Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 79    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
League of Legends (Czytany 249047 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« : 16 Lutego 2011, 16:04:00 »
Strzała. Jak wszyscy wiecie, Wujek Hells nie zakłada tematów zbyt często ani nie wypowiada się zbyt często, ale jak już to zrobi, to porządnie. Dobra, nikt nie lubi takiego bezcelowego pitolenia niczym Axl Rose (daje czas kumplom napić się za sceną), przejdźmy do meritum.

Chciałbym porozmawiać z Wami o grze, w którą "maniaczę" już kilka miesięcy, od połowy października dokładnie. Mianiaczę, bo poza Warcraftem III i DMC 4 (utknąłem na 3 poziomie i nie mam chęci grać dalej, nie wiem czemu) nie gram w nic innego. Co sprawiło, że poświęcam czas tej grze i w ogóle z czym ją się je?

Otóż, dawno temu, czyli gdzieś koło 2003 roku, Eul stworzył mapkę - mod do Warcrafta III, Defense of the Ancients. Przedstawiała ona konflikt Plagi Nieumarłych ze Strażnikami. Celem było zniszczenie Tronu Mrozu (baza Plagi) lub Drzew Życia (baza Strażników). W przeciwieństwie do normalnych map w tym RTSie, nie mieliśmy do dyspozycji bazy i armii, ale pojedynczego bohatera i kilku sklepikarzy z potężnymi przedmiotami. Bohaterów pierwotnie było mało, lecz liczba rozrosła się (dziś na polu walki tłoczy się ponad setka herosów). Grupują się w dwie drużyny po 5 członków każda, pchając front po bronionych przez wieże ścieżkach, wybijając stwory w lesie czy też biorąc udział w wielkich, drużynowych bitwach, podczas których gracze wykazać się muszą dobrą orientacją, refleksem i znajomością bohaterów w niej uczestniczących. Zresztą...Sam założyłem wątek o Docie, oto link.

League of Legends jest projektem studia Riot Games, który pierwotnie miał być odtworzeniem Doty na nowym silniku, jednak rozrósł się w bardzo dobrym kierunku, stając się grą IMO na równą z pierwowzorem. Grafika jest o wiele lepsza, każdy bohater jest unikalny pod względem wyglądu i zdolności, niewątpliwą zaletą są również serwery pozwalające na dołączenie do gry w wypadku stracenia połączenia, zbudowana platforma PvP.net ze Store (sklepem), możliwością przeglądania swoich osiągnięć, chatem itp.

Wśród twórców gry znajdują się Guinsoo i Pendragon, ludzie odpowiedzialni za tworzenie Doty oraz pewien człowiek - były pracownik Blizzarda, którego imienia nie pamiętam. Gry są bardzo podobne i myślę, że fani Doty nie będą mieli problemów z przejściem jednej gry na drugą. Klient PvP.netu jest przejrzysty i umożliwia nam dostęp do chatu, Store'u, tworzenia friendów (przyjaciół) i oczywiście podglądu swojego profilu (a tam mamy statystyki, czempionów czyli bohaterów, system "Masteries", czyli swego rodzajów talentów wzmacniających naszego bohatera, księgę run czy historię meczów).

Plusem LoLa względem Doty jest na pewno to, że gra jest agresywniejsza, nie tracimy złota za umieranie oraz nie możemy zabijać swoich stworków i wież aby zabrać doświadczenie sojuszników (poza jednym czempionem, ale to pirat, a oni zasad nie szanują. ;)). Dodatkowy, nowy czempion pojawia się co 2 tygodnie i dostępna jest mapa dla sześciu graczy, nastawiona na bardziej dynamiczną rozgrywkę (Twisted Treeline).
Minusem z kolei może być to, że zaczynamy bez żadnych bohaterów poza 10, losowanymi co tydzień - wśród nich wyróżnia się 5 archetypów (tanka - obrońcę, maga, DPSa wręcz i na dystans, czyli człowieka który zaklika Cię na śmierć oraz supporta, czyli wspomagającego) - wszystkich (no, nie wszystkich, ale fajnie by było. :P) musimy odblokować, co można zrobić na dwa sposoby:
1) Przy użyciu IP (Influence Pointów), które zdobywamy za walki;
2) Przy użyciu RP (Riot Pointów), które mozna zakupic za pomocą karty kredytowej, SMSa czy PayPala, oczywiście za żywą gotówkę

Ceny mogą się wydawać duże - 450, 1350, 3150 a nawet 6300 IP za najdroższych czempionów, ale nawet gracze "casualowcy" nie będą mieli większych problemów z zakupieniem dużej liczby bohaterów, choćby mieli rozgrywać dajmy na to 5 gier dziennie. Do kupienia za RP są skiny (skórki) zmieniające wygląd danych bohaterów oraz runy (tylko za IP).

Jaka jest największa bajera tego wszystkiego? LoL jest całkowicie darmowy, a dziś kończy się polska beta, co może znaczyć, że już w marcu dostaniemy polską wersję klienta gry. Nie ma wiec mowy o barierze językowej.

Nie napisałem o wielu rzeczach, ale jeśli chociaż jedna osoba się zainteresuje, zagra i będzie czerpała z tego przyjemność, to już coś osiągnąłem. W grze istnieje też program Refer - A - Friend, czyli jeżeli zarejestrujecie się z podanego linka, osoba referującą dostanie bonusy...Tak wiec miło by było gdybyście mnie wsparli. :>

Dobra, bo ten post się opasły robi. Rzucę najważniejsze linki i spadam. Cheers.

Mój link referujący.
Europejska oficjalna strona LoL.
Wikia League of Legends.
Polskie community LoL.

Jeżeli ktoś nei chce mi pomóc, to bez problemu znajdzie guzik "Sign Up" na głównej stronie. W zakładce "Region" (podczas rejestracji) trzeba też zmienić "North America" na "Europe" a później ściągnąć europejskiego klienta. Później też ściągnąć należy europejskiego klienta gry, na amerykańskim nie ruszy. ;) Miłęgo ściagania patchy. :p


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16 Lutego 2011, 16:43:46 »
Głupia gra nikt w to nie gra ...  ^_^. Hells mam 2 Champy, ale to wstyd się pokazać z Warwickiem i Ezraelem( fajne skille ma on, grałeś?), więc zacznę pykać częściej... może za jakiś czas. Ale też dziwne, że nikt wcześniej nie napisał o tej grze LoL :D.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 14 Marca 2011, 16:57:08 »
Jakże mogłem ten temat przegapić :)Wstyd. :) Nie odświeżałbym, ale jest i tak "najświeższy" z całego działu "Inne gry". LoL podbija rynek gier aktualnie. I serca graczy:). Aktualnie jest już nr w rankingu xfire(!?!) Popularniejsze gry to World of Warcraft i Call of Duty 4: Modern Warfare : O. Sam testowałem ją już kilka miesięcy temu. Bardzo dobra gra, ale nie sądziłem, że będzie miała,aż takie wejście. Gra z dnia na dzień, staję sie bardzie popularna. Liczba graczy rośnie w zastraszającym tępie, a przegonienie takich gier jak GTA, czy inne części Call of Duty które w rankingu są już miesiącami/latami to ogromny wyczyn. ;).

http://www.xfire.com/games/#


IP: Zapisane

Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 13 Kwietnia 2011, 11:15:02 »
Wiem, że dawno tu nikt nie pisał, no ale...

Chciałbym zacząć grać, ale nie wiem, jakim bohaterem najłatwiej mi będzie zacząć i zaznajomić się z zasadami gry. Także zwłaszcza zależałoby mi na opinii Hellscreama.


IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13 Kwietnia 2011, 12:39:40 »
Tazol zalezy co lubisz :P

i jakim rodzajem gracza jesteś, jesli nie ogarniasz za szybko, lub jeśli ogarniasz szybko są różne że tak wo powiem opcje.

I w ogóle poodlądaj sobie na yt jest sporo o każdej rasie jest trailer.

Ja sam wiele sie nie znam ale kolega grywał. wg mnie najlepsze są 
Ezrael - dystansowiec jak ktos nim potrafi grac robi masakre.
Shen - taki rogal - zabójca
Vladimir - co w rodzaju licza wampira tak mniej wiecej jak dla mnie pewien odpowiednick warlocka


ogólnie jednak trudno powiedzieć, bo co chwila dochodzi nowy chempion, tu popatrz jaki by ci   najbardziej odpowiadał :

http://www.leagueoflegends.com/champions


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 13 Kwietnia 2011, 13:26:48 »
Teraz to pykam sobie Maokaiem oraz Udyrem, genialne postacie.

Gra dobra, ale mnie już zaczyna nużyć powoli. Lepiej obczaić sobie nowego Guild Warsa.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 13 Kwietnia 2011, 15:29:35 »
Wiesz Nimrodzie, chodzi mi raczej o dystansowca maga, najlepiej jakiś "przyjemniaczek" lubiący ciemność i słodziutkie czachy. Patrzyłem, że jest tam takich kilku, a nie wiem, który byłby najodpowiedniejszy na start.

EDIT: Dobra, spodobał mi się Nasus i Maokai... teraz zbieram IP na Nocturne'a, bo bardzo mnie ciekawi. Szkoda, że trzeba zabulić aż 6300, jak dostaje po 50- 100 na mecz.


« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2011, 17:24:04 wysłane przez Tazol111 » IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17 Kwietnia 2011, 21:32:47 »
Dystansowiec? Mag?

W związku z niedawną obniżką cen, kup sobie za 450 IP Ryze'a. Co prawda nie lubi ciemności ani nie ma czaszek, ale nosi ogromny zwój na plecach i jego "full body tattoo" by mu nie pozazdrościł bohater z Prison Breaka. Ponadto jest barbarzyńsko łatwy w obsłudze (Rune Prison, Spell FLux, Qverload, Desperate Power, Overload, Rune Prison, Overload, LEGENDARY!) i dość unikalny - nie stackujesz na nim tony Ability Power, tylko manę, aby co 2 i pół sekundy zasadzić komuś solidną porcję magicznych obrażeń ze swojej czerwonej błyskawicy.

A jeżeli wolisz bardziej klasycznego dystansowca - Ashe jest dla Ciebie. Czempion bajecznie prosty w obsłudze - włączasz lodowe strzały, odpalasz Volley, odbiegasz i wciskasz prawy guzik na myszce. Nic prostszego, czasami trzeba jeszcze walnąć z ulti, aby zatrzymać grupkę przeciwników.

Proponowałbym CI też kupienie Mastera Yi (też za 450 IP), też nie jest w Twoim typie, ale to bajecznie prosty szermierz, który sieka wszystko na kawałki. Wciszkasz E, R i lecisz do przodu, szybciej od strzał, atakując dwa razy na sekundę, krytykami ścinając te biedne małe squishy w ciągu kilku sekund.

No, i podaj mi swój nick. Najprościej będzie, jeżeli pokazałbym CI kilka rzeczy. Mam 33 championów, w tym Nocturne'a, Karthusa i Vladimira, więc będziesz mógł sobie zobaczyć w akcji. :)
...Tak, Vovlinie, ty też napisz. W chęcią poinstruuję każdego newbie, a nawet jak mi się nie uda, to znajdę jakiegoś pr0 który to zrobi ode mnie lepiej. :>
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 18 Kwietnia 2011, 22:16:12 »
Nick: Zgadnij. Tak... mój nick to Tazol (Bez 111, tylko wiesz, gram na europejskim LoL'u, więc jak grasz na amerykańskim to lipa z tego co wiem)

- Troszkę się zorientowałem w bohaterach. Zakupiłem Ashe (Rewelacyjnie mi się nią gra, idealna dla początkujących), a jeśli ktoś mi ja podbierze to mam w zanadrzu Nasusa (Na początku cienki, ale na wyższym lv nie można się do niego zbliżyć samemu). Jako jeden z niewielu walczących wręcz bohaterów przypadł mi do gustu.

- Pokażesz mi jak działa Nocturne i czy opłaca się na niego uzbierać. Na początek wziąłem prostych w obsłudze, no ale z biegiem czasu wezmę kogoś ciekawszego.

-Chyba zakupie Mastera Yi i Ryze... mam ponad 2000 IP to mogę nieco poświęcić za 2 champów. Szkoda tylko, że wziąłem to ścierwo Kayle...

-Dzięki za rady Hells. Mnie, jako początkującemu, uzależnionemu (Jak to jest na początku grania) bardo się przydadzą.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 18 Kwietnia 2011, 22:30:08 »
Okej, mój nick to GennGreyCrest i nie ma strachu, też gram na EU. Jutro znajdę dla Ciebie czas i pokażę Ci Nocturne'a i udowodnię, czemu Kayle NIE MOŻNA nazywać ścierwem.
Pozdrawiam.


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 18 Kwietnia 2011, 22:39:54 »
Oczywiście w moich oczach ot ścierwo. Dobry gracz wszystko wykorzysta.

Szkołę kończę jutro po 13, więc zaraz po tj. 14.00 będę na LoL'u.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 18 Kwietnia 2011, 22:44:08 »
Generalnie Kayle jest wszystkim - hybrydą totalną, healerem, ma dobrego slowa, świetne ultimate, może wygarmiona i nafeedowowana robić z AD/AP carry a nawet tankować z odpowiednimi itemami. Już raczej myślałem, że z błotem zmieszana zostanie Soraka, bo ona to tylko i wyłącznie leczący support. :P
14, mówisz? Dobra, postaram się jakoś tak pojawić.
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 09 Maja 2011, 19:14:42 »
Psychol jak zajrzysz na ten temat to podaj mi swój nick na pw lub w temacie to może zagramy, ob szukam masowo polaków w LoL'u.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 05 Lipca 2011, 13:03:33 »
To ja odkopię, bo się trochę nieuczęszczany wątek zrobił, a użytkowników przybyło...

To jak w końcu, znajdą się na Tawernie jeszcze jacyś osobnicy grający w LoLa?

Pozdrawiam


IP: Zapisane
Czarownik

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 55


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 05 Lipca 2011, 14:05:26 »
Znajdą się. Mój nick to Arcymag. Uprzedzić mnie w tym wątku lub na pw przed dodaniem do przyjaciół - w innym wypadku odrzucę.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 ... 79    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry