Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jak chcesz, by zaadresowano zmiany w uniwersum; który bohater najbardziej przypadł Ci do gustu?
Zakończyć ze "stanem" w momencie zapoczątkowania pisania - 3 (27.3%)
Zakończyć, adresując zmiany w uniwersum - 4 (36.4%)
Mirsten - 2 (18.2%)
Erick Mandrake - 0 (0%)
Merri - 0 (0%)
Nnoitra - 2 (18.2%)
Głosów w sumie: 7

Strony: 1 2 3 [4]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Goście na północy - opublikowany odcinek 3 (Czytany 21645 razy)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : 09 Lipca 2014, 22:05:09 »
Nie, wszystko się zgadza B]


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 09 Lipca 2014, 22:18:02 »
Sprawdziłeś 3 razy i zrobiłeś 2 pompki, jak Tabris przykazał? :>


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 09 Lipca 2014, 23:04:03 »
Wiec ja zaglosowalem za dokończeniem universum ze stanem jakim zaczynales, bardzo mi się podoba to co piszesz i ciekaw jestem co będzie dalej.


IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 09 Lipca 2014, 23:11:08 »
Zaznaczyłem opcję z adresowaniem zmian w uniwersum, chociaż jest mi to szczerze obojętne, bo fajnie się to czyta. Chociaż skoro miałeś wprowadzać zmiany w "Gwieździe Cienia" to chcę zobaczyć zmiany także tu. :)


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 22 Sierpnia 2014, 13:11:19 »
Khajiit już tu pisał? Nie? To J'Bergo napisze  ^_^
Mimo, że nie mam pojęcia czym jest Gildia (obstawiam, że to SBU i fable'owa gildia w Hellsowersum), dlaczego mamy tu Warcrafta, Piratów z Karaibów, Skyrima i jeszcze więcej naraz - to fajnie mi się czytało (te pytanie zadam w Hellsowersum AMA). Był też seks to +  8)
Błędy już Ci wytoczono (końcówki, literówki itd.), ale ten mnie powalił:
Cytuj
Tak czy inaczej, bycie potężną, nieśmiertelną i władczą musiało być nudne, skoro rozłożył nogi przed stajennym
;D ciekawa ta pani.
Język angielski jako elficki - no mi też się nie podoba, ale Twoje opowiadanie to i Twój elficki  ^_^
Bohatery:
Mirsten - ork zawodowiec, kapłan przygotowany do walki (jak Gregori z HL2) - jest spoko, wejdzie sobie w seks i już
Merri - niezła elfka, na strzelnicy nigdy nie była, odważna, kąśliwa i mi tam pasuje. Tylko te falfary czy jak tam wypowiedzieć nie umiem .
Erick - no i tutaj to mogę się utożsamić - złodziej, lubi "przygody" i przygody, dość wesoły. No, minus (dla niego, nie dla Ciebie) taki, że wyszedł słaby w walce
Nnoitra - przyjemniaczek, rozwala trzech ludków jednym cięciem i pije i używa w najlepsze. Po prawdzie jest chyba, aż za stary do tego czegoś, ale to tam..
Sir Борис - pozytywny rusek ;_;, z zaebistym pistoletem, twardziel,
Cytuj
Jeśli chcesz kogoś zabić, to zrób to, zamiast wdawać się z pogawędkę – dodał, wyszarpując dłoń i zaciskając opancerzone palce na gardle półelfa.
no i bardzo dobrze, że to "ten zły" bije "tego dobrego" za gadanie, a nie na odwrót  :ok:
Ellisif Kvenhetja - silna elfka, za mało znam, by się rozpisywać
Reszta po prostu jest.
Cytuj
Brat-Kapitan Darius Coilwood prowadził swój oddział, powoli krocząc przed siebie, wykorzystując swój ulubiony sposób zasadzki, który mogli wykorzystać jedynie nieumarli – marsz po morskim dnie.   
Twoi nieumarli to idealnie nieumarli z Czarnej Perły - chodzą po dnie morza, są silni itd.  ;D
Trochę z tego opowiadania mogę wyciągnąć pewnie dla siebie  :>
--
Cytuj
- Co proszę, Mir?
-J'Bergo nie zorientował się, że "mir" ma znaczyć zdrobnienie od "Mirsten" i po prostu z początku zrozumiałem to: Co proszę, tak?
Imię mówcy - Skraji, bardziej kojarzy mi się z Khajiitem niż z dużym szefem. Ot, imię dla Khajiitów obojga płci.
Cytuj
- Tłumaczenia są jak kobiety, wierne lub piękne, nigdy obie naraz
Fast ma rację - tekst genialny, a jednak nie sprawdza się w 100% (tak, mogę podać przykłady)
Ogólnie masz tu fajne teksty.
J'Bergo się podoba, mogło być zwłaszcza lepiej jeśli chodzi o te literki tu zjedzona, tu i tam i wychodzi z baby chłop. A tak to ok. Nazwijcie mnie miłym, fałszywym albo mało wymagającym, ale właśnie tak mam - umiem się zadowolić nawet pojedynczym hentaiem z netu.
Good power of  J'Bergo!

-Edit jeszcze:
Da swidania (До свидания) - to się pisze osobno
Swołoczo - oficjalna transkrypcja, sam napisałbym "Swałoczo", bo akcent nie pada na pierwsze "o", ale ta wersja jest też jak najbardziej poprawna  ^_^
-Edit2
Wedle słów Fasta możesz ubić Ericka, ale Merri zostaw - J'Bergo lubi
Cytuj
te spedalone elfie syny
i córki  ^_^


« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2014, 14:06:32 wysłane przez J'Bergo » IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 23 Sierpnia 2014, 00:10:22 »
Cytuj
Był też seks to + 8)
E tam, nie umiem tych wszystkich ryćkań opisywać. x] To pewnie będzie jedna z nielicznych takich scen, jaki mi się zechce opisać, wiec się cieszcie, póki moc.

Cytuj
Język angielski jako elficki - no mi też się nie podoba, ale Twoje opowiadanie to i Twój elficki
Te i inne lingwistyczne problemy postaram się zaadresować w długim, ekspozycyjnym info-dumpie, który pojawi się albo na początku nadchodzącego opowiadania, albo podczas zwieńczenia tej historii.

Cytuj
Tylko te falfary czy jak tam wypowiedzieć nie umiem .
Svartalfar -> swartalfar. Tu nie ma nic ambitnego, ino trzeba sobie 3 razy przeczytać. :P Jeśli komuś ma pomóc znajomość znaczenia słów, to wyjaśniam, że "alfar" to "elfy" a "svart" to "czarny, ciemny", oba słowa w staronordyckim.

Cytuj
-J'Bergo nie zorientował się, że "mir" ma znaczyć zdrobnienie od "Mirsten" i po prostu z początku zrozumiałem to: Co proszę, tak?
Następnym razem radzę zwrócić uwagę na wielkość znaków. x]

Cytuj
Fast ma rację - tekst genialny, a jednak nie sprawdza się w 100% (tak, mogę podać przykłady)
Mamusia się nie liczy w tym zestawieniu. x]

Cytuj
J'Bergo się podoba, mogło być zwłaszcza lepiej jeśli chodzi o te literki tu zjedzona, tu i tam i wychodzi z baby chłop. A tak to ok. Nazwijcie mnie miłym, fałszywym albo mało wymagającym, ale właśnie tak mam - umiem się zadowolić nawet pojedynczym hentaiem z netu.
Nu i jak ja mam traktować to ostatnie porównanie? :P


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 23 Sierpnia 2014, 00:27:32 »
Nie musisz poważnie  ^_^
Cytuj
Mamusia się nie liczy w tym zestawieniu. x]
Nie, ale liczy się:
Cytuj
Машина пламенем объята
Moje tłumaczenie: maszyna płomieniem objęta - i wierne i ładne.
Wracając do ostatniego porównania:
Cytuj
Ja mam frajdę z pisania, Wy postarajcie się mieć frajdę z czytania,
I o to J'Bergo chodziło - umiem mieć frajdę zarówno z przytoczonego hentaia, zarówno z Gości itd.
 ^_^


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 03 Września 2014, 17:57:56 »
I oto mój komentarz do tegoż kolejnego z serii opowiadania Hellsa, choć pozostałe poczytałem to tylko komentowałem Wojnę.
Back to topic:
Cóż bardzo fajnie nakreśliłeś fabułę i zarys bohaterów ale na początku uderzył mnie fakt tak znacznej ilość dialogów. Kurcze aż prosiło się żebyś np opisał miejsca/rejony gdzie będą szli bądź przemierzali bohaterowie a także opisy zajść i i tym podobnych bardziej barwne.

Jednakże jak sam pisałeś całkiem niedawno (Sb) tworzysz dla siebie oraz innych co podoba się mi bo świat który wykreowałeś (mimo wielu zapożyczeń np z WarCrafta, o co kilka razy się czepiałem na Red ;D). Czekam na nową wersję twojego uniwersum z poprawkami i powrotem  ludzi których wykastrowałeś z niego x]


IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry