Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja III - Stary poradnik, wersja alternatywna. (Czytany 13032 razy)
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« : 25 Lipca 2008, 16:02:18 »
    Cele misji
- Przekrocz granicę
- Zajmij wszystkie miasta elfów
- Pokonaj Gilraena
- Zabij druidów
- Agrael musi przeżyć

Jako że ta misja sprawia bardzo dużo kłopotów powstał ten specjalny poradnik specjalnie na prośbę użytkowników. No to zaczynamy...
Jako bonus do tej misji weź rogate demony gdyż inne demony zaraz zginą po pierwszej walce.
Rozpoczynasz mając u swego boku Agraela oraz zamek na południowym zachodzie (1). Agraela skieruj do zamku. Ten rozbudowuj systematycznie, ale najpierw zbuduj urodzisko impów, a te dodaj do armii demona. Teraz udaj sie do na północ od zamku do bożka fortuny, za wchód od zamku po impy oraz na południe po rogate demony i do flagi. Teraz wróć do zamku by ulepszyć impy. Jeśli możesz zbuduj budynek z demonami a jeśli nie możesz targowisko.
Tak wzmocniony rusz drogą na wschód, tam będzie wrogi bohater, garnizon niepilnowany i granica. Stocz walkę z bohaterem. Uważaj przy tym żeby nie stracić zbyt dużo wojska. Na początku napisałem żebyś wziął demony gdyż rogaty demon i koszmar byłyby pierwszorzędnym celem wroga. A tak to demonów prawie nie ubywa. W poprzednim poradniku pisało żebyś nie atakował zamku (2a). Jest to dobra rada ale ja znalazłem coś łatwiejszego. Zaatakuj ten zamek jeśli masz czym. Czemu tak a nie inaczej? Z tego względu iż zamek inferno nie dysponuje pełną armią, i zarabia tylko +1000 złota dziennie, zaś zamek sylvan może mieć Kapitol oraz mieć nawet smoki. W takim układzie masz dwie możliwości - albo będziesz miał w armii swoje ulubione demony ale mało demonów i mało kasy - - albo będziesz miał a armii"po łąkach skaczące elfie syny" i dużo złota i silną armie - sam wybierasz. Nie zależnie co wybierzesz i tak opisze tą drugą opcje gdyż da pierwsza już jest opisana w normalnym poradniku. Toteż w zamku inferno kup bohatera. Daj mu armie jaką masz w zamku, a jeśli nie masz to ją zrób. Póki zamek elfów nie będzie gotowy armie weźmiesz z zamku (1) a drugi bohater będzie tragarzem.  Gdy uzbierasz armie, pozwiedzaj Agraelem okolice i zdobądź kopalnie. Pomarańczowy klucznik(okolice 4) nie będzie potrzebny skoro robisz armie sylvan, toteż poco tracić armie na strażników. Całe południe powinno być już twoje (odkryte, kopalnie zdobyte, surowce pozbierane). Ważnym jest aby każdą skrzynie na złoto zamieniać dopóki nie będzie kapitolu. Gdzieś 2 tygodnie do trzech po ogarnięciu południowej mapy pojawi sie Gilraen (u mnie sie pojawił w takim okresie mniej więcej). Jak zauważyłeś ma on w armii smoki. Te smoki sie do niego przyłączyły więc możesz je pokonać sam to będziesz miał łatwiej z wrogiem. Jest ich na normalnym poziomie 11 - 12.  Toteż nie mało. Ale lepiej pokonać je jak są same niż jak są doładowane bonusami jakie daje bohater. Sam Gilraen ma niewielka armie. Pokonasz go z łatwością (o ile nie ma wspomnianych wcześniej smoków). Gdy sie z nim uporasz masz praktycznie już tylko z górki. Bohater który robił za tragarza niech ma armie inferno i pilnuje zamku sylvan zaś Agrael obsiany elfami niech ruszy na zamek na wschodzie (2b) zajmie go i traktem północnym idzie na zachód na zamek (2c). Pokonaj go i poszukaj niedobitków wroga kręcących sie tu i ówdzie. Jeśli nie ma już zielonego to uzupełnij armię i udaj sie na druidy (3) i pokonaj je. Wejście do druidów jest od północy, pilnują go enty. Pokonaj je, zejdź na południe od nich zabij druidów i zakończ misje sukcesem. I po krzyku ;)

Autor: Khaziu


« Ostatnia zmiana: 13 Września 2009, 11:19:46 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25 Lipca 2008, 19:02:27 »
Poradnik optymalny, myślę że trochę tą misję wałkowałeś. Ja tam parę razy łamałem sobie na niej zęby aż w końcu doszedłem do podobnego wniosku, z tym że nie przejmowałem od razu zamku i bardziej inwestowałem mimo wszystko w expa.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25 Lipca 2008, 19:04:43 »
W sumie to za pierwszym razem zaatakowałem zamek bo jakoś nie miałem co robić a w złoto na początku zawsze inwestuje. Tylko zobaczyłem że potem jest go też nie za dużo i złoto przyda sie też później ze skrzyń


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25 Lipca 2008, 19:33:51 »
Bardzo dobry poradnik. Prosto, krótko, zwięźle i na temat ;) brawo Khaziu. Nawet żółtodzioby go przetrawią ;P


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 07 Listopada 2008, 11:51:49 »
Mam pytanie czy ten poradnik jest także skuteczny na poziomie ciężkim (najwyższym).
Bo przeszedłem całą kampanie na poziomie średnim a teraz przechodzę na trudnym i nie dam rady przejść tej misji. POMOCY!!!


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07 Listopada 2008, 12:56:35 »
Jeśli nie udaje ci się przejść tej misji z poradnikiem to spróbuj wykorzystywać info z niego a resztę próbuj sam ja tak często robię i zawsze wychodzi mi to(jeśli to nie pomoże to mogę ci napisać poradnika).


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 07 Listopada 2008, 14:10:05 »
tylko że ja nigdy nie korzystam z poradników ale poziom wyskki to siła wyższa xD


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07 Listopada 2008, 15:20:16 »
ja każdą kampanie przechodze na expercie
poradniki pisze na expa i wysoki a bitwy jakie daje sa z normalnego co nie oznacza ze nie rozgrywam ich tez na expercie


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 12 Listopada 2008, 13:16:08 »
Ja nie dam rady przejść  tej misji jest ona dla mnie za trudna. Na expercie oczywiście staram się jak najszybciej przejąc pierwszy zamek elfów ale tam jest słaby przyrost więc za dużo jednostek nie zwerbuję bo jest tylko 1 poziom fortyfikacji miasta.
Ostatnio jak grałem tą misję to zabiłem girleana i zostało mi bardzo mało wojska.
Zaraz potem przyszedł bohater z dużym levelemi i ogromną armią. Nie do pokonania.
a poz tym co tydzień pojawiają się na mapie przygód nowe jednostki elfów 1-3  najpierw po 50 a po miesiącu po 200-300-a nawet 400


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13 Listopada 2008, 08:57:42 »
Khaziu mogę dokleić tu swój poradnik??


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Kha-Beleth

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 17 Grudnia 2008, 20:22:12 »
Z tą misją mam dużo problemów, buduje armię ale i tak jakiś idiota z Sylvan ma większą armie :wsciekly:


IP: Zapisane
W imię Urgasha!
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 17 Grudnia 2008, 21:45:29 »
No a... jak to sie ma do tematu? W czym masz problem? Napisz to może pomoge.


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17 Grudnia 2008, 22:48:27 »
Khaziu ponawiam prośbę z przed dwóch postów... może to pomoże


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 18 Grudnia 2008, 07:42:47 »
Aaa, to pisałem kiedyś na gg że nie ma problemu ;P, że nie musisz się pytać ;)


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 18 Grudnia 2008, 12:11:24 »
Dzięki :)



Proszę bardzo mini poradnik:



Przy wybieraniu bonusów wybieramy rogatych nadzorców ,jest ich dużo potem po ulepszeniu w swoim zamku szybko będzie się mnożyła ich liczba.

Od startu pędzimy zdobyć 2 siedliska naszych potworków , rogaci nadzorci (1)
Ponujemy Gilraena i przechodzimy przez garnizon , zdobywamy tylko kopalnie które będą nam potrzebne i są łatwo dostępne. Czyli po drodze kopalnie rudy , potem zdobywamy pierwszy zamek(2).
Kierujemy swoje kroki ciągle na wschód idąc prosto zdobywamy tartak pokonujemy też armię szkieletów broniącą kilku surowców,niszczymy wszystko co łatwiejsze sami powinniście wiedzieć z czym dacie sobie radę z jakimiś mniejszymi stratami.
Okrążamy punkt (3) od południowej strony tutaj mamy bardzo ważny dla nas skład siarki który niestety jest chroniony przez magów którzy potrafią narobić spore straty, więc to zależy od was czy chcecie potem ułatwić sobie rozwój zamku (sukkuby , wielkie sukkuby , piekielne ogary).W każdym bądź razie teraz wracamy do zamku aby wzmocnić swoje siły i po ulepszać swoje jednostki bo przed nami długa droga bez powrotu. Idziemy do punktu (4) pokonujemy drzewce i zdobywamy kopalnie złota , możemy też spróbować zdobyć kopalnie klejnotów lecz to już znacznie trudniejsze. Dalej na północy mamy rozwidlenie, Feniksy które strzegą ścieżki do drugiego miasta, a także ścieżka z drugiego do trzeciego miasta są bardziej niekorzystne dlatego nie przywiązujemy do nich większej wagi (8 ) są zbyt potężne dla nas , więc idziemy dalej na północ gdzie konieczne będzie zdobycie kopalni kryształów (5) , i znów madzy którzy potrafią namieszać. Jak już  się  z nimi uporacie znajdziemy się w takim głównym punkcie misji , z którego można iść wszędzie (6) i tutaj mamy wybór czy zaatakować na żywiołaki ziemi (trudna walka ,należy zachować pozycje obronną i ostrzeliwać ich jak tylko to długo możliwe, bohem polecam spowolnienie wrażliwość jakieś ofensywne czary dla naszej drużyny jeszcze) czy może Szmaragdowe smoki , za którymi leży zwój z czarem szał który  znacznie ułatwią ostatnią walkę, od twojego wyboru zależy czy zdobędziesz drugi słabszy zamek czy bezpośrednio zaatakujesz na Gilraena który na pewno już ma dosyć mocną armię.

Jeśli wybrałeś wariant nr.1 szybko kieruj swe kroki na północny zachód omijając wszelkie styczności z neutralnymi jednostkami , zdobywamy zamek pozostawiamy obronę w postaci elfów i wracamy do swojego głównego zamku po ostatnią armię, modlimy się także żeby Gilraen nie zagościł w zamku na NW , południu gospodarka powinna toczyć się dobrze jeśli zdobyliśmy wcześniej skład siarki powinniśmy mieć wielkie sukkuby i kilka zmor , a także sporo jednostek słabego poziomu,rekrutujemy wszystko co możemy i lecimy armią Agraela na Gilraena , ważne zeby stanąć nim na ubitym gruncie

Jeśli wybrałeś wariant nr.2 musisz być bardzo pewien siebie i posiadać jakąś znaczną armię ,Gilraen nie powinien jeszcze mieć smoków może trochę drzewców tak jak wcześniej na ubitej ziemi będzie łatwiej, z czarem szał walka nie powinna być już  także taka trudna ,
Dalej powinniście już sobie bez problemu poradzić wykonując inne cele misji
Powodzenia Mrugnięcie

Niestety nie sądzę żeby poradnik pomógł na heroicznym poziomie bo sam miałem bardzo duże problemy przejść na heroiku praktycznie to szczęściem mi się udało ,ale ma normalnym poziomie to powinno zadziałać


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry