Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 47    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Edytor map i Save HommV - problemy, porady (Czytany 250710 razy)
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« : 27 Czerwca 2006, 18:36:19 »
ZANIM zamieścisz jakiekolwiek pytanie w tym dziale musisz wiedzieć, że:
- folder MAPS będzie dostępny po zainstalowaniu najnowszych uaktualnień 1.3-1.5
- jednostki dzielimy SHIFT'EM



Jeżeli w/w problemy Ciebie nie dotyczą proponuje przejsc dalej..

1. Na początku niezbędne jest zainstalowanie oryginalnej gry . Potem wejdz na strone http://www.gram.pl/gra_pliki.asp?id=325 i sciągnij patch 1.5 w zależności od wersji jaką posiadasz (standardowa kolekcjonerska ). Zainstaluj go. Nastepnie sciągnij poprawkę lokalizacyjna. Zainstaluj.
  Patch i poprawka powinna się zainstalować na 100%. Jeżeli masz pirata patch może nie wykrywać gry.
Jeżeli  zrobiłeś to co wcześniej napisałem  a dalej masz problem sprawdz jeden z możliwych rozwiązań.

Kilka porad ze strony gram.pl

2. Problem: "W czasie gry dźwięk jest przerywany, zacina się.
Upewnij się, że w systemie Windows są uaktualnione sterowniki do karty dźwiękowej.Informacje jak sprawdzić jaką masz kartę dźwiękową i skąd można pobrać niezbędne sterowniki, znajdziesz w w tym poradniku
Drugim rozwiązaniem może być zmiana ustawień akceleracji dźwięku z poziomu DirectX.Przejdź na pasek systemu operacyjnego. Wybierz Start -> Uruchom, wpisz dxdiag, zatwierdź Ok (Enter). Na zakładce dźwięk, przesuń suwak przyspieszania dźwięku w lewo (aby wyłączyć przyspieszanie) lub w prawo (aby ustawić pełne sprzętowe przyspieszanie). Następnie zamknij dxdiag.


3. Problem: Przy próbie uruchomienia gry pojawia się Error: failed to set display mode  (tak naprawdę nie musi ci się nic pokazywać wystarczy że cię wywali do pulpitu/ Martin)
  Problem ten powinna rozwiązać zmiana sposobu przydzielania pamięci RAM. W tym celu wykonaj poniższe czynności.   Kliknij prawym klawiszem myszy na Mój Komputer, wybierz Właściwości   Przejdź do zakładki Zaawansowane i w dziale Wydajność, wybierz Ustawienia   Ponownie wybierz zakładkę Zaawansowane i w dziale Użycie pamięci przełącz się z Bufor systemu na Programy.   Po dokonaniu tych zmian, zamknij wszystkie okna, ponownie uruchom komputer i wystartuj grę." 

4. Jeżeli gra ci sie "zacina"
-Zainstaluj wszystkie aktualne sterowniki DirectX: http://www.microsoft.com/windows/directx/downloads/ oraz do swojej kart graficznej lub płyty
-Klikj w opcjach z "uzyj kursora sprzetowego" -  płynność gry wzrosta o jakieś 40%

5.Rozgrywka sieciowa
Po pierwsze musisz zarejestrowac sama gre. Zwyczajnie jest to przy instalacji lub przez ikone w folderze Ubisoft\Heroes of Might and Magic V Collector Edition\registration kliknij tam, załoz konto i cie zarejestruje.
Klucz do gry wpisuj tak jak podano na odwrocie instrukcji z duzych liter oraz myslników. Jak go wykryje to podasz nazwe konta i login na jaki zarejestrowales gre
Jeżeli używasz systemu Windows XP, upewnij się czy domyślna zapora firewall systemu Windows jest wyłączona. Informacje jak ją wyłączyć znajdziesz na stronie www.centrumxp.pl

6. Tu masz opis dośc ciekawgo problemu http://www.homm5.info/forum/index.php/topic,167 i jego rozwiązania.

7.Save gry
 Heroes of Might and Magic V zapisuje grę w katalogu:
C:\Documents and Settings\ ; \Moje dokumenty\My Games\
Heroes of Might and Magic V\Profiles\ [twoj profil]\*.sav

Jeżeli nie znalazłeś tu rozwiązania opisz swoj problem w osobnym temacie.
W opisie powinno się znaleźć:
- podanie wersji gry (1.0, 1.1  itd)
- dokładne opisanie problemu
- podanie czynności które już podjałęś  -czy instalowałes sterowniki foramtowałęs kompa itd
- od razu podaj czy masz oryginała czy pirata żeby inni uzytkownicy nie musieli pytać a ja nie czekac z daniem  z ostrzeżenia czy bana ;) 

"Minimalne wymagania:
MicrosoftR WindowsR 2000 SP4/XP SP2
DirectX 9.0c
Procesor Pentium/Athlon 1.5 Ghz obsługujący technologię SSE
512 MB RAM
128 MB karta graficzna ze sprzętową obsługą Pixel Shader 1.1
16 bitowa karta dźwiękowa zgodna z DirectX
1.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Napęd CDx32 lub DVDx4 (w zależności od wersji)

Zalecane wymagania:
MicrosoftR WindowsR 2000 SP4/XP SP2
DirectX 9.0c
Procesor Pentium/Athlon 2.4 Ghz obsługujący technologię SSE
1024 MB RAM
256 MB karta graficzna (GeForce 6600, X800 lub wydajniejsza)
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX ze sprzętowym wsparciem dźwieku 5.1
1.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Napęd CDx32 lub DVDx4 (w zależności od wersji)"

W tym temacie prosze pisać tylko rozwiązania problemów z H5, które się nie znalazły powyżej lub na forum. Inne posty będa kasowane.


« Ostatnia zmiana: 19 Grudnia 2010, 15:27:47 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
crx

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 03 Listopada 2006, 13:45:21 »
Mam orginalna gireke ktora mi porzyczył kumpel , wrzucam cd daje instal , gar keya nie wymaga no i sie zainstalowalo , kilikam uruchom i wyskakuje :

A required security module can not be activated.
This program can not be executed (7000).

WTF? need help


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 03 Listopada 2006, 16:55:50 »
Komunikat może pojawić się w przypadku, gdy na komputerze zainstalowane są wirtualne napędy oraz oprogramowanie do kopiowania płyt, które umożliwia kopiowanie płyt zabezpieczonych (Alcohol120%, Daemon Tools, CloneCD, BlindWrite itp.).
Na komputerze zainstalowany jest program GetRight.


Ad. 1: Wyłącz wirtualne napędy CD-Rom. Możesz tego dokonać w konfiguracji programów tworzących wirtualne dyski (Alcohol120%, Daemon Tools, CloneCD, BlindWrite itp.)

W przypadku programu CloneCD wyłącz dodatkowo funkcję "Hide CDR Media". Funkcję tę możesz wyłączyć po kliknięciu prawym klawiszem myszy na ikonkę programu, znajdującą się przy zegarze.

Ad. 2: W przypadku gdy program GetRight jest zainstalowany na komputerze, należy go wyłączyć (korzystając z ikonki znajdującej się na pasku "Start") przed uruchomieniem gry.


IP: Zapisane
x-gland22

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 16 Listopada 2006, 09:39:51 »
Witam Serdecznie Wszystkich :)

Tak oficjalnie poniewaz to moj pierwszy post :P mam taka prosbe do kogokolwiek a najbardziej do moderatorow, otoz utracilem wszystkie save'y do herosow 5 czesci a bylem juz u konca przedostatniej kampani, czy moglby mi ktos podeslac swoje? pleeees :) tak abym mogl rozpoczac juz np ostatnia kampanie.

Z gory wielkie dziekowac.

Moj email: retsam1@wp.pl


IP: Zapisane
Św. Drakoni

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17 Listopada 2006, 12:17:49 »
na upartego da się przyspieszyć kampanie cheatami, a co do save'a to zdaje się jest jeden taki w dziale download ze wszystkimi kampami dostępnymi


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 17 Listopada 2006, 15:07:16 »
Zgadza się wszystkie save'y masz tutaj: http://www.homm5.info/h/5/inne_pliki.php ;)


IP: Zapisane
Dyletant

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 39

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 18 Listopada 2006, 16:26:20 »
Radeon 9100 64mb, 512 mb ram ddr 333MHz, AMD Athlon 2800™+ 1,8GHz winXP pro sp2
Już kiedyś o to pytałem ale czy są realne szanse że gra zadziała, mam forsę i waham się "kupić czy nie". DEMO chodzi ale tylko przez kilka minut i ekran wyłącza się podobnie jak podczas wygaszania ekranu, słychać muzykę a tu ciemności. Może są patche do dema? Nawet po przestawieniu z 'bufora systemu' na 'programy' i ustawieniu na najniższą rozdzielczość sytuacja się powtarza.

NIEWAŻNE JUŻ ŚMIGAM NA HEROES 5. POPROSTU ORGAZM!!! :)


« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2006, 14:51:42 wysłane przez Dyletant » IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 02 Grudnia 2006, 07:58:47 »
Na tej czyli  oficjalnej stronie Heroes of Might and Magic V znajduje się spolszczenie do edytora map, wraz z dokumentacją. Nie sprawdzałem czy działa więc nie mogę udzielić informacji na ten temat. Ściągnąc zainstalować sprawdzić powiedzieć  ;)


« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2006, 08:07:39 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
konrad

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 04 Grudnia 2006, 23:07:26 »
mam pytanko. czy w edytorze map losowych (w hammers of fate) można wybierać zamki? jeżeli tak, to jak.]


« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2006, 09:48:29 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 05 Grudnia 2006, 22:23:43 »
Z poziomu gry tego nie moża zrobić. Mozna mapę wygenerować i przerobić w edytorze lub stworzyć włąsny szablon. Generator losowo dobiera jakis teren i zamek do niego. Swoją drogą twórcy mogli pomyslic nad opcją ich wyboru.


IP: Zapisane
konrad

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09 Grudnia 2006, 23:16:18 »
dzięki bardzo  za odp. zaraz spróbuję to zrobić! pozdro


IP: Zapisane
Carroll

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 15 Grudnia 2006, 19:56:41 »
Witam wszystkich. Niedawno zakupiłem dodatek do homm V - "Kuźnia przeznaczenia". Wszystko fajnie, mam tylko jeden problem. Odkąd zainstalowałem dodatek nie wyświetla mi się kompletnie nic podczas tury przeciwników. Czarny ekran jedynie z paskiem przesuwu ruchu konkretnego gracza. Czy to tak ma być, czy też wystąpił jakiś błąd? A może jest jakaś opcja, którą można włączyć, aby śledzić ruch wroga? Przejrzałem instrukcję, różne strony internetowe, a także to forum -  nigdzie nie jest napisane, że dodatek wprowadza taką poprawkę (?), iż nie można obserwować ruchu przeciwnika. Czy ktoś ma podobny problem? Cholernie wkurw...ące jest to, że nie mogę zobaczyć, jak przemieszcza się inny gracz.


IP: Zapisane
Eredin

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 14

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16 Grudnia 2006, 00:40:25 »
Ta zmiana już pojawiała się w patchu 1.4... Nie jest to błąd. Według mnie to dobre rozwiązanie gdyż jeśli grasz w kilku na jednym kompie to nieuczciwym jest to że jeden z graczy tylko widzie ruchy kompa po odkrytym przez sibie terenie... Wydaje mi się ze nie da sie tego wyłączyć.


IP: Zapisane
Carroll

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 16 Grudnia 2006, 10:03:24 »
Tak, ale nie zawsze musisz grać w te gry z innym graczem. Na przykład możesz chcieć zagrać tylko z przeciwnikami komputerowymi w trybie hot-seat. Ja tak gram, bo rzadko mam okazję i czas, żeby zagrać z kimś innym - na jednym kompie czy w sieci.  Zastanawiam się czy w takim wypadku komputer jest zaprogramowany, żeby też nie widzieć ruchu przeciwnika. Mam nadzieję, że tak. Oczywiście w trybie "jeden gracz" tego problemu nie ma, tylko ile można grać w te same mapy?
Niemniej dzięki za odpowiedź.  ;)


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 16 Grudnia 2006, 11:37:36 »
Jeżeli przeciwnik wejdzie na teren który został odkryty to musisz widzieć jego ruchy. Tutaj możesz sobie ustalić predkośc jego poruszania się. Jednak  jeśliteren jest nieodkryty to dziwne by było gdybyś widział jak się porusza. Chyba, że chodzi o coś innego i źle zrozumiałem.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 ... 47    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry