Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Postacie (Czytany 16536 razy)
Pyriel

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 175


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 15 Lutego 2009, 09:42:07 »
Postacie, które lubię

Yarpen Zigrin (dawno nie czytałem więc pisownia zapewne błędna) za bycie krasnoludem, ja picie i za teorię wpływu chędożenia na dominację populacji ludzi na świecie.

Rudy wysoki anioł (nie pamiętam imienia) którego poznajemy na dyskotece obłapiającego jakąś szesnastolatkę, oczywiście w „Siewcy Wiatru”

Regis pędzący najlepszy bimber z mandragory wampir na odwyku. Postać genialna i aż żal było czytać jak zalicza zgon, a wszystko to przez BABY znaczy Ciri.

Ciri za bogactwo cech swojej osoby. Zaczyna od smarkuli potem staje się czarodziejką, potem złodziejką, morderczynią, lesbijką a na koniec wiedźminką.  Przez pół sagi kolesie chcą się z nią przespać a jedyny, któremu na to pozwoliła zmarł podczas rozpinania bluzki.

Postacie, których nie polubiłem:

Gandalf bo się wymądrza i nosi kapelusz maga jak z bajki Disneya

Harego Potera (książki też nie) za to co wyżej za latania na miotle i uzależnienie od różdżki.

Lucek z „Siewcy Wiatru” bardzo słaby koleś, choć zasiada na tronie piekieł właściwie nie ma władzy a posłuch utrzymuje tylko dzięki swemu „przyjacielowi” demonowi który budzi lęk w innych demonach.

Bonhart za to, że zabił Szczurów choć załapał plusa za to iż zaszlachtowała go Ciri.



IP: Zapisane




[img width=3
Fergard

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 224


Uncle Hells' faithful sidekick

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 21 Listopada 2009, 22:40:27 »
Jig - Goblin. Podręcznikowy przykład, jak nie powinien wyglądać podręcznikowy bohater - Tchórzliwy, podstępny, wygadany, marzący nie o sławie, a o przeżyciu. Uwielbiam takich anty-bohaterów. Bo zazwyczaj są oni inteligentni, sprytni czy zaradni - No i nie strzelają patetycznych kwestii w stylu "Let's save the world"...

Barry Trotter - Świetny przykład gościa, który "uratuje świat, pod warunkiem, że mu zapłacisz". No i wyśmiewa stereotypy z książek Rowling.

Pan Szczurowicki i Pan Żytowiecki("Charakternik") - Ten pierwszy za niemalże bezustanne używanie łaciny i swój cięty jęzor, drugi za swoje zagubienie w zaistniałej sytuacji i poczciwość(Aż szkoda, że ginie marnie pod koniec książki). Pan Myszkowski IMHO jest przeciętny. Ot, typ kozaka, który zamiecie wszystkich(vide Kakashi z "Naruto", choć przykład może chybiony).


IP: Zapisane
Panzers roll forward and The Reaper follows them

Leaving tracks of blood, Panzers roll again

Your fate shows itself in shrapnel, smoke and tears

Who can stop these beasts, the source of all your fears?!
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 26 Listopada 2009, 19:09:30 »
-Jaskier - Za poczucie humoru, oraz wiele zabawnych sytuacji z nim związanych, oraz to, co powiedział o nim Geralt w grze, że "Zna wszystkie dzi..i od [nie pamiętam] po Jarugę".
-Regis - Taki inteligent o nieprzeciętnym umyśle.
-Cahir - Jak wyżej.
-Ciri - mniej więcej to, co powiedział Pyriel.
-Calanthe - Królowa, która mimo ciężkiej sytuacji politycznej wytrzymała na tronie. Szkoda, że zmarła zabita przez wojsko ziencia. Przynajmnei jten spełnił swoje marzenie: zabił swoją teściową.
-Filippa Eihart - Nie wiem, jakoś mi się jej imię podoba ^^. I ogólnie charakter, co tu się będę rozpisywał.
-I z gry: Carmen. No co? Ładna jest, a to, że jest burdelmamą niewiele znaczy. ^^
Ogólnie wszyscy z Wiedźmina, ale teraz jestem na etapie czytania książki i grania w grę.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 27 Listopada 2009, 09:57:12 »
Gimliego lubię za charakter, ale Aragorn jest do bani. Po za tym uwielbiam Agenta Smitha.



IP: Zapisane
Aleksiej

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 29 Listopada 2009, 21:07:35 »
ja też Geralta lubię. lubię także saurona :) lub..... tego.... no jak mu, ten król czarodziei zły jakichś upiorów co w Powrocie Króla na vyvernie latał

Wiadomość doklejona: 29 Listopada 2009, 21:11:21
a jeśli z gry... to lubię Saretha, Kha-Beletha (za poczucie humoru i ogólnie fajny czarny charakterek), Izabelę, Freydę, Godryka (za wiedzę i taktykę) i Agraela.


« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2009, 21:11:21 wysłane przez Aleksiej » IP: Zapisane
Markal2000

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 107


Dziesiąty z Nazguli

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 13 Grudnia 2009, 15:13:56 »
ja też Geralta lubię. lubię także saurona :) lub..... tego.... no jak mu, ten król czarodziei zły jakichś upiorów co w Powrocie Króla na vyvernie latał

Czarnoksiężnik z Angmaru nazywany wodzem Nazguli?

Z Tolkiena:
Lubię Najbardziej:

1. Lurtz, Uwielbiam Uruk-Hai a Lurtz to przykład odwagi, siły i tego co czyni z Uruka barbarzyńcę.
2. Saruman, okazał się zdrajcą to się mi w nim podoba.
3. Rzecznik Saurona, argh! Brzydki, zębiska, hełm i  wygląd czynią z niego fajnego bohatera.
4. Galadriela, Tak coś mi się spodobała.
5. Sharku, Najlepszy z jeźdźców wargów i do tego brzydki (im brzydszy tym lepszy ;D).

Lubię:
Wszystkich :D

Nie lubię:
Nikogo  8)

Hellscream lepiej??


« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2010, 09:39:56 wysłane przez Markal2000 » IP: Zapisane
Ash Nazg durbatulûk, Ash Nazg gimbatul,
Ash Nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

:tawerna:
Aleksiej

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 13 Grudnia 2009, 15:20:53 »
no tak, tak wódz Nazguli :) dzięki za przypomnienie.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 15 Grudnia 2009, 17:56:08 »
Ludu...a możecie pisać uzasadnienia? Ładniej to wygląda niż sucha lista.

Mój ulubiony bohater to Regis. Głównie dlatego, że to IMO świetnie zarysowana i kontrastowa postać, w najmniejszym nawet stopniu nie pasująca do reszty drużyny wiedźmina ani nawet do uniwersum. Stoicki, kulturalny, zawsze "chłodnomyślący". Wampir, co nie pijał ludzkiej krwi. Wyjątkowy, ale nie dlatego, że przełamuje podstawowe założenia własnej rasy (Niepijący wampir, dobry drow, bojący się ciemności cień itp.), lecz przyciąga widza całą swą kreacją. Aż szkoda, że został na końcu uśmiercony przez Vilgefortza.

Geralta nie lubię za bardzo, żeby było ciekawiej. Zimny rębacz, który ciągle się dąsa, smuci, mści, użala, a sam nic nie może zrobić. Białowłose dziecko we mgle, choć majster od miecza.

Inne postacie z wiedźmina które lubię to niemal wszystkie krasnoludy, gnom trzymający z Zoltanem, Bonhart, Jaskier, jak zresztą pozostała kompania wiedźmińska.

Z innych postaci wymienię "tych zUych." Sauron, Nerh'zul, Wódz Nazgulów (TO NIE JEST KRÓL NAZGULI!), cała masa "evil masterminds". Głownie dlatego, że są to postacie dobrze, głęboko zarysowane. Najlepszą takiego rodzaju postacią jest Saruman. Kto go nie zna, ten kiep.
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Neramir

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


forgotten old magic

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 27 Grudnia 2009, 11:59:11 »

4. Hermiona Granger ( Harry Potter )- Za jej sposób bycia i dokuczliwość. Za : Wingardium Lewiosa", anie "Lewiosaa" i za " Wzięłam to jako coś lekkiego do czytania" kładąc grubą księgę na stole.

3. Legolas ( Władca Pierścieni )- za kłótnie z krasnalem.

2. Graup ( Harry Potter )-  za zduszenie Dolores...


Legolas- dokładnie za to, co Diraen, uwielbiam ich swary ^_^
Hermiona Granger- "kiedyś gdzieś już o tym czytałam..." za wszędobylskie obeznanie i pomysłowość. No i za swoje lekkie książki czytane z nudy :D
Bobra z Opowieści z Narni- za "zagłobowy" charakter ;) "Co? Chcesz chłopcze, żebym ci paznokcie poobgryzał?"
Graup- za swoją kierownicę od roweru i pieszczotliwe dzwonienie dzwonkiem ;D I rzecz jasna za bawienie się Dolores ^_^
Barbossa- za swoją pewność siebie, no i za udzielenie ślubu Elizabeth i Williamowi w trzeciej części :)
Nie może zabraknąć jeszcze Jacka Sparrowa- za swój genialny sposób bycia i za to, że każdemu wisi kasę  :D


IP: Zapisane
Aleksiej

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 27 Grudnia 2009, 17:58:17 »
Racja! Sparrow też jest Świeeeeeetnyy! Wyróżnia się jego sposób chodzenia i głupota.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 05 Stycznia 2010, 17:57:29 »
Sparrow nie jest głupi. Sztuką przecież jest być mądrym i głupiego udawać tak, żeby nikt nie zauważył.


IP: Zapisane
Aleksiej

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 06 Stycznia 2010, 12:03:24 »
Aaaa... i lubię jeszcze Severusa snape'a za mroczność i obeznanie w czarach i eliksirach.


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 14 Lutego 2010, 08:59:16 »
Piraci z Karaibów:

Hector Barbossa - od razu polubiłem Barbossę. Za całokształt, charakter i za to, że potrafił tak świetnie dotrzymać umowy z Willem w pierwszej części ("Nie było mowy gdzie i kiedy mam ją uwolnić").

Kapitan Jack Sparrow - jak mogłoby tu zabraknąć najlepszego/najgorszego pirata o jakim słyszałem. Za charakter, inteligencję, sztukę przekonywania ludzi, przewidywanie, gotowość zdrady przyjaciół za własne życie itd...
-"Ale zastanawiam się czy będziesz mógł z tym żyć, czy możesz skazać niewinnego człowieka, przyjaciela na okupienie twojego życia trwającą całe życie niewolą?"
-"Tak. Nie przeszkadza mi to. Podpiszemy to krwią, to znaczy atramentem?"
"Myślisz, że on to wszystko planuje, czy improwizuje w biegu?"

Władca Pierścieni:

Grima Gadzi, Wężowy, Żmijowy, Robaczywy Język (strasznie dużo tłumaczeń) - Grima jest spoko. Polubiłem go za to, że zdradzał Rohan dla Sarumana, że kiedy zobaczył zniszczony Isengard chciał od razu zwiać, za to, że cisnął palantir (w Sarumana czy Gandalfa?), był oczywiście źle traktowany przez swego pana, więc potem poderżnął mu gardło i za to też go lubię.

Beorn - występuje tylko w Hobbicie i to nie za często, ale go lubię. Robi smaczne ciastko, żyje w pokoju ze zwierzętami, jest duży i brodaty i potrafi zamieniać się w niedźwiedzia.

Harry Potter:

Rubeus Hagrid - duży brodaty olbrzym : ) Lubię go oczywiście za charakter, za jego wypieki, oraz za WIELKĄ miłość do stworzeń, które normalny człowiek uznałby za potwory czyhające na jego życie ;D 


IP: Zapisane
matiozo

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 25 Listopada 2010, 18:16:30 »
geralt-za to że nie miesza sie w nie swoje sprawy(heej masz questa?)moze jedynie za kaske ;D
sparrow też rzadzi XD


IP: Zapisane
Nic nie jest prawdziwe wszystko jest Dozwolone
Kha-Beleth

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 35


Władca Sheogh

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 01 Grudnia 2010, 11:11:39 »
Moi ulubieni "nemezis"

1. Morgoth
2. Sauron
3. Saruman
4. Biara ;)
5. Voldemort
6. Lucjusz Malfoy
7. Rzecznik Saurona
8. Król Nazguli
9. Nazgul Khamul




IP: Zapisane
Świat będzie mój! mój! mój! ciastko! mój!
-Słyszałeś to? Słyszałeś ciastko? Chyba echo mi się zepsuło.

Zbieram 1000 wyświetleń, pomóżcie : http://www.youtube.com/watch?v=JCdzV9bEgik
 
Polecam: http://www.wichrowy_czubek.republika.pl
Strony: 1 [2] 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry