1: Wyłącz wirtualne napędy CD-Rom. Możesz tego dokonać w konfiguracji programów tworzących wirtualne dyski (Alcohol120%, Daemon Tools, CloneCD, BlindWrite itp.)

W przypadku programu CloneCD wyłącz dodatkowo funkcję "Hide CDR Media". Funkcję tę możesz wyłączyć po kliknięciu prawym klawiszem myszy na ikonkę programu, znajdującą się przy zegarze.

Ad. 2: W przypadku gdy program GetRight jest zainstalowany na komputerze, należy go wyłączyć (korzystając z ikonki znajdującej się na pasku "Start") przed uruchomieniem gry.

x-gland22:
Witam Serdecznie Wszystkich :)

Tak oficjalnie poniewaz to moj pierwszy post :P mam taka prosbe do kogokolwiek a najbardziej do moderatorow, otoz utracilem wszystkie save'y do herosow 5 czesci a bylem juz u konca przedostatniej kampani, czy moglby mi ktos podeslac swoje? pleeees :) tak abym mogl rozpoczac juz np ostatnia kampanie.

Z gory wielkie dziekowac.

Moj email: retsam1@wp.pl

Św. Drakoni:
na upartego da się przyspieszyć kampanie cheatami, a co do save'a to zdaje się jest jeden taki w dziale download ze wszystkimi kampami dostępnymi

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona