Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Spadki FPS na mapie przygody. (Czytany 1461 razy)
Browar

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« : 02 Stycznia 2020, 16:07:05 »
Witam.  Nigdzie w internecie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, więc zdecydowałem się założyć post tutaj na forum. Otóż problem polega na tym, że podczas gry, będąc na mapie przygody, gra łapie straszne spadki FPS.  Dzieje się to gdy ustawię kamerę tak by patrzeć na wprost, a nie prostopadle na bohatera. Czasami jak jest więcej obiektów to i przy standardowym ustawieniu kameru. Próbowałem rozwiązań z for internetowych typu ustawianie priorytetu procesu H5.exe oraz ograniczenie pamięci RAM do 4GB. Nic nie pomogło.

Mój komputer:
GTX 970
intel xeon x3440 2.5 GHz podkręcony do 3.5
8Gb ram

Inne gry chodzą bez zarzutu.


IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11 Stycznia 2020, 00:09:41 »
Heroes V ma kiepsko skonfigurowany silnik pod tym względem i raczej tylko na cut scenkach patrzenie bardziej równolegle w stosunku do powierzchni ma jako tako efekt.
Możesz mieć i najnowszą kartę graficzną, procka i najwięcej ramu jak to możliwe. Ale i tak gra ta nie wykorzystuje i w sumie nie ma prawa skorzystać z więcej niż z 8gb ramu. O standardach grafiki nie wspomnę już nawet... To jest gra z 2005 roku, kiedy grafika 3D dopiero raczkowała w grach strategicznych.
Jedyne co mogę doradzić to zmniejszenie detali, wyłączenie specjalnego śladu bohatera w ustawieniach gry.
Co do większej ilość elementów na mapie przygody, to ten problem nie występuje tylko u Ciebie, ale u wszystkich. Po prostu obniż detale na mniejsze, rozdzielczość i zdecydowanie wyłącz ten ślad bohatera. On najwięcej kradnie fpsów w tej grze i jest bezużyteczny.


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.021 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry