Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Forumowa Mafia Edycja VI (Czytany 23793 razy)
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« : 16 Czerwca 2012, 17:25:44 »
Już kilka osób pytało o kolejną edycję, dlatego postanowiłem założyć ten temat.
To ja zostałem wybrany na MG kolejnej edycji więc to na mnie spoczywa to zadanie. Generalnie pojawiały się różne głosy. Jedni chcieli czekać do wakacji, a inni zrobić edycję jeszcze przed wakacjami. Uznałem, że warto spróbować zagrać jeszcze przed wakacjami.
Jest tylko jedno ale: Euro 2012. Zapewne wiecie, że piłka nożna to niezwykle ważna część mojego życia. Czas Euro 2012 to dla mnie jak święto, każdy mecz jest świętem. Dla mnie to wspaniały okres, dlatego też mam ograniczony czas na inne rzeczy. Mimo tego postanowiłem wywiązać się ze swoich obowiązków, bo dni w których rozgrywane są po dwa mecze już minęły. Będzie się to jednak wiązało z pewnymi ograniczeniami:
- System będzie jednodniowy (to raczej nie wynika z Euro 2012 tylko ogólnie uznałem, że to pozytywnie wpłynie na grę).
- Wszystkie lincze będą odbywać się będą o godzinie 20.00, żadnych przesunięć czasowych z powodu małej ilości głosów i tym podobnych powodów. Dlatego brak głosu na czas=zdobycie punktów karnych.
-System jest jednodniowy, więc mordy mafii będą w tych samych dniach co lincze (ilość linczów względem mordów zostaje zachowana oczywiście). Mord mafii odbywać się będzie po zakończeniu meczu. (Czyli po 22:30). Jeżeli jednak mecz się przedłuży (dogrywka, rzuty karne, albo mecz zostanie po prostu przerwany przez warunki pogodowe jak to miało miejsce wczoraj podczas meczu Ukraina-Francja) to mord mafii zostaje automatycznie przesunięty na godziny popołudniowe kolejnego dnia.

Zgadzacie się na taki układ? Mam nadzieję, że zrozumiecie jak ważne jest dla mnie Euro i po prostu zrozumiecie moją decyzję. Jeżeli nie macie nic przeciwko to możecie dawać swoje zgłoszenia tutaj.

Wypadałoby również wybrać scenerię. Moja propozycja to okres międzywojenny w Stanach Zjednoczonych (czyli czasy Al Capone). Jednak to tylko moja sugestia, jeżeli macie inne pomysły to chętnie wysłucham Waszych propozycji.

PS. Jeżeli moderatorzy widzą potrzebę przesunięcia wątków dotyczących poprzednich edycji do archiwum, to ja nie widzę problemu  ;)

Lista uczestników:
-Fenir
-Hadrian
-fandor510
-Pawek
-[DD]Revold
-Psychol55
-Reuel
-Forumowa mafia
-Raelag-Agrael
-Kha Beleth
-Raelag1973
Lista ról:
- Dwóch mafiozów- Sprawcy wszechobecnego zła. Chcą przejąć władzę w mieście. Dlatego też co jakiś czas dokonują mordów. Jeden z mafiozów jest Ojcem Chrzestnym (Mafiozi sami decydują o tym kto Nim zostanie). To Ojciec Chrzestny decyduje kto zginie gdy w głosowaniu miasta padnie remis. Gdy detektyw sprawdzi Ojca Chrzestnego, to otrzymuje on informację, że sprawdził właśnie niewinnego. Jeżeli kapłan pomodli się za Ojca Chrzestnego, to Ojciec Chrzestny dowiaduje się kto jest kapłanem.

- Jeden detektyw- Może co jakiś czas sprawdzić tożsamość jednej wybranej przez siebie osoby. Otrzymuje wtedy informację od MG co do tożsamości wybranego gracza (Otrzymuję wiadomość ,,Winny'' lub Niewinny''. Jeżeli detektyw sprawdzi Ojca Chrzestnego, to dostanie wiadomość, że sprawdził niewinnego (co prawdą nie jest). Jeśli sprawdzi opryszka, to otrzymuje informację, że sprawdził winnego (co też prawdą nie jest).

- Jeden Kapłan- Przed każdym mordem mafii (oprócz pierwszego) modli się za wybraną osobę. Jeżeli akurat mafia będzie chciała zabić osobę za którą się pomodlił, to mord będzie nieudany. Nie zostaje ujawniona informacja kto miał zostać zabity. Kapłan nie może modli się dwa razy pod rząd za tę samą osobę. Kapłan może też pomodlić się za siebie. Jeżeli kapłan pomodli się za Ojca Chrzestnego, to Ojciec Chrzestny dowiaduje się kto jest kapłanem
- Jeden Opryszek- Opryszek nie jest informowany o swojej roli. Jest to zwykły miastowy, z jednym wyjątkiem: Jeżeli sprawdzi go detektyw, to detektyw otrzymuje, że sprawdził winnego (co prawdą nie jest)
- Sześciu miastowych - To ci dobrzy, którzy chcą wyeliminować mafię.

Zaraz każdy otrzyma PW z przyznaną rolą.

Harmonogram:
22 czerwca godzina 20.00 - Pierwszy mord mafii

23 czerwca godzina 20.00 - Pierwszy lincz miasta, godzina 22.40 -Drugi mord mafii, Modlitwa kapłana przed mordem

24 czerwca godzina 20.00 - Drugi lincz miasta, przed linczem sprawdzenie detektywa

25 czerwca godzina 20.00 - Trzeci lincz miasta,

26 czerwca godzina 20.00 - Trzeci mord mafii, przed mordem modlitwa kapłana

27 czerwca godzina 20.00 - Czwarty lincz miasta, przed linczem sprawdzenie detektywa

28 czerwca godzina 20.00 - Piąty lincz miasta,

Gra może mieć dwa zakończenia:
1. Zwycięstwo mafii jeżeli liczba mafiozów będzie równa liczbie osób nie będących w mafii
2. Zwycięstwo miasta jeżeli wszyscy mafiozi zginą

System jest jednodniowy. Każdego dnia trzeba więc napisać przynajmniej jednego posta. Liczę, że poziom dyskusji będzie stał na naprawdę wysokim poziomie. Liczę też, że posty będą dłuższe i zawierać będą wiele przemyśleń, obron i oskarżeń.
Za brak posta gracz otrzymuje 1 punkt karny.
Za nie oddanie głosu w linczu miasta gracz otrzymuje 1,5 punktu karnego.
Trzy punkty karne są jednoznaczne z odpadnięciem z gry. Podaję też wtedy kim była osoba, która odpadła (podaję tylko czy była winna czy też nie. Nie ujawniam czy była kapłanem, detektywem lub opryszkiem).

Po linczach miasta również podaję tożsamość zmarłego (tutaj też podaję tylko czy martwa osoba była winna czy też nie. Nie ujawniam czy była kapłanem, detektywem lub opryszkiem).

Po mordach mafii nie ujawniam nic na temat tożsamości zmarłej osoby.

Każdy gracz ma możliwość napisania JEDNEGO posta-testamenty. Czas na napisanie go wynosi jeden dzień. To tylko od gracza zależy jak go wykorzysta. Wybór jest dowolny. Może go w ogóle nie napisać, a może też ujawnić swoją tożsamość, podzielić się spostrzeżeniami albo też okłamywać innych.




« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2012, 16:13:59 wysłane przez Niedziela » IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16 Czerwca 2012, 17:32:07 »
Ja się pisze :)



IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16 Czerwca 2012, 17:37:16 »
Ja także się zapisuje ^_^


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16 Czerwca 2012, 18:39:04 »
Ja również z chęcią zagram...


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16 Czerwca 2012, 18:43:40 »
Ostatnio nie wziąłem udziału ale tym razem nie przepuszczę okazji. W sumie ciekawie by było zostać mistrzem gry (zwolnił bym Ciebie z tego obowiązku i mozna by było zostać przy starym systemie) ale nie wiem czy inni się zgodzą bym był MG. Jakie klimaty będą w tej edycji? Średniowieczne, teraźniejsze czy Ashanowe? Miał bym taki pomysł żeby gra potoczyła się w Erathii co wy na to?


IP: Zapisane
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16 Czerwca 2012, 19:05:17 »
Ma być dwudziestolecie  międzywojenne w USA. Ja się zapisuję i zgadzam na takie klimaty. Szczerze powiedziawszy, wyczekiwałem na coś takiego.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16 Czerwca 2012, 19:21:05 »
Gdyby dało się to przesunąć tylko o tydzień to bym zagrała  :-/


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17 Czerwca 2012, 08:15:47 »
Revold has joined the game  ^_^
Kiedy start?


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 17 Czerwca 2012, 16:52:29 »
Mam pytanie, w związku z systemem jednodniowym, czy będzie można w jeden dzień wysłać głos na pierwszy i drugi lincz? Pytam gdyż może wypaść że w jeden dzień mnie nie będzie i w tedy wysłał bym dzień wcześniej swój głos.


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 17 Czerwca 2012, 21:39:31 »
Okres Prohibicji mi bardzo pasuje. Pomyślałem, że wrócę do gry ^_^.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 19 Czerwca 2012, 20:00:13 »
Słabo coś idą te zapisy, oj słabo... Chyba jednak nie uda się rozegrać VI edycji przed wakacjami. Szkoda po prostu.

Nie chcę jeszcze niczego przesądzać, ale to właśnie Forumowa Mafia mnie głównie trzyma na Tawernie. Więc jeśli nie uda się zorganizować tej edycji, to najprawdopodobniej odejdę...


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 19 Czerwca 2012, 20:23:59 »
ehh mogę coś tam porobić, jednak generalnie nie zdziwcie się jak coś mi wypadnie i parę punktów zabraknie, bo mam problem z wyrabianiem się w terminach.


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 20 Czerwca 2012, 16:58:48 »
Ja się mogę dołączyć, ale TYLKO jeśli gra zacznie się we środe, albo lepiej jeszcze później ( 27 cze i później).


IP: Zapisane
Forumowa Mafia

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 20 Czerwca 2012, 17:11:22 »
Zapisuję się.
Oby ta edycja rozpoczęła się jak najszybciej.


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 20 Czerwca 2012, 21:41:41 »
Zaraz wstawię listę chętnych w pierwszym poście.

A tak przy okazji:



IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry