Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
[P] Ksiega magii (Czytany 3516 razy)
Maroslaw

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« : 25 Maja 2016, 16:41:13 »
Jak kupic ksiege magii? W III normalnie kupowalo sie za 500 zlota. Nie umiem kupic ksiegi w IV.
Oraz w III bohater poprzez wejscie do zamku uczyl sie wszystkich czarow ktore byly w zamku. W IV bohater jest w zamku i w Gildii Czarnoksieznikow jest spis mnostwa czarow - ale pisze ze "zaden bohater w miescie" wiekszosci z nich nie posiada. Jak ich u3c tych czarow?


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27 Maja 2016, 18:12:14 »
Cześć ;)
Księgę kupuje się normalnie a raczej każdy Ją posiada(o ile bohater jej nie posiada w Gildii zakupisz). Ogólnie zaklęcia każdy bohater jest w stanie nauczyć się jeśli będzie posiadał co najmniej Basic(Podstawową) umiejętność danej magii czyli np Wspomniana Magia Chaosu, poziom wyższy tj. podstawa, zaawansowany, expert, mistrz i arcymistrz pozwala na naukę zaklęć danego poziomu.


IP: Zapisane
Maroslaw

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28 Maja 2016, 19:14:40 »
Czesc,
 
Hm... no nie. Jak na razie udalo mi sie odkryc, ze bohaterowie w karczmie maja narysowana ksiege, i jak sie tych kupi, to ja maja. Tym, ktorzy jej nie maja narysowanej, nie da sie ksiegi dokupic (lub tylko ja nie jestem w stanie odkryc jak to zrobic).
Oraz w wersji III wystarczylo wejsc bohaterem z ksiega magii do miasta z rozbudowana wieza magii by wszyskich czarow sie nauczyl. W IV tak to nie dziala i bohater ma o wiele mniej czarow porownujac z tymi ktore sa w wiezy.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29 Maja 2016, 09:10:17 »
Czesc,
 
Hm... no nie. Jak na razie udalo mi sie odkryc, ze bohaterowie w karczmie maja narysowana ksiege, i jak sie tych kupi, to ja maja. Tym, ktorzy jej nie maja narysowanej, nie da sie ksiegi dokupic (lub tylko ja nie jestem w stanie odkryc jak to zrobic).
Oraz w wersji III wystarczylo wejsc bohaterem z ksiega magii do miasta z rozbudowana wieza magii by wszyskich czarow sie nauczyl. W IV tak to nie dziala i bohater ma o wiele mniej czarow porownujac z tymi ktore sa w wiezy.
A zapomniałem o takim szczególiku, niektórzy bohaterowie są zorientowani na Moc czyli są typowymi wojownikami u których liczy się siła a nie magia. Odnośnie Gildii Magów to w H4 występuje coś takiego iż każda Frakcja specjalizuje się w danej Magii tj. Azyl w Magii Chaosu ale można dobudować odp. Konserwatoria z który dołączą np we wspomnianym mieście zaklęcia z magii Natury oraz Śmierci. Oczywiście nie zawsze dostaniesz wszystkie zaklęcia więc trzeba szukać w inny miastach.


IP: Zapisane
Maroslaw

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29 Maja 2016, 20:23:57 »
No wlasnie tego nie da sie zrozumiec. Zdobywam bohaterem miasto w ktorym jest wielka wieza magii. Pelno czarow w srodku. Ale jedyna jej funkja jest napisanie, ze moj bohater tych czarow nie ma. Co za sens w tym ma by?
Da sie kupic te czary lub cokolwiek z nimi zrobic? Warto w ogole budowac te wieze skoro nic nie daja? Jedyne czary ktorych mozna sie nauczyc z tego co widze to tylko w roznych chatkach poza zamkiem. Tak to ma byc?


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 30 Maja 2016, 19:40:33 »
W Heroes IV nie istnieje przedmiot taki jak księga magii - ikonka to tylko symbol, nie jest to żaden artefakt. To pierwsza rzecz.

Druga rzecz jest taka, że w Heroes IV posiadanie zdolności magicznych jest konieczne do rzucania jakichkolwiek czarów. Jest pięć poziomów zdolności i analogicznie pięć poziomów czarów. Do tego pięć szkół magii. Nauczenie się danego czaru, wymaga posiadania przez bohatera zdolności odpowiedniego nurtu magicznego na odpowiednim (lub wyższym) poziomie.

Gildia magii uczy tylko bohaterów, którzy są w stanie nauczyć się danego czaru. Bez nauczenia się w gildii bohater (niemodyfikowany) posiada tylko po jednym losowym pierwszopoziomowym czarze z każdej szkoły, w której ma biegłość. Gildia magów jest więc jedną z dróg, żeby nauczyć się czegoś więcej - ale najpierw trzeba mieć zdolności.

Żeby nauczyć się czaru z danej gildii bohater musi odwiedzić dane miasto, spełniając już wymagania. Może się oczywiście nauczyć części czarów i wrócić później, mając większe zdolności. Jeśli w edytorze mapy nie jest to zmienione, to każde miasto ma wylosowany jakiś zestaw czarów spośród dostępnych.

To taka główna mechanika. Są jeszcze niuanse, ale nie będę teraz wszystkich rozpisywał. Chodzi o:
- pergaminy i zwoje
- trójpodział gildii w każdym mieście
- eliksiry które też są używane z poziomu księgi zaklęć

PS. I najważniejsza rzecz:
Jak wejdziesz z mapy przygody w ekran bohatera i stamtąd w księgę magii, to nie wyświetli ci wszystkich czarów jakie posiadasz, a zamiast tego tylko ich wąski rodzaj: czary przygody, czyli te, których możesz użyć na mapie przygody (np. przywołanie łodzi itp.). Jest opcja, że bohater zna czary, których może użyć w bitwie, ale żeby je zobaczyć, musisz zmienić zakładkę (wystające świstki wokół księgi).


« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2016, 19:42:38 wysłane przez Ptakuba » IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Maroslaw

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 19 Czerwca 2016, 11:45:13 »
Dziekuje, Ptakuba, za dokladna odpowiedz :-)
To bardzo pomoglo. Teraz chodze dwoma chlopkami razem i jeden strzela lukami, a drugi rzuca czarami i caly czas wygrywam :-)



IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry