Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Do których byś dołączył?
Elfy Ped*** - 18 (7.9%)
Brodate Skurw***** - 24 (10.5%)
Głosów w sumie: 32

Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Tradycyjny Pojedynek ;] (Czytany 7877 razy)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 28 Lutego 2012, 20:11:49 »
Nawet jeśli elf jest w stanie powąchać batonik z alkoholem, to legendarne twarde czerepy krasnoludów to przebiją. To powszechnie znany fakt, podobnie jak sprawa z krasnoludzką siłą, że krasnolud może wypić więcej wódki niż sam waży (razem ze swoją potężną krasnoludzką pieczenią ze smoka w żołądku) i nadal rzucać dwumetrowymi toporami z zabójczą celnością! W pełni upity krasnolud jest jeszcze groźniejszy niż normalny!

Czyżby?
http://www.youtube.com/watch?v=-vUOwz11x0Y

Jak widać na tym przykładzie, stereotypami nie powinniśmy się kierować.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 28 Lutego 2012, 20:32:49 »
Aha czyli od momentu obejrzenia tego filmiku krasnoludy stają się miłymi , spokojnymi abstynentami którzy żyją by rozdawać innym swe skarby i są pacyfistami a topory używają do wieszania ich nad kominkiem bo przecież drzewa to nasi przyjaciele .

A tak na serio ... wiesz no o wiele bardziej śmieszy łamanie stereotypu  niż go powielanie . Nawalony elf który przegrał w piciu z elfem ile razy to może śmieszyć , ale już na odwrót  daje niezły ubaw .

Spromultis dajesz przykłady krasnoludów z D&D ? Tam właśnie nosiły po 100 kg , po wybiciu 5 flaszek ich siła wzrastała a zdolność do poruszania się malała :D Zalatuje D&D aż miło :D

A taki offtop ciekawi mnie jakie macie zdanie na temat "krasnoludek " ,bo ja sam za cho***e  nie wiem co mam o tym myśleć .


IP: Zapisane
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 28 Lutego 2012, 21:50:25 »
Dla mnie sprawa jest jasna. W Epiconie (aka Koriald v2.0) nie mają bród i za Chiny nie będą mieć. Wbrew pozorom odróżnienie ich od ludzkich kobiet wcale nie jest trudne, różnice w budowie i twarzy widać od razu. Podobnie jest np. w WoWie, HoMM5, i wydaje mi się że we wspomnianym D&D również. Chyba najgorszy pomysł mieli w Lineage, gdzie swoją drogą każda rasa jest schrzaniona, no może oprócz elfów, bo ich naturalnie bardziej schrzanić się już nie da. Tam krasnoludzice wyglądają... nie, nie jestem w stanie tego powiedzieć, to zbyt beznadziejne. Wyszukajcie sobie w google albo na DA. Już lepiej było dać te brodate.

A co do D&D, to powiem tyle, że nie daje mi ono spokoju. Tak naprawdę w ogóle się na tym nie znam i nie chcę znać, a wszyscy ciągle mówią o rzekomym zalatywaniu nim! Po prostu dobry, epicki krasnolud musi pić tony sfermentowanych płynów i dźwigać na sobie jeszcze więcej  pierwiastka #26. Wtedy nie byłby krasnoludem.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 29 Lutego 2012, 16:18:47 »
Wiem jak wyglądają "krasnoludki " w Lineagu bo w niego grałem . Dobrym słowem opisującym ich wygląd jest cukierkowo ,ale tam wszystko jest takie mangowo-cukierkowo-nijakie (co nie znaczy że gra jest zła ).

Nom w D&D też nie mają bród :D .

Ale ciekawi mnie dlaczego w świecie fantasy zawsze jest krasnolud a nie krasnoludka . Dlaczego tak jest ? Na "piękną  , cycatą elfkę " znajdzie się zawsze miejsce , a na charyzmatyczną , awanturniczą i chamską krasnoludke już nie .

STOP DYSKRYMINACJI KRASNOLUDZKICH KOBIET W FANTASY !!!


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 29 Lutego 2012, 16:53:10 »
Ale ciekawi mnie dlaczego w świecie fantasy zawsze jest krasnolud a nie krasnoludka . Dlaczego tak jest ? Na "piękną  , cycatą elfkę " znajdzie się zawsze miejsce , a na charyzmatyczną , awanturniczą i chamską krasnoludke już nie .

STOP DYSKRYMINACJI KRASNOLUDZKICH KOBIET W FANTASY !!!

Widać ile się znasz na Fantastyce. Mówisz, że nie ma damskich odpowiedników tego gatunku? (Załóżmy(Stwierdźmy), że nie czytałeś żadnej pozycji, gdzie owa bohaterka występuje) Weź lepiej poszukaj, bo mi ręce opadają. I ogarnij interpunkcję, ortografię. Łamiesz regulamin. Nie żebym był idealny, ale to już kuje w oczy, zwłaszcza, że ostatnio się udzielasz... Sabujco.

No, zuch chłopak.


« Ostatnia zmiana: 29 Lutego 2012, 17:37:08 wysłane przez Psychol55 » IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 29 Lutego 2012, 17:28:31 »
Dobrze , więc już nigdy więcej nie udzielę się na forum , ponieważ wyruszam w misję poszukiwania książek w których bohaterką jest krasnoludka i nauki ortografii oraz interpunkcji .


IP: Zapisane
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry