Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 28 29 30 [31]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Rozwiązania sprzętowe - czy gra pójdzie mi na moim sprzęcie (Czytany 141267 razy)
DeBe

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #450 : 22 Lipca 2011, 09:10:52 »
Cześć

Posiadam Heroes'a 5 złotą edycję i mam taki niewielki problem. Otóż grając w Dzikie Hordy (podstawki i kuźni nie sprawdzałem) przy obracaniu mapy w niektórych miejscach, gra potrafi przyciąć. Kompa niedawno zakupiłem i na tym sprzęcie - wydaje mi się - Heroes powinien "śmigać", a nie jest tak kolorowo - intel 2500k, radeon 6950, 4 GB Ram. Oczywiście ustawienia na max... zmiana AA i filtrowania nic nie daje, dopiero jak ustawię jakość detali (czy co to tam było) z "bardzo wysokie" na "wysokie" widać poprawę. Zaznaczę jeszcze raz, że nie jest to problem, który wpływa na komfort gry, bo oprócz tych zacinek przy obracaniu kamery na mapie gra działa cacy... tak więc pytam z czystej ciekawości, jak to u was wygląda? Rozumiem, że przy obracaniu kamery widać oddalony krajobraz, więc jest trochę tych pierdółek, które mogą obciążyć kompa, ale mimo wszystko grałem już w nowsze tytuły, ze znacznie większymi wymaganiami i działały płynniej.   


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #451 : 10 Sierpnia 2011, 16:44:04 »
No cóż, problemem chyba jest ta kamera, spróbuj ustawić w opcjach gry na izometryczną, ja tak zrobiłem i działa jak ta lala :)


IP: Zapisane
damJo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 23

Zobacz profil
« Odpowiedz #452 : 28 Grudnia 2012, 18:17:20 »
Witam wszystkich.
Po długiej przerwie naszła mnie ochota, żeby popykać w hommV. Niestety nie mogę grać na laptopie na którym kiedyś grałem, więc zainstalowałem grę na moim baaardzo wysłużonym PC. I tu pojawia się problem. Gra ścina niezależnie od ustawień prawie zawsze, w zasadzie to tylko kiedy przybliżę na maksa na mapie to jest lepiej. Mimo, że komp ma swoje lata i nie był kupiony do porządnego grania(zintegrowana karta) to myślę, że Heroesy powinny spokojnie pójść. Zresztą według tej strony: http://www.systemrequirementslab.com/cyri
mam rekomendowany sprzęt. Robiłem też na próbę test z LoL'em który chodzi płynnie na niskich ustawieniach i strona pokazywała, że mam powyżej minimalnych, a ponieważ LoL ma większe wymagania heroesy powinny hulać. Z kolei np fifa 07 miała identyczny wynik co homm(czyli max) i także działa bez problemów.


« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2012, 18:20:34 wysłane przez damJo » IP: Zapisane
LohiMP

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #453 : 29 Grudnia 2012, 02:16:08 »
Bardzo możliwe, że H5 nie będzie chodził płynnie. Na moim laptopie też tnie niemiłosiernie nawet w rozdziałce 800x600. Piątka ma to do siebie, że pod względem optymalizacji leży i kwiczy na całej linii.


IP: Zapisane
eska204

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 65


"Zawsze będzie,mroczniejsza opcja"

Zobacz profil
« Odpowiedz #454 : 10 Sierpnia 2013, 17:28:19 »
@LohiMP O czym ty gadasz człowieku (a właściwie o czym piszesz) ?Ja jakoś gram ze wszystkim na full i nie mam problemów z optymilizacją O.o .Kup sobie w takim razie innego laptopa albo se kup nową kartę graficzną czy coś ;P .Masz za słaby sprzęt,to nie wina gry.


IP: Zapisane
LohiMP

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #455 : 11 Sierpnia 2013, 03:16:09 »
@LohiMP O czym ty gadasz człowieku (a właściwie o czym piszesz) ?Ja jakoś gram ze wszystkim na full i nie mam problemów z optymilizacją O.o .Kup sobie w takim razie innego laptopa albo se kup nową kartę graficzną czy coś ;P .Masz za słaby sprzęt,to nie wina gry.

To, że na nowym sprzęcie (albo nawet takim sprzed 2-3 lat) grasz bez problemu to raczej nic dziwnego w przypadku tytułu sprzed ponad 7 lat. Ja po kupnie nowego lapka też pocinam już bez żadnych problemów. Na poprzednim grać się po prostu nie dało, a bynajmniej nie był totalnym zabytkiem (procek x2, 2GB RAM).
Co się zaś tyczy optymalizacji to polecam dokładniej zapoznać się ze znaczeniem tego słowa w kontekście silników graficznych. W momencie premiery H5 w 2006 roku trzeba było mieć naprawdę wypasioną kartę graficzną aby pograć w najwyższych detalach i jednocześnie w porządnej rozdzielczości. I samo w sobie nie byłoby to nawet takie dziwne, wiele wszak było gier, które z najlepszych sprzętów wyciskały siódme poty, ale jednocześnie ich grafika w swoim czasie powalała na kolana. A w H5, nazwijmy to delikatnie, dupy nie urywa. ;)

Btw, bardzo spodobał mi się pomysł wymiany karty graficznej w laptopie...  :P
Niestety nawet w tych nielicznych modelach w których jest to możliwe, jest to jednocześnie totalnie nieopłacalne.



IP: Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 30 [31]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry