Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jakie książki polecacie (Czytany 8840 razy)
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« : 29 Września 2011, 19:17:01 »
Witam. Otóż ostatnio przeczytałem "Hobbita" Tolkiena. A ponieważ komputer mi się zepsuł a laptop mamy, który jest słaby nie ma żadnej ciekawej gry. Więc pomyślałem, że zamiast siedzieć przed komputerem to przeczytam jakąś książke. Nie znam się zbytnio na literaturze, dlatego prosiłbym was, abyście podali mi jakieś ciekawe tytuły. Lubie literature fantastyczną i przygodową.

Edit. Sorry za brak podstawowych znaków, ale na laptopie mamy klawiatura jest dość skomplikowana :(


IP: Zapisane
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 29 Września 2011, 19:20:55 »
Poczytaj sobie trylogię Tolkiena - zanim skończysz już ci kompa naprawią.  :lol:


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29 Września 2011, 19:31:17 »
Poczytaj sobie trylogię Tolkiena - zanim skończysz już ci kompa naprawią.  :lol:
Tylko zasilacz się spalił, Tolkiena można zobaczyć, może będzie to ciekawa lektura ;D


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 29 Września 2011, 19:32:20 »
Tego kwiatu jest pół światu... :) Jako osoba starająca się czytać codziennie, trudno mi polecić jakaś jedną pozycję. Trzeba się bardziej określić. Zależy dużo czy wolisz polską/zagraniczną prozę. Jako, iż mówisz, że nie czytasz za wiele to może zacznij od klasyków?:)
Tak jak podano wyżej poczciwy Tolkien dla osób które nie miały wielkiego kontaktu z literaturą ogólnie pojętą jako fantastyczną dobry pomysł. Tyle, że dość długa. Poza tym z polskich fantastów polecić Ci mogę A.Sapkowskiego i całą sagę Wiedźmińską jako sztandarowe i wspaniałe dzieło polskiej fantastyki. Jeżeli czytałeś natomiast Wiedźmina to  z kolei takie cudeńka[swoją drogą bardzo rozpoznawalne i popularne jeśli o tę literaturę chodzi]jak Achaja,Pan Lodowego Ogrodu,Oko Jelenia(w tym miesiącu wydany został 6-ostatni tom) powinny być dobre. Sprawdzona literatura, popularnych jak na polskie realia autorów w dziedzinie fantastyki. Co do zagranicznych to polecam autorkę Trudi Canavan. Akurat przeczytałem większość jej książek i stwierdzam, że to miła, fajna i łatwa literatura fantastyczna która wciąga. Trylogia Czarnego Maga w kilka dni? Jak najbardziej:) Polecam. Mogę tu polecać i polecać dziesiątki innych pozycji, ale nie w tym rzecz. Ja na początek proponowałbym właśnie takie lektury a potem to już twój wybór jak się będziesz w literaturę fantastyczną zagłębiał. Pozdrawiam :)


« Ostatnia zmiana: 29 Września 2011, 19:35:40 wysłane przez Adaskop » IP: Zapisane

Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30 Września 2011, 15:32:19 »
Napisałem też, że lubie opowieści przygodowe. Najlepiej jak by opowiadały o jednym bohaterze, np. Robinson Cruzoe ( Niechętnie chciałem ją przeczytać, ale przekonałem się, że to całkiem miła i ciekawa lektura ). Podajcie jakieś ciekawe propozycje. Ale prosiłbym o zwrócenie uwagi na mój wiek. W końcu nikt nie wypożyczy książki, która nadaje się dla dorosłych trzynastolatkowi ( Tyle mam lat ) :)


IP: Zapisane
Demorator

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09 Listopada 2011, 20:58:43 »
Polecam serię Forgotten Realms. Jest tego tyle, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie.
A poza tym dla fanów literatury rosyjskiej polecam "Mistrza i Małgorzatę" - wyczyny diabłów w Moskwie


IP: Zapisane
Lord Demonów jako przyszły Władca?
Idarion

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


Amicus stultorum similis efficietur

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09 Listopada 2011, 21:22:03 »
Hm... bardzo ciekawą serią jest Septimus Heap. Lekka, barwna opowieść o magach. Świat ciekawie przedstawiony. Bardzo fajne fantasy :)
Dalej, polecam Kłamcę J. Ćwieka, dzieje się w czasach teraźniejszych, jednak mimo iż książka często zabawna, to klimat jest troszkę ciężki. Trochę rzucają mięsem, czasami poruszana jest kwestia seksualności, więc nie wiem, czy nadaje się dla trzynastolatka :P
A Wiedźmina możesz przeczytać, w Gimnazjum w prawie każdym podręczniku jest jego fragment. To nie kwestia wieku, ale umysłu. Ja pierwszy tom (zbiór opowiadań) przeczytałem w wieku dwunastu lat, czyli jakieś trzy lata temu. ;>
To nie jest tak, że ta książka jest dla dorosłych a ta dla dzieci. To nie jest, jak w np. grach czy filmach. "Zamachnął się i jednym, szybkim cięciem, odciął mu łeb. Krew wsączyła się w piasek, delikatnie zmieniając jego barwę" w książce raczej nie wywołuje takiego wrażenia jak taka sytuacja w filmie :P
Co tam jeszcze... Pan Lodowego Ogrodu, Jarosława Grzędowicza ;] Fajne fantasy, naprawdę fajne. Zbiory opowiadań o Jakubie Wędrowyczu (Pilipiuka) są dobre i raczej humorystyczne. Ale ma też bardziej poważne książki, jak wymienione przez jednego z poprzedników, Oko Jelenia, do którego się przymierzam (brat przeczytał, tata też, więc trochę mi wstyd tego nie znać) :)
Poleciłbym Ci pierwszy tom Pieśni Lodu i Ognia, czyli Grę o Tron George'a R.R. Martin'a (jest wątek w tym dziale), ale klimat jest trochę przytłaczający.
Jeśli lubisz książki przygodowe, a niekoniecznie fantasy, to polecam Felix'a Neta i Nikę. Tytuł może troszkę, hm... dziecinny, ale lektura przednia. Pełno tam humoru jak i poważniejszych sytuacji. Barwne postaci i w ogóle, możesz przeczytać jakąś recenzję w necie.
Godnym polecenia fantasy jest jeszcze seria "Dziedzictwa" Christoper'a Paoliniego. Niedawno ukazał się czwarty tom, natomiast pierwszy to Eragon. Osobiście przeczytałem tylko pierwsze dwa, gdyż Brisingr, trzeci tom, nie przypadł mi do gustu. Ale że mam, to też muszę niedługo przeczytać :)
No, to kilka typów. Takich książek jest masa :P


IP: Zapisane
sircaptain

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Tawerniany Wiedzmin

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 10 Listopada 2011, 04:49:19 »
Ja polecam Wichry Archipelagu
Pierwsza część, naprawdę bardzo ciekawie zapowiadającej się trylogii.
Warto przeczytać.
To jedna z ciekawszych książek jakie mogę ci polecić ;)


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10 Listopada 2011, 16:03:18 »
Dziękuje za propozycje. Na pewno przeczytam Eragona a Wichry Archipelagu zostawię na deser :D. Piszcie dalej, może inni też na tym skorzystają.


IP: Zapisane
freyda
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Niech moc będzie z wami w trudnych chwilach walcz

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 26 Listopada 2011, 15:28:31 »
Seria Michaela Scotta

Alchemik Mag i Czarodziejka w tym ostatnim nie wiem


IP: Zapisane
ciało jest tylko powłoką cielesną dopiero duch osiąga pełne zbawienie

Niech chwała będzie czcicielą pajęczego aspektu Ashy
moc jej będzie trwać na wieki a cienie będą rządzić światem

śmierć ma sens dopiero wtedy gdy dokonasz wyznaczonych ci przez boga celów


Asha pożera wszystko
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 26 Listopada 2011, 18:58:42 »
Ja polecam z przygodowych sagi :
"Zwiadowcy " Johna Flanagana
serie "Tunele"
A z literatury fantastycznej to Margit Sandemo "Saga o Ludziach Lodu", "Saga o Czarnoksiężniku" oraz "Saga o Królestwie Światła"
Oczywiście to co moi poprzednicy A.Sapkowskiego i J.R.R Tolkiena.
Jestem twoim ruwieśnikiem i "Wiedźmina " , i wszystkie książki powiązane z Władcą Pierścieni przeczytałem tunele zakończyłem na 3 tomie zwiadowców na 9 i uważam to za świetne książki jedyne czego z tych zakończonych już serii nie przeczytałem to Sagi o Ludziach Lodu (40 jakoś tomów teraz nie pamiętam) ale wszystkie pozozstałe bardzo polecam.


IP: Zapisane
Falcon

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 31


Galeria piosenek w podpisie, wysyłaj swoje na PW!

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 17 Grudnia 2011, 13:31:12 »
A ja polecam książkę dla trochę starszych - trylogie Suzanne Collins. Przedstawia ona dość dramatyczną wizje przyszłości naszej rasy. Miejscem akcji jest państwo Panem leżące na terenie dawnej Ameryki Północnej. Kraj dzieli się na - miasto Kapitol będące stolicą i miejscem gdzie ludzie myślą o kolorze paznokci dla psa, oraz 12 podległych mu dystryktów. Dystrykty mają za zadanie dostarczać Kapitolowi surowców w zamian za co nie dostają na ogół nic. Panuje w nich bieda i głód (no może prócz dwóch czy trzech wyjątków), ludzie często nie mają domów. Poza tym jednak dystrykty mają zapewnić rozrywkę, a mianowicie dawniej istniało ich 13, jednak trzynasty zbuntował się przez co został zrównany z ziemią. Teraz co roku na pamiątkę tego wydarzenia odbywają się tak zwane Głodowe Igrzyska. Polegają one na tym że z każdego dystryktu musi zostać wylosowany jeden chłopak i jedna dziewczyna w wieku 12-18 lat. Stają się oni trybutami odsyłanymi do Kapitolu gdzie przez pewien czas dławią się w luksusie, a następnie trafiają na arenę gdzie toczą walkę na śmierć i życie. Jednak nie jest to zwykła bitwa trwająca pół godziny. Areny to wielkie obszary imitujące jakiś rodzaj środowiska, może to być pustynia, tajga czy las deszczowy, może to być wszystko co wymyśli Kapitol. Nie liczą się tu więc tylko umiejętności walki, ale również sztuka przetrwania. Prócz tego arena jest naszpikowana kamerami mającymi nadawać do Kapitolu i dystryktów transmisje na żywo z tego co się dzieje na arenie.
Główną bohaterką jest mająca dość smutne życie Katnis Everden. Gdy miała jedenaście lat jej ojciec zginął w kopalni, przez co matka wpadła w depresje, a Katnis sama musiała stać się żywicielkom rodziny. By zdobyć jedzenie zaczęła łamać przepisy - wymykać się z dystryktu by kłusować, a także handlować na czarnym rynku. Podczas jednej ze swoich wypraw spotkała innego kłusownika o imieniu Gale. Razem z nim stworzyła duet wspierający się, pomagający sobie przy polowaniach i dzielący się zdobyczą.
Obecnie Katnis ma 17 lat, jej matka miewa się lepiej, a rodzina nie głoduje. Dziś ma odbyć się losowanie trybutów na 74 głodowe igrzyska. Młodsza siostra Katnis - Prim musi wziąć udział w pierwszych dożynkach (bo tak to też nazywane oficjalnie jest to losowanie). Jednak szczęście znów nie sprzyja Katnis, wylosowana zostaje jej siostra więc szybko postanawia się zgłosić zamiast niej (jest taka możliwość lecz rzadko kto ją wykorzystuje). Dodatkowo, wylosowanym chłopakiem jest Peeta u którego ma dług za to że po śmierci ojca podarował jej chleb dzięki czemu nie umarła wtedy z głodu. Katnis wyrusza do Kapitolu i chodź sądzi że jedzie na śmierć, to jednak obiecała siostrze że wygra i za wszelką cenę chce dotrzymać słowa.
Więcej nie powiem, albo przeczytajcie sami, albo czekajcie na ekranizacje z której i tak wytną zapewne sporo scen.


IP: Zapisane
ojrza95

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17 Grudnia 2011, 17:37:42 »
czytaj percyego jacksona i czerwoną piramidę. Całą trylogie Percyego przeczytałem w tydzień ( jestem od ciebie 2 lata młodszy) :D


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 17 Grudnia 2011, 17:50:29 »
Cóż ja mogę polecić obecnie Terrego Godkinda i jego serię Miecz Prawdy(11 tomów) sporej ilości stron a jeżeli gustujesz w czymś realnym to Clive Cussler.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 17 Grudnia 2011, 18:20:14 »
Cóż ja polecam:
A. Sapkowskiego
-Żmiję
-Trylogię husycką
-Sagę i tomy opowiadań o wiedźminie
- Coś się kończy, coś się zaczyna
- Świat króla Artura, maladie
Georga R.R Martina- sagę Pieśń lodu i ognie (moja ulubiona  ;D)
Miecz Prawdy
sagę Dziedzictwo
sagę Jeźdźcy smoków z Pern [ Anne McCaffrey (nie jestem pewna, czy to się tak pisze)]
Kroniki świata Wynurzonego i Wojny Świata wynurzonego- Licia Troisi
Mroczne materie- Philip Pullman
Władcę Pierścieni i Hobbita- Tolkiena
Uczennica Maga, Gildia Magów, Era Pięciorga- Trudi Canavan


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry