Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Najlepszy wątek w AB (Czytany 4964 razy)
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« : 27 Stycznia 2009, 22:23:43 »
Witam   :)

W tym o to temaciku chciałbym poruszyć dosyć ciekawą alternatywę H3: AB , mianowicie chodzi mi o główne wątki z odblokowanych kampanii na początku gry, wątków jest pięć , i który według was został najlepiej zbudowany fabularnie i estetycznie , oraz w których byli najsympatyczniejsi bohaterowie??

Wątek pierwszy :

Wojna Królowej Katarzyny i jej mężulka Rolanda z Lucyferem , który pragnie zawładnąć światem przy użyciu ostrza armagedonu. W kampanii pojawia się Gelu po stronie tych  dobrych , i trochę ustępujący mu sile Xeron z tych złych

Rozstrzygnięcie wątku :

 
Xeronowi udaje się zdobyć miecz armagedonu i zebrać całkiem silną armię demonów, Królowa Katarzyny zawiera sojusz z Wrotami żywiołów , i z wynikającej sytuacji jest  zmuszona ustąpić tron Imperium , gdyż nie uzyskała od nich potrzebnej pomocy , Król i królowa ostatecznie pokonują Xerona a następnie podbijają Stolicę inferno przy pomocy Gelu i wrót żywiołów, Miecz Armagedonu zostaję w rękach doświadczonego Pół - elfa


Wątek drugi :

Władca Nightonu Mature chce podbić cały Nighton i zostać jego władcą , Na przeciw niej pojawiają się inni władcy podziemii tacy jak Stary doświadczony Orwald czy Caomhah i Preuet

Rozstrzygnięcie wątku :

Rozstrzygnięcie tego wątku jest bardzo zaskakujące, pojawia się możliwość zamiany w samego smoka !! Mature pozostawia swoje ojczyste tereny pod dowództwem innych generałów i wyrusza w pogoń za fiolką smoczej krwi , którą poszukuję także Orwald. Smoczycy udaję się pokonać staruszka , i napić się tajemniczego eliksiru zdobywając uznanie w całym Nightonie.


Wątek trzeci :

Mag Dracon chce zostań najlepszym pogromcą smoków i zabić króla tych bestii , błękitnego.

Rozstrzygnięcie wątku :

 Zanim Dracon podąży ku swoim marzenia musi pokonać praktycznie każdy rodzaj smoka , żeby dojść do ich władcy. Okazuje się to być trudniejsze niż się wydawało, kryształowe smoki , następnie rdzawe, czarodziejskie a na samym końcu błękitne  (co do kampanii mnie irytowało zawsze ograniczenie czasowe oraz to że wszystkie jednostki w misji walczyły z nami , bardzo to nudziło rozgrywkę)


Wątek czwarty :


Młody barbarzyńca Kilgor chce zostać królem Krewlod , barbarzyńskiego królestwa , by to zrobić musi przejść przez kilka ciężkich prób a na końcu pokonać starego króla Boragusa

Rozstrzygnięcie wątku :

Nic zaskakującego , pierwszą próbą jest zabić starożytnego behemota Ostrego pazura , po rozprawianiu się z nim silny barbarzyńca , ma na celu wykonać kolejny krok ku władzy , razem z towarzyszami musi oczyścić krainę z zamieszkujących jej bestii , później to już tylko formalność , kilgor zabija innych wojowników pragnących władzy tak samo jak on , a na samym końcu staje przeciw Boragusowi , zabijając starego króla obejmuje tron i zaczyna swoje panowanie nad krainą Krewlod

Wątek piąty :

Ognista wiedźma Adrienne podąża ku  swojej ojczyźnie tatalii , jednak na drodze przechodząc przez Erathie napotykane bardzo dziwne zjawisko , na przeciwko mieszkanki cytadeli staje tym razem nekromanta - Lord Hart

Rozstrzygnięcie wątku :

Lord Hart , wraz z armią nieumarłych plugawi ziemie ojczyste Erathii i ojczyzny młodej wiedźmy , ta z przymusu czy nie staje na przeciw armii potężnego rycerza śmierci , najpierw oczyszcza ziemie Erathii , po czym wkracza na swoje ziemie Tatalii gdzie nekromanci z niszczyli wszystko pozostawiając tylko smród i odór . Zadaniem Adrienne jest oczyszczenie bagnistych terenów z sideł armii nekropolis , i pokonanie Lord Harta , by zapobiec mnożeniu się legionów armii śmierci. Zadanie okazuję się bardzo trudne walka toczy się często na olbrzymich bagniostych terenach , a armia nekromantów jest olbrzymia , Ognistej Tataliance udaję się jednak wyprawić całą armię ciemności z Tatalii i wprowadzić spokój i podziw władców Cytadeli




« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2009, 19:13:31 wysłane przez Cepek » IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28 Stycznia 2009, 11:20:47 »
Uważam, że wątek z kampanii "Ostrze Armageddonu" jest najlepszy nie tylko w HoMM III, a w całej serii. Jedyna kampania, która pod względem fabularnym może z nią stanąć w szranki to "Pół-Martwy" z HoMM IV. No i, oczywista, oryginalny wątek z AB jest o tyle lepszy, że kończył historię rozpoczętą w MM VII...Niemniej, "mój głos" - bo co prawda nie ma tu żadnej ankiety :) - wędruje na wątek pierwszy.
Co do bohaterów - żaden z bohaterów AB jakoś specjalnie nie przypadł mi do gustu. Kilgor i Gelu doprowadzili ten świat do zniszczenia - tak w ogóle, to po jaką cholerę dawali mu Ostrze Armageddonu?! Tak potężną broń powinno się gdzieś zakopać i utopić, bo rozwalać jej młotem kowalskim to ja bym nie próbował :). Katarzyna i Roland to takie typowe "człowieki". Dracon ani Mutare też się niczym specjalnym nie wyróżniają...Wniosek? Najlepszy jest Sandro :P Ale jeśli wybierać z tych z AB, Xeron ma mój głos.
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28 Stycznia 2009, 16:05:38 »
Mój ukochany wątek? Dobrze wciecie, że uwielbiam AB ^_^

Kate & Roland i s-ka contra piekielno - kosmiczne demony. Ekstra. Dodatkowo do akcji wkraczają tajemniczy Władcy Żywiołów... mniam...

Co do herosów to także dobrze wiecie... Xeron. Fajny typ. Tylko marnie skończył :P No i Katarzynę jeszcze lubię. Ma moje imię, też ma rude włosy jak ja. A tak na serio - cenię jej troskliwość o Erathię i cały świat. Niestety; zawaliła tym, że dała Ostrze Gelu.


IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28 Stycznia 2009, 16:28:29 »
Moja lubiana historyjka komputerowa?

Mrs. K i Mr. R i inni kontra piekiełko, gdzie żyją kosmici. Tylko dziwne że wkroczyli również Władcy Żywiołów(wiem kim są mniej więcej)
Ulubiony bohater: Roland(a tak jakoś)
Podobała mi się też kampania z Mutare.
Znienawidzony Bohater: Ni Xeron, Ni Adrianne, Ni Kasia...tylko Kilgor. Czemu dano Gelu, mieczyk a nie gdzieś zakopią lub zatopią. Wiem, że Gelu jest pół-elfem ale cytując niektóre krasnoludy"Elfy wszystko czego dotkną pieprzną z gruzem."


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28 Stycznia 2009, 20:32:34 »
No i cóż szkoła nie daje czasu , dokończę dopiero w sobotę bo wtedy mam wolne , cierpliwości ;)


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 29 Stycznia 2009, 14:16:39 »
Wg. mnie rzecz jasna kampania główna, Ostrze Armagedonu. Bardziej lubuję się tylko w Buncie Nekromanty i Nieświętym Przymierzu. Ogólnie wątki te są niezwykle rozbudowane i porywające.


IP: Zapisane
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 29 Stycznia 2009, 18:21:21 »
Z magiem draconem to siekanka smoków,mnie to nie łapie.
Wątek drugi mimo że ciekawy jakos mnie nie przekonał na miano ulubionego,ale jest dobry.
No i moim ulubionym jest wątek ostrza armageddonu,to było na prawdę dobre,w końcu ostrze armageddonu,np sojusz z WŻ to też nice.
Nie pamiętam innych wątków,ponieważ przy mojej huśtawce gry w jakiekolwiek heroesy(o ile nie gry)to można zapomnieć,ale i tak zapewne dalej by moim ulubionym by zostało ostrze armageddonu w rękach Gelu na końcu.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Razenroth

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28 Lipca 2009, 12:16:20 »
Osdtrze Armagedonu i .. Zabójca Smoków

P.S Ja nie uznaję zniszczenia Enroth, więc nie widzę powodu, by nielubić Gelu i Kilgora. Mimo wszystko najbardziej lubie naszego piekielnego gościa z kosmosu

>.< Skoro odkopujesz temat to ROZPISZ się... na Boga! Tyle razy mówie że skoro odkopujecie to chociaż serce w to włóżcie. /Khaz


« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2009, 22:43:39 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
Nie gram by grać, gram by wygrywać
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry