Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Podział Shambali (Czytany 2766 razy)
gamePLay1987

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 40

Głośny myśliciel

Zobacz profil
« : 06 Maja 2015, 21:04:20 »
Nie wiem po co to piszę, ale chyba po nic



Około roku 753, czyli podczas krwawej wojny pomiędzy Solami, a krasnoludami o legendarne klejnoty mocy. Odbyła się rzeźnia krasnoludów pod Al-Menshir. Ten dzień był najsmutniejszym dniem w historii ludu Shambali. Zginął największy władca Ignatius, został zaszlachtowany na oczach swych synów, Meringa i Ringolda. Krasnolud odebrał mu klejnot mocy.
Krasnolud wypowiedział wtedy swoje słowa:
-To jest zemsta za przyjaciela, za moją rodzinę i za mój lud - po czym wbił topór w Ziemię i powiedział - Ile krwi jeszcze musicie przelać.
Wtedy Ringold kazał go zabić, lecz Mering go bronił.
-Zabić go -Powiedział Ringold
-Zostawcie go -odparł Mering- Zbyt dużo przelaliśmy krwi, już dość
-Jesteś głupcem Mering, on go zabił musi ponieść śmierć
-Właśnie robisz to co on, Ringold zemsta nic w tym nie pomoże. (do krasnoluda) Odejdź i nie pokazuj się na terytorim północnego archipelagu.
Krasnolud odchodzi i ślad po nim zaginął. Armia pod Al-Menshir miała podzielone zdanie, tak samo jak bracia.
Wtedy przybył Fering, przyjaciel jak i doradca Ignatiusa.
-Skończcie te waśnie, uczcijcie pamięć swego ojca, a bez klejnotu nie ma kolejnego władcy
-Mój ojciec nie żyje i przysięgam zemstę na całej rasie krasnoludów!!! I to twoja wina Mering wypuściłeś go!!!
-Ringold zrozum jego, zniszczyliśmy jego dom, rodzinę, lud... zrobił to co my im zrobiliśmy
-Zamknij się Mering... -przerywa mu Fering
-Nie mogę wybrać pomiędzy wami, musimy utworzyć radę dopóki nie odzyskamy klejnotu. Gdybym miał wybierać doszłoby do wojny domowej.

Mija tydzień. Bracia i Rada zebrała się w Universum na Shambali.
-Quertharonie oświeć nas i pomóż w tej trudnej sytuacji- powiedział Fering
-Imendo, Amanshari, Enferance (słowa przysięgi) - wszyscy mówią
-Muszę pomścić ojca, wojna z Krasnoludami!!! IMENDO, AMANSHARI, ENFERANCE!!! - powiedział ze złością Ringold
-IMENDO, AMANSHARI, ENFERANCE!!! -Większość powiedziała
-Byliśmy spokojnym ludem, Draconoidzi nas opuścili przez takie postępowanie, przestań Ringold, tylko sprowadzisz na nas gniew Montagrona imendo, amanshari, enferance - powidział Mering
Nagle pojawili się Draconoidzi
-imendo, amanshari, enferance Przybył w końcu czas, abyśmy powrócili, byliście ludem spokojnym, a teraz niszczycie wszystko czego się tkniecie, Mering jest naszym panem - powiedział przywódca Draconoidów
-Mering teraz jesteś pierwszy na mojej liście
Mering odchodzi, najmądrzejsi czarodzieje poszli za nim tak jak draconoidy. Gdy oni wyszli, Ringold powiedział
-Zabiłbym ciebie Fering za ta że mu pomagasz, ale byłeś przyjacielem mojego ojca.
-Każdy ma swoje granice, ale czy ty znasz swoje?
Ringold odchodzi z tymi co złożyli mu przysięgę.

Tak doszło do wojny domowej, która trwa nadal i nie wiadomo jak się zakończy.


Shambala - główna wyspa (latająca), która jest Stolicą archipelagu północnego jak i Solów
Solowie - Lud zamieszkujący archipelag północny, ich kultura nawiązuje do egipskiej.
Imendo, Amanshari, Enferance- słowa przysięgi dokładnie te słowa oznaczają, "Wypełnię tą wolę, przysięgam do jej końca lub własnego życia" można zmienać jej formę znaczenia
Quertharon - bóg Życia
Montagron - bóg Śmierci
Universum - piramida znajdująca się w cenrum Shambali




IP: Zapisane
Głośne myślenie przynosi nieszczęście. Więc jestem pechowy bo za głośno myślę.

Wierzę w Fast'a. Fast to Bóg. xD
SyluZabroniłMiUżywaniaSpacjixD
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry