Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Bitwa nie do wygrania [Misja II] (Czytany 10455 razy)
GreenJaden

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« : 13 Kwietnia 2015, 23:42:33 »
Hejka!

Od ostatniego czasu kiedy mi się to zdarzyło, usunąłem grę bo nie miałem do niej cierpliwości. Teraz instaluję ją na nowo i wpadłem na pomysł, że poradzę się Was na forum! :)

Chodzi o drugą misję w kampanii Nekropolii. Kiedy Anastazja jest w swoim umyśle i ma stoczyć ostatnią bitwę, to nie mogę jej przejść. Za każdym razem przeciwnik pokonuje moją armię (nawet jak staram się ją jak najbardziej oszczędzić nie walcząc z nikim kim nie muszę). Kilkanaście prób na nic się nie zdało.

Czy jest jakaś sztuczka by pokonać lustrzane odbicie Anastazji?


IP: Zapisane
LordSauron

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14 Kwietnia 2015, 13:24:05 »
To było to oblężenie miasta Inferno z tego co przejrzałem dla odświeżenia pamięci.

Jeśli dobiłeś do limitu poziomu (lvl 15) to mógłbyś przywoływać żywiołaki ziemi, są idealne do blokowania przejść, odwracania uwagi itp. Po prostu przywołałbym je koło sukubów, które powinny zostać szybko zlikwidowane bo pewnie spróbują obijać lisze.

Warto skorzystać z dobrodziejstw masowej regeneracji i masowego osłabienia. Dobra jest też kamienna skóra. Razem z ożywianiem Anastazji twoja armia nabierze lepszej żywotności, a osłabienie powinno nieco ostudzić zapędy wroga. Maniacy byli dość groźni bo było ich dużo. Cerbery jak ugryzą to też zaszkodzą, ale są kruche.

Jeśli wykonałeś wszystkie zadania poboczne i pilnowałeś konserwacji armii to powinieneś mieć rozsądną ilość wojska. Czy grałeś krwią czy łzami ma znaczenie gdyż będziesz pod tym względem budował bohatera. Krwią to zdaje się połączenie agonii i drenażu życia powinno zastąpić osłabienie i regenerację. Po prostu część zdolności skaluje się z określoną moralnością, więc jak grasz Łzami i masz drenaż to z czasem będzie co raz mniej efektywny bo niewiele się zmienia.

Możesz jeszcze z magii pierwotnej sięgnąć po przyspieszenie czy spowolnienie, jeśli musisz kupić trochę czasu by wystrzelać wroga z daleka albo szybko dogonić.

Z Mocy możesz spróbować wezwać posiłki by powiększyć armię. Łucznictwo jest dobre dla Nekro bo 3 jednostki strzelają.


IP: Zapisane
gamePLay1987

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 40

Głośny myśliciel

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14 Kwietnia 2015, 14:13:29 »
Ja biorę szybką walkę, zawsze działa   :)


IP: Zapisane
Głośne myślenie przynosi nieszczęście. Więc jestem pechowy bo za głośno myślę.

Wierzę w Fast'a. Fast to Bóg. xD
SyluZabroniłMiUżywaniaSpacjixD
LordSauron

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14 Kwietnia 2015, 15:15:31 »
Co ciekawe, pomysł z szybką walką nie jest taki zły. Zwykle lepiej samemu rozgrywać, ale z czasem mnie to nuży. Tym bardziej, że jak gramy drogą Krwi to by nabić punkty trzeba wszystkich gonić a nie pozwalać im "uciekać w popłochu" cytując klasyka.

Bywa, że dochodzi do śmiesznych sytuacji gdzie komp w bitwie lepiej sobie radzi niż mi by się wydawało. No i odwrotnie, tam gdzie komp siada ja sobie poradzę dość gładko. Hmm.


IP: Zapisane
GreenJaden

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14 Kwietnia 2015, 16:36:16 »
Szybka walka jak i ta zwykła nie działają.

Odbicie Anastazji ma dużą armię z setkami wojowników, ja mam kilkadziesiąt... Nie wybijam potworów na mapie, nie bawię się z niczym. Nawet nie marnowałem armii na poboczne misje - a i tak miałem za małą armię i przegrałem. I znów, i znów, i znów...


IP: Zapisane
LordSauron

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14 Kwietnia 2015, 17:16:20 »
A możesz screena zamieścić?


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15 Kwietnia 2015, 17:46:54 »
Szybka walka jak i ta zwykła nie działają.

Odbicie Anastazji ma dużą armię z setkami wojowników, ja mam kilkadziesiąt... Nie wybijam potworów na mapie, nie bawię się z niczym. Nawet nie marnowałem armii na poboczne misje - a i tak miałem za małą armię i przegrałem. I znów, i znów, i znów...
Gra spatchowana do najnowszej wersji? Jak budowałeś swoją Anastazję? Jakieś trupki po drodze udało Ci się przyłączyć? Bo w tej misji liczy się oszczędność do momentu walki z Antosiem oraz lustrzanką choć z nią według mnie jest najłatwiej w porównaniu z braciszkiem.


IP: Zapisane
LordSauron

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 15 Kwietnia 2015, 20:14:31 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem co, ale jeśli nie wykonywał pobocznych misji (za które nagradzano jednostkami i premią do statystyk) to siłą rzeczy armia będzie mała. Poza tym nie powiedział nic konkretnego.


IP: Zapisane
gamePLay1987

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 40

Głośny myśliciel

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 28 Kwietnia 2015, 16:40:05 »
Wykonuj questy poboczne (dają armię), rób expa (do max lvl'u) i udaj się do wszystkich miejsc zwiększających staty. Nie trać armii, używaj magii. Jeżeli to nie pomoże weź szybką walkę.


IP: Zapisane
Głośne myślenie przynosi nieszczęście. Więc jestem pechowy bo za głośno myślę.

Wierzę w Fast'a. Fast to Bóg. xD
SyluZabroniłMiUżywaniaSpacjixD
GreenJaden

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23 Czerwca 2015, 10:07:56 »
Dawno już nie odpowiadałem, ale nadrabiam zaległości.

Uruchomiłem mapę od nowa, wykonałem wszystkie poboczne zadania w tej misji i udało mi się wygrać. Teraz jestem już w kampanii Twierdzy. ;)


IP: Zapisane
SVS88

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 21 Stycznia 2016, 19:25:40 »
Ja próbowałam 5 razy od nowa i za każdym razem lipa, (doszło nawet do tego, że musiałam ustawić poziom niski) chociaż pisze, że Odbicie Anastazji ma poziom niski i tak za każdym razem przegrywam, (także przy szybkiej walce) próbowałam i z podnoszeniem lvl Anastazji i z robieniem wszystkich misji pobocznych i bez nich też, to nic nie daje, ma ktoś pomysł?


IP: Zapisane
LordSauron

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 30 Stycznia 2016, 10:41:11 »
Nie wiem czy to przeczytasz (9 dni opóźnienia), ale wcześniej trzeba było jeszcze toczyć walki z rodzinką? (Kirył, Anton bodajże) Konserwacja wojska to mus, za misje poboczne dostaje się więcej wojska i doświadczenia. Podnoś statystyki w punktach na mapie jak tylko możesz. Ważny jest też odpowiedni build bohaterki, tzn. musisz jej dobrać odpowiednie zdolności. Osłabienia, regeneracje, drenaże, agonie, kamienne skóry i inne, możliwości jest sporo. Samą Anastazją możesz też ożywiać martwe jednostki, w sumie musisz konserwować wojsko i poprawiać jego "żywotność". Bierz Żywiołaki Ziemi jak tylko możesz, doskonałe do blokowania i odwracania uwagi.


IP: Zapisane
SVS88

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 23 Lutego 2016, 19:41:06 »
Zrobiłam tak i się udaje teraz za każdym razem, ale problem teraz mam inny, po wygranej bitwie z Anastazją, zamek znika a potem... Nic się nie jedzie, nie ma kolejnej 3 misji? Czy coś mi się zbugowało? Już 3 raz mam to samo, niezależnie od wersji. Poprzednio 1.7.1. teraz 2.2 i dalej to samo, miał ktoś podobny problem?


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry