Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jacek Piekara - Cykl Inkwizytorski (Czytany 31311 razy)
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« : 23 Sierpnia 2011, 16:51:00 »
Kto czytał zna dokładnie książkę, kto nie czytał powinien to uczynić.
Fabuła całego cyklu są przygody Inkwizytora Mordimera Madderdina, który w chwale rozwiązuje zagadki tropiąc heretyków i czarownice.
Pozycje książkowe można obejrzeć pod tym linkiem


Gorąco polecam pozycję, po którą sięgnąłem od niechcenia i teraz czekam na kolejne części. Fabuła ma kilka niuansów, jednak czyta się przyjemnie. W wersji audiobooka są dostępne dwie pierwsze częsci.

Czytał ktoś/ jak wrażenia?




IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24 Sierpnia 2011, 13:12:33 »
Ja przeczytałem wszystkie przygody M.M.

Sługa Boży
Młot na Czarownice
Miecz Aniołów
Łowcy Dusz

Płomień i krzyż tom 1

No i 3 tomy Ja. Inkwizytor

Bardzo fajny cykl kolejne części odkrywają kolejne tajemnice wykreowanego przez autora świata W ostatnim wydanym tomie dowiadujemy się np. za czasów jakiego która dzieje się akcja i można się domyślić dokładniej w jakich latach :)

ALE to co mi się bardzo nie podoba to to że autor powyższych książek już może od 6 jak nie więcej lat pisze książkę pod tytułem Rzeźnik z Nazaretu akcja tej książki ma być umiejscowiona w Jerozolimie za czasów I.N.R.I. xD a głównym bohaterem ma być jeśli dobrze pamiętam to jakiś legionista rzymianin.

Czasami mam wrażenie, że wydaje kolejne książki by zebrać jak najwięcej złotych jaj od kur xD czyli po prostu nie umie za bardzo dokończyć tego rzeźnika i możliwe że już się sam zaplątał w stworzonej przez siebie fabule i świecie.

A rzecz idzie o tajemną czarną księgę która jest jakoś ukryta w Mordimerze. Jak był jeszcze dzieckiem to jego matka ją ukryła (wszystkiego możecie się dowiedzieć w "Płomieniu i krzyż" ) no i mają być 3 tomy przynajmniej tak autor zapowiadał... ale jak już chyba ponad rok temu wydał pierwszą cześć o następnych ani widu ani słychu no cóż pozostaje nam czekać i życzyć owocnej pracy dla J.Piekary. Żywię nadzieję, że niedługo pojawią się oczekiwane książki :)


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 24 Sierpnia 2011, 14:46:40 »
A rzecz idzie o tajemną czarną księgę która jest jakoś ukryta w Mordimerze. Jak był jeszcze dzieckiem to jego matka ją ukryła (wszystkiego możecie się dowiedzieć w "Płomieniu i krzyż" ) no i mają być 3 tomy przynajmniej tak autor zapowiadał... ale jak już chyba ponad rok temu wydał pierwszą cześć o następnych ani widu ani słychu no cóż pozostaje nam czekać i życzyć owocnej pracy dla J.Piekary.

Kolejna częśc trylogii tj 5 ksiązka fabularnie będąca kontynuacją "Łowcy dusz" o nazwie "Czarny wiatr" ma zostać wydana pod koniec 2012, co sam Piekara przyznał w wywiadzie. Po niej kolejne tomy Płomień i krzyż.

Co do fabuły jest parę niejasności, które mam nadzieję rozwieje "Czarny wiatr" jak np wampiry i kwestia samego Amszilas i chociażby czy Mordimer służy rzeczywiście Bogu czy nie.




IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 25 Sierpnia 2011, 17:31:45 »
A o Rzeźniku nadal nic ;P

Coś mi się wydaje, że on tego nie napisze albo skończy jak skończy Płomień i krzyż i Czarny wiatr btw. myślę że Czarny wiatr będzie już ostatnią książką z jakby tego okresu życia Mordimera. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta w pierwszej książce jest wyraźnie napisane (bodajże anioł stróż mówi tak do M.M.) "jesteś, sługą bożym, młotem na czarownice, mieczem w ręku aniołów i przejdziesz poprzez czarną śmierć" no coś takiego nie mam książki przy sobie by dokładnie zacytować ;P

Mnie zainteresowały słowa anielicy w "Łowcy dusz" kiedy to mówi "Raz wybrałam się nawet do piekła. -Jak udało ci się wrócić - pyta Mordimer. - Wrócić? Wrócić?! Ja tu zostałam"

Zachodzi pytanie czy oni są w piekle czy to w ogóle jest realny świat kim są "upadli aniołowie" a kim normalni jakie jest zadanie wewnętrznego kręgu inkwizytorów i dlaczego I.N.R.I jest w przetrzymywany w klasztorze? Czy się obudzi? I wiele, wiele innych pytań :)


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25 Sierpnia 2011, 22:07:44 »
Czytałem " Ja Inkwizytor - Dotyk Zła" i  "Sługę Bożego". Sługa Boży nawet, nawet ale... stwierdzam iż nie powaliła mnie na kolana. Nie wiem czy trafiłem na gorszą księgę z cyklu, ale fakt faktem. Słaba wątła akcja, niejasna fabuła, to z minusów, chociaż dodam jeszcze trochę dziwaczny klimat. Sam bohater - Mordimer madderin jest intrygujący i ciekawy na swój sposób. W Dotyku Zła są ciekawe historie, aczkolwiek moim zdaniem schrzaniony potencjał, który w tym tkwił. Za tydzień, mam zamiar zabrać się za "Młot Na Czarownice" lub "Bicz Boży", warto?. Bo jak dotychczas, podchodzę do tego nieco sceptycznie.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 25 Sierpnia 2011, 23:18:55 »
Czasami warto rozejrzeć się za chronologią powieści. W Twoim wypadku przeczytałeś pierwszą i 7 część całego cyklu:

Pierwsze 4 tomy opowiadają o dorosłym Mordimerze i mimo że są to odrębne opowieści pewien zarys fabularny się uwidacznia szcególnie od 3 i 4 tomu.
1.Sługa Boży,
2. Młot na czarownice,
3. Miecz aniołów,
4. Łowcy dusz

Piąta w kolejność ksiązka nie jest bezpośrednio kontynuacją fabuły Łowcy dusz tylko opowiada historię matki Mordimera i jego samego jak był mały.
5.Płomień i krzyż tom 1,

Kolejne tomy opowiadają o młodym Mordimerze który dopiero co skończył akademię inkwizytorów, rozwiązując zagadki kryminalne i uzupełniajać wątki z fabuły tomów 1-4
6.Ja inkwizytor. Wieże do nieba
7. Ja inkwizytor. Dotyk Zła
8. Ja inkwizytor. Bicz Boży

Powinieneś je przeczytać właśnie w takiej kolejności, ewentualnie 5-6-7-8-1..4

Jeśli chodzi o fabułę cyklu to ta ukaże się po przeczytaniu wszystkich tomów. Sługa Boży średnio się podobał, kolejne były ciekawsze.



« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2011, 23:22:20 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 11 Października 2011, 06:34:53 »
Mistrzowski cykl Pana Piekary ^_^. Przeczytałem wszystko oprócz nieszczęsnej książki:
"Płomień i krzyż tom 1".
Może nie jest to literatura, która wejdzie na stałe do kanonu, ani nie będzie stała na podium literatury fantastycznej, natomiast bez wątpliwości, cykl trzyma bardzo wysoki poziom. Postać Mordimera jest wykreowana na tyle charakterystycznie, że cała saga/cykl wciąga :)


IP: Zapisane

Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 04 Kwietnia 2019, 19:47:26 »
Jeśli ktoś czyta jeszcze lub dalej czeka na kontynuację historii z tego świata to mówię, że pojawiły się kolejne tomy serii Płomień i Krzyż. Pod koniec 2018 swoją premierę miał  tom 2 a całkiem niedawno tom 3. Na jesień ma się pojawić 4 część i i ostatnia z tej bezmordimerowej serii.
Piekara wyjaśnia masę rozpoczętych wątków rozpoczętych w pierwszym tomie Płomienia, ale szczerze mówiąc tom drugi jest dość nudnawy w przeciwieństwie do 3.

Co ciekawe powstanie też gra w tym świecie https://www.antyradio.pl/Technologia/Gry/Cykl-Inkwizytorski-stanie-sie-gra-Jacek-Piekara-zaangazowany-w-projekt-30382


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry