Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jak modować Heroes V (Czytany 2795 razy)
Jester

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 24 Września 2018, 21:44:48 »
Witam mam pytanie, trochę skomplikowane ale od początku...
Sprawa wygląda tak że ostatnio wpadłem na pomysł by spróbować swoich sił w modowaniu i by zacząć od czegoś prostego. Zatem mój wzrok padł na stare tytuły potencjalnie proste do modyfikacji, ostateczny wybór padł na H5 że względu na miejsce do popisu i sentyment bo to "moim zdaniem" najlepsza cześć serii. Tak więc zacząłem grzebać w plikach i zdałem sobie sprawę że prosto nie będzie. Poza ikonami kursora oraz niektórymi soundtrackami nie jestem w stanie nawet otworzyć prawie żadnego pliku bo nie posiadam odpowiednich programów.

Dlatego pojawiam się tutaj. Moje pytanie jest następujące... Co powinienem ściągnąć i jak się najlepiej do tego zabrać by zrobić od podstaw lub zmienić całkowicie jednego z istniejących bohaterów by stworzyć swojego własnego, nowego (portret, imię, specjalizacja [miałem pomysł na nową], zamek itp.)? Z góry dziękuję za pomoc i ewentualnie jakieś poradniki tylko błagam w jakiś w miarę jasny sposób.


IP: Zapisane
akademek

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


Żywiołak z innego wymiaru

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24 Września 2018, 22:13:38 »
gimp/paint.net do plików .dds
notatnik do plików .xdb
winrar do plików .pak

Wiadomość doklejona: 24 Września 2018, 22:16:08
możesz otworzyć jakiegoś moda i sprawdzić jak został zrobiony


« Ostatnia zmiana: 24 Września 2018, 22:16:08 wysłane przez akademek » IP: Zapisane
Leśna Świątynia
Jester

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Września 2018, 22:21:50 »
O k...a tylko winrar i jaka ruznica od razu. Szkoda że nie miałem pojęcia że pliki .pak to biblioteka winrara. Dzięki, jak będę mieć więcej pytań to się odezwę.  ;>


IP: Zapisane
akademek

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


Żywiołak z innego wymiaru

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 24 Września 2018, 22:23:46 »
nie rozumiem pytania.


IP: Zapisane
Leśna Świątynia
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry