Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Problem z kamerą z Homm5 Dzikie Hordy v3.1 (Czytany 2229 razy)
miriam96

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 31 Lipca 2019, 21:20:14 »
Witajcie, z góry przepraszam jeśli wątek jest nie na miejscu, w nie odpowiednim miejscu lub podobny wątek istnieje lecz jestem tu całkiem nowy i nie potrafię się jeszcze poruszać dobrze po forum. Mam dosyć poważny problem, mianowicie : zainstalowałem u swojej dziewczyny Homm5 Dzikie Hordy, gra niby ładnie się odpala wszystko fajnie ale po jakimś bliżej nie określonym czasie kamera zaczyna schodzić na po prostu dolny, lub prawy dolny róg ekranu. Gdy tylko poruszam kursorem bądź klikam na minimapie by wrócić na pozycje kamera dalej się przesuwa w tym samym kierunku co uniemożliwia grę, jedyną opcją wtedy jest zapis, wyjście z gry, odpalenie ponownie i wczytanie zapisu, wtedy ponownie przez jakiś czas da się grać lecz problem po czasie znowu się pojawia. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ? Gra jest oryginalna, jej system to windows Vista, 3gb ram, procesor dwu rdzeniowy 2ghz, karta graficzna niestety jest mi nie znana. Podpowie ktoś czy da się to naprawić?


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02 Sierpnia 2019, 11:55:40 »
Witaj ;)
Pytanie z mojej strony, jaką posiadasz wersję gry i czy grę spatchowałeś do wersji 3.11? Równie dobrze jeśli problem nie ustąpi to można grze zapodać reinstalkę i problem może ustąpić.
Bo patrząc na twoją specyfikację to gra powinna móc się odpalić spokojnie bez cyrków.


IP: Zapisane
miriam96

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02 Sierpnia 2019, 20:42:41 »
Była wersja 3.0, przeszedłem do 3.11 z nadzieją że problem ustąpi lecz niestety nie. Dziewczyna zaobserwowała że rozwiązaniem chwilowym problemu może być np powrót do menu bądź też rozpoczęcie walki (o ile jakaś jest w pobliżu i kamera na to pozwoli). Z reinstalem też były próby i nic :/ Pamiętam że kiedyś jeszcze za gimbusa miałem podobny problem na swoim komputerze lecz nie pamiętam w jaki sposób (i czy wgl) sobie z nim poradziłem. Na moim aktualnym sprzęcie Homm5 ToE śmiga bez zarzutów... Czy to może być wina braku jakichś bibliotek czy coś w ten deseń ? bo jednak Vista... no to Vista.. U mnie na win 10 64bit jest ideolo...



IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29 Sierpnia 2019, 01:34:37 »
Cześć,
Nie wiem czy próbowałeś może opcję z włączeniem gry w trybie zgodności z Windows XP. Jeśli chodzi o sam problem to też się z nim spotkałem na Viście. Nie pamiętam czy ten problem ustąpił po odpalaniu gry w ten sposób, czy w sposób instalacji moda Advanced AI 3.1, ale w tym może to też być opcja. Jeśli nie działa proponuję powyższy mod. Co on oferuje:
- Możliwość wzięcia 8 umiejętności zamiast 6;
- Dodaje kilka map;
- Przyspiesza szybkość przetwarzania tur graczy komputerowych;
- Dodaje kilka dodatkowych funkcji przed rozpoczęciem gry;
- Generator map losowych robi mapy delikatnie dokładniej i (osobiste wrażenie) generuje je szybciej.
Co jest najważniejsze w tym modzie, to fakt, że można grać również w standardową wersję gry na tej modyfikacji.

Jeżeli jesteś fanem grania z większym wyzwaniem, możesz też popróbować z modem M&M Heroes 5.5, do którego linka znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że problem się rozwiąże. ;)


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry