Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Ostatnia misja - Misja Krwi lub Łez (Czytany 22067 razy)
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 07 Grudnia 2011, 21:21:58 »
Mam pytanie. Wiem, że uznacie mnie za nooba ale interesuje mnie zakończenie gry. Komputer stary ledwo 5 ciągnoł, a interesuje mnie fabuła. Mógł by ktoś streścić fabułe? Z góry dzięki.

Wiadomość doklejona: 04 Grudnia 2011, 19:41:34
Wracając do fabuły. herosy 6 wracają do założenia, że niewszystko co wydaje się dobre jest takie naprawde. Pozostaje wiele kwestji do wytłumaczenia. Ciekawe, które zakończenie będzie kontynułował dodatek.
Fajnie by było, gdyby obydwa, np. na początku dodatku wybiera się zakończenie, które się preferuje i od tego by zależała spora część kampanii.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Jedrek134

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 07 Grudnia 2011, 22:29:05 »
Moim zdaniem rodzaj Epilogu nie wpływa na dalszą fabułę. Wbrew pozorom oba kończą się tak samo (SPOILER: Śmierc Katarzyny i przejście Elfów na wiarę w Malassę). Jeśli dobrze się zastanowić, to nie wykluczają się. Mogły wydarzyć się oba.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 07 Grudnia 2011, 23:30:39 »
No więc tak (zaznaczam, że jest tu spoiler, ale do tematu raczej nie zaglądają osoby, których nie ciekawi zakończenie).
A więc jest już po najeździe demonów. Władca Cesarstwa Sokoła, Imperator Liam zginął zabity przez Ahribbana, więc władzę przejęła jego siostrzenica Gwendolyn. W swym oficjalnym przemówieniu dziękuje wszystkich książętom Cesarstwa za ich pomoc i odwagę, jednak w szczególności wyróżnia Archanioła Michała a także Antona wraz z dynastią Gryfów. Kontynuuje swą przemowę, zaś Archanioł opuszcza salę i wychodzi na balkon. Spotyka Katarzynę, matkę czworga z pięciorga rodzeństwa. Dyskutują oni o przyszłości po pokonaniu demonów, ale Michał wypomina Katarzynie, iż ta przeszła na stronę Malassy, smoczycy ciemności. Katarzyna mówi więc "Wolę świat spowity ciemnością, niż świat, w którym tyś [Michał] jest jedynym światłem".
I tu zaczyna się misja. Jeśli gracz był "tym złym", to wędruje po podziemiach. Pod dowództwem Michała musi spenetrować podziemia i zabić cztery wielkie ugrupowania Bezimiennych. Kiedy już ich zabija (są to po kolei: nagowie, orkowie, rycerze i nieumarli), staje twarzą w twarz z Katarzyną. Ta zamienia się w smoczycę. Po pokonaniu Katarzyny wszyscy zbierają się nad nią - martwą, rzecz jasna - zaś Sveltana mówi jej mowę pożegnalną chwaląc ją głównie jako matkę. Potem włącza się filmik, w którym rozmawia Raelag wraz z Bezimiennymi. Wokół latają żywiołaki ciemności. Raelag przeprowadza krótką rozmowę z Bezimiennym o imieniu Jorgen (o dziwo żył, a był to doradca królewski i dowódca rycerzy, których zabijaliśmy w podziemiach - i właśnie go musieliśmy zabić, by cała frakcja rycerzy Bezimiennych została pokonana). Po krótkiej rozmowie Raelag ogłasza stworzenie frakcji elfów Malassy, jako że była to jedyna bogini, która nie wzgardziła elfickimi buntownikami. Na tym kończy się Might and Magic Heroes VI.
Jeśli zaś jesteśmy "tymi dobrymi", walczymy w latających miastach aniołów. Musimy zabić anielskich wrogów i podbić ich miasta, ale w szczególności ważne jest zdobycie Auli Wspomnień, w której mieszczą się dusze aniołów czekające na reinkarnację. Gdy ją zdobędziemy, Katarzyna przeprowadza rytuał. Trwa tydzień, przez ten czas Aula musi zostać utrzymana. Gdy mija siódmy dzień, pojawia się Michał. Trzeba go pokonać. Potem otwiera się filmik z Raelagiem i Bezimiennymi, który opisałem parę linijek temu.
Tak więc oba zakończenia mogą kontynuować dodatek.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Lukasz89

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 120


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 01 Stycznia 2012, 14:44:36 »
Cytuj
Moim zdaniem rodzaj Epilogu nie wpływa na dalszą fabułę. Wbrew pozorom oba kończą się tak samo (SPOILER: Śmierc Katarzyny i przejście Elfów na wiarę w Malassę). Jeśli dobrze się zastanowić, to nie wykluczają się. Mogły wydarzyć się oba.

No tak ale w części łez ginie Michał i Katarzyna, w części krwi ginie Katarzyna a Michał nie... No chyba, że to przeoczyłem.  :/


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 01 Stycznia 2012, 14:48:47 »
Tak, Michał w epilogu Krwi przeżywa ;)
Jednak zapewne mimo wszystko Epilog nie wpłynie na fabułę dodatków.
A tak btw, kombinował ktoś jużz reputacją? Tzn. przechodził nie z np. pierwszego poziomu drogi Krwi na drugi poziom drogi Krwi tylko przykładowo z pierwszego poziomu drogi Łez na drugi poziom Krwi. Bo wiem, że tak można - w scenariuszach to robiłem. Ale ciekawi mnie jak jest z kampaniami. Czy np. dałoby się tak zrobić, by Anastazją mieć ścieżkę Krwi a później przejść na Łzy mając już dodatkową bohaterkę Ludmiłę? To ostatnio zagadka, która mnie zastanawia, i jak tylko będą ferie to spróbuję to zrobić ;).


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 01 Stycznia 2012, 16:24:03 »
O ile się orientuje to w kampanii nie da się tak zrobić  ^_^. Jeśli już wybraliśmy ścieżkę łez to nie możemy już tego zmienić i przejść na drogę krwi.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 01 Stycznia 2012, 18:11:29 »
No cóż, jeśli nie sprawdziłeś, to nie masz pewności, czy tak jest ;). Ja sprawdzę to, ale dopiero na ferie jak będzie dużo czasu. A ja na szczęście jestem w pierwszej turze.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Jedrek134

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 01 Stycznia 2012, 19:48:16 »
Ale przecież są osiągnięcia: "skrucha" i "niewiara", które zdobywamy właśnie zmieniając reputację. Zrobiłem tak w scenariuszu i mi nie zaliczyło. To znaczy, że albo trzeba to zrobić w kampanii, albo jest to kolejne zbugowane osiągniecie.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 01 Stycznia 2012, 19:59:48 »
Ale przecież są osiągnięcia: "skrucha" i "niewiara", które zdobywamy właśnie zmieniając reputację. Zrobiłem tak w scenariuszu i mi nie zaliczyło. To znaczy, że albo trzeba to zrobić w kampanii, albo jest to kolejne zbugowane osiągniecie.
Ja w normalnej grze (niestandardowej) zdobyłem "skruchę". Więc to bug :/


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 02 Stycznia 2012, 18:08:58 »
Nie sądzę, żeby to był bug. Po prostu w kampanii nie da się tego zmienić. Nawet Jorgen w drugiej misji Nekropolii mówił, że tym drogom musisz być wierny do końca.


« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2012, 20:00:44 wysłane przez Pawek » IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Jedrek134

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 02 Stycznia 2012, 18:09:35 »
Ale przecież są osiągnięcia: "skrucha" i "niewiara", które zdobywamy właśnie zmieniając reputację. Zrobiłem tak w scenariuszu i mi nie zaliczyło. To znaczy, że albo trzeba to zrobić w kampanii, albo jest to kolejne zbugowane osiągniecie.
Ja w normalnej grze (niestandardowej) zdobyłem "skruchę". Więc to bug :/

Być może liczył się fakt, że grałem na pobranej z internetu mapie. Warto by sprawdzić, czy osiągnięcia działają tylko na oficjalnych mapach. :co:


IP: Zapisane
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 17 Stycznia 2012, 22:51:00 »
Przeszedłem epilog Łez Iriną - Mistrzynią Przypływów (Magii Łez). Straty - najmniejsze w całej grze, po raz pierwszy misja ukończona na poziomie bohaterskim. Wniosek - to jedna z najprostrzych misji w grze!!! :wsciekly: Co to ma być?!!!


« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2012, 22:57:43 wysłane przez Pawek » IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 18 Stycznia 2012, 07:49:28 »
Przeszedłem epilog Łez Iriną - Mistrzynią Przypływów (Magii Łez). Straty - najmniejsze w całej grze, po raz pierwszy misja ukończona na poziomie bohaterskim. Wniosek - to jedna z najprostrzych misji w grze!!! :wsciekly: Co to ma być?!!!
Na jakim poziomie grasz? Ja, gdy grałem Anastazją na łatwym miałem problem tylko na początku z nagami, a później to spacerek, gdy zbierałem armię i ruszyłem na nich. Na trudnym to by mieli takie armię, że broń rodową bym rozwinął od 1 do 4 poziomu.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 18 Stycznia 2012, 15:06:02 »
Też to grałam Iriną Mistrzem Przypływów. Na początku ta misja wydawała się drogą przez mękę, ale później poszło z górkii. Próbowałam też Antonem palladynem,pierwsza walka i straty  >:( okropne.Nim to się nie dało grać, magię miałam strasznie słabą, brakowało mi many, a wróg ciągle czary typu łańcuch błyskawic, deszcz ognia itd. Ja nigdy nie używam tego typu czarów, bo są one mocne tylko na początku rozgrywki. W każdym bąć razie, Antkiem się poddałam i wróciłam do Irinki- o wiele lepiej. Epilog jest nieziemsko wnerwiający- ile można zabijać te same Adiry, Orny, Eliory- paskudne ptaszyska  :/ .


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 18 Stycznia 2012, 15:20:23 »
Przeszedłem epilog Łez Iriną - Mistrzynią Przypływów (Magii Łez). Straty - najmniejsze w całej grze, po raz pierwszy misja ukończona na poziomie bohaterskim. Wniosek - to jedna z najprostrzych misji w grze!!! :wsciekly: Co to ma być?!!!
Na jakim poziomie grasz? Ja, gdy grałem Anastazją na łatwym miałem problem tylko na początku z nagami, a później to spacerek, gdy zbierałem armię i ruszyłem na nich. Na trudnym to by mieli takie armię, że broń rodową bym rozwinął od 1 do 4 poziomu.
Ja grałem w epilog Łez na standardzie.
Przeszedłem epilog Krwi Anastazją i muszę przyznać, że walka z Katarzyną była prsotsza niż Michał, chociaż miałem mniejszą armię przy walce ze smokiem.


« Ostatnia zmiana: 24 Stycznia 2012, 21:50:13 wysłane przez Pawek » IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Strony: 1 [2] 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry