Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 4 [5]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja V (Czytany 31562 razy)
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 03 Kwietnia 2013, 16:57:45 »
Ciekawe, bo ja miałem jako posiłki tylko 7 Aniołów, 70 Łuczników. 30 Zbrojnych i z 20-30 Chłopów.


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : 03 Kwietnia 2013, 17:30:34 »
Ciekawe, bo ja miałem jako posiłki tylko 7 Aniołów, 70 Łuczników. 30 Zbrojnych i z 20-30 Chłopów.
To jest zależne od poziomu trudności, ja opisywałem heroiczny.


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 04 Kwietnia 2013, 08:43:05 »
@Brovan - a ja to robię zupełnie inaczej.

1. W buildzie Markala powinny być Nawiedzone Kopalnie -  a jeśli nie, to trudno;
2. Magia Przywołania;
3. Oświecenie + Inteligencja (przydatna w szczególności przez pierwsze trzy misje, potem zaś nie musimy się martwić brakiem many m. in. w walce z Godrykiem);
4. Talent Magiczny;
5. Może być (ale nie musi) Szczęście, ew. Magia Mroku;
6. Najpierw zdobywam kopalnie, a ponieważ zostawiam w nich garnizon, Godryk nie może mi ich odbić (tylko jeden tartak zdobywam Izabelą);
7. Staram się w miarę szybko otworzyć przejście pomiędzy dwoma miastami, rozbudowuję Lorekeep;
8. Zabijam czarodzieja, biorę Freydę, zabijam Maahira;
9. Eksploruję całą mapę (Markal może w niej awansować aż o dwa poziomy -  jeden z expa, drugi z drzewa (na 30., 31.);
10. Buduję wszystkie siedliska w mieście Izabeli;
11. Tuż przed walką poświęcam żywych i robię z nich umarlaków
12. Żywiołaków nie przyłączam do armii - bo po co?
13. W takiej sytuacji mamy Siłę Czarów sięgającą 30, setki nieumarłych i mnóstwo Many;
14. Szybki szturm mający na celu uniemożlwienie Tytanom uszkodzenia Liszów, rozwalamy Wóz z Amunicją Arcyliszem;
15. Bitwa;
16. Posiłki są nam niestraszne. :)


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : 04 Kwietnia 2013, 12:40:10 »
@Brovan - a ja to robię zupełnie inaczej.

1. W buildzie Markala powinny być Nawiedzone Kopalnie -  a jeśli nie, to trudno;
2. Magia Przywołania;
3. Oświecenie + Inteligencja (przydatna w szczególności przez pierwsze trzy misje, potem zaś nie musimy się martwić brakiem many m. in. w walce z Godrykiem);
4. Talent Magiczny;
5. Może być (ale nie musi) Szczęście, ew. Magia Mroku;
6. Najpierw zdobywam kopalnie, a ponieważ zostawiam w nich garnizon, Godryk nie może mi ich odbić (tylko jeden tartak zdobywam Izabelą);
7. Staram się w miarę szybko otworzyć przejście pomiędzy dwoma miastami, rozbudowuję Lorekeep;
8. Zabijam czarodzieja, biorę Freydę, zabijam Maahira;
9. Eksploruję całą mapę (Markal może w niej awansować aż o dwa poziomy -  jeden z expa, drugi z drzewa (na 30., 31.);
10. Buduję wszystkie siedliska w mieście Izabeli;
11. Tuż przed walką poświęcam żywych i robię z nich umarlaków
12. Żywiołaków nie przyłączam do armii - bo po co?
13. W takiej sytuacji mamy Siłę Czarów sięgającą 30, setki nieumarłych i mnóstwo Many;
14. Szybki szturm mający na celu uniemożlwienie Tytanom uszkodzenia Liszów, rozwalamy Wóz z Amunicją Arcyliszem;
15. Bitwa;
16. Posiłki są nam niestraszne. :)
Tylko czy skoro będziesz czekał tak długo tych aniołów nie będzie tam już z 200, a zbrojnych 1k i więcej? Odbić Freydę da się bodajże w 3 dzień, ten oddział rakszaszy pokonujemy za pomocą szału i hipnozy, to samo z aniołami.


« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2013, 12:42:59 wysłane przez Brovan » IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 04 Kwietnia 2013, 17:39:54 »
Nie, posiłków jest o ile mi wiadomo zawsze tyle samo :D


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 04 Kwietnia 2013, 20:00:11 »
Nie, posiłków jest o ile mi wiadomo zawsze tyle samo :D
To akurat jest nieprawda, gdy atakuje go w pierwszym tygodniu ma 175 zbrojnych i 21 aniołów, w 3 tygodniu ma juz 47 aniołów i 375 zbrojnych.


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : 04 Kwietnia 2013, 20:31:49 »
Niemożebne O.o

Ja go zawsze atakuję na sam koniec i ma mikrą armię w porównaniu do tej z miasta :P


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : 04 Kwietnia 2013, 23:02:04 »
Niemożebne O.o

Ja go zawsze atakuję na sam koniec i ma mikrą armię w porównaniu do tej z miasta :P
To możliwe, że miałem buga, w tej misji przytrafiły mi się już 4 inne bugi:
- brak scenki z aniołami i samych aniołów
- brak celu ze zdobyciem amuletu w ciągu miesiąca (a powinien on pojawiać się w 1 dniu 2 miesiąca)
- brak porażki mimo przekroczenia limitu 1 miesiąca, a ten cel miałem
- brak dodatkowej armii Godryka, a konkretnie to pojawiła się ona na jakąś sekundę, ale odrazu zniknęła i bitwa zakończyła się wygraną, ten bug miał jeszcze coś więcej w sobie, bo kończąc kampanię z nim dostałem aż 50 000 punktów w rankingu, a później wygrywając bitwę jeszcze raz tym razem z posiłkami już tylko ~ 20 000 punktów, wprawdzie były 2 tygodnie różnicy czasu od ataku w obu misjach, ale nie wydaję mi się, żeby to spowodowało aż taką różnicę w punktacji


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : 05 Kwietnia 2013, 07:26:08 »
Bo kolega może nie mieć sptachowanej gry. Ogólnie przyrost wojsk u Godryka(na drugi rzut) jest uzależniony od przychodu Przystani którą operuje Iza. Z każdym dniem/tygodniem podbiera On jej wojska.
Dlatego Ja nigdy nie rozwijałem Przystani, tylko wszystko w Nekropolis ładowałem.


IP: Zapisane
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : 05 Kwietnia 2013, 10:43:29 »
Bo kolega może nie mieć sptachowanej gry. Ogólnie przyrost wojsk u Godryka(na drugi rzut) jest uzależniony od przychodu Przystani którą operuje Iza. Z każdym dniem/tygodniem podbiera On jej wojska.
Dlatego Ja nigdy nie rozwijałem Przystani, tylko wszystko w Nekropolis ładowałem.
Ja w Przystani nie kupiłem ani 1 jednostki z wyjątkiem pierwszego tygodnia, nie zbudowałem ani jednego budynku, i samą Izabelą zająłem tylko 1 kopalnię na zachód od przystani, a potem siedziała w mieście, a mimo to przyrost w armii Godryka był bardzo duży tj. w ciągu 2 tygodni ponad 20 aniołów, 200 zbrojnych i ponad 100 łuczników. Gram na wersji 1.6.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : 05 Kwietnia 2013, 11:31:42 »
Ogólnie rzecz biorąc misja ta polega wydatnie na szybkim rushu. Mamy high levelową postać która ogólnie zamiata więc Ja ogólnie rzecz biorąc atakowałem Godryka już w 2tygodniu bądź tydzień 3. Max opóźnienie na jakie mogłem pozwolić sobie to 4tydzień, po nim Godryk jest nieosiągalny dla Markala.
Widać masz jakiegoś buga, ja głównie u niego miałem około 50-70 zbrojnych, ciut łuczników, kawaleria kilka i do 3 aniołów.


IP: Zapisane
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : 05 Kwietnia 2013, 12:31:01 »
Ogólnie rzecz biorąc misja ta polega wydatnie na szybkim rushu. Mamy high levelową postać która ogólnie zamiata więc Ja ogólnie rzecz biorąc atakowałem Godryka już w 2tygodniu bądź tydzień 3. Max opóźnienie na jakie mogłem pozwolić sobie to 4tydzień, po nim Godryk jest nieosiągalny dla Markala.
Widać masz jakiegoś buga, ja głównie u niego miałem około 50-70 zbrojnych, ciut łuczników, kawaleria kilka i do 3 aniołów.
Tylko pytanie na jakim poziomie grałeś, na pewno od niego zależy też ilość posiłków Godryka.


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : 05 Kwietnia 2013, 19:13:44 »
Dziwnie gadacie, bo zarówno w pierwszej jak i finalnej wersji było prawidłowo. Nie, to nie zależy od posiłków od Izabeli... chyba. Ja tam jej zawsze przenosiłem całą armię do zamku i zostawiałem tylko jeden oddział :P


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Strony: 1 2 3 4 [5]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry