Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Prolog - problem na hardzie (Czytany 4622 razy)
EruIluvatarAnor

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 9

Zobacz profil
« : 08 Lipca 2012, 22:12:02 »
Witam. Mam problem z przejściem z pierwszą misją Prologu na poziomie trudnym. Nie mogę utrzymać odpowiedniej liczby jednostek do połowy planszy tj. do walki z Daevą. A jak mi się uda to potem już kaplica, nie mam praktycznie wojska i nie daję rady pokonać Thogrula. Czy mogę prosić o jakieś porady jak przejść tą planszę na tym poziomie? O jakąś taktykę czy coś w tym stylu? (ze standardowym i łatwym nie mam problemu, na luzie przechodzę)


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08 Lipca 2012, 23:31:56 »
Powtarzać walki aż nie będzie strat lub będą jak najmniejsze. Taką taktyką przeszedłem prolog na hard. Po prostu trzeba kombinować przy każdej walce gdyż praktycznie zawsze walczymy z mocniejszymi oddziałami.
Nie mamy zbytniego pola do popisu przy rozwijaniu bohatera i zbieraniu armii więc pewnie lepszej rady nie dostaniesz.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
EruIluvatarAnor

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 9

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09 Lipca 2012, 20:21:50 »
Najgorzej jest z Kapłankami, padają jak muchy. Ale w sumie one pewnie dużo nie wprowadzają jak jest ich tylko 10. Łuczników też się trochę straciło. Szkoda, że nie można rozbudować bardziej miasta... ale ok dzięki za radę.


IP: Zapisane
tryt

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09 Lipca 2012, 23:45:52 »
Wykorzystaj 5lvl umiejętność bohatera, która pozwala oznaczyć jednostkę, której atak będzie poprzedzała tak bohatera. Skorzystaj z umiejętności pretorian, która zmniejsza obrażenia dla sąsiednich jednostek. Możesz użyć jakiś skilli obronnych bo z atakujacych to chyba tylko strzały burzy i atak bohatera, chociaż pewnie many nie będzie za dużo. nie pamiętam już dokładnie ale też miałem w tej misji problem. Ustaw wszystkie jednostki w rogu aby były odpowiednio chronione i atakuj z dystansu

Podsumowując: musisz mieć jak najmniejsze straty w misji a na ostatniej walce wykorzystać odpowiednie skille i umiejętności


IP: Zapisane
EruIluvatarAnor

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 9

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13 Lipca 2012, 07:36:36 »
Już mi się udało przejść, ale przed patchem 1.5... a ten o to patch zabiera moce leczące z Kapłanek (w sumie ze wszystkich jednostek leczących, tylko ulepszone formy mogą używać)... no to teraz będzie zabawa. Co do Twojej rady, bardziej mi odpowiada Masowa Nieustępliwość niż Atak ze Wsparciem, ale dzięki za radę  :). No nic, idę jeszcze raz się pobawić, mam nadzieję, że przejdę znowu tym razem bez leczenia.

Edit: Wygląda na to, że w ogóle nie dam rady przejść teraz tej planszy na hardzie.. Daeva rozgromiła mi armię na całego. A wszystko to przez brak leczenia.

Jakby ktoś przeszedł tą planszę na najnowszym patchu, to proszę o jakieś porady co i jak.


« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2012, 09:49:40 wysłane przez EruIluvatarAnor » IP: Zapisane
tryt

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14 Lipca 2012, 10:04:08 »
Masówka też może być- liczy się tylko zwiększona obrona. Chociaz po patchu nieźle poprawili skilla, który obniża obrażenia z dystansu gdy są przeszkody.

Kapłanek tam i tak nie ma za dużo wiec aż tyle nie zrobią.

Pamiętam, że ma sie tam ograniczone skille ale nie wiem jakie. Może leczenie z umiejętności jeśli jest dostępne chociaż też znerfili.



IP: Zapisane
Hnbl

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15 Lipca 2012, 22:04:48 »
Witam, dawno się tu nie logowałem, ale przy okazji zakupu Heroes VI, zacząłem częściej zaglądać na forum.

Postanowiłem sobie, że zacznę grać w nowych "herosów" dopiero kiedy dodadzą ekrany miast, a że złożyło się to z wydaniem DLC, to i przy okazji tą żałośnie krótką kampanię też sobie sprawiłem.

No ale do rzeczy. Grać zacząłem wczoraj więc mogę się mylić w nazwach umiejętności/jednostek. Zacząłem grać na poziomie trudnym i muszę przyznać, że zostałem zaskoczony ( tak myślę, że mile ). Żaden wcześniejszy prolog Herosów nie sprawił mi tyle problemów. Dzisiaj udało mi się go ukończyć, więc jeżeli jeszcze kolega potrzebuje porad, służę pomocą.

Po pierwsze, wiem że łatwo tak mówić, ale musisz zminimalizować straty własne. W tym celu radzę rozdzielać jednostki ( w każdym herosie ten numer się sprawdza ), oszczędzać Siepaczy oraz Kuszników. To nie znaczy, że można szarżować Gwardzistami ( chyba tak się nazywają ), ale na całe szczęście możemy je odnawiać w zamku.

Walka z Daevą to akurat był pikuś, poświęć w tej walce Kapłanki i tak nie są zbyt przydatne, liczyłem, że ich umiejętność Uspokojenie będzie częściej wchodzić, ale to chyba zależy od liczebności. Leczyć nie leczą jak podobno leczyły przed patchem, więc są dla mnie numerem 1 do odstrzału. Z umiejętności bohatera, to radzę używać tej co to podwyższa obrażanie i morale ( czy jakoś tak ) i rzucać na Siepacze. W drugiej kolejności tej co powoduje maksymalny atak.

Jak się uporasz z Deavą to trudniejszym problemem jest Thogrul, a raczej ocalenie armii do starcia z nim. Odbicie kopalń nie może pochłonąć za dużej części Twojej armii. Strata około 15 gwardzistów i 5 siepaczy powinna być ok.

Jak Ci się uda odbić kopalnię leć do zamku po Gwardzistów, a potem gnaj jak najszybciej na Thogrula, czym szybciej tym lepiej. Nie zapomnij odwiedzić stajni i sztandaru, aby mieć bonus przed walką. Sama walka z Thogrulem nie jest tak ciężka jeżeli udało Ci się uchować armię w bitwach o kopalnie i z Deavą. Nie wychylaj się jednostkami, dawaj obronę i lej wroga atakiem bohatera + kusznicy.Przydałoby się żeby Ci zostali na tą walkę, ale i bez powinieneś sobie poradzić. W końcu wróg wyjdzie za murów, ale 25-28 Siepaczy i 17 Gwardzistów bez problemu się z nim upora. .

Jak będziesz miał więcej pytań to pisz. Pozdrawiam 


« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2012, 22:07:55 wysłane przez Hnbl » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry