Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja II (Czytany 12011 razy)
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« : 03 Kwietnia 2009, 21:43:29 »



 Cele:

    * Pozyskaj 20 Szmaragdowych Smoków
    * Przejmij miasta Demonów
    * Findan musi przeżyć

Misję rozpoczynasz na półwyspie. Standardowo zwiedź okoliczne terany i zajmij kopalnie, zbierz skarby i rozbuduj zamek. Na północy znajduje się zejście do podziemi. Aby rozpocząć poszukiwanie Szmaragdowych Smoków, musisz zająć jedno z miast. Uderz na miasto demonów znajdującym się na północno-wschodnim półwyspie, gdzie dotrzesz łodzią, którą możesz wybudować w swoim zamku. Gdy zajmiesz miasto uwolnisz uwięzionego Smoka, który przekaże ci informację, że w podziemiach i na powierzchni rozsiane są obeliski, które wskażą ci gdzie znajdują się smoki. Pozostaje ci teraz tylko przemierzyć mapę zniszczyć wszystkich na drodze i zebrać smoki. Jest jeszcze misja poboczna, aby zająć miasta Demonów ale musisz to zrobić zanim findan będzie miał 20 Smoków, ponieważ jeśli znajdą się one w jego armii kończy się misja.


« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2009, 22:18:39 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
blazej.30

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 35

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04 Maja 2009, 17:40:51 »
est jeszcze misja poboczna, aby zająć miasta Demonów

Nieprawda jest to cel główny, po jego wykonaniu mamy możliwość wybudowania ulepszonego Ołtarza Smoków w mieście, wtedy nie musimy kombinować z obeliskami, najmujemy smoki w mieście. Tak jest bynajmniej na łatwym poziomie, nie wiem jak na innych.


IP: Zapisane
kd2aa

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20 Października 2010, 11:56:57 »
mam prblem z misją II kampanii Łowca - wyczyściłem planszę do goła a dostałem tylko 12 smoków (żaden nie zginął) - i tak dwa razy - co jest nie tak?


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20 Października 2010, 14:41:57 »
Możliwe że gra ci się zbugowała, polecam zainstalować patche lub re-instal gry zrobić i doinstalować patche aby gra miała wersje 1.6 i wtedy możliwe wypełnisz cel misji.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20 Października 2010, 14:43:00 »
Zdobyłeś wszystkie miasta wroga oraz odwiedziłeś wszystkie obeliski? Może również któryś z wrogich herosó zabił ci smoki, gdy ty odkrywałeś obeliski?


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

kd2aa

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 20 Października 2010, 19:20:24 »
dzięki za info: problem rozwiązał się przy 3 podejściu = program sygnalizował koniec  i blokował możliwość rozbudowy miasta przed wybudowaniem placówki rekrutacji smoków - przy trzecim podejściu pozwolił rozbudować je do końca; pozdrawiam



IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22 Kwietnia 2011, 11:17:07 »
Kurde mam lekki problem, mianowicie bohater demonów ma większą armię, jeśli chodzi o niego to jest chyba dodatkowo silniejszy. Schowałem się w mieście. Nie atakuje go, jednak zajmuje kopalnie. Planuje mu w tym nie przeszkadzać, to może się zniechęci po jakimś czasie, jednak szczerze to się obawiam, że w ten sposób zamarudzę tam trochę za długo...


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 22 Kwietnia 2011, 11:22:03 »
Wiesz możesz także ty trochę go pownerwiać, wypuść 2-3 bohaterów i wyślij ich by demonom nie ułatwiały sprawy, jednoczenie zmusisz tego silnego bohatera Inferno by pobiegał za twoimi dwoma, Ty możesz się skupić wtedy na np zaatakowaniu jednego z jego Zamków, będzie miał dylemat który może zakończyć się twoim zwycięstwem.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22 Kwietnia 2011, 13:37:28 »
To znaczy wcześniej jeden z zamków podbiłem, obecnie wypuszczam jednego gońca by odciągnąć go od własnego miasta. Przy okazji kiedy odbijał miasto na północnym-wschodzie czyli to, które podbiłem udało mi się zwiedzić obelisk i przetrzbić inną dość silną armię próbującą mi zająć zamek, bo tak właściwie całą armię skupiam koło Finadana, by postraszyć tego kolosa w razie jak będzie się kręcił koło zamku.

Cholera co z tego, że mu zajełem miasto jak jemu nadal wojska przybywa jakby nie wiem skąd brał, do tego ma drugą dość silną armię. Jedynym pozytywem jest to, że udało mi się obronić miasto elfów przed najazdem, na szczęście komputer posłał najmniej doświadczonego gracza, ja taktycznie go pokonałem w mieście (pozbawiłem wozu z amunicją by sukkuby nie mogły strzelać i zaczął się problem, bo mury mu też ciężko sforsować, a jak już przeszedł to czekały na nie Enty i Jednorożce  ). Tyle, że teraz ten mniej silny gracz idzie na to miasto, a co z tego, że mam bardziej doświadczonego bohatera do obrony jeśli nie mam praktycznie armii, a tu jeden przyrost nie wystarczy by go zatrzymać. Mógłbym iść Findanem tylko co to da, jeśli czeka na mnie ten drugi bohater i co najwyżej mogę się modlić by mnie nie zaatakował tylko poszedł na miasto. Do tego problemy finansowe bo tyle bohaterów do tej pory wynajełem i utraciłem, że cena jednego to 5000 lub 6000, a jak mam w takim razie rekrutować? Oczywiście mogę sobie darować tylko wtedy kolos zajmie mi miasto elfów i będzie koniec... sytuacja krótko mówiąc tragiczna...
W walce bezpośredniej mnie zmiecie...
No dobra okazało się, że nawet jak spróbowałem coś zrobić to mnie zmiótł... Spróbuję od początku.


« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2011, 13:46:46 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 22 Kwietnia 2011, 13:58:35 »
A byś wysłał mi sav'a zobaczyłbym, czy taki gość straszny jak go malujesz :)
Ja bym proponował odbijanie kopalni jakimś pobocznym bohaterem, o ile jeszcze jakiś ci został.


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 22 Kwietnia 2011, 14:06:11 »
Niewiem jak się to robi ;D Gość ma około 900 impów, demonów nie pamiętam, cerberów ponad 300, sukkubusów 189, Piekielnych Rumaków 110, Czarcich Lordów 38, Arcydiabłow 25, ja zaś mam 55 Entów, 67 Jednorożców, 86 chyba Druidów, 128 Łowczych, 161 Tancerzy i 227 Rusałek. Przewaga miażdżąca ;D

Hmm... czyli chyba jednak was zagieło :P Dodam, że tym bohaterem jest tak chwalona przez was Deleb ;D

No dobra wiem już o co chodzi, ja po prostu za długo siedzę w zamku i nie to miasto atakuje co trzeba. Jak atakuję to miasto u góry i to późno, to nie dość, że bohater wroga się rozwinął to jeszcze zajął kolejne miasto i je rozbudował. A tak to ja je zajmuję i koniec kropka.


« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2011, 16:15:37 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 22 Kwietnia 2011, 19:20:14 »
A bądź menda i biegaj mu od zamku do zamku, zostaw sobie bohatera od Sylvanu jednego który by odbijał miasto twoje pierwotne lub jakoś bronił.
Polecam Ci(jeśli resetujesz misję) zająć pierw miasto na centralnej wyspie lub na tej Północno-Wschodniej wtedy masz doskonałe rozeznanie bo panujesz na Wschodnim obszarze archipelagu imasz dostęp do 2 armii. Moim zdaniem zbyt długo bawisz się na swojej wyspie, wystarczy że masz ok 50 łowczych i trochę druidów i spokojnie zajmujesz ziemie i kopalnie.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 22 Kwietnia 2011, 21:34:12 »
Wiem bo właśnie w drugiej misji tak zrobiłem. Wcześniej jak przechodziłem tą misję za nim utraciłem savy to było tak samo. Marudziłem długo na własnej wyspie, później wychodził bohater z potężną armią i to zazwyczaj z centralnej części mapy i koniec. Teraz wyszłem szybko, wręcz bardzo szybko i Deleb była słabsza od mojego drugorzędnego bohatera Inferno na 5 poziomie pilnującego zamku w centrum. Rzeczywiście w tej misji chodzi o szybkość. Patrzę teraz jak wówczas zwlekałem, bo potwór który teraz ma tłum wówczas miał rój. Zaś co do tego biegania to starałem się ale niestety wyszło tak niefortunnie, że zamknął mnie w centralnym mieście, jego bazie wypadowej zdobytej przeze mnie. Ja głupio początkowo zamiast uciekać wolałem chronić miasto. Z drugiej strony wóczas musiałem się liczyć z tym, że z czasem mój elfi bastion padnie, bo nie mam dość bohaterów by trzymać tego kolosa z dala od niego, a armia po najeździe najsłabszego z lordów w elfim zamku była szczątkowa. W końcu zamknął mnie w mieście Inferno nie mogłęm się tak właściwie ruszyć no i koniec, bo ilekroć próbowałem przerwać oblężenie zostawałem zmiażdżony.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 23 Kwietnia 2011, 08:43:19 »
Niektóre misje właśnie tak zaplanowali ażeby na szybkości pokonywać przeciwnika który ma np 3 zamki a Ty jeden, podobnie będziesz musiał zagrać w 5 misji bo tam Polowanie na Nikolaja, a mapa duża i ty masz 2 Zamki a wróg ok 6 jak nie więcej. Ja też popełniłem błąd w tej misji ale jak pamiętam później zastosowałem swoją taktykę wspomnianą wyżej i pokonałem Deleb i pozostałych Lordów.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 23 Kwietnia 2011, 12:47:52 »
Ja też co prawda nie było jakoś strasznie łatwo ale łatwiej niż wówczas ;D Dzięki za pomoc, naprawdę się przydała. Mój problem leży głównie z tym, że lubię się długo rozbudowywać, zbierać wielkie armie, a dopiero później brać się za przeciwnika.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry