Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 10 11 12 [13] 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Gdy mi nie działają kody... (Czytany 151117 razy)
sircaptain

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Tawerniany Wiedzmin

Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : 03 Czerwca 2010, 19:33:10 »
U każdego to działa troche inaczej,to co u mnie działało może nie działać u ciebie i odwrotnie,poszukaj w googlach znajdziesz dużo przydatnych wskazówek.


IP: Zapisane
Torr

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : 13 Czerwca 2010, 21:05:04 »
Po wielu godzinach szukania na różnych forach pomocy w dodawaniu kodów do gry zwracam się do was o pomoc.Niedawno kupiłem heroes'a V z dwoma dodatkami (Ubisoft Exclusive):
Homm V wersja 1.60
Homm V HoF wersja 2.1
Homm V ToE wersja 3.1
W żadnej z powyższych gier nie ma pliku autoexec_a1.cf
(teraz opisze jak wchodzę w folder gry)
Homm V:    Moje Dokumenty/My Games/Heroes of Might and Magic V/Profiles/Nazwa Gracza i jedyne co mi się pokazuje to folder Saves i pliki input i user.

HoF: Moje Dokumenty/My Games/Heroes of Might and Magic V/Hammers of Fate/Profiles/Nazwa Gracza Profiles/Nazwa Gracza i w tym przypadku też pokazuje mi się folder Saves i pliki input_a1 i user_a1.


ToE: Moje Dokumenty/My Games/Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy/Profiles/Nazwa Gracza i w tym przypadku tak samo jak w dwóch poprzednich pokazuje mi się folder Saves i pliki input_a2 i user_a2.

(wiem że bardzo dokładnie wszystko opisuje ale chcę żeby dobrze mnie wszyscy zrozumiali) 

i czy ktoś z was umiał by mi pomóc ?? jeśli komuś się uda postaram się o chodziarz jeden punkt uznania za pomoc w tym nie codziennym problemie




IP: Zapisane
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : 13 Czerwca 2010, 21:19:45 »
Mhm jak ja stosowałem kody do H5 (do dodatków nie używałem) to miałem wersje 1.00 później gdy zaktualizowałem do wersji 1.1 podstawkę to już nie działały kody i obawiam się że ci również tak jak mnie nie zadziałają.
Jeśli nie możesz sobie poradzić z którąś misją to ściągnij sobie poradnik a nie graj na kodach bo jest wtedy za łatwo i nudno.
Wersje gier są zaktualizowane jak mniemam do najnowszej wersji więc wątpię aby ci kody zadziałały nawet w Dzikich Hordach.


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
Torr

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #183 : 14 Czerwca 2010, 07:45:03 »
Jeśli nie możesz sobie poradzić z którąś misją to ściągnij sobie poradnik a nie graj na kodach bo jest wtedy za łatwo i nudno

ja  nie używam kodów do przechodzenia misji tylko dla zabawy w trybie pojedynczym .


Cytuj
wątpię aby ci kody zadziałały nawet w Dzikich Hordach.
Cytuj

więc poco zrobili te kody jeśli nie działają



IP: Zapisane
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : 14 Czerwca 2010, 17:04:54 »
Eh pewnie je tylko pod wersję 1.00 zrobili tak samo jest pewnie z dodatkami.Możliwe że nowych kodów do aktualnej wersji nie chciało im się robić zresztą powstało by 6 wersji kodów do H5 więc nie wiem komu by się to chciało robić.Skoro sobie radzisz w grze w kampanii i w trybie pojedynczym to za przeproszeniem po holere kody ci są potrzebne.Jeśli chcesz Łzę Ashy zobaczyć w każdym mieście to sobie zagraj w mapę gdzie można znaleźć łzę ashy.Mhm tylko byś musiał za każdym razie grać inną rasą.Ale za to zabawy więcej będziesz miał ;D



« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 17:11:57 wysłane przez Asir » IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
anaksanamun

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : 03 Sierpnia 2010, 18:55:32 »
ja wpisuje wszystko poprawnie po 10razy odinstalowuje i instaluję grę na nowo i tak mi nic nie działa :( (na starym komputerze działało idealnie a na nowym nie chce..)już nie wiem co mam więcej robić :(


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : 03 Sierpnia 2010, 22:25:00 »
Powiedz czy HoF ToE czy podstawka, w HoF jak pamiętam nie działają wcale. W ToE w wersji 3.0 działają, w 3.1 nie ważne co zrobisz nie działają.(testowałem, mam 2 kompy na jednym ToE 3.0 na drugim 3.1 skopiowałem pliki które trzeba edytować z kompa w wersji 3.0 gdzie działają i dalej nic) W podstawce... nie wiem.


IP: Zapisane
dexter91

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : 24 Września 2010, 21:21:14 »
mam dzikie hordy w wersji 3.0 i konsola nie chce mi się włączać !!! Co mam zrobić, żeby mi działało ?


IP: Zapisane
klaudenka

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : 31 Października 2010, 10:23:01 »
Mam wersję 1.50. Próbowałam wszystkich sztuczek z konfiguracją plików. Ale nadal konsola się nie pojawia. Wie ktoś jak to uruchomić ? Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję. :)


IP: Zapisane
turysta

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : 14 Listopada 2010, 19:45:47 »
by uaktywnić kody należy:

Wejść do folderu, w którym zainstalowana jest gra
Otworzyć katalog o nazwie: PROFILES
Znaleźć w nim plik: autoexec.cfg
Zrobić kopię zapasową tego pliku
Otworzyć orginalny plik (autoexec.cfg) przy pomocy dowolnego edytora tekstowego
Dopisać w nim linijkę: setvar dev_console_password = schwinge-des-todes
Zapisać plik i uruchom grę.
jesli nie zadziała to dodaj:
C:\Documents and Settings\Marek\Moje dokumenty
\My Games\Heroes of Might and Magic V\Profiles\nazwa

w tym folderze jest plik input.cfg musisz w nim dopisac na początku

//================================================== =========================
// Common section (always active)
//================================================== =========================
bind show_console '`'    <--- to nalezy wpisac
// Mouse

 w ścieżce dostępu zmień "nazwa" na swój login.
Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2010, 19:47:52 wysłane przez turysta » IP: Zapisane
bobeczek666

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : 19 Listopada 2010, 13:38:10 »
Hej wszystkim! na wstępie, nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem wątek:) jeśli źle to przepraszam! :D Moje pytanie tyczy się kodów do Heroes of Might and Magic V 1.60:) czy ktoś wie od A do Z co zrobić aby działały? Proszę nie pisać, "że co to za gra na kodach" "postarałbyś się przejść bez nich" bo to się mnie kompletnie nie tyczy. Z góry dzieki za odp:)


IP: Zapisane
piaskun79

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : 22 Listopada 2010, 09:48:04 »
Skorzystaj z tego: http://www.tawerna.biz/forum/index.php/topic,270.msg91209.html#msg91209


IP: Zapisane
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam Wam:
WildRider

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Biały Anioł

Zobacz profil
« Odpowiedz #192 : 23 Listopada 2010, 14:54:35 »
Eh... @UP jakbyś chciał wiedzieć to ten twój pro elo poradnik jest skopiowany; )

A do tematu, autorze kody nie działają gdyż od wersji 1.2 czy 1.3 albo może i nawet 1.4 twórcy zablokowali kody. Wiem iż sam mam 1.60 i nie działa. Więc nie łódź się o kody. Spróbuj pograć normalnie. Ja doszedłem na ciężkim do kampanii lochu, 2 misja patch 1.60 a gdzie na 1.0 nie dawałem na normalnym. Więc ciesz się grą bez kodów,

Pozdrawiam


IP: Zapisane


Jakiś problem? Pisz na gadu :)
bobeczek666

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : 25 Listopada 2010, 01:43:37 »
Eh... @UP jakbyś chciał wiedzieć to ten twój pro elo poradnik jest skopiowany; )

A do tematu, autorze kody nie działają gdyż od wersji 1.2 czy 1.3 albo może i nawet 1.4 twórcy zablokowali kody. Wiem iż sam mam 1.60 i nie działa. Więc nie łódź się o kody. Spróbuj pograć normalnie. Ja doszedłem na ciężkim do kampanii lochu, 2 misja patch 1.60 a gdzie na 1.0 nie dawałem na normalnym. Więc ciesz się grą bez kodów,

Pozdrawiam

Dziekuje kolego:) niedawno wlasnie się dowiedziałem, że kody nie działają, poza tym gre przeszedłem całą jakiś czas temu,(czasu to zajeło) kody chciałem dla zwykłej zabawy, w żadnych grach nie używam kodów bo według mnie to się mija z celem, sądze, że każdy tak sądzi...jednak po skończonej grze:) czemu nie...:) pozdrawiam:D


IP: Zapisane
iGomezGT

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


Dead Poker Face

Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : 24 Stycznia 2011, 20:07:43 »
Użytkowniku WildRider nie masz racji.

Kody w wersji 1.3 , 1.4, 1.41, 1.5(Może, nie sprawdzałem) oraz 1.6 też działają trzeba aktywować konsolę tak jak to napisał piaskun79



Aktywowanie możliwości wpisywania kodów


Aby aktywować konsolę w grze musimy zedytować 2 pliki tekstowe (najlepiej przy pomocy systemowego notatnika). H5, HoF oraz ToE posiadają swoje odrębne pliki - więc upwenij się, że edytujesz właściwy (dla właściwej gry). Instalowanie patchy prawdopodobnie nadpisze pliki input.cfg, więc po każdym updacie najlepiej je sprawdzić :) .

Odblokowywanie konsoli

W zależności od gry, będzie to plik:

  • H5: FOLDER_GRY\profiles\autoexec.cfg
  • HoF: FOLDER_GRY\profiles\autoexec_a1.cfg
  • ToE: FOLDER_GRY\profiles\start.cfg


Na początku pliku wklej linię:
setvar dev_console_password = schwinge-des-todes
Bindowanie (przypisywanie) klawisza do otwarcia konsoli

Odpowiedni plik do edycji znajduje się w folderze Moje dokumenty\My Games:

  • H5: Heroes of Might and Magic V/Profiles/TWÓJ_PROFILE/input.cfg
  • HoF: Heroes of Might and Magic V/Hammers of Fate/Profiles/TWÓJ_PROFILE/input_a1.cfg
  • ToE: Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East/Profiles/TWÓJ_PROFILE/input_a2.cfg


Na początku pliku wklej linię:
bind show_console '`'Dzięki temu wciskając klawisz `(~ tylda, na lewo od 1) będziesz miał dostęp do konsoli.

Ważne: Często, gdy konsola nam się nie otwiera, błędem jest edytowanie złego pliku input.cfg:
powinieneś edytować plik w "Moje dokumenty/...", a NIE ten w "FOLDER_GRY/profiles/..."  ;>

Gdyby jednak konsola się nie aktywowała linijkę
setvar dev_console_password = schwinge-des-todeswpiszcie nie na początku, a na koniecu.

A linijkę
bind show_console '`'wpiszcie zaraz na początku nad napisem Mouse

//===============================================
// Common section (always active)
//===============================================
bind show_console '`'
// Mouse

Po tej operacji uruchomcie Heroes 5, i wczytajcie dowolną mapę, wciśnijcie tyldę '~', waszym oczom ukaże się konsola, jednakże wielu osobom na tym etapie kody dalej nie działają, aby zadziałały trzeba ja aktywować wpisując komende
enable_cheatsi wcisnąć Enter :)

po tym wyskoczy taki o to komentarz:

"Cheats enabled
Playing with cheats is a perfect way to skip much of gameplay" :D

Wpisując "czity" nie używajcie "@" na początku np: add_money 100
(choć nie które tego wymagają na przykład kod na dany artefakt
@GiveArtifact("Imię bohatera", #)
# - numer artefaktu, np 53 dający Łzy Ashy)

I tak mi to działa na wersji 1.6

Screeny:



Gillion to odpowiednik Gilraena
(w "czitach" używa się angielskich odpowiedników)

Screenu z Meny głównego gdzie jest napisana wersja gry (1.6), nie ma ponieważ aktywowanie kodów działa dopiero po wczytaniu się mapy/kampanii.

Edit: Jednak mam dowód, iż to wersja 1.6, a mianowicie napis sygnalizujący jakie niebezpieczeństwo mogą sprawić dane potwory który pojawił się dopiero w wersji 1.6

PS:
Jak ktoś może to niech wypróbuje tą metodę na dodatkach (Ja nie posiadam)



« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2011, 00:50:12 wysłane przez iGomezGT » IP: Zapisane
Zło, tortury, śmierć, zagłada to najlepsza jest zabawa!


Strony: 1 ... 10 11 12 [13] 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry