Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Twórczość Loka (Czytany 4819 razy)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« : 27 Listopada 2010, 15:13:28 »
Cóż chciałbym pokazać w moim wykonaniu, możliwe że będą te wiersze słabej jakości ale cóż, krytyka mile widziana ;)

Do Utraconej "D"
Pamięć- miliony wspomnień które były,
Tyś tym wspomnieniem czarem-magią chwili,
Która nie trwa wiecznie a powinna..

Ty... która mnie zaczarowałaś,
Urodą przy której więdną najpiękniejsze kwiaty,
Uśmiechem będącym widomym znakiem,
Głosem który był balsamem dla mej duszy,

Ale utraciłem to, nie patrząc teraz lecz dalej,
Skrzywdziłem cie...
Nie mogę zapomnieć bo na sercu mym został znak,
Znak twej dłoni, która przebiła ten pancerz,

Nie zapomnę ciebie nigdy, pozostaniesz w sercu mym,
Na zawsze...
Będę czekał i tęsknił bo to droga ma.


IP: Zapisane
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27 Listopada 2010, 16:57:14 »
Hmmm... Powiem, że cholernie trudno oceniać jakikolwiek wiersz.

Loku, podoba mi się styl. Cieszy mnie, że nie próbowałeś bawić się w rymy, bo IMHO przy poważnych tematach, często wprowadza to klimat lekkiej, zabawnej opowiastki. Niezły dobór słownictwa.

Jakiś bardzo skomplikowany i głęboki to ten utwór nie jest, bo bardzo prosta interpretacja nasuwa się w trakcie czytania i pofilozofować nad tekstem za bardzo nie można. Zamiast tego mamy natomiast masę uczuć. Cóż... taka tematyka. Generalnie, podobało mi się.

PS. Jak coś jeszcze masz, to wrzucaj.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27 Listopada 2010, 18:58:35 »
Wiersz emocjonalny, niektóe słowa dobitnie wyrażają co czuj podmoit liryczny w danej chwili, np: pancerz w ostatnim wersie trzeciej zwrotki, zakcentowane to zostało. Teraz widać, że facet po rozstaniu też cierpi i tęskni, za tą, która jednym dotknięcim dłoni i jednym słowem zmieniła świat podmiotu lirycznego.
Podoba mi się, rymy mi trochę popsuły klimat, zwłaszcza w pierwszej i w drugiej zwrotce, bo szybciej si czytało pierwsze wersy zwrotek, a potem nagł zmiana tempa.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17 Grudnia 2010, 18:02:49 »
Serce me krwawi, z tęsknoty za tobą,
Myślami błądzę za twym wzrokiem,
Słowem-które sprawiało tyle radości,
Uczuciem- które chciałem spełnić,

Ty- będąc daleko ujrzałaś duszę samotnika,
Ogrzałaś ją.... Ogniem wielkiego uczucia,
Hartowanego fascynacją, intrygą,
Która pokazała mi prawdziwą radość życia.

Ale utraciłem to... Swą ignorancją i głupotą
Skrzywdziłem Cie... Siebie najbardziej,
Me słowa nic nie znaczą
Bo liczą się czyny....

Chciałbym naprawić to,
Pokazać Ci... Me prawdziwe czyny,
Mające wartość większą niż złoto
I pragnę ci je Ofiarować...


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17 Grudnia 2010, 18:24:52 »
Oba wiersze całkiem fajnie się prezentują :ok: Bardziej podobał mi się pierwszy, gdyż w nim mniej więcej przez cały czas trzymałeś bardzo dobry poziom ale w drugim ta passa się załamuje pod koniec. Wyraźnie zaczynasz od powtórzenia słowa co tak niszczy tą płynność i rzuca się bardzo w oczy bo niezbyt pasuje (powinieneś inaczej zacząć), do tego cała dalsza część wypada chaotycznie, a także trochę (nie obraź się za to co powiem) bez pomysłu, jakbyś ciągnął na siłe zamiast poczekać aż przyjdzie coś lepszego do głowy. Co prawda w treści tych tekstów nie ma jakichś metafor, przenośni które sprawiają iż trzeba się natrudzić nad interpretacją lecz nie o to tobie chodzi. Twoje przesłanie jest proste, nawiązuje do uczuć, a ja lubie taką prostotę rzeczy :) Dla mnie głównym celem wierszy jest nawiązanie do uczuć co u Ciebie wychodzi bardzo dobrze. Co prada są chwilami momenty zakłócające płynność ale z czasem jako zaprawiony pisarz będziesz umiał to wyłapać i zastąpić lepiej. Tak więc moje pierwsze wrażenia są pozytywne i czekam na dalsze efekty twórczości. Mam nadzieje, że coraz lepsze :)


« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2010, 18:48:40 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Shadya222

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 13


Vamp of Tawerna :D

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21 Grudnia 2010, 15:17:05 »
piękny wiersz, panie poeto :). nie jest wcale "słabej jakości". Bardzo uczuciowy, ładny!!! pisanie wierszy to chyba twoja mocna strona bo ja bym tak nie napisała nigdy :D brawo!


IP: Zapisane


Z pazurrem 8)
Aleksiej

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01 Listopada 2011, 18:19:09 »
Odkopuję, a co tam. Wiersz pierwszy cudny. Fajnie wymyślony, dobrze dobrane słowa. Świetny wprost. Za to drugi, za przeproszeniem, trochę porażka, bo ta końcówka psuje klimat. Ale w ogóle drugi wiersz jakiś taki, siaki. Ale pierwszy to chyba rekompensuje. Brawo!


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.264 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry