Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja III (Czytany 10260 razy)
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« : 03 Kwietnia 2009, 21:43:48 »
 


Cele:

    * Odzyskaj Syris Thalla
    * Obroń miasto przed atakami wroga
    * Uwolnij Talanara i Diarela
    * Przygotuj garnizon w Syris Thalla
    * Findan musi przeżyć

Misja zaczyna się od ataku na Syris Thalla. Nekromanta Raven nie będzie miał problemów z pokonaniem sił znajdujących się w mieście. Twoim pierwszym zadaniem będzie odbicie miasta w przeciągu kilku tur. Zanim jednak zaatakujesz zamek, znajdź przydatny artefakt na trakcie prowadzącym na wschód. Gdy już odzyskasz miasto i dowiesz się, ze wzywa cię Tieru, pojawią się właściwe cele misji. Po pierwsze będziesz musiał odpierać ataki nekromantów, którzy będą cię nachodzić co kilkanaście tur traktem od wschodu używając Monolitu. Każdy kolejny nekromanta będzie miał silniejszą armię. Po drugie musisz uwolnić z więzienia dwóch twoich uczniów. Jeden znajduje się na powierzchni na południowym zachodzie, drugi jest uwięziony w podziemiach do których można się dostać zejściem obok wrogiego zamku znajdującego się po wschodniej stronie mapy. Ostatnim celem jest przygotowanie garnizonu. Ma się on składać z 50 Wielkich Druidów, 30 Srebrnych Jednorożców, 10 Zielonych Smoków. Przygotuj armię i popłyń Findanem rzeką na zachód. Wyjdź na ląd obok wrogiego miasta i tu rozpocznij przejmowanie potrzebnych budowli, oraz miasta. Gdy już zajmiesz miasto ruszaj uwolnić pierwszego herosa. Nie przestawaj rozbudowywać zamku. Po uwolnieniu pierwszego ucznia udaj się do podziemi po drugiego i w międzyczasie zajmij wrogie miasto na wschodzie. Cały czas uważaj na nadciągające siły z Monolitu na wschodzie.Prostym rozwiązaniem byłoby, utworzyć bohatera z silną armią i zablokować przejście do miasta, w ten sposób szybciej powinno ci się udać zebrać odpowiednią armię w


« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2009, 22:19:24 wysłane przez Khaziu » IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23 Sierpnia 2010, 15:10:46 »
Hmm... :) Mam takie małe pytanie - czy ataki nekrosów na Syris Thala się skończą?... :P Bo nie uśmiecha mi się zostawiać tego miasta na pastwę umarlaków z tak mizerną armią jak podana w celu czwartym... ^_^


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23 Sierpnia 2010, 16:25:28 »
Niestety tak, ale jak armia się zwiększy to oni będą się grupować i dopiero po 3-4 tygodniach zaatakuja z wiekszą armią.

Dopóki nie wypełnisz kolejnych zadań, dopóty oni będą atakowac stolicę Irollan.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24 Sierpnia 2010, 11:18:23 »
Ataki nieumarłych nie kończą się , wczoraj miałem okazję przejść misję, widzę Pablossd że mkniesz ze mną poprzez kampanie :) Fioletowy nie będzie Cię atakował jeśli w stolicy pozostawisz findana z armią taką jak w celu misji , możesz jakimś innym bohaterem podbić drugi Sylwan całą resztą armii. Potem zwerbujesz pokaźną armię , zawrócisz tym drugim bohaterem do stolicy elfów , a Findanem rozpoczniesz ekspansję z armią jakiej będziesz do tego potrzebował.

PS. Na jakim poziomie grasz?


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24 Sierpnia 2010, 11:20:48 »
Ja grając na normalnym zostawiłem w stolicy dokładnie 1/2 wojsk Findana i nie było problemu, choć można zostawić i 1/3 i też będzie dobrze  :P


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24 Sierpnia 2010, 11:37:58 »
1/3 juz nie, jak ja tak zostawiłem to po dwóch przejciach zaatakowali mnie. Obroniłem się, lecz potem przyszedł następny i m ie ten teges rozwalił. Pamiętac nalezy, że z każdym nekromantą ich armia jest coraz większa.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24 Sierpnia 2010, 11:40:15 »
A więc połowa armii powinna wystarczyć, przynajmniej na poziomie Normalnym, zwłaszcza, że szybko można rozbudować zamek do poziomu maksymalnego.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24 Sierpnia 2010, 11:41:46 »
No nie tak szybko. Nie zapomnij o zasobach, na tym naszym półwysepku niema za dużo kopalń.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24 Sierpnia 2010, 11:44:58 »
Ale są na następnym, który jest dość blisko  :P


IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24 Sierpnia 2010, 11:54:12 »
No dobra, to jest dziwne... :) właśnie się zastanawiałem, jak zdobyć potrzebne surowce na rozbudowę zamku, kiedy wpadłem na pomysł, żeby Findanem zostać, a bohaterem z tawerny pozbierać drewno, a to zamienić na inne surowce... :P kupiłem nowego bohatera, a kiedy Findana wsadziłem do zamku, pokazał mi się filmik, w którym Findan mówi, że garnizon do obrony gotowy... :) Ja robię O_O i się pytam, o co chodzi - szczególnie temu, że z obrony Syris Thalla zostało mi tylko 8 smoków... ^_^

Na razie na normalnym Cepek, ale hordy chyba zrobię na trudnym... ;)


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24 Sierpnia 2010, 11:56:27 »
Jeśli wsadzisz odpowiednią armię do garnizonu miasta, zaliczą Ci zadanie z garnizonem  :P Jeśli usuniesz armię, zadanie zostanie z powrotem zaznaczone jako niewykonane. Wydaje mi się, że nie trzeba armii 50/30/10, raczej coś koło 2 razy mniejszej...


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 24 Sierpnia 2010, 11:59:37 »
Eh... też tak miałem, bo w garnizonie miasta liczba potrzebnych do obrony istot została spełniona, a nawet przekroczona. W ten sposób spełniłeś warunek, lecz jak odejdzie do warunek sie odhakuje dopóki nie spełnisz go z powrotem.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24 Sierpnia 2010, 12:02:30 »
Ale EXP zostanie  :P


IP: Zapisane
Tallos

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 11 Listopada 2010, 18:50:31 »
Kiedy pojawią się pozostałe cele misji poza obroń miasto?


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 11 Listopada 2010, 18:53:34 »
zazwyczaj  po odbiciu miasta lub po 3 atakach nekromantów, jak jeszcze tego nie zrobili, bo czają się na końcu półwyspu to sprowokuj ich do ataku.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry