Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Godzilla i Inni (Czytany 7228 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« : 28 Stycznia 2009, 00:57:57 »
Dawno, dawno temu - w 1954 roku, czyli 55 lat temu - stała się rzecz przełomowa. Od kraju, raptem 9 lat po zakończeniu II WŚ, który jako pierwszy doznał skutków "zagrożenia atomowego" wyszedł film traktujący właśnie o owym zagrożeniu. Zagrożenie przybrało moc potężnego Gojiry (Godzilli), Króla Potworów, olbrzymiego jaszczura palącego oddechem całe zabudowani i łodzie. Epicka wręcz obrona miasta nic nie dawała - potwór zamienił Tokio w cmentarz, niszcząc wszystko na swojej drodze, przerywając każdą linię obrony. Nic nie mogło mu się przeciwstawić. Dopiero Destruktor Tlenowy (Oxygen Destroyer) złożył potwora w podwodnym grobie...Nie na długo, gdyż potwór wrócił już po roku, w bardziej luźnej, żeby nie powiedzieć komiksowej konwencji. Walczył tam z Anguirusem, potężnym, przypominającym ankylozaura potworem...
No nic, nie będę mówił więcej. Pytam się więc was - co sądzicie o filmach? Co sądzicie o serii? Co sądzicie o samym Godzilli? Co sądzicie o poszczególnych potworach?
Cóż mówić więcej - wiem, że dla większości z Was ta seria jest tylko głupią bitką dwóch potworów, w których zawsze wygrywa Godzilla...Ale nie tracę nadziei, może znajdę kogoś obeznanego w temacie, lub kogoś kto zechce dostrzec więcej...
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Johny_Szalony

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


ADHD

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29 Stycznia 2009, 22:09:45 »
Nie no, kiedy miałem lat nie pamiętam już ile, to dawałem bicyklem do wypożyczalni z kolegą po 15 km. specjalnie żeby wypożyczyć, obejrzeć i na drugi dzień znowu przyjechać zwrócić kasetę i wypożyczyć kolejną część ^_^ Nie przesadzę jeśli nazwałbym siebie byłym fanatykiem Godzilli, oglądałem raczej wszystkie możliwe epizody, pamiętam parenaście nazw potworów i potrafiłbym je zidentyfikować, na pegazusie (a właściwie podróbie o nazwie terminator coś-tam..) miałem gry Godzilla i Godzilla 2- wcale nie głupie strategie turowe. Hmm w filmach podobała mi się ścieżka dźwiękowa no i jak krew potworkom sikała.. chodź na dłuższą metę pamiętam że denerwowało mnie że prawie w każdej części Godzilla już w pół-żywa, nietomna, nagle  wkurza się, wstaje i już wrogi potworek nie wiedzieć czemu tylko zbierał bęcki...

Ulubiona część to chyba Godzilla vs Mothra (straszne wzruszające to było kiedy Mothra postanowiła kosztem swojego zdrowia oddać część sił witalnych swojemu największemu wrogowi- Batthrze, żeby wspólnie stawić czoła Godzilli)


« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2009, 22:17:09 wysłane przez Johny_Szalony » IP: Zapisane
Wróciłem właśnie z tej acid cave (…) Ogólnie legowisko trolli i zbiegów z zakładu gnieźnieńskiego. Polecam omijać. - Luk
Przy sprawdzaniu niektórych artów dostałbym krwotoku – Dabu
wyzywają i każą se lody robić...  polecam iść do sklepu po Algidę..   - Laxx
-Dabu: Darciuchy. xP Phi, gardzę metalem. x)
-Luk **A zjadł Ci ktoś kiedyś kota?**
Nikt nie powiedział, że jesteśmy kompetentni;p- Martin
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 29 Stycznia 2009, 22:41:47 »
Lol,Hellscream ty niezawodny jesteś,planowałem założyć temat o tym a tu już zrobiłeś xD Thx za fatygę xD

Co do tematu:
Co tu powiedzieć,jak dla mnie ta seria wymiata jak się dłużej poogląda. Bitwy potworów są na prawdę widowiskowe,niszczenie miasta też. Pomysłowo godzilla niszczyła niektóre potwory np jednym bodaj cisneła w elektrownie co dało nam niezłą kałuże.
Jedyne co mnie wkurza to kilka filmów co przylatują kosmici i obiecują pokój w zamian za godzille a potem wykorzystują ją przeciw ludziom. Nosz kurde ile się oni mogli na to nabierać? Ale dobrze że chociaż w tych filmach walki były najlepsze(Owning całej grupki potworów na Ghidoraha był miodny).
Seria się zakończyła na final wars. Szkoda,bo Amerykańskie podróby które podobno mają nadejść tego nie zastąpią(jedna już jest,beznadziejna jak dla mnie).


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30 Października 2013, 20:37:29 »
Witam
Zanim obsypiecie mnie złotymi łopatkami, wyjaśnię dlaczego zdecydowałem się ruszyć ten temat.
Mam trzy powody.
Pierwszy najważniejszy.
Powrót króla potworów. Na razie gdzieś tam majaczy w oddali ale zbliża się z szybkością stosowną do jego majestatu. Tzn. powoli i dostojnie.
Premiera zapowiedziana jest na maj 2014 roku http://www.filmweb.pl/film/Godzilla-2014-565162. Co prawda kolejna część Godzilli miała się pojawić wcześniej w 2012 r. w wersji krótkometrażowej i w 3D (link http://www.filmweb.pl/film/Godzilla+3-D-2012-340787) ale niestety produkcja nie doszła do skutku. Ktoś mógłby napisać, że skoro ta część nie została wypuszczona to możliwe, że i premiera tej części nie dojdzie do skutku. Za tym, że premiera jednak będzie przemawia kilka faktów: -W lipcu tego roku odbył się konwent komiksowy w San Diego (Comic-Con) na którym zaprezentowano trailer filmu z Godzillą:
http://joemonster.org/filmy/56171
-dodatkowo twórcy surowo zabronili ten trailer upowszechniać (co zadziałało w odwrotną stronę  :P),
-Poza tym za produkcję wzięło się studio Legendary pictures znane m.in. z wypuszczenia 300, Trylogii Batmana Nolana czy ostatnio Man of steel i Pacific rim, a oni byle czego nie wydają.

Tak więc pozostaje czekać i mieć nadzieję, że do premiery żadni kosmici Godzilli nie zwiną.


Drugi powód.
Chciałem założyć podobny temat ale przeszukałem dział Muzyka, Filmy i doszedłem do wniosku, że nie ma sensu tworzyć nowego tematu skoro istnieje ten. Dodatkowo prosiłbym o zmianę tematu z mono na wielotematyczny np. "Filmy z potworami" albo bardziej światowo "Monster Movie". Filmów podpadających pod ten gatunek jest ogólnie pisząc mlnóstwo.
Wtedy tawernowicze mogliby pisać nie tylko o Godzilli i jej oponentach ale także o potworach z różnych innych filmów których motywem przewodnim jest bestia siejąca śmierć i zniszczenie. Może taka zmiana ruszyła by trochę ten temat.


Trzeci powód.
Postanowiłem odpowiedzieć na kilka Hellsowych pytań, ponieważ sam siebie uważam za fana Godzilli.
Kilka słów o samym cyklu.
Filmy z Godzillą dzielą się na trzy nie powiązane ze sobą ścisłą fabułą serie.
Są to seria Showa licząca 15 filmów, seria Heisei (moja ulubiona na tych filmach się wychowałem  :rolleyes:) licząca 7 filmów, oraz seria  Millennium lub Shinsei licząca 6 filmów. Osobiście mam nadzieję, że nowa Godzilla będzie początkiem kolejnej serii albo chociaż trylogii.
Teraz kolej na odpowiedź.
Cytuj
co sądzicie o filmach? Co sądzicie o serii? Co sądzicie o samym Godzilli?
Cóż napiszę, że cała seria jest świetna. Sęk w tym, że w każdym tasiemcu filmowym znajdzie się kilka czarnych owiec, a do seansu z Godzillą trzeba podchodzić z odpowiednim nastawieniem. Przez lata seria z Godzillą ewoluowała i była różnorodna gatunkowo tzn. Japończycy kręcili filmy w klimatach sf, przygodowych, familijnych, horrorowych a nawet fantasy (głównie filmy z Mothrą). Wiadomo, że starsze filmy nie mają wgniatających w fotel efektów specjalnych ale mimo tego mają w sobie to "coś" dla którego warto te filmy obejrzeć. Dla jednego fana będą to pojedynki Godzilli z innymi potworami, dla drugiego desperacka walka człowieka o przetrwanie i zniszczenie zagrożenia, dla jeszcze innego japońskie klimaty w jakich dzieje się większość filmów.
Pierwszy film z serii niósł przesłanie o zagrożeniu i złu związanym ze zrzuceniem bomby atomowej na japońskie miasta Hiroshimę i Nagasaki (przez co powstała Godzilla).
Niektóre pozostałe części też miały jakiś wydźwięk o tym, by człowiek zastanowił się czy dobrze poczynia sobie na ziemi, aczkolwiek większość filmów serii nastawiona była na wesołą rozwałkę  ^_^.
Cytuj
Co sądzicie o poszczególnych potworach?
Moja ulubiona piątka maszkaronów z Godzilli to (poza tytułowym bohaterem):
-King Ceasar
(fajnie byłoby mieć takiego psa  :D),
-Biollante
(pierwszy oponent Godzilli w serii Heisei),
-Battra
(ciemna strona mocy Mothry  :diabelek:)
-Kosmogodzilla
(nazwa mówi sama za siebie).
-Hedorah
(potwór potrafiący latać; jest tak toksyczny, że po przelocie po ludziach zostają same kości).

Z mojej strony na razie tyle, myślę, że zbiżająca się premiera Godzilli jest świetnym powodem dla którego można rozruszać ten temat, który być może podniesie się jak Godzilla z popiołów   ;D.


« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2014, 17:56:18 wysłane przez Niebieskooki Smok » IP: Zapisane
kopidar

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 15 Stycznia 2014, 22:57:14 »
He pamiętam jak jako mały chłopiec chodziłem do kina na filmy o Godzilli, wtedy to był hit :)


IP: Zapisane
abilekis



Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 0

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 16 Stycznia 2014, 17:51:45 »
Stare filmy o Godzilli miały fajne efekty specjalne ;) pomimo to oglądało się z zapartym tchem.


IP: Zapisane
amach



Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 0

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 21 Lutego 2014, 10:58:57 »
Dokładnie potęga tych starych filmów to niesamowity klimat. Nie potrzebne były doskonałe efekty.


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12 Marca 2014, 22:09:41 »
Wiem, że na tawernie mało jest fanów Godzilli ale (parafrazując słowa Po z Kung-Fu Pandy) trailer filmu jest na tyle mocarny, że nie mogłem się powstrzymać przed wrzuceniem go  :):

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vIu85WQTPRc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vIu85WQTPRc</a>

Premiera filmu w naszym kraju zapowiedziana jest na 16 maja.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13 Marca 2014, 00:03:18 »
https://www.youtube.com/watch?v=2nP5s2Y3yJE
Ten moim zdaniem lepszy. Lepiej buduje napięcie przez strach przed nieznanym, bo Godzilli jest mniej. Generalnie jednak oba są nieźle zrobione. Szczerze przekonały mnie, że nową wersję kultowego potwora warto będzie zobaczyć w kinach. Wygląda po prostu na to, że ludzie którzy się za to wzięli traktują tą robotę na poważnie, a nie kolejny hicik z akcją wakacji. Do tego sama Godzilla... :D Super wygląda, a do tego podobno ma mieć 600 m wysokości! Nie jestem może fanem ogromnego potwora, jednak mam wielką ochotę wybrać się na to do kina.


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13 Marca 2014, 01:05:47 »
Cytuj
Ten moim zdaniem lepszy
Na mnie tam oba, a właściwie trzy zrobiły jednakowo dobre wrażenie.
Tutaj pierwszy trailer jaki wypuścili jeszcze w lipcu ubiegłego roku:

http://www.youtube.com/watch?v=iRnIZZQxIAo

Cytuj
Szczerze przekonały mnie, że nową wersję kultowego potwora warto będzie zobaczyć w kinach.

Mnie tam przekonało co innego, a mianowicie to, że najnowszy/a Godzilla wyjdzie spod skrzydeł studia Legendary pictures. Pomyślałem: "Co jak co ale Legendarni chyba tego nie schrzanią?". Wszystkie filmy z tego studia jakie oglądałem bardzo mi się podobały. Batmany Nolana,
300, Gdzie mieszkają dzikie stwory, 10,000 BC, Starcie tytanów te filmy oglądałem i nie żałowałem. Sądzę więc, że najnowszy Godzilla, będzie wizualnym majstersztykiem. I jeśli najnowsza Godzilla odniesie sukces to mam nadzieję na trylogię ze studia Legendary pictures.

Cytuj
Wygląda po prostu na to, że ludzie którzy się za to wzięli traktują tą robotę na poważnie, a nie kolejny hicik z akcją wakacji

Podobno reżyser Godzilli Gareth Edwards jest fanem tej serii, co dobrze wróży filmowi; z drugiej strony w swoim dorobku ma tylko jeden poważny film, z trzeciej strony jego pierwszy film to też był Monster Movie, więc jakieś tam doświadczenie w gatunku ma, z czwartej strony film wychodzi z Legendary pictures z którymi współpracuje Toho-macierzysta wytwórnia Godzilli. Liczę więc na to, że fabuła będzie równie dobra jak w pierwszym filmie o Godzilli.

Cytuj
Do tego sama Godzilla... :D Super wygląda, a do tego podobno ma mieć 600 m wysokości!

Ano, wersja godzilli z 2014 roku ma być największą z serii.
No i wiadomo na pewno, że będzie walczyć z innym potworem/potworami. Nazwę jednego już znamy. Pytanie czy oponentów godzilli będzie więcej czy tylko jeden.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 13 Marca 2014, 15:20:48 »
Ej, a ja dawno temu widziałem w TV jak była sobie jakaś Godzilla i na ziemię spadł kosmita i Godzilla walczyła z jakimś stworem z kosmosu, który chciał się stać klonem Godzilli, ale Godziila go zabiła, a na końcu filmu było, że w każdym z nas jest taka Godzillla :D

Czujecie to? :D

Który to mógł być film?

EDIT: Była to nieco nowsza Godzilla, nie grało w niej zbyt wielu skośnookich.


« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2014, 15:29:26 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 13 Marca 2014, 18:06:18 »
Cytuj
na końcu filmu było, że w każdym z nas jest taka Godzillla :D
Który to mógł być film?

Też się zastanawiam i napisałbym, że to część 1 serii trzeciej Shinsei "Godzilla 2000" ale napisałeś, że mało grało tam japończyków więc sądzę, że to była ostatnia część "Final Wars". Tylko żeby być pewnym musiałbym wiedzieć z jaką ilością przeciwników Godzilla walczyła. I jak ów stwór z kosmosu wyglądał  ;).

EDIT: Znalazłem która to była część:
Jak wyżej napisałem tj. "Godzilla 2000". Fast mnie zmylił bo napisał, że "nie grało w niej dużo skośnookich". Wręcz przeciwnie, japończyków było tam od groma  :D.


« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2014, 18:27:33 wysłane przez Niebieskooki Smok » IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 13 Marca 2014, 18:43:11 »
Ej, to faktycznie to chyba :D

Kurdełe. Miałem wrażenie, że to Godzilla robiona przez Amerykanów. Ale po mordzie stwora, z którym Godzilla walczy stwierdzam, że toto :D

+ Niebieskooki ! :D



IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry