Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Rozwój Findana (Czytany 21725 razy)
MarcVanLeanden

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 14 Czerwca 2012, 18:34:12 »
Witam

Zacząłem po raz kolejny grać w H5 i w kampanii Łowcy pojawił mi się pewien problem otóż za żadne skarby nie jestem w stanie rozwinąć tzn. trafić w rozwoju Findana na Magię Przywołania na której mi bardzo zależy (łowcy i widmowe zastępy :P) Zawsze zostają mi 2 miejsca na talenty i przeszedłem już 2 pierwsze kampanie z kilkanaście razy , ale nie idzie jej trafić.

Jak mam w takim razie rozwijać bohatera, żeby trafić na MP? Jest jakaś ukryta kolejność?


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 14 Czerwca 2012, 18:40:30 »
Nie ma ukrytej kolejności. To jest absolutnie losowy talent. Raz się pojawi, a raz nie. Na twoim miejscu bym to olała i poszukała szczęścia w 3 misji.  Prawdopodobieństwo pojawienia się MP u elfa wynosi zaledwie 2%. Bohaterami pobocznymi sprawdzaj co oferują chatki wiedźmy. Niewykluczone, że właśnie tam odnajdziesz ten talent.  Ważne, by myśleć pozytywnie  ^_^. Zresztą, który masz poziom?


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
MarcVanLeanden

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 14 Czerwca 2012, 18:55:42 »
2%? to mnie pocieszyłaś :huh:  W ogóle skąd takie info? Kurcze przeszedłem herosa już z kilka razy i zawsze udawało mi się trafiać w mp oraz wszystko inne co jest mi potrzebne już w pierwszej kampanii, ale teraz nie idzie. Nigdy nie kończę kampanii dopóki nie rozwinę bohatera na maxa, w 1 jest to 12lv a w 2 chyba 18 albo 20.  A te 2 kampanie przechodziłem już w kilkanaście razy :)

Reinstalowałem już nawet grę i nic, więc zacząłem rozmyślać o jakiejś ukrytej kolejności ;D


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 14 Czerwca 2012, 19:10:48 »
Z koła talentów to wiem. Tam pisze, że dla łowcy szansa pojawienia się MP wynosi 2%. Może zamiast MP weź co innego. Na MŚ masz aż 8% na destrukcyjną też (ale akurat ona na większych mapach jest do niczego). Pobaw się w szczęście natury. Musisz mieć: (chyba expercka)MŚ, mistrz gniewu, wichura, ulepszona mana, impregnowana strzała, deszcz strzał, bezbłędny strzał, (chyba expercka)logistyka, cichy prześladowca, podróż po bezdrożach, znajomy teren, (chyba experckie)szczęście, szczęście wojownika, pomysłowość, szczęście elfów.  W tym wypadku wyskoczy ci szczęście natury (każdy atak jest ze szczęściem). Te wszystkie umiejki są bardzo dobre, więc w przypadku elfów dążenie do zdolności specjalnej ma sens.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 22 Kwietnia 2013, 18:06:10 »
Przepraszam za odkopanie tematu, ale czy ktoś jest w stanie mi podać umki wymagane na ulti w 1.6? Wiem, że Cahan podała post wyżej, ale czy na pewno? Nie chcę potem 5 misji znowu robić.


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 23 Kwietnia 2013, 07:05:13 »
Nie te umiejki są wymagane na ultimate'a w Dzikich Hordach.

Tutaj masz skillwheel, który po wgraniu do folderu Maps w folderze z grą i po jej uruchomieniu będziesz mógł włączyć z ekranu bohatera bądź podczas awansu (naprawdę przydatne - nie będziesz musiał wciąż i wciąż przełączać się pomiędzy grą, a wskazówkami odnośnie rozwoju, a i ja nie pamiętam dokładnie całej ścieżki rozwoju (w podstawce wszystko to było nieźle zamotane, trzeba było zdobyć cztery talenty (ultimate na 29 levelu przy dobrych wiatrach, bo u żadnego z łowców nie ma umiejętności przydatnej przy zdobywaniu ultimate'a, albo jeśli już mają odpowiednie skill, to perki wykluczają tą umiejętność   :lol:), a u Findana i tak tej umiejętności ze względu na skille startowe nie da się zdobyć ani w podstawce, ani w Kuźni xD



« Ostatnia zmiana: 23 Kwietnia 2013, 16:24:57 wysłane przez Hayven » IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 23 Kwietnia 2013, 14:03:10 »
Dzięki, ale jesteś pewny? Bo mi pokazuje, że to jest do 2.1.1 i jeszcze jako MapEditor...
EDIT: I jak to rozpakować, bo w podstawce nie mam usermods?


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 23 Kwietnia 2013, 16:24:16 »
To jest zarówno do 1.6 jak i do 2.1. Plik .h5m wrzucasz do folderu Maps i tyle  :rolleyes:

Pozdrawiam  ^_^


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 24 Kwietnia 2013, 15:41:44 »
Mały kłopot... tego folderu też nie mam.


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 24 Kwietnia 2013, 15:58:54 »
Jesteś pewien, że nie masz go w folderze z grą? A masz zaktualizowaną podstawkę do końca, czy choćby do wersji 1.3? Jeśli na pewno nie masz folderu Maps w folderze z grą, to wrzuć plik do folderu data.

Should work.


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 24 Kwietnia 2013, 16:09:16 »
Mały kłopot... tego folderu też nie mam.

To stwórz go, ja nie miałem, więc go stworzyłem


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 26 Kwietnia 2013, 19:34:32 »
Dla zainteresowanych- Findanem nie da się osiągnąć Szczęścia w 1.6, gdyż według skillwheela nie może mieć Taktyki, a on ma ten skill na starcie.


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 26 Kwietnia 2013, 21:26:21 »
Jeśli w jest Mentor Pamięci (nie wiem czy jest), to można. Swoją drogą gdzie jest skillwheel do podstawki?


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 27 Kwietnia 2013, 07:36:08 »
Mentor Pamięci pojawił się dopiero w Dzikich Hordach xD

A tam już i tak dałoby się zdobyć Findanem Szczęście natury ;P

Problem w tym, że jeśli nie dostaniemy mapy, na której go znajdziemy, jedynym wyjściem wydaje się skorzystanie moda na dodanie bohaterów z kampanii i scenariuszy pojedynczych na mapy multiplayer :D


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
kamilmany

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 27 Kwietnia 2013, 18:20:36 »
Witam. Ja też zacząłem grać znowu w H5. Gram kampanie podstawki w dzikich hordach ale mam problem bo nigdy nie chce mi wskoczyć umiejętność nie wiem jak ją nazwać ale chodzi np. o szczęście natury. Grałem w kampani każdym bohaterem, za pomocą koła chciałem zrobić tą umiejętność ale zawsze nie wychodzi. Może powiecie dlaczego nigdy się nie udaje? :(


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry