Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 15    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jaką książkę ostatnio czytaliście/ czytacie? (Czytany 68355 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 27 Czerwca 2012, 17:01:35 »
Ostatnio przerwałem czytanie Gry o Tron, obecnie czytam:

-Balsam dla Duszy nastolatka. Dziennik (Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Kimberly Kirberger)- będący częścią serii Balsam dla Duszy (21 części np: dla kobiet, dziecka, rodziców, nauczyciela, itp.)
-Coaching, czyli restauracja osobowości (Maciej Bennewicz)- szczerze mówiąc, jestem na początku, ale jakoś mnie nie wciągnęła chyba sobie ją odpuszczę.                                                 
-Jak przezywać emocjonalnie (Jean-Yves Arrive) - ta najbardziej mi się spodobała.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 27 Czerwca 2012, 18:16:07 »
Jak można przerwać czytanie gry o tron? Nie kumam ludzi.
Ja aktualnie znowu powróciłem do trylogii Tolkiena ponieważ kupiłem sobie używane dwie wieże w twardej oprawie, ale dość fajnym stanie. Jestem w trakcie "bractwa pierścienia" (ah, ten durny przekład, muszę sobie załatwić jeszcze właśnie drużyne w twardej oprawce, ale jak na razie kasy brak i po co dublować książki). Może mi ktoś wytłumaczyć co to jest Jeleniowo?? o.0


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 28 Czerwca 2012, 22:06:50 »
Niech zgadnę masz stary przekład? U mnie też jest Jelenisko, Mery to Rady Gorzaleń, a Rivendell nazywa się Tajar.
Obecnie czytam Cień w ukryciu, 4 tom serii o Czarnej Kompanii. Przeczytałam też "Szepty dzieci mgły" Trudi Canavan.


« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2012, 12:18:26 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 28 Czerwca 2012, 23:05:08 »
Ja mam przekład "średni" czyli tylko i wyłącznie główne nazwy są normalne tj. jest Baggins a nie Bagosz, jest Rivendeel ale większość zryta, a to Jelenisko to jest chyba Buckleberry.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 29 Czerwca 2012, 00:14:22 »
Ja tam niedługo będę czytał Diablo III Zakon, tylko czekam aż to cudeńko do mnie dotrze. To już kwestia dni ;D A niedawno przeczytałem całą trylogię Achai i szczerze polecam, książka w brutalności nie jest gorsza od wiedźmina ale z równie dużym realizmem pokazuje świat. Jest to książka o świecie widzianym oczami kobiety, która przeszła wszystkie możliwe upokorzenia jakie można w życiu spotkać, mówiąc ogromnym skrótem.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 29 Czerwca 2012, 07:08:10 »
Moja osoba na chwilę obecną czyta serię książek Johna Flanngana "Zwiadowcy"(obecnie 7tom Okup za Eraka) a tak to mam już mieć Wojny Świata Wynurzonego oraz książkę wspomnianą przez Reuela tj. Diablo Zakon.


IP: Zapisane
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 29 Czerwca 2012, 12:02:26 »
Przeczytałem całą serię wspomnianą przez Loczka.
Polecam. Ostatnio ów autor rozpoczął kolejną serię w świecie znanym ze "Zwiadowców", tym razem w Skandii. Również gorąco polecam  8)


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

Kha Beleth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Ogień trawi wszytko. No prawie. Nie mnie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 30 Czerwca 2012, 12:32:51 »
Podpisuję się pod Zwiadowcami (nowej serii nie zacząłęm czytać, ale pierwszy tom w domu jusz jest :)).
Obecnie czytam szósty (z siedmiu) tomów opowieści pt. "Septimus Heap".


IP: Zapisane
Alorin

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 10 Lipca 2012, 22:27:37 »
Przeczytałem całą serię wspomnianą przez Loczka.
Polecam. Ostatnio ów autor rozpoczął kolejną serię w świecie znanym ze "Zwiadowców", tym razem w Skandii. Również gorąco polecam  8)
Co do zwiadowców, podobają mi się bardzo brakuje mi tylko zaginionych opowieści. A mógłby ktoś opowiedzieć o tej kolejnej serii, ponieważ zastanawiam się czy kupować. Z książek ostatnio czytałem Misję Ambasadora Trudi Canavan, dobra książka polecam.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 10 Lipca 2012, 23:52:54 »
Ja tam osobiście nie lubię zwiadowców; przeczytałem jeden tom i jak dla mnie wyidealizowany bohater to kiepski pomysł.

Jak na razie na koncie ksiąg przeczytanych ostatnio mam:
-Saga "Wiedźmin" - Andrzej Sapkowski
-Tako rzecze Zaratustra - Friedrich Nietzsche
-Zmierzch Bożyszcz - Friedrich Nietzsche
-Książę - Niccolo Machiavelli
-Trylogia Husycka - Andrzej Sapkowski
-Charakternik - Jacek Komuda
-Assassin's Creed: Renesans - Olivier Bowden
-Ojciec Chrzestny - Mario Puzo

W najbliższym czasie zaś zamierzam przeczytać:
-Rodzina Borgiów - Mario Puzo
-Trylogia Sienkiewicza - Henryk Sienkiewicz
-Poza dobrem i złem - Friedrich Nietzsche
-Antychryst - Friedrich Nietzsche
-Państwo - Platon
-Biblia
-Testament Polityczny - Armand Jean du Plessis de Richelieu


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 11 Lipca 2012, 02:05:35 »
Wszystko po staremu, Kokoju nadal pożera książki i stroni od zwiadowców. Jako że wpadłem to przy okazji podzielę się swoimi dokonaniami w tym polu.

Z ostatnio przeczytanych książek muszę wymienić:
*Pani Jeziora - czyli saga o wiedźminie część 5 i ostatnia, nie muszę chyba dodawać że autorem jest Andrzej Sapkowski
*Misja Ambasadora - czyli początek kolejnej trylogii Trudi Canavan
*Wojny Mroku - Adam Magdoń, naprawdę pierwszej próby polska fantastyka, tematycznie trochę jak Underworld, lub Blade, polecam
*Trylogia Pięciorga - Trudi Canavan
*Uczennica Maga - j/w
*Tropiciel - Orson Scord Card

W najbliższym czasie zabieram się za:
*Moja żona wiedźma - Andrieja Bielanina
*Gromowładny - Felix Gliman]


*(w tym momencie uświadomiłem sobie że mam tylko jeszcze 2 książki na półce do przeczytania, czas odwiedzić bibliotekę)*


Namawiam Cię Kokoju, abyś spróbował przegryźć "Zwiadowców". Wyidealizowany w pierwszej części bohater traci na swojej idealności, a coraz barwniej opisywane bitwy oraz pojedynki (prawie na miarę Sapkowskiego  ^_^ ) przyciągają. Bohater to tylko część tej serii. Da radę nie zauważać tej idealizacji, dzięki nietuzinkowej fabule, która tylko początkowo jest przewidywalna.


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 11 Lipca 2012, 15:58:38 »
Obecnie kończę "A imię jej Ciemność" z cyklu o Czarnej Kompanii.

EDIT: Czarna Kompania już skończona. Ta książka to prawdziwy wyciskacz łez.

Lista zaliczonego fantasy:
-Hobbit
-Władca Pierścieni
-Dzieci Hurina
-Silmarilion
-Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa
-Szepty Dzieci Mgły
-Uczennica Maga
-Trylogia Czarnego Maga
-Era Pięciorga
-Saga o Wiedźminie
-trylogia husycka
-Coś się kończy, coś się zaczyna
-Żmija
-Świat króla Artura- Maladie
-Pieśń Lodu i Ognia
-Mroczne Materie
-Kroniki Hjowardu
-Wiek złych rządów
-Homo bimbrownicus
-Kroniki Jakuba Wędrowycza
-Poszukiwacze talizmanów
-Harry Potter
-Miecz Prawdy
-Dług Wdzięczności
-Jeźdźcy smoków z Pern 2 tomy
-Czarna Kompania wraz z Srebrnym Grotem
-2 pierwsze tomy cyklu Delegatury Nocy
-Dziedzictwo
-Sabriel, Lirael, Abhorsen
-kilka książek z serii Świat Dysku
-Kroniki Świata Wynurzonego
-Wojny Świata Wynurzonego
-Legendy Świata Wynurzonego
-Zawód: Wiedźma II tomy


« Ostatnia zmiana: 02 Września 2012, 20:51:34 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 11 Lipca 2012, 23:48:46 »
Cytuj
Namawiam Cię Kokoju, abyś spróbował przegryźć "Zwiadowców". Wyidealizowany w pierwszej części bohater traci na swojej idealności, a coraz barwniej opisywane bitwy oraz pojedynki (prawie na miarę Sapkowskiego   ) przyciągają. Bohater to tylko część tej serii. Da radę nie zauważać tej idealizacji, dzięki nietuzinkowej fabule, która tylko początkowo jest przewidywalna.

Jakoś jednak pierwsza część mnie zniechęciła i do dziś nie mogę się nadziwić, czemu ta książka jest tak lubiana. Zresztą, już mi się znudziły powieści fantastyczno-przygodowe dziejące się w fikcyjnych, wzorowanych na średniowieczu światach - ostatnio zacząłem gustować w książkach z gatunku filozofii bądź polityki ^^ co zresztą można poznać po mojej sygnaturze.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 12 Lipca 2012, 15:56:08 »
A ja obecnie wzgłębiam się w klasykę literatury - czytam obecnie całą serię książek o Sherlocku Holmesie. Naprawdę wspaniale się czyta i to już chyba najwyższy czas, by przeczytać ten klasyk.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 25 Lipca 2012, 23:38:23 »
Dzisiaj przeczytałam "Tysiąc wspaniałych słońc"- o Afgańskich kobietach i historii Afganistanu. Czytało się miło, lekko i przyjemnie.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 15    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry