Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Andrzej Pilipiuk - cykl o Jakubie Wędrowyczu (Czytany 5694 razy)
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« : 24 Sierpnia 2011, 13:37:33 »
Jakub Wędrowycz – postać fikcyjna, główny bohater serii ponad 60 opowiadań Andrzeja Pilipiuka, występujący jako kłusownik, bimbrownik i egzorcysta amator. Po raz pierwszy pojawił się w opublikowanym w 1996 na łamach Feniksa opowiadaniu Hiena. W latach 2002-2009 nakładem lubelskiego wydawnictwa Fabryka Słów ukazało się sześć tomów przygód Jakuba:

    Kroniki Jakuba Wędrowycza
    Czarownik Iwanow
    Weźmisz czarno kure...
    Zagadka Kuby Rozpruwacza
    Wieszać każdy może
    Homo bimbrownikus

Czy ktoś czytał?? Zapraszam do dyskusji.
Książki pełne czarnego humoru i skrajnych sytuacji - picie na umór, robienie za jakiegoś szamana, picie na umór, odkopywanie grobów, wbijanie kołków w serca trupów, odcinanie im głów, picie na umór własnoręcznie pędzonego bimbru, kłusownictwo i wspaniałe przygody umiejscowione w realiach Polski XX wieku.



IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
Journeyman666

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24 Sierpnia 2011, 13:58:48 »
Nie czytałem całej serii. Bardzo się zniechęciłem po "Weźmiesz czarno kure...". Sposób napisania tej książki bardzo mi odpowiada ale przygody Wędrowycza (mimo wspomnianego humoru jak na przykład podczas odwiedzin w haremie) są bardzo naciągane i często nudne. Autor wyraźnie się stara aby na każdej stronie było coś zabawnego ale nieczęsto mu to wychodzi. Możliwe jednak, że nie umiem podejść do tej książki obiektywnie, ponieważ trafiła ona w moje ręce świeżo po tym jak skończyłem 2 tomy opowiadań o Kłamcy. Książka w pewnym sensie podobna, również polskiego autora natomiast o wiele zabawniejsza, ze zdecydowanie lepszą fabuła, lepiej wykreowanymi bohaterami i przede wszystkim z dużo ciekawszymi przygodami.
Pilipiuk z serią o Wędrowyczu jest klasę niżej.


IP: Zapisane
I know what I want, I'll say what I know, and no one can take it away
Dla ciebie podział ogranicza się do (...) growlu. Dla mnie podział opiera się na tempie, metrum i jego zmianach, perkusji, gitarach-ich brzmieniu-ich ustawieniu(bass-mid-treb),rodzaju wokalu, prezencji scenicznej, artystycznej, graficznej, muzycznej
:D
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Sierpnia 2011, 14:40:37 »
Wędrowycz to jak dla fenomen. Nigdy nie przepadałem za fantastyką osadzoną w XXw, a tym bardziej połączoną z science-fiction. Wędrowycz to wyjątek. Czytałem, chyba cztery książki o Jakubie i co jakiś czas czytam kolejną.
Naciągana fabuła? Jak dla mnie wręcz przeciwnie. Pilipiuk ma tak zwariowane pomysły, że czasem sprawa wrażenie, że jego wyobraźnia jest nieograniczona. oczywiście w wielu opowieściach mamy te same istoty - wampiry, obcy, duchy, ale każda jest inna, pełna niespodzianek.
Nudne? Jak dla mnie Homo bimbrownikus trzyma w napięciu do samego końca. Polowanie na Lenina-wampira w siedzibie KGB, Spopielenie setki wampirów w Rumunii, ratowanie Świętego Mikołaja przed esbekami, rosyjska ruletka z małpoludami z Dębinki - jak dla mnie wszystkie są ciekawe i zaskakujące.

No i na koniec takie smaczki jak ratowanie świata przed orzechami i przepis na psa po jakubowemu - jedna z moich ulubionych serii.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25 Sierpnia 2011, 08:04:26 »
Cóż Wędrowycz to Polskie odkrycie, człowiek stary ale czujący się wiecznie żywym, prawdopodobnie dlatego że jest: "Terminatorem napędzanym samogonem. Samozwańczym egzorcystą, łowcą wampirów, kłusownikiem i bimbrownikiem w jednym ;D". W każdej książce możemy odnaleźć to co najlepsze u Jakuba począwszy od picia samogonu, Piwa "Mocna Perła" oraz pryty o smaku truskawkowym po ratowanie świata przed powrotem Komunistów, eksterminacją Neandertalii, wampirów i Czarowników a kończąc na zatargach wioskowych( Bardaki) po wojnę z milicjantami na czele których jest Birski i Rowicki ;)


DWiciu nie wspomniałeś że tegoż roku wyszedł komiks z okazji 10-lecia Fabryki Słów " Dobić Dziada"  a także Gra karciana.


IP: Zapisane
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 25 Sierpnia 2011, 11:29:50 »
Hmm nie wiedziałem o tym komiksie - jest gdzieś w necie??
Muszę przejrzeć znajome biblioteki.

Dzięki Loczek, Jakuba Wędrowycza nigdy za wiele.


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15 Października 2012, 21:52:33 »
Cykl cały oczywiście czytałem, mam wszystkie tomy, a także "Wmapira z M-3", gdzie nie do końca poczciwi Jakub i Semen się pojawiają.

Nadmienić tez chciałem, że na dniach - jakoś w listopadzie - wychodzi kolejna część przygód starucha w gumofilcach, zatytułowana "Trucizna". Trzeba przygotować trzydzieści kilka złotych. ^^


IP: Zapisane
Mroz

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28 Września 2018, 18:24:06 »
Pilipiuk...coz...

Jego ksiązki to taki fantastyczny ekwiwalent Świata według Kiepskich. Pierwsze trzy tomy mogly jeszcze bawić przaśnością, kolejne juz tylko krindżowały.


IP: Zapisane
For the horde.
Roya

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03 Kwietnia 2019, 09:26:07 »
Z jednej strony bardzo bym chciala wrocic sobie do czasow gimbazy kiedy pochlanialam kolejne Wędrowycze jak wode - z drugiej mam bolesna swiadomośc, że to se ne vrati i dzisiaj Pilipiuk mnie pewnie tak po ludzku zażenuje.


IP: Zapisane
Szybkie i komfortowe modelowanie sylwetki. Zajrzyj na https://www.playboy.pl/kreator/4712/hifu-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-ultraformer-iii i sprawdź jak działa zabieg regenerujący włókna kolagenu.
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03 Kwietnia 2019, 15:20:54 »
Z jednej strony bardzo bym chciala wrocic sobie do czasow gimbazy kiedy pochlanialam kolejne Wędrowycze jak wode - z drugiej mam bolesna swiadomośc, że to se ne vrati i dzisiaj Pilipiuk mnie pewnie tak po ludzku zażenuje.
Czasy PRL'u miały swój czar i magię ale Jakub potrafi się dostosować i czasów obecnych więc nie skreślałbym jeszcze serii o nim gdyż jest jedną z tych lepszych. Ale jak wiadomo autor ceni pisać swoje dzieła o  poważniejszej tematyce więc chwilę poczekamy na kolejny tom historii o Egzorcyście amatorze, bimbrowniku i hienie cmentarnej xD


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 04 Kwietnia 2019, 19:38:29 »
Na spotkaniu  w moim mieście pod koniec 2017 roku Pilipiuk mówił, że nowa książką o Jakubie pojawi się pod koniec 2018. Niestety wyszła książka z innej serii i ciekawi mnie kiedy ujrzymy kolejne przygody bimbrownika.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry