Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja V (Czytany 30737 razy)
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 14 Stycznia 2010, 21:51:24 »
 Możesz grać innymi bohaterami, ale i tak Findana powinieneś wyszkolić najbardziej bo z tego co pamiętam jego umiejętności przechodzą do ostatniej kampanii i tam możesz mieć później problemy. Jak masz dobrego bohatera to Ci nie podskoczy i rzeczywiście powinieneś szybko zaatakować bo z taką przewagą miast bot szybko się robi silny.

 Na twoim miejscu cofnął bym się kilka map wcześniej i wyszkolił Findana najlepiej jak się da, czyli staraj się zajechać do wszystkich "dawaczy" ataku, obrony itp. i wszystkie gildie rozbudowuj na max. Na pewno przydadzą Ci się taktyczne zaklęcia takie jak np. przywoływanie jednostek. Ja bym też polecał wziąć magię przywoływania, ale nie jest konieczna.


« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2010, 21:54:31 wysłane przez Gwynbleidd » IP: Zapisane
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 14 Stycznia 2010, 23:20:05 »
U mnie Findan jest na 26 poziomie jego staty:
Atak-9
Obrona-15
Siła czarów-7
Wiedza-12
Morale-0
Szczęście-3
Mana-120/120
I mam straszne problemy by to przejść jak wam to sie udało ??

Marne te staty oj marne ... . Ja Findana radzę rozwijać tak :

Ex. Mściciel - Impegrowana Strzała , Deszcz Strzał
Ex. Oświecenie - Inteligencja
Ex.Atak - Taktyka [od początku] - Łucznictwo
Ex.Magia Św. - Mistrz Łask [koniecznie !!!]
Ex.Szczęście - Szczęście Żołnierza - Szczęście Elfów
Ex.Obrana - Ochrona

Według mnie to jest konieczność na walkę z Nikolajem . I warto stworzyć drugą Armie złożoną z Nieumarłych pod opieką jakiegoś niezłego Nekromanty od wroga i najpierw osłabić Nikolaja armią umarlaków a potem dobić go Findanem . A teraz napiszę dlaczego takie talenty :

Mściciel - Wiadomo

Oświecenie - Lepsze staty , więcej many .

Atak - 15% Więcej obrażeń + 20% obrażeń od Łuków

Magia Światła - Rzucasz na początku bitwy Boską siłę i masz od razu duużo mocniejsze jednostki . Poza tym można dobrać rozszerzanie prawej mocy bo atak +12 to sporo .

Szczęście - Szansa na krytyczny atak , 25% więcej obrażeń od szczęścia elfów

Obrona - Zmniejszanie obrażeń , ochrona daje jako taką ochronę przeciwko silnym czarom Nekro .


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 15 Stycznia 2010, 11:46:57 »
Cóż ja Findanem nie miałem problemów pokonać Nikolaja gdyż on uciekał przed moją Armią a mój główny bohater miał następujące skille:

-Expert Dowodzenie wraz z Dyplomacją i Werbunkiem.
-Szczęście Expert rozwinięte do Skilla Szczęście Elfów i Pomysłowość.
-Logistyka Expert do Cichy Prześladowca.
-Atak Expert wraz z Furią i Taktyką.


IP: Zapisane
Tallos

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 14 Listopada 2010, 10:48:23 »
A ja mam taki problem, że jeden z bohaterów wroga zakosił mi krasnoludzki artefakt, a nawet dwa. Myślałem, że skrypt SI mu nie pozwoli, a tu proszę. Nawet nie wiem który to.

EDIT
Już sobie poradziłem.


« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2010, 14:31:19 wysłane przez Tallos » IP: Zapisane
uleczka1987

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 23 Grudnia 2010, 14:16:12 »
A ja mam znów problem ogólnie z grą. Jak dochodzę do chaty jasnowidza to nic się nie dzieje. Nie mam żadnego nowego celu . Mam wszystkie artefakty, wszystkie miasta w podziemiach i nie wiem co dalej.
Ok dałam radę :P
Cała kampania też już ukończona


« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2010, 14:49:53 wysłane przez uleczka1987 » IP: Zapisane
Szpongiel

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 26 Lutego 2011, 15:43:49 »
Halo halo , czytam to i nie dowierzam ..
zatrzymałem się na tej misji ... Nikolaj goni mnie a nie ja jego !!
Jego armia ( -.- ) :
4k-5k Łuczników
400 Arcyliszy
800 Wampirzych Lordów
1300 Widm
1400 Zombie
ekhem.. 200 SMOKÓW WIDMOWYCH
dodam że gram na poziomie najłatwiejszym T_T

chyba zacznę od nowa tą misje O.o


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 26 Lutego 2011, 17:10:49 »
Widać długo cackałeś się z zdobycie kompletu Krasnoludzkich królów i zbieraniem armii więc nie trudno że Nikolaj uzbierał takowa armię więc jedynym rozwiązaniem jest wspomniany restart.


IP: Zapisane
Szpongiel

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 26 Lutego 2011, 17:55:12 »
Tak więc postąpie!  8)


IP: Zapisane
mw121

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 27 Lutego 2011, 23:18:59 »
Mam parę pytań :

Jaki lvl mogę osiągnąć max w 4 misji?
Bo chce na hero ukończyć.
Na razie spotkałem znaczny opór w 3 misji/5 w 4 kampanii czarnoksiężnika ..ostatecznie ukończyłem tą misję na ciężkim poziomie trudności.

Mam pytanie do znawców .. ;-) .. odnośnie talentów.

Chce takie coś :
Max magia zniszczenia... deszcz meteorytów , implozja itp.
Max magia światła .. głownie dla wskrzeszenia
Max oświecenie + inteligencja.
Atak... max.. taktyka.. oraz łucznictwo..
Olewam szczęscie natury.
No i wiadomo max mściciel + impregowana strzała .. i deszcz strzal.

Chodzi mi o combo ... ulubione.. cele... i z czarami :)... robie popoloch... w 5 misji. , a wskrzeszenie aby niwelowac straty.

Jak starczy mi :)
To zastanawiam się nad jeszcze jedną umiejętnością.. może obrona mistrz .. witalność...unik i ochrona przed magią...

Bo chce wymaksować do końca w 4 misji lvl...

Co sądzicie o mojej koncepcji??
Bo od jutra chce zacząc te kampanie.
Oczywiście postaram się w każdej misji odwiedzić max do wiedzy,ocy,ataku , obrony .. budynki i max expić


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 28 Lutego 2011, 00:24:08 »
Szczerze powiedziawszy to nie ciekawa jest ta Twoja koncepcja ze względu na:

- grasz w podstawkę gdzie nie ma arcydruidow co oznacza brak przelania mocy, twoje sp nie będzie już tak olbrzymie żeby destro mogło poważnie zacząć niszczyć

- dwie magię elfami, nie najlepszy pomysł, lepiej zrobisz idąc maks w światło z mistrzami o wiele bardziej Ci się to przyda w kampanii + że masz okienko na następna umiejętność

- ulubiony wróg - owszem w kampanii łowcy to problemu nie stanowi, ale Findanem przyjdzie Ci sterować jeszcze podczas ostatniej kampanii oraz w ostatnich bitwach w grze, wtedy nie będziesz mógł odwiedzić zamku sylwanu i na nic Ci się to zda

- gra zaprojektowała ostatnia misję mniej więcej tak żebyś miał z nią jakieś trudności, jeśli Findan będzie posiadał szczęście natury to będzie to spacerkiem po łące, dwukrotnie wzrośnie Twoja siła, doceniona zostanie też ta umiejętność podczas ostatniej kampanii łowcy, także dojście do niej jest strzałem w dziesiątkę

Podsumowując odradzam pójście w magię zniszczenia, a dążenie do ostatniej umiejętności swoim elfem. Mam nadzieję że pomoglem.


« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2011, 00:28:36 wysłane przez Cepek » IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




mw121

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 28 Lutego 2011, 09:29:52 »
Tylko , ze nie dam rady dojsc do czescia natury. Ewentualnie jak bedzie mentor pamieci .. to wykasuje umiejetnosci i zrobie sobie tak jak mi sie podoba.
Taktyka mi blokuje to rozwiazanie.
Ogolnie chyba masz racje... nie wiem czy dobrze zrobie , ale dam max w magie swiatla bede wskrzeszac... oby:)
Poza tym magia swiatla max z dodatkami i szczescie natury to chyba tak sie nie da bo bym musial miec grubo ponad 30 lvl


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 28 Lutego 2011, 12:32:46 »
Szczęście natury idzie już mieć na 25 poziomie, no ale w przypadku Findana poprzeczka się podnosi i musisz mieć 29 lvl, do tego skille muszą prawidłowo po wchodzić, nie jest to łatwe zadanie, aczkolwiek bardzo opłacalne. Brak obrony nie będzie dotkliwy, gdyż łowca będzie miał wysoki współczynnik deffa, ze względu na 45% szansy na zdobycie 1 punktu tego atrybutu podczas lvlowania. Brak oświecenia też idzie ścierpieć, odwiedzając wszystkie obiekty podnoszące atrybuty i tak Findan na końcu kampanii powinien wyglądać przyzwoicie. Pomyliłem się co do mistrzów z magii światła. Będziesz mógł mieć jednego mistrza, bo w drodze do szczęścia natury potrzebne są inne umiejętności z magii światła. Mój Findan w ostatniej misji kampanii maga wyglądał tak:
http://img694.imageshack.us/i/33631125.jpg/
http://img820.imageshack.us/i/24002696.jpg/
http://img16.imageshack.us/i/77692740.jpg/


Kilka umiejętności mogłem dodać w kampanii maga. Kończąć kampanie łowcy miałem Findanem chyba 30-31 lvl, a w kampanii maga przyszło mi nim sterować jako 25 lvl, a wszystkie umiejętności jakie posiadał pozostały, więc wbiłem mu na nowo 28 lvl, przez co zyskałem 3 nowe umiejętności.

Edit. Mój błąd analizując skillwheela z podstawki żeby zdobyć szczęście natury potrzeba szały bitewnego, gniewu natury oraz płonących strzał, w takim wypadku Findan nie może zdobyć tej umiejętności. Ja grałem na modzie podstawki i kuźni w dzikich hordach, więc sprawa wyglądała zupełnie inaczej, bardzo przepraszam za mój błąd i jeśli wrócę napiszę Ci jakiś inny korzystny build.


« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2011, 12:37:59 wysłane przez Cepek » IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




elf z irolan

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 28 Lutego 2011, 16:51:34 »
Takie Łatwe że niewiem;ja inwestuje bohaterami w magie tylko ona daje przewage zniszczenia i przywołania reszta jest marna


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 28 Lutego 2011, 18:10:41 »
To widać mało grałeś ogólnie w Herosa V, jeśli będzie nudziło się tobie zagraj sobie kilka mapek i spróbuj różnymi nacjami wtedy przekonasz się do czego zdolna jest np Magia Mroku lub Przywołania.


IP: Zapisane
mw121

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 28 Lutego 2011, 19:24:28 »
1 misja na hero dosc latwa .. lekki opor ze strony biary...
2 tez raczej latwa.
Mam nadzieje , ze mam dobry build
Bo musze ta kampanie na hero przejsc , a wiem co mnie czeka w 5 misji :)
Musze miec wskrzeszenie bo bez tego cienko ... ;] mam bardzo eksperymentalny build.

Deszcz strzal w 1 misji malo potrzebny , ale licze , ze w 5 sie przyda ..moze wezme jeszcze ta strzale co naklada klatwy i dmg


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry