Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jak wam idzie?
Nie no, w miarę - 1 (11.1%)
Dobrze - 2 (22.2%)
Dobże - 1 (11.1%)
No dajemy radę - 1 (11.1%)
Jest stabilnie, ale stabilnie - 4 (44.4%)
Głosów w sumie: 9

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 15    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
KONKURS LITERACKI - Dyskusja (Czytany 53196 razy)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 16 Września 2014, 14:51:47 »
Jakie nieścisłości? A chociażby takie, że w regulaminie nie ma nic o collabach, czyli w teorii można opublikować pracę pisaną przez parę osób - tak, takie rzeczy istnieją.

W efekcie oznacza to, że przy opowiadaniu nie tylko mogły pracować osoby trzecie, ale i mogło mieć kilku autorów. Na dodatek regulamin nie zabrania odgrzewania starych prac, nawet wykorzystywanych wcześniej w innych konkursach, na innych serwisach.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 16 Września 2014, 14:58:09 »
Dopóki ktoś nie udowodni plagiatu - komu to szkodzi? :P

Jaki sens ma collabo jeśli nagroda jest jedna?


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 16 Września 2014, 14:59:29 »
To nie są nieścisłości, tylko brak informacji.


« Ostatnia zmiana: 16 Września 2014, 15:01:51 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 16 Września 2014, 15:04:08 »
I niech ktoś mi teraz powie, że babska intuicja zawodzi :>

Kurde...ludzie ;D Mam przeczucie, że temat o dyskusji nt. konkursu będzie bardziej popularny niż sam konkurs 8)

Cahan ma nieco racji. A to, czego nie ma w regulaminie uważa się za dozwolone :P Weźcie się sprecyzujcie ;P


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 16 Września 2014, 15:05:45 »
W regulaminie nic nie ma o przepisywaniu dzieł innych twórców. Mogę wrzucić w moje opowiadanie szarżę jeźdźców Rohanu? Albo chociaż opis pojedynku Gandalfa z Balrogiem. Zamienię tylko imiona ^_^


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 16 Września 2014, 15:06:02 »
Interpretacja regulaminu należy do organizatorów. O plagiatach chyba nie ma co mówić, więc nie wiem, czemu się tak głupio pytasz.




IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 16 Września 2014, 15:07:53 »
Bo nie ma nic w regulaminie o tym.


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 16 Września 2014, 15:09:52 »
W regulaminie masz, że zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania, czyli można wywnioskować, że jest to coś autorskiego, z możliwością inspirowania się innymi dziełami kulturowymi.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 16 Września 2014, 15:10:46 »
Oj Cahaś. :rolleyes: Masz zarazem rację, ale jednocześnie "wymyślasz".

Nie zrozum mnie źle, mówisz z sensem. W regulaminie jest pkt głoszący:

Cytuj
1. Uczestnikami Konkursu (dalej: „Uczestnicy”), mogą zostać tylko użytkownicy forum Tawerny.

A więc, jeżeli przy opowiadaniu pracowało kilka osób, większość z nich nie mających konta na Tawernie, to można ją uznać za nieważną... Jednocześnie trzeba to rozróżnić od korzystania ze "wsparcia" postronnych - przecież chyba każdy pisarz, amatorski czy profesjonalny, ma ludzi pomagających mu rozwiązać pewne problemy związane z fabuła, doborem słownictwa czy choćby ilością przecinków.

Nie uwzględniłem w regulaminie punktu "Proszę pisać samodzielnie", bo nie pracuję z dzieciaczkami i staram się traktować ludzi poważnie (chociaż momentami ludzie mi w tym brużdżą ^^). Natomiast jeżeli ktoś jest tzw. "munchkinem" i szuka wszelkich luk w regulaminie w celu oszukiwaniu czy nieuczciwego zdobycia/wyłudzenia nagród, to przecież umieszczenie takiego wpisu go nie powstrzyma.

Poza tym, żeby wygrać, trzeba przejść po trupie Syla, a to łatwiej powiedzieć, niż zrobić. x]

Cheerio


« Ostatnia zmiana: 16 Września 2014, 15:16:36 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 16 Września 2014, 15:16:19 »
Już nie przesadzaj ;p

Nie myślisz chyba, że będę się czepiał każdych przecinków i innych błahostek, zakładając, że będzie więcej niż 5 prac. Jeśli praca będzie na zadowalającym poziomie (oczywiście językowym, bo o tym mówi Hells ;]), a wszystkie czytane przeze mnie prace przez ostatni rok na takim były, to nie widzę problemu  :P

Wtedy pozostają już tylko kwestie świata i narracji.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 16 Września 2014, 15:17:11 »
Adresując ten milijon postów które spłodzono kiedy ja pisałem swojego - nie róbcie z siebie debili, przecież i tak nie mam o Was za wysokiej opinii. x] Nie napisano też, w jakim języku ma być opowiadanie, ani że trzeba je zgłosić do końca trwania konkursu, ani dziesiątek innych rzeczy, które każdy mniej-więcej poważny człowiek powinien wiedzieć. x]

A Laxx należą się 3 dodatkowe pasy na goły zad, bo kiedy prototyp tego regulaminu wisiał w pokoju redakcyjnym, to w jego temacie stać ją było tylko na "Regulamin przejrzałam, wydaje się być konkretny, zrozumiały etc.", a teraz narzeka. :rolleyes:

@Sylu - będziesz. x] Masz byc jak Tommy Lee Jones w "Ściganym".

Pozdrawiam


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 16 Września 2014, 15:21:05 »
Daamn mam ochotę ale zobaczę jak z weną. Na razie mam spadek ale zamierzam się pozbierać :D

Ta tam pewnie nabazgrolę coś z systemu, który sama tworzę :) przy okazji sprawdzę jak się podoba i czy mam szanse iść w większe grono XD

System=/=setting=realia=uniwersum=świat
A co do weny, to czas jest do końca roku. Uważam, że to znakomite warunki, bo naprawdę każdy może przemyśleć coś epickiego w trzy miesiące, choćby nie wiadomo ile miał roboty.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 16 Września 2014, 15:24:49 »
A Laxx należą się 3 dodatkowe pasy na goły zad, bo kiedy prototyp tego regulaminu wisiał w pokoju redakcyjnym, to w jego temacie stać ją było tylko na "Regulamin przejrzałam, wydaje się być konkretny, zrozumiały etc.", a teraz narzeka. :rolleyes:
Tylko nie pasem ;P

A co miałam powiedzieć? ;P Gdybym się przyczepiła do czegokolwiek, uznałbyś, że jestem wściekłą... i wysłałbyś mnie do piekła x]
Samo rozmieszczenie nagród jeśli chodzo o zajęte miejsca też się mi nie podoba :> No ale będzie, że się czepiam.

Trzymam kciuki za konkurs i mam nadzieję, że się on odbędzie.
Zgłaszajcie się ludziska kolejna taka okazja może się nie powtórzyć :P

A co do weny, to czas jest do końca roku. Uważam, że to znakomite warunki, bo naprawdę każdy może przemyśleć coś epickiego w trzy miesiące, choćby nie wiadomo ile miał roboty.
Dokładnie. 3 miesiące to naprawdę ogromny zapas czasu :)

Gdyby nie skład jury, sama wysłałabym swoje wypociny :P Ale nie mam zamiaru być wyśmiewana przez kolejne m-ce przez Hellsa na privie x]

Kisses.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 16 Września 2014, 15:27:44 »
Czyli co? Język tatarskich krzeseł też odpada? Pienknie.

A jakbyś Ty Hellsu chciał napisać opowiadanie po angielsku to pewnie problemu by nie było :P To są podwójne standardy i ja zgłaszam oficjalny protest.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 16 Września 2014, 15:31:55 »
Cytuj
Ale nie mam zamiaru być wyśmiewana przez kolejne m-ce przez Hellsa na privie x]
Lel, i tak będziesz, tam gdzie jest człowiek, znajdzie się i powód.

Cytuj
A co miałam powiedzieć?
Prawdę? Albo w ostateczności to, co myślałaś?

Cytuj
Samo rozmieszczenie nagród jeśli chodzo o zajęte miejsca też się mi nie podoba.
Dla mnie też szału nie ma, ale i tak a) chodzi o prestiż; b) Martinowi nie będę w kompetencje (za często) wchodził.

Cytuj
Czyli co? Język tatarskich krzeseł też odpada? Pienknie.
Ja osobiście nie mam z nim problemu, jednakże nie jestem sam w jury, pozostali użytkownicy mogą też go nie znać... Nie chciałbym, by ograniczać dostęp do dziełka z powodu bariery językowej. :)
Nie mam nic przeciwko wtrąceniom, ale praca powinna być głównie napisana po polsku.


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 15    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry