Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 6 7 8 [9]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Forumowa Mafia- Edycja Siódma (Czytany 38498 razy)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : 03 Września 2012, 13:15:15 »
To Ja też podziękuję za grę i mam nadzieję że wystąpię w kolejnej Edycji, zbyt asekuracyjnie grałem Jak na 1 moją Edycję ale zobaczymy przyszłość pokaże ;)
Mam nadzieję że miejsce będzie równie ciekawe i będzie sporo graczy dłuższa zabawa. Co do ról to moim zdaniem Przydzielenie roli Deta Niedzielowi było błędem, Ci bardziej obczajenie na starcie wiedzieli kogo sprzątnąć i udało się 1 kulą Deta robnąć. Teraz nowy lub stary MG musi bardziej niespodziewanym graczom dać/wylosować tą rolkę.

Merci Beacoupe :)


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : 03 Września 2012, 14:01:30 »
Mnie jak zwykle nie ma na liście :D. Co ja robię nie tak? :). Ale dobra, przejdę do rzeczy. Revoldzie, byłeś wspaniałym MG, dobrze wiedziałeś jak się za to wszystko zabrać. Gratuluję mafii za to, że udało im się wygrać, i gratuluję miastowym, że dzielnie walczyli ;).

PS. A gdzie ukłony w moją stronę? Pomysł na Polskę był "mein" ;D


IP: Zapisane
Kocica

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


Z charakterkiem... ;)

Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : 03 Września 2012, 14:45:44 »
Siemka wszystkim! ;D
Revold, byłeś świetnym MG. Fajnie mi się grało. No i przeżyłam ;)
Odpowiadam na Twoje pytanie. Tak, wrócę tu. I będę bardziej ogarnięta (mam nadzieję) :P Dzięki miastowym za fajną zabawę i mafii, że mnie nie sprzątnęła :P To do następnego razu panowie (i panie ;>) 8)
PS. Proszę bardzo, oto ukłon Freezonie <ukłon> (nie było niestety żadnego emota z tym związanego, haha :)).
Pa!


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : 03 Września 2012, 20:15:32 »
Zdziwisz się Revold, ale lincz wysyłałam zaraz po powrocie do domu, oglądnięcia tematu i napisania historyjki ;D. Nie było w tym jakiegoś szczególnego planu, ot. tak wyszło przez przypadek. Jeszcze ostatnio miałam awarie prądu i zajęcia dodatkowe ;).
Wiem, że moje udawane zdziwienie na temat Psychola było dość słabe, ale wystarczyło.
Po co mielibyśmy zabijać FM w linczu? Mieliśmy o wiele lepsze osoby do zlinczowania. A tak by wyszło, że niewinny, a ostatnio sprawdzał mnie lub Serafinka i wyszło, iż jesteśmy winni. Jeszcze by kto uwierzył. Nasz sposób był dużo bezpieczniejszy.
Niedziela zabiliśmy jako pierwszego, bo by nas odkrył w jeden dzień :P A jemu by raczej uwierzyli.
Najlepsi miastowi:Niedziel, Psychol
Świetnie oceniam grę naszego ojca chrzestnego Serafinka, tak powinien działać prawdziwy mafiozo- szybko i skutecznie :D

Sorry Niedziel, że ciebie zabiliśmy jako pierwszego. Po prostu jakoś wyczuliśmy, iż jesteś detem.


« Ostatnia zmiana: 03 Września 2012, 20:28:57 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : 03 Września 2012, 21:08:06 »
Hm... jakby tu zacząć. Najpierw odniosę się do przeprosin Cahan na forum mafii. Nie trzeba mnie przepraszać, naprawdę. Pewnie, jest się trochę złym kiedy odpada się jako pierwszym, ale taka jest gra i zdawałem sobie sprawę, że mogę odpaść w każdym momencie, nawet na samym początku.  Na Waszym miejscu zrobiłbym to samo  :)

Ogólnie rozgrywka stała na wyższym poziomie niż w poprzednich edycjach. W końcu można było naprawdę się głowić, a nie strzelać w powietrze. Co prawda mogło być lepiej, ale wyrobimy się wraz ze zdobytym doświadczeniem  ;) Trochę osób dość pasywnie grało, ale takie uroki tej gry: grasz tak jak chcesz.

Czy przydałbym się miastu? Nie wiem. Bacznie obserwowałem grę i miałem mętlik w głowie. Tuż przed śmiercią poruszyłem taką oto kwestię:
Cytat: Kocica
Dobra, to powodzenia wszystkim, mam nadzieję, że nie zginę jako pierwsza :)
Cytat: Forumowa Mafia
Post jak post. Niewiele różni się od Twojego. Właściwie to Twój jest bardziej podejrzany, bo napisałaś, że nie chcesz być zamordowana jako pierwsza... Może jesteś w mafii i chcesz się chronić, co?
Cytat: Kocica
Haha  ;)
No chyba nie byłabym taka głupia, żeby się od razu wystawiać na odstrzał, nie sądzisz? Dobra, dajmy temu spokój  :)
Cytat: Forumowa Mafia
Typowe. Najpierw atak, a potem wycofanie. Mafiozo!
Cytat: Kocica
No dobra, no comments.

Ciężko wysunąć jakieś jednoznaczne wnioski z tej wymiany zdań. Forumowa Mafia dość agresywnie jak na początek. Chyba zbyt agresywnie jak na mafiozę (albo mamy do czynienia z mafijnym krzykaczem). O Kocicy nie wiem co powiedzieć. Generalnie na zarzut Forumowej Mafii odpowiedziała w najoczywistszy sposób.

Szybko pod oskarżenia podpięli się Cahan, Serafinek i Freezon: (W kolejności wysyłania)
Cytat: Cahan
Ciężko mi obecnie rzucać oskarżeniami przed pierwszym linczem. Jednak podejrzewam Kocicę, ponieważ tekst "mam nadzieję, że nie zginę jako pierwsza" może być próbą odrócenia uwagi. Jednak, jak już wcześniej napisałam w obecnej sytuacji ciężko się czegokolwiek przyczepić i póki co te słowa, stanowią jedyny punk zaczepienia, jest on jednak bardzo słaby 

Cytat: SeRaFiNeK
Dzięki tej wymianie zdań mam już pierwsze osoby do eliminacji podczas linczu miasta . Pierwsza Kocica która rzuciła na siebie podejrzenie poprzez oczywisty post, oraz druga - Forumowa Mafia która zareagowała najostrzej ze wszystkich i może w ten sposób chce oddalić od siebie cień śmierci podczas linczu miasta?

Cytat: Freezon
Ja tak samo mam pewne podejrzenia wobec Kocicy. Nasza koleżanka  zdradziła swą pozycję już w pierwszym poście, co wydaję mi się nader podejrzane.

Napisałem potem:
Cytat: Niedziel
Nie no, aż tak daleko idących wniosków bym nie wyciągał. Prędzej Forumową Mafia na siebie zwrócił uwagę tym atakiem w sumie za prostą deklarację.
Z drugiej strony ta rozmowa między nimi to idealny materiał do podpięcie się do podejrzeń przez mafię. To jedyny póki co (i dość słaby) trop, więc mogą spokojnie ukryć się wśród oskarżających. Tutaj Ty Freezonie coś zbyt szybko wyciągnąłeś aż takie wnioski.

Moja druga część wypowiedzi okazała się prorocza. Niestety, zbyt szybko z tej trójki wyselekcjonowałem Freezona. Potem podpiął się pod to Armiwart:
Cytat: Armiwart
Pięknie, na samym początku gry straciliśmy detektywa... Nie jestem pewien, czy Zimny jest mafiozem, ale jest on moim pierwszym podejrzanym... Pewnie okaże się, że w mafii są osoby, których prawie nikt nie podejrzewał, ale rzucanie oskarżeniami na prawo i lewo również jest podejrzane, dlatego na razie wolę się bardziej skupić na Freezonie...

I tak oto Freezon zginął w pierwszym linczu. Szkoda, bo była duża szansa by zabić kogoś z duet Cahan/SeRaFiNeK już w pierwszym linczu.

Właśnie ten duet początkowo podejrzewałem.
Potem po głowie zaczął mi chodzić Loczek (jakkolwiek to brzmi). Do pewnego momentu był dość pasywny, raczej nie dawał przesłanek do głosu na Niego. Widziałem w Nim trzeciego mafiozę i tak raczej pozostawało aż do momentu gdy Psychol55 zaczął kreować się na księdza. Zwłaszcza po ukazaniu się testamentu Fenira:
Cytat: Fenir
9. Przykro mi, że straciliście księdza

W międzyczasie pojawiła się inna, dość ciekawa kwestia. Zachowania tego nie rozumiem. Mianowicie Forumowa Mafia:
Cytat: Forumowa Mafia
A propo rozwoju wydarzeń! Mam niezbity dowód, że... andre94nt jest w mafii! Otóż dostałem informację od detektywa. Tak, detektyw żyje i ma się dobrze, buahah

Myślę sobie: WTF?! No nic, czekam dalej co napisze. Potem napisał:
Cytat: Forumowa Mafia
Dobra, nie ma co ukrywać prawdy. Jestem detektywem. Sprawdziłem andre. Winny. Niech ksiądz się za mnie pomodli, bo pewnie będą chcieli mnie zdjąć.

Myślę sobie: Chłopie, co Ty kombinujesz?
Wiem, że detektywem nie jesteś, bo sam nim byłem. Więc po co kłamie?

Potem znów:

Cytat: Forumowa Mafia
Dobrze, niedowiarki, powiem wam całą prawdę.
Kiedy Niedziela zginął, napisałem mu wiadomość, żeby w swoim testamencie wspomniał, że był detektywem. Dzięki temu mafia ucieszyła się, że ma już go zgłowy. Czemu się ujawniłem? Bo niektórzy chcieli mnie zlinczować i bałem się, że przepadną kolejne sprawdzenia. Póki co miałem jedno sprawdzenie. Dostałem jasną odpowiedź. Andre94nt jest w MAFII. Może jest opryszkiem? Wątpię, musialbym mieć naprawdę pecha. Zobaczymy kto dziś zginie.
Więc tak:
Cytat: Forumowa Mafia
napisałem mu wiadomość
Nie napisałeś.
Cytat: Forumowa Mafia
Póki co miałem jedno sprawdzenie.
Nie, bo nie byłeś detektywem.

Zwracam uwagę na fragment:
Cytat: Forumowa Mafia
Andre94nt jest w MAFII.

Mamy potem kolejny lincz. Andre odpada za karniaki. Wtedy kolejny WTF?!:
Cytat: Revold
- andre94nt (2,5 pkt. karnego; ogółem- 5 pkt.= samobójstwo, WINNY).
Znowu sobie myślę: Chłopie, co Ty kombinujesz?

Początkowo uznałem to za czysty przypadek. Aż tu nagle:
Cytat: Forumowa Mafia
Sprawdziłem Kocice. Niewinna.
Myślę sobie: Facet nie jest detektywem, więc po co kogokolwiek uniewinnia?
Wtedy wszystko zaczęło mi się układać w sensowną całość. Porzuciłem swoje podejrzenia co do Cahan, SeRaFiNka i Psychola 55. Miałem wizję następującego składu mafii: Kocica, Forumowa Mafia, andre94nt.

To tak:
Forumowa Mafia jest w mafii i udaje detektywa żeby robić sobie jakieś tam alibi. Zdawał sobie sprawę, że andre94nt ma sporo punktów karny więc może odpaść za punkty karne w następnym linczu. Dlatego też celowo oskarża swojego kumpla z mafii, by nabrać wiarygodności po Jego śmierci. Gdy to mu się udaje, zaczyna wierzyć, że inni uwierzą w jego słowa. Dlatego też pisze, że:
Cytat: Forumowa Mafia
Sprawdziłem Kocice. Niewinna.
by dać alibi swojej koleżance z mafii.

Właśnie ta wiadomość o Kocicy okazała się sporym błędem, bo wysłał tę wiadomość o godzinie 18:46:17, a wynik sprawdzenia otrzymuje dopiero po linczu (czyli po godzinie 21:30). Nie oznaczało to jednak, że porzuciłem taką teorię. Uznałem to za zwykłe niedopatrzenie mafii po prostu.
Cała ta teoria okazała się jednak błędna. Moja pierwsza myśl okazała się najlepsza (ta o podpięciu się mafii do oskarżeń wobec Kocicy). Nie wiem czy brnąłbym w nią dalej (zakładając, że nie zginąłbym w pierwszym linczu), bo to były oskarżenia po wynikającej z małej sprzeczki jeszcze przed pierwszym mordem.

Więc. Czy bym się przydał miastu? Nie wiem. Im dłużej toczyła się rozgrywka tym dalej byłem od prawdy. Ale to tylko na + tej edycji, bo poziom był naprawdę wyższy. Liczę, że w kolejnych edycjach będzie jeszcze lepiej!  :)

Takie pytanie na koniec. Forumowa Mafio. Czy Twoje kreowanie się na detektywa było naprawdę podyktowane wyłącznie chęcią przeżycia? (jak to tutaj wspomniałeś) :
Cytat: Forumowa Mafia
Czasami kłamstwa popłacają i mozna dłużej
pożyć.
Pytam się, bo naprawdę jestem ciekawy. Z tego Twojego kreowania się na detektywa zrobiłeś mi niezły mętlik w głowie. Zrobiłeś dużo szumu po prostu  :P Ale może to i dobrze, takie postacie też są potrzebne.

Gratuluję mafii i do kolejnej edycji!


« Ostatnia zmiana: 03 Września 2012, 21:12:51 wysłane przez Niedziel » IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : 03 Września 2012, 23:19:27 »
Grało się ciekawie, czekam na kolejną edycje. No i fajnie było zostać zabitym przez mafię, mafia zabija tylko elitę xD


IP: Zapisane
Forumowa Mafia

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : 09 Września 2012, 15:16:50 »
Dzięki wszystkim. Fajnie sie grało, długo pożyłem 8)
Dzięki Revold, byłeś dobrym MG. Niedziela, po czesci przeżyciem, a poczęści zabawa. W końcu o to tu chodzi, prawda? :rolleyes: Do następnej edycji. Na pewno tu zajrze. Czesc.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 [9]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry