Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes 1 - kampania (Czytany 7765 razy)
Newneko2000

*

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Wiadomości: 12

Zobacz profil
« : 25 Września 2014, 15:19:44 »
Jestem ciekaw, ile osób przeszło kampanię z Heroes 1 i co o niej sądzicie.
Scenariusze pierwszy i drugi - bardzo proste, w trzecim na ślepo trzeba szukać artefaktu, bo zanim odkryje się chociaż 30% obelisków, to przeciwnik ten artefakt zdobędzie. Czwarty scenariusz nieco irytujący, ze względu na ogromną ilość zamków, które trzeba podbić. Natomiast piąty scenariusz jest bardzo trudny - i tu utknąłem. Nawet w momencie, gdy zdobywam wszystkie zamki na południu i posiadam 3 silne armie, jeden przeciwnik przychodzi z tak gigantyczną armią, że zmiata mnie w kilka sekund.
W tej kampanii brakuje mi tego, co w Heroes 3, czyli pozostawienie tego samego poziomu (bądź artefaktów) bohatera na następny scenariusz, lub chociaż początkowa premia. Nie ma nic do pomocy, co bardzo utrudnia rozgrywkę i niczym się nie różni o zwykłych map spoza kampanii. Jedyne połączenie między scenariuszami to takie, że jak wygrywamy w środku tygodnia, to następną mapę również zaczynamy środkiem tygodnia.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25 Września 2014, 15:49:10 »
Obawiam się, że na tym forum zaraz ktoś wypali Zi z tekstem, że stare części są niegrywalne ;)

Szczerze mówiąc, jak narazie przeszłam 1 mapę kampanii w Heroes I. Na dniach mam zamiar wznowić grę i zrobić jakieś mini poradniki dla graczy w miarę możliwości. Mam nadzieję, że uda się mi przebrnąć przez wszystkie poziomy ;D


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25 Września 2014, 16:23:58 »
Ja zacząłem grać w serie heroes w około 2004 roku i już wtedy nie miałem zamiaru się katować, grając w paskudne i niegrywalne heroes 1. Może starsi gracze czują do niego sentyment, kiedy grali w latach 90. i teraz do niego powracają, bo nie widzę innego powodu, by grać w tę grę.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25 Września 2014, 16:41:18 »
Ja ukończyłem całą kampanię, Lamandą. Najgorzej jest IMO grać Rycerzem, bo nimi dotarłem raptem do trzeciej mapy, a potem problem, bo przeciwnicy robią suicice herosów z Burzą Żywiołów, a armii jak na lekarstwo :/

Co masz na myśli przez "Piąty scenariusz"? Wszystko przecież zależy od tego kim grasz, bo dla większości frakcji piąty jest "Castle Ironfist", a dla Ironfista piąty jest bodajże "Castle Slayer".


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
matikun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Spiralny

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25 Września 2014, 16:48:58 »
Przeszedłem całą kampanię Lamandą, innymi bohaterami nawet nie próbowałem. Jejku, jak to było dawno temu (no może nie aż tak), już prawie o tym zapomniałem. Chyba odpalę Heroes I ponownie, chcę poczuć tego oldschoola :).


IP: Zapisane

Żeby wstać, trzeba upaść.
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25 Września 2014, 16:53:52 »
Może starsi gracze czują do niego sentyment, kiedy grali w latach 90. i teraz do niego powracają, bo nie widzę innego powodu, by grać w tę grę.
Heroes I zobaczyłam po raz I na oczy miesiąc temu :P

Kurcze...mówicie, że Lamandą tylko to da się przejść? :D Zmartwiliście mnie, poneważ gram Morglinem i nie odczuwam jak narazie żadnych trudności ;D

No ale jak to tu było wspomniane - pierwsze plansze to banał, więc pewnie jeszcze da mi w kość ;D


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 504


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25 Września 2014, 18:06:34 »
Grałem w H1, ale kampanii nie tknąłbym się w życiu... to już za duży hardcore na dzisiejsze czasy. Ogólnie HoMM I można określić chyba jako jedyną część, która nie przetrwała próby czasu i chyba na dobre odeszła do lamusa. Takie H2 IMO jest już niezniszczalne, podobnie jak H3 i H4.

Pierwszy raz z H1 zetknąłem się w 2002 roku, przy okazji premiery H4, kiedy ktoś pokazał mi "jedynkę" jako ciekawostkę. I w takiej formie spotkałem się z grą jeszcze parokrotnie, za każdym razem właśnie odbierając ją jako ciekawostkę, na którą można spojrzeć parę minut, a później wyłączyć.


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25 Września 2014, 18:10:25 »
Ja tam przeszedłem Heroesa 1 frakcją Rycerzy, w 2010 roku.
Dla mnie grało się tą frakcją bardzo łatwo. Pierwszą misję próbowałem zacząć czarodziejką. Lipa. Potem Barbarzyńcą. Też mi nie wyszło. Dopiero jak wybrałem frakcję ludzi z marszu przeszedłem całą grę. Pamiętam jednak dobrze tylko pierwszą i ostatnią misję, bo mi sprawiły najwięcej kłopotu  :P.
Z tego co pamiętam to w ostatniej misji trzeba odnaleźć smoczą utopię, ale nie dam sobie ręki uciąć (pamięć ludzka zawodną jest  :)).


IP: Zapisane
Newneko2000

*

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Wiadomości: 12

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 26 Września 2014, 01:28:12 »
Mi najlepiej gra się czarodziejką lub czarnoksiężnikiem. Pozostali szybko padają.
Cytuj
Co masz na myśli przez "Piąty scenariusz"? Wszystko przecież zależy od tego kim grasz, bo dla większości frakcji piąty jest "Castle Ironfist", a dla Ironfista piąty jest bodajże "Castle Slayer".
Jeśli chodzi o piąty scenariusz, to grałem czarodziejką, czyli był on o nazwie "Castle Ironfist". Próbowałem już 4 razy i ciągle przegrywam.
Cytuj
Na dniach mam zamiar wznowić grę i zrobić jakieś mini poradniki dla graczy w miarę możliwości.
I tu się zgodzę - poradnik by się przydał.

Ja zacząłem od Heroes 3. Po dwóch latach kupiłem jedynkę i dwójkę. Nie dorównują trójce, jednak bardzo je lubię i często gram.


IP: Zapisane
wojtecki

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 28 Grudnia 2014, 13:48:10 »
ciekawa kampania, sprawdzę ją, juz dawno nie grałem w herosa 1

Edit: A może coś więcej powiesz na ten temat? Taki suchy post bez wielkiej treści. Popraw go./Loczek


« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2014, 14:33:21 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
labrador10

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 31 Stycznia 2015, 13:55:56 »
Jak na razie to doszedłem dopiero do drugiego scenariusza (gram czarodziejem), ale to nie zmienia faktu, że gra jest wyśmienita!!!


IP: Zapisane
MrocznyWedrowiec

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 11


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 11 Kwietnia 2015, 09:24:48 »
Ja też utknąłem przy 5 misji i wtedy doszedłem do wniosku, że nie ma sensu się nad sobą pastwić. Aż do tej misji nie miałem jakichkolwiek problemów i grało się gładko. Po prostu gra jest mało grywalna, dużo lepiej wygląda to w wypadku Heroes II :)


IP: Zapisane
LordSauron

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 11 Kwietnia 2015, 11:03:32 »
To dobra gra, ale Heroes 2 ma po prostu więcej i lepiej wszystkiego. Fabuła kampanii jest dość szczątkowa, a misje analogiczne z tego co pamiętam.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry