Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Czym jest dla was fantastyka? (Czytany 10100 razy)
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 11 Kwietnia 2009, 11:01:08 »
Fantastyka to po prostu odskocznia od realnego świata, w której możemy się bawić(ja tam lubię pisać opisy stworów) czy czymś zaciekawić.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Neramir

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


forgotten old magic

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 15 Kwietnia 2009, 20:32:41 »
Dokładnie tak. Fantastyka to odbicie naszej wyobraźni, tej drugiej strony świata, w której podświadomie pragniemy przebywać, lub choć na chwilę do niego trafić.
Nie może ona zaciekawić osoby o płytkiej wyobraźni czy zbyt realistycznym i chłodnym pojrzeniu na wszystko co nas otacza. Aby cieszyć się z czytania/grania/oglądania fantastyki niezbędna jest obszerna wyobraźnia i bardziej swawolna interpretacja rzeczywistości. Wtedy z fantastyki można czerpać najwięcej przyjemności- indywidualnie interpretować i dociekać by krok po kroku (podczas czytania/grania/oglądania) stawać się jej częścią  ;)


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 17 Kwietnia 2009, 21:25:38 »
Powiedziałbym od siebie, że dobre fantasy powinno łączyć te marzenia nt. wspaniałych epickich wydarzeń i miejsc itp. ale też zawierać coś, co budzi lęk, jakieś bardziej negatywne emocje. Powinno pozwalać się bawić czytając o wszelkich nierealnych przygodach, ale też dać jakiś powód, okazję do rozmyślania nad tym co całkowicie prawdziwe.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 17 Kwietnia 2009, 22:02:04 »
Przelanymi na papier wytworami wyobraźni autorów, którzy w ten sposób przedstawiają nam wizję jakiegoś świata przez siebie wykreowanego. Różni się od innej literatury tylko tym, że możliwości autorów fantastycznych są praktycznie nieograniczone.


IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 18 Kwietnia 2009, 09:02:32 »
Och, może ja też rozpocznę drugą rundę, bo w pierwszej nie dałem zbytnio dużo do rozumienia.

Otóż większość z was napisało, że jest to pewien rodzaj odpoczynku od normalnego świata. Z tym się zgodzę, chyba dla każdego tymże jest. Dla mnie jednak nie jest to świat różniący się od tego zbytnio. Nigdy nie przepełniałem swej wyobraźni, czy też kreowanych światów magią, czy też 100+ gatunkami elfów. Czemu? Być może dlatego, że wolę twardy klimat, bez żadnej magii, przy 50% zawartości niej w powietrzu, tylko wybierającej istoty na swe wpływy bardzo stronniczo. Dlatego wolę Wiedźmina, zamiast bajeczek typu Eragon, czy jakieś tam Znaki Elfów.


IP: Zapisane
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 18 Kwietnia 2009, 11:50:31 »
Oczywiście, egzequ. Książki typu Wiedźmin to również ciekawe klimaty. Każdy ma swój gust po prostu, i od tego jest ten temat.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 18 Kwietnia 2009, 12:44:11 »
Dlatego wolę Wiedźmina, zamiast bajeczek typu Eragon, czy jakieś tam Znaki Elfów.

Ale ty rzeczy porównujesz Eragona który został napisany przez kilkunastoletnie dziecko i Wiedźmina który został napisany przez odrosłego, doświadczonego pisarza.
Poza tym to dwa różne światy.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 18 Kwietnia 2009, 12:49:31 »
Cytuj
Ale ty rzeczy porównujesz Eragona który został napisany przez kilkunastoletnie dziecko i Wiedźmina który został napisany przez odrosłego, doświadczonego pisarza.
Poza tym to dwa różne światy.
Właściwie to nie ma nic do rzeczy. Poza tym obecnie Paolini ma 20-kilka lat, a nadal pisze jak pisze. To, że to dwa różne światy wiem, i głównie dlatego preferuję doroślejszą literaturę typu "Wiedźmin".


IP: Zapisane
Jarling

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 27


...:I'm in love and always will be:...

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 31 Maja 2009, 18:05:44 »
Czym jest dla mnie fantastyka?
Przede wszystkim ucieczką od dnia codziennego. Właśnie za to ją kocham.

Jeśli chodzi natomiast o literaturę "Wiedźmina" i "Gildii Magów" nic nie pobije jak dla mnie. Jeśli chodzi o "Eragona" 1 część bardzo mnie rozczarowała tak,że nie chciałam czytać dlalszych części. Jedynie Saphira mi się w miarę podobała. Reszta była do bani. Takie jest moje zdanie.


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 07 Czerwca 2009, 12:25:14 »
Nie spodziewaj się wielkich rzeczy od dziecka które nie ukończyło szkoły a kasa przewróciła w głowie :P. Ogólna historia była nawet nieźle wymyślona ale reszta szkoda gadać... >:( A po obejrzeniu filmu to totalna złamka  :spi: mam nadzieję, że z 2 cześć nie zrobią filmu... no chyba , że się naprawdę postarają i nakręcą coś bardzo fajnego.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Viladin

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 01 Lutego 2011, 20:54:04 »
Dla mnie fantastyka jest jak... "coś".
Takie "coś", co można codziennie odkrywać z innej strony, na nowo. "Coś", co może umilić chwile, albo stać się życiem. "Coś", co może dawać nam siłę, ale odzierać nas z niej. Fantastyka nie ma granic i to jest w niej piękne. Piękne jest, to że autor coś wymyśla, a to staje się i nie ma odwrotu. I tylko od autora zależy jaka ta fantastyka będzie. Czy będzie nas zachwycać, przerażać, czy wzruszać. Czy będzie o świecie wyśnionym, czy o nędznym, realnym.

"TO" jest fantastyka.


IP: Zapisane
No one has the right to take the life of another
Vivian

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 07 Czerwca 2019, 11:10:12 »
Przepraszam, za odkopanie, ale:

fantastyka jest dla mnie zdecydowanie najciekawszym gatunkiem literackim, pozwalajacym w praktyce na nieograniczoną niczym swobodę i inwencje w tworzeniu światów i postaci.


IP: Zapisane
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry