Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 20    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kącik historyków (Czytany 55473 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« : 25 Stycznia 2011, 22:28:12 »
Miałem to w planie już od dłuższego czasu ;D Chciałem ściągnąć tu osoby najbardziej zainteresowane historią do dyskusji na wszystkie tematy obejmujące ten dział. Gdyby już się zebrały wszystkie osoby chętne, jedna z nich (losowo wybrana) wymyślała by temat dyskusji, przesyłała linka do strony mówiącej o danym dziale, wówczas zaczynała by się wymiana zdań. Każdy by mógł przedstawić swoje zdanie na daną sytuację, skomentować przemyślenia kogoś innego (oczywiście w granicach kultury :>). Cały plan przędsięwzięcia jest jeszcze szeroko ogólnikowy, pewno wymaga paru poprawek, a zajęcie się wdrażaniem ich w życie zacząłbym razem z resztą chętnych do brania czynnego udziału w wątku, gdy zgłosi się minimalna potrzebna ilość. Mam nadzieje, że temat się rozwinie, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość spore grono użytkowników lubiących ten dział nauki ^_^ No tak więc nie będę nikogo dłużej męczył czytaniem mojego posta, słuchaniem jakie to jest fajne bla bla bla...i ogłaszam nabór chętnych, bez względu czy normalny user, redaktor, moderator lub admin, po prostu każdego kogo się da :D


« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2011, 23:25:46 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25 Stycznia 2011, 22:35:22 »
Jestem już! Bardzo ciekawy pomysł, bo te nasze "dyskusje" w "to czego nie lubimy- polityka", itp. są bardzo ograniczone, gdyż co chwila temat się zmienia. Chyba będę miał pomysł na pierwszy temat, coś z historii alternatywnej :>


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 25 Stycznia 2011, 23:41:08 »
Jeśli by się do tego przyłożyć tak naprawdę , to dobry pomysł:) Jako osoba interesującą się historią i polityką, a w przyszłości być może student historii lub stosunków międzynarodowych jestem za:)


IP: Zapisane

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25 Stycznia 2011, 23:48:17 »
No już dzisiaj dwóch członków :D Planuje by rozwijane były wątki związane po całości z historią, czyli militaria, polityka, kultura i inne poddziały, po prostu by każdy choć trochę związany z dziedziną, na którym odcisneła piętno w mniejszym, większym stopniu i chce rozwijać się pod tym względem mógł wyrzucić swoje poglądy na zewnątrz, rozwijać się pod tym względem, być może dowiedzieć się czegoś ciekawego :)


« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2011, 23:51:04 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26 Stycznia 2011, 21:07:50 »
 Oooo, i zrobi się mała FREHA na Tawernie ^_^ Czasem lub częściej pewno zarzucę swoje 3 floreny, więc <Marbas wchodzi do sali gdzie już rozmawia trzech jegomościów, rozgląda się po wnętrzu znajdując ogromny stół i krzesła w okół niego i siada niczym spadająca cegła w drewnianym kościele na głowę człowieka> O, to może być ciekawe ;D


IP: Zapisane

Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 26 Stycznia 2011, 21:14:36 »
No to od czego zaczniemy naszą dyskusję- chronologicznie od pradziejów, czy może na te kontrowersyjne- np: średniowiecze prawdziwe, a stereotypowe.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 26 Stycznia 2011, 21:29:14 »
Jakiś ciekawy temat powinien się pojwaić i może niech założyciel tematu opisze swoją wizję jak to ma wyglądać:) Według niego. Bo Panowie nie wyobrażam sobie, abyśmy dyskutowali na tematy np. pokroju plusy i minusy Panowania Mieszka I w latach 966-976,albo sztuka garncarska w V i VI wieku na terenie dzisiejszej Francji:):D :/Jakiś zamysł musi być i dopiero do boju: )


IP: Zapisane

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 26 Stycznia 2011, 21:57:54 »
Myślę, że o plusach i minusach może Mieszka nie ma co wspominać bo każdy praktycznie je zna ale w przypadku innych, kontrowersyjnych, wybitnie operujących głową władców czemu nie? Omówić jaką politykę toczył, co było dobrym posunięciem, co złym, co powinien zmienić, jak by to wpłyneło na tamten okres? Oczywiście to nie tylko tego może dotyczyć, to zależy od tego kto temat będzie zapodawał. Istota naszych rozważań nie musi być schematyczna, może to być czysta dysuksja o jakiejś wojnie, bitwie, która wpłyneła na świat ale może to być myśl, która kogoś nurtuje, np. właśnie o polityce władców jakiegoś okresu, co by się stało gdyby jakieś dzieje potoczyły się inaczej, obyczaje w danej epoce...obecnie nie mam w głowie jakiegoś uniwersalnego odwzorowania jaki mógłby być taki temat lecz nie muszą być szablonowe, omawiamy wątki histori interesujące każdego z nas, oczywiście tak by poprzeczka była postawiona wysoko, zagadnienie nie nudziło innych. Myślę też by na wstęp dać jakieś dane by w razie czego każdy się zorientował, przypomniał, bo co to za dyskusja bez argumentów ;D Póki nie znajdzie się jakiejś dobrej strony, możemy kożystać z Wikipedi choćby, najważniejsze by każdy wiedział o co chodzi. Zaś tym kto ma wymyślic pierwszy temat niech będzie Adaskop, jako iż zabardzo nikt go nie zna, więc ma szanse się wykazać :)

P.S. Jeśli coś wam się w tej koncepcji nie podoba mówcie swoje pomysły, ja dałem pomysł lecz chciałem byście wy wszyscy go rozwineli bo ja geniuszem nie jestem, a chcę by każdemu w temacie się podobało. Tak więc w razie czego nie krępujcie się, ja jestem otwarty na propozycje :)


« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2011, 22:06:39 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 281


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 26 Stycznia 2011, 22:10:58 »
Ich bin hier!
Ja mogę gadać o wszystkim, byle nie o starozytnosci xD
Z Mieszkiem też nie przesadzajmy, aczkolwiek wnikliwy historyk mógłby dużo na jego temat powiedzieć.
Ja proponuję zacząć od Kazimierza Wielkiego, ale idąc chronologicznie, postawiłbym na Bolka Krzywoustgo, a zwłaszcza rok 1138. czyli podział ziem Polski pomiędzy synów księcia i początek okresu rozbicia dzielnicowego, który będzie trwać aż do 1320 roku (koronacja Łokietka)
Teraz pewnie bedzie protest i zaczniemy albo od Chrobrego albo od Mieszka II Lamberta. Tylko moim zdaniem powinniśmy zacząć właśnie od krzywego, ponieważ to jeden z przełomowych momentów naszej historii, początek trudnego okresu, początek decentralizacji dużego państwa i przede wszystkim początek braku ducha jedności narodu.
Intencje Krzywoustego nie były złe, ale moim skromnym zdaniem, ten władca dysponował jednak za płytką wyobraźnią, a jego "oczy" nie "widziały" tak daleko. Wiadomo było, że jak coś się dostanie to będzie chcieć się jeszcze więcej i bam, konflikt gotowy, każdy sobie rzepkę skrobie i jak tu mówić o zjednoczonym królestwie? Wiadomo, że będzie ciężko, nasi wrogowie tylko czekali na taki moment.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 26 Stycznia 2011, 22:13:44 »
Jeśli ktoś ma zamiar sięgnąć się większej "opinii ludzkiej" polecam to forum, dopiero je niedawno odnalazłem:
http://www.historycy.org/historia/index.php/

Ja mam już uszykowany temat, jednak wolę zaczekać, także jeśli Adaskop będzie chciał podać swój temat, nie będę miał żadnych zastrzeżeń( no chyba, że będziemy mieli coś o sztuce garncarskiej)


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 26 Stycznia 2011, 22:25:08 »
Ich bin hier!
Ja mogę gadać o wszystkim, byle nie o starozytnosci xD
Z Mieszkiem też nie przesadzajmy, aczkolwiek wnikliwy historyk mógłby dużo na jego temat powiedzieć.
Ja proponuję zacząć od Kazimierza Wielkiego, ale idąc chronologicznie, postawiłbym na Bolka Krzywoustgo, a zwłaszcza rok 1138. czyli podział ziem Polski pomiędzy synów księcia i początek okresu rozbicia dzielnicowego, który będzie trwać aż do 1320 roku (koronacja Łokietka)
Teraz pewnie bedzie protest i zaczniemy albo od Chrobrego albo od Mieszka II Lamberta. Tylko moim zdaniem powinniśmy zacząć właśnie od krzywego, ponieważ to jeden z przełomowych momentów naszej historii, początek trudnego okresu, początek decentralizacji dużego państwa i przede wszystkim początek braku ducha jedności narodu.
Intencje Krzywoustego nie były złe, ale moim skromnym zdaniem, ten władca dysponował jednak za płytką wyobraźnią, a jego "oczy" nie "widziały" tak daleko. Wiadomo było, że jak coś się dostanie to będzie chcieć się jeszcze więcej i bam, konflikt gotowy, każdy sobie rzepkę skrobie i jak tu mówić o zjednoczonym królestwie? Wiadomo, że będzie ciężko, nasi wrogowie tylko czekali na taki moment.
Tylko jedno Menelag, jeśli mamy iść chronologicznie to nie zapominajmy o innych państwach, co się na ich terenie działo, jaki był rozwój w danych czasach, kultura, obyczaje (oczywiście te ciekawsze, bo np. główne zasady panujące w średniowieczu chyba każdy zna ;D), tak żeby to się nie opierało na schematach ale wybiegało za, zobaczmy póki co niech reszta się wypowie może zrobię ankietę co do tego jak ma to wyglądać, chronologicznie, tematowo itp.itd.


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 26 Stycznia 2011, 22:55:30 »
 Eeee chronologicznie to nam bedzie przypominało szkołe i w ogóle dość twarde reguły. Myślę że ciekawiej by było różnie, na przemian i podłużnie. Tzn. że jak juz ktoś coś zarzuci i się skończą pomysły na debaty to mozna jakiś nowy czy to lata wstecz czy to lata później, albo i wieki. Bo np. mamy sytuacje ze sobie prawimy o wojnach napoleońskich i wiadomo temat się kończy i ktoś lub kilka osób ma jakies nurtujące pytania czy chce omówić choćby dlaczego rzymianie nosili sandały ze skóry a nie z plastiku, a choplici walczyli włóczniami a nie dzidami ;D więc jest możliwość cofnięcia się w starozytność i tak dalej i tak dalej....


IP: Zapisane

Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 26 Stycznia 2011, 23:00:24 »
Marbasowi chyba przyznaję rację (choc sam byłem za chronologią). Głównie dlatego iż szkołę nie każdy sobie dobrze wspomina (lub w niej jest), w razie czego gdy któryś ma sprawdzian z tego przedmiotu to pomoże mu się- w końcu człowiek bez znajomości swej historii to człowiek bez tożsamości.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 26 Stycznia 2011, 23:08:12 »
To znaczy jeżeli chodzi o chronologię to popieram Marbasa ale mam też jedno zastrzeżenie, że jeżeli to się komuś kojarzy ze szkołą to może to oddziaływać na niego negatywnie jeśli ma tam złego nauczyciela/lkę, a wszyscy wiemy jak diametralnie różni się trafiają wykładowcy...


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 26 Stycznia 2011, 23:24:10 »
Absolutnie się zgadzam z opinią, żeby to nie było twardo chronologicznie. Wiadomo, że niektórzy poprostu nie będa mieli ochoty rozmawiać o średniowieczu czy starożytności, natomiast będą mieli przeogromna więdze na temat czasów najnowszych czy prehistorii:):). Najlepiej jakiś temat nieszablonowy:) Żeby była dyskusja, róźne poglądy wręcz debata bo z kolei to będzie owocować:)
Tu Michal787 ujął świetnie sedno sprawy:
"Myślę, że o plusach i minusach może Mieszka nie ma co wspominać bo każdy praktycznie je zna ale w przypadku innych, kontrowersyjnych, wybitnie operujących głową władców czemu nie? Omówić jaką politykę toczył, co było dobrym posunięciem, co złym, co powinien zmienić, jak by to wpłyneło na tamten okres?".
Dlatego jak już ustalimy co i jak to jak najbardziej na początek moge spróbować zaproponować jakiś temat:) Dołączyłem do was i jestem nowy, więc muszę rozumieć jakoś wkupić się w łaski;>?:). Np. czy Powstanie Warszawskie 1944 roku było potrzebne? Albo dyskusje o Okrągłym Stole, bo tu myśle byłby dwa obozy ludzi uważających to za sukces i za poraźkę etc.: )Ale oczywiscie jestem nowy, więc tylko po cichutku się odzywam :) A możemy dyskutować tu i o tym "dlaczego rzymianie chodzili w sandałach":) Do wyboru do koloru:) :)W jakich panowie tematach i epokach czują sie dobrze?:)Może jakby każdy to powiedział byłoby łatwiej komuś odważnemu coś rozpocząć?:)


« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2011, 23:33:06 wysłane przez Adaskop » IP: Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 ... 20    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 14 zapytaniami.
                              Do góry