Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Disciples IV (Czytany 28580 razy)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« : 03 Maja 2011, 17:24:57 »
Witam! ^ ^
Zważywszy, że w dziale tym nie dzieje się za wiele postanowiłem założyć temat o dość mylącej nazwie - bowiem nie zamieszczę tutaj żadnych tajnych newsów ani pre-trailerów czy szczątkowych zapowiedzi :)
Chciałbym abyśmy tutaj wypisali swoje życzenia a propos [Daj Boże] planowanego Disciples IV i podzielili się tym co dla nas jest najważniejsze w tejże sadze i co musi być bezsprzecznie kontynuowane.

Zaczynając ode mnie...
Zważywszy, że zawsze trzeba trochę ponarzekać to powiem, że najnowsza odsłona Disciples nie przypadła mi specjalnie do gustu, a część IV potraktowałbym jako powrót do korzeni! I tak jak Heroes V nawiązywał do III tak Disciples IV do II.

Chciałbym aby powróciły stare koncepcje jednostek, fabuła skupiająca się na nacjach a nie postaciach i stare rasy neutralne...

No i naturalnie koncepcja chrześcijańska gry - ktoś na forum Disciples III o tym pisał - jeżeli ktoś grał w Disciples II i III to łatwo wychwyci o co chodzi, a jeżeli nie to powiem tylko, że w III widać już duży wpływ Tavarziszy za wschada.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03 Maja 2011, 20:41:23 »
No to ja popieram Fasta w tym by powrócić do Disowskiego stylu kampanii. W tej grze omawiane są losy narodów nie grupki bohaterów, wokół których się wszystko kręci, a to jaki jest los danej nacji to sprawa poboczna. Co do tej koncepcji to zależy gdzie, bo w niektórych miejscach ją utrzymano, w innych, np. u demonów już nie. To trzeba zmienić moim zdaniem bo gra traci Disowski klimat. Gdyby tak było od początku to bym zrozumiał, jednak w tym przypadku to nie przyniesie nic dobrego. Moim zdaniem powinno się też wprowadzić pare cech odróżniających w pewnych elementach Disciples od Heroes. Przykładem może być pole walki, gdzie przydałoby się coś zrobić co sprawi, że bitwa będzie miała trochę bardziej taki inny styl. Bo szczerze to co do samych elementów to obecnie poza polami bonusowymi i osłonami to nie praktycznie nic. Niewiem dokładnie jak to by miało wyglądać ale trzeba coś z tym zrobić. Na pewno przydałoby się więcej muzyki, bowiem w kółko to samo nie zawsze jest dobrze. Chciałbym by poza utworami typowymi dla nacji można było usłyszeć coś co będzie we wszystkich rasach, do tego w mieście by się przydała odrębna muzyka. Trzeba też dodać trochę... świeżości. Chodzi na przyklad o nowe jednostki, rasy grywalne, choć należy nie zapominać o przywróceniu dawnych ras neutralnych wyrzuconych w 3 części. Póki co tyle.


IP: Zapisane
VVVidmO

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23 Lutego 2014, 14:15:13 »
Według mnie to powinni zrobić najpierw jeszcze 1 dodatek do Disciples 3.
Musicie przyznać że fabuła była wciągająca a przynajmniej we Wskrzeszeniu, chociaż sam bym chciał powrót do starych dobrych czasów części 2. Najpierw niech spróbują zrobić dodatek może nauczą się naprawiać te pierdolone [przepraszam za wyrażenie] bagi a w ogóle dopiero skończyłem wskrzeszenie i tak strasznie chcę poznać dalsze losy Saalara'a który zamienił się w MIzrael'a a na dodatek zabił Aminę


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23 Lutego 2014, 17:33:51 »
Według mnie to powinni zrobić najpierw jeszcze 1 dodatek do Disciples 3.
Musicie przyznać że fabuła była wciągająca a przynajmniej we Wskrzeszeniu, chociaż sam bym chciał powrót do starych dobrych czasów części 2. Najpierw niech spróbują zrobić dodatek może nauczą się naprawiać te pierdolone [przepraszam za wyrażenie] bagi a w ogóle dopiero skończyłem wskrzeszenie i tak strasznie chcę poznać dalsze losy Saalara'a który zamienił się w MIzrael'a a na dodatek zabił Aminę
Problem fabuły tkwi nie w tym czy była dobra czy nie dobra. W heroesach spokojnie bym taką zaakceptował, jednak to nie jest Heroes a Disciples, a te historie nie są poprowadzone jak w Disie, nie mają też klimatu mrocznego Nevendaaru. Zresztą nie były jakieś nadzwyczajne. Przynajmniej w podstawce w którą grałem. Najgorsza była ostatnia historia, która tak trąciła Heroesowym zjednoczeniem i ratowaniem wspólnie świata, że aż "rzygałem tęczą". Co do dodatku to z tego co słyszałem historia sama w sobie nie jest zła ale też pojawiło się mnóstwo zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o jeszcze jeden dodatek to wyszedłby, fani przycisnęli lekko firmę posiadającą prawa marki do muru, by naprawili bezpłatnie podstawkę i pierwszy dodatek, a później wydali jeszcze jeden dodatek. To rozszerzenie gry miało zawierać rasę Klanów jednak kiedy już wszystko szło w dobrym kierunku niestety anulowano prace z braku pieniędzy. Akella robiła taką farsę tnąc po kosztach by zredukować ogromne długi, jednak chyba kiedy fani zmusili ich do poprawy stanu gry przestało się to im opłacać, więc stwierdzili, że kończą pracę nad marką Disa. Zaś usprawnioną, zmienioną wersję podstawki i dodatku można kupić(!) lub jeśli jesteś z Rosji i miałeś podstawkę razem z dodatkiem to dawali ją bezpłatnie (nie wiem jak jest teraz, zresztą tam też ciężko było ją dostać).

A no i jeszcze nie "bagi" tylko bugi :)


« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2014, 17:42:51 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23 Lutego 2014, 17:58:38 »
Miśki z tego co wiem to nie ma na co liczyć de facto. Nie ma już czego zbierać z marki Disciples. Chyba, że ktoś wie coś więcej...


IP: Zapisane
VVVidmO

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23 Lutego 2014, 18:41:53 »
Wiem wiem choć według mnie daliby radę gdyby np zrobili 2 dodatek z opcją naprawy podstawki i 1 dodatku. Smutno mi :( jednak z powodu tego że Disciples nie miało takiego grona fanów jak heros, świat Nevendaar'u jest o wiele ciekawszy od tego gówna z herosa. Gdyby Disciples osiągneło by taką popularność jak heros gralibyśmy nawet w 6 część serii [bez BUGÓW :D ] dalej w starym mrocznym klimacie dwójki choć ten wspaniały klimat wrócił w dodatki [po części].


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23 Lutego 2014, 22:13:05 »
Wiem wiem choć według mnie daliby radę gdyby np zrobili 2 dodatek z opcją naprawy podstawki i 1 dodatku. Smutno mi :( jednak z powodu tego że Disciples nie miało takiego grona fanów jak heros, świat Nevendaar'u jest o wiele ciekawszy od tego gówna z herosa. Gdyby Disciples osiągneło by taką popularność jak heros gralibyśmy nawet w 6 część serii [bez BUGÓW :D ] dalej w starym mrocznym klimacie dwójki choć ten wspaniały klimat wrócił w dodatki [po części].
Nie powiedziałbym, że seria Heroes to gówno. Jest to po prostu inny klimat. Jest inny, bajkowy, co ma swoje negatywne i pozytywne strony. Ja uwielbiam tego typu klimaty w grach, filmach, książkach, gdyż są idealne by oderwać się od szarej rzeczywistości i poczuć to magiczną beztroskę, jak za lat kiedy byłeś małym biegającym szkrabem. Oczywiście uwielbiam nawet bardziej mroczny, zepsuty świat Disciples, jednak nie skreślam świata bohaterów miecza i magii. Zresztą dlatego piszę tu na tym forum :P

Co do tego wydania dodatku i poprawy gry to każdemu fanowi jest chyba smutno, bo w praktyce zniszczyło to szanse na poprawę gry o ogromnym potencjale. Jednak 3 część to nic, kij tam z nią, zawsze może zdarzyć się niewypał w jakiejś serii. Najgorsze jest to, że Akella zakończyła pracę nad serią, jednak odsprzedawać marki też nie zamierza. Tak więc przynajmniej na najbliższe kilka lat jest to gwóźdź do trumny serii. Tak jak mówi Fast, nie ma co się nastawiać, bo nastawiał się człowiek na poprawę 3 części, a jak wyszło, wiadomo...


IP: Zapisane
VVVidmO

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25 Lutego 2014, 15:35:30 »
Ok źle to powiedziałem heros nie jest złą grą [jest zajebista] ale kiedy po raz pierwszy zagrałem w Disciples po prostu zakochałem się w tej produkcji, więc żałuje bo kiedy po raz pierwszy zobaczyłem na półkach sklepowych myślałem że powróci moja ulubiona gra a to wyszło tak jak wyszło.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25 Lutego 2014, 16:02:15 »
Nie tylko ty. Ja słysząc tytuł Disciples 3 tak dałem się zaślepić wizji powrotu tej kultowej serii, że po niezbyt uważnie przeczytanej recenzji, w której sygnały by wstrzymać się z kupnem potraktowałem z lekceważeniem, poleciałem do sklepu i wydałem na nią 120 zł! Patrząc po 2 części to nawet jeśli to było drogo to gra wydawała się być tego warta. Jeszcze przez dobre pół lub cały rok byłem zaślepiony nie widząc jej wad. Dopiero później zacząłem sobie powoli zdawać sprawę, jaki chłam kupiłem.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25 Lutego 2014, 16:21:30 »
U mnie było inaczej, bo podobała mi się, przede wszystkim mroczność serii Disciples. Wiele rzeczy nie leżało mi w tej grze od samego początku. Pamiętam jak biłem pianę, jak debil o to, że Duke wygląda komicznie, o to, że Moloch jest chudziutki i niestraszny, o to, że Haarhus też średniawy.

Potem kiedy już zagrałem dissowałem fabułę (odejście od modelu historii nacji, na rzecz perypetii trojga ludzi... pozdro). Poza tym tak teraz sobie uświadomiłem, że Haarhus to Agrael na sterydach. No nie jest tak?

Asekuracyjnie spoiler:

Zły, demono-humanoid jest zaufanym ziomkiem wielkiego big, bad bossa (z którym walczymy na koniec gry, zabawne nie?) i zostaje wyznaczony na jakąś fajną misję, coś tam, po coś tam. Po drodze masakruje człowieka (Nikolai-Lambert) i zabiera mu dziewczynę. Później się w niej zakochuje, ale - i tutaj psikus! - nie ma happy endu. Potem się okazuje, że demon to człowiek i #łomatkołowogóletakbardzobunt. W Disciples III brakuje tylko odrodzenia Haarhusa (przywrócenia do żywych znaczy, bo fragment gdzie dowiaduje się, że był elfem [na szczęście nie mrocznym, chociaż jedna różnica] oczywiście jest, a jak!) i walki pomiędzy nim a Kha-Bethrezenem... czy jakoś tak...

Wieje trochę fabułą II rodziału Heroes V, c'nie? ;] Grehh... sam bym lepszą fabułę stworzył bazując na prostszych i strawniejszych motywach.


IP: Zapisane
VVVidmO

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 25 Lutego 2014, 19:18:52 »
W Wskrzeszeniu też był też wątek miłosny ale lepszy niż Haarhus'a choć też brakowało happy endu. [SPOILER] [To tylko częściowy spoiler ponieważ są jeszcze inne wątki Hashima i o tym jak Saalar i Amina odzyskują pamieć o sobie] Ferre dochodzi do władzy jako nowy cesarz zabijając Mizrael'a [Obrońcę Stolic Imperium} podstępem. I tu zaczyna się fabuła. Ferre zabiera maskę Mizrael'a i dał ją syrenie Undigilasz [nie umiem napisać] A ta przemieniła się [gębom nie sercem] w Solloniel zwracając uwagę Galleana. Mortis w ślepej żądzy zemsty Saalar'a    głównego bohatera. Później wskrzesiła Aminę [niedoszłą żonę Saalar'a] ponieważ Ferre ukradł berło Alkmarskich kapłanów. Saalar ruszył za Ferre a Amina za undigi ITD. Amina złapała Syrenę i odebrała jej maskę ale Ferre uciekł pod koniec Saalar i Amina szturmują stolice Imperium. pod koniec Amina daje maskę Saalarowi a ten ożywa jako Mizrael[Wszystko jest wyjaśnione w filmiku] Mizrael [choć wole Saalar] zabija Ferrego a później wszystkich nieumarłych włącznie z Aminą ponieważ zapomniał całkowicie o tym kim był. Później jest tak że powraca Lambert i zostaje.......................................................................CESARZEM


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 25 Lutego 2014, 19:51:33 »
Fast jak dla mnie gadanie, że historie bohaterów są złe to przesada. Ja osobiście wgłębiając się w tą historię nie uważałem ją za złą. Kwestia jest bardziej taka, że co mają te opowieści do stylu prowadzenia fabuły znanego z poprzednich części?

Co do fabuły dodatku streszczonej przez VVVidmO to no cóż już miałem się przyczepić do tego, jakim cudem zwykły człowiek zabił strażnika stolicy, istotę o potędze tak wielkiej, że przeciętny przedstawiciel każdej rasy to przy nim mrówka... ale przypomniałem sobie, że Ferre chyba przejął moc po upadłym aniele, który był finałowym bossem podstawki. Inna kwestia się kłania jakim cudem zwykły śmiertelnik miałby przejąć taką moc od upadłego anioła... tego nie łapię. Nie łapię też czemu dał maskę Myzraela tej syrenie, co byłbym wdzięczny by kolega wytłumaczył o ile jest jakaś odpowiedź na to pytanie. Do tego jest jakieś usprawiedliwienie dlaczego zwykły prosty człek jakim jest Lambert został cesarzem? No ale fabuła koncepcją znów odbiega od kanonu.


IP: Zapisane
VVVidmO

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 25 Lutego 2014, 20:26:20 »
Prawda Ferre zdobył moc bosa podstawki ale również że podstępem przebił  serce Mizrael'a. A co do maski Ferre chciał otworzyć bramy Nilfheymu które były jedyna przeszkodą aby ukraść berło Alkmarskich kapłanów aby przyzywać nieumarłych więc postanowił rozgniewać Mortis.
A Lambert został cesarzem ponieważ Ferre został zgładzony przez Saalar'a znaczy po tym jak przemienił się w Mizrael'a. Imperium zostało bez przywódcy. Pojawił się Lambert w którym Mizrael zobaczył honor sprawiedliwość ITD i mianował go cesarzem. A to jest Nevendar tam zawsze istniała magia. Ferre mógł użyć do tego magi aby wyssać moc od upadłego anioła.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 25 Lutego 2014, 20:35:35 »
Jeżeli to nie jest bajkowa historia to ja jestem Koalą.

Ludzie toż to żenada! Jest jakiś tam zawiły wątek, co go można rozgryźć w dwie minuty, bohaterowie płascy jak karton i nuda, nuda, nuda. A końcówka? Żenada. Szlachetny Lambert zostaje cesarzem, fajerwerki! No litości...

To już Heroes V było mroczniejsze bo szlachetny Nikolai został wampirzym lordem, za sprawą ,,miłości" swojej żonki. Też prosty motyw, ale chociaż trochę wieje grozą, a tutaj?

Poza tym - o czym Ty mówisz Reuel? Całe Disciples II opowiadało de facto historię narodów, a nie jakichś tam dwóch postaci, co wesoło podróżowały i przeżywały jakieś nędzne przygody. Nie było też żadnego happy endu. Były pyrrusowe zwycięstwa. Wszystkie nacje w końcach swoich aktów ponosiły tak naprawdę sromotną klęskę (komukolwiek udało się wszystko ładnie dopiąć na ostatni guzik, tak jak w DIII?). Legiony cudem zwalczyły swego zbuntowanego ,,przywódcę". Była to porażka, ale w zakończeniu mieliśmy zapowiedź dalszych wojen.

A tutaj? Źli zabici, dobrzy na tronie, chodźmy pić szampana!

Jak to ma być mroczność w wydaniu disowskim, to już chyba wolę Heroes. Albo znowu odpalić DII.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 26 Lutego 2014, 14:11:43 »
Fast zamiast się bezsensownie produkować to może przeczytaj to co napisałem. Napisałem zaś, że fabuła generalnie nie jest zła, tylko nie pasuje do tej gry, czyli nie ma klimatu, mroku, nie zawiera w sobie głównie losów narodów, no i jest zbyt płaska jak na historię Disa, gdzie jednak wymaga się czegoś więcej niż zwykłej, prostej fabuły.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry